Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

Doudis19

Moc zábavná podívaná s vymazleným scénářem a pohledným vizuálem. Čestný přírůstem do rodiny kvalitních sci-fi, co dokáží být dospělé, ačkoli v nich hýbou dějem převážně děti. ()

tatanapope

Výborný sci-fi kousek , který byl velmi originální , měl relativně zajímavou myšlenku a krásné grafické zpracování . Po celou dobu filmu jsem uvažovala jen nad tím pročpak asi hvězdné válečníky nehráli dospělí herci , na ději by to moc nezměnilo , nu ale konec by nebyl tak dojemný , kdyby v tom nebyla ta dětská nevinnost , tak že už mám jasno a můžu jen podotknout , že to měli dobře vymyšleno . Jeden z lepších kousků , které jsem poslední dobou v žánru sci-fi viděla . ()

Skuby47

Sci-fi snímky nepatří mezi moje nejoblíbenější. V tomto filmu jsou využity veškeré trikové možnosti, které současná digitální technika poskytuje s cílem dosáhnout obrazové dokonalosti. Výprava i herecké výkony jsou mimořádné jak jsme u počítačových her zvyklí. Co se psychologie příběhu týče, výcvik dětí a jejich následné zapojení do války a využití jako bojovníků a ničitelů mi přijde značně amorální i když je to až děsivě současné. ()

Mr.Bulanek

Když jsem dočetl knihu, a zjistil, že bude film. Hodně jsem se na něj těšil. A když nastal den D, tak jsem jen doufám, že nebudu zklamán. A nebyl. A tím, že jsem četl knihu tak jsem si pěkně vybavoval věci, které se do filmu nevešly. Kdyby to neořezali tak by to muselo mít alespoň dva dvouhodinové díly. A scéna u jezera? Připadalo mi jako bych ji už někdy viděl. V kině mi málem slza ukápla. Musím říct, že jsem si hodně spravil chuť po zprasené WWZ, která má lepší hodnocení??? ()

Honzek

Nebylo to nakonec tak špatné, jak jsem z ukázek předpokládal. Asa Butterfield aka Ender, doslova táhl celý snímek na svých bedrech a občas pustil ke slovu Harrisona Forda. Pěkná stylizace, skvělá hudební stránka a solidně zahrané role, to vše dohromady tvoří v podstatě velké překvapení pro všechny, kteří tomu úplně nevěřily, třeba jako já. Ano, najde se tam pár hloupostí a není to dotažené úplně do detailů, ale po těch 115 minut se budete sakra bavit a to je hlavní. ()

Mirokukii

Vizuálně skvěle zvládnuté sci-fi s výborným soundtrackem. Ani na moment nudicí, a stále něčím zajímavé. Hlavní chlapcově postavě jsem zvlášť nefandil, avšak sledovat jeho kariérní vývoj bylo více než napínavé a záživné. Zbytek postav, si získal více mých sympatií a já ač trochu nerad musím zmínit pana Forda, který je pro mne v tomto filmu nedostižný. Moc dobré s o to ještě kvalitnějším závěrem, který mi byl překvapením. ()

Mrkvič

Hodně rafinovaná záležitost. Přes hodinu si říkám, že je to takové divné bez něčeho zajímavějšího. Finále to ale bohatě vynahradí. Vizuálně je to fajn a soupeření prcků má také hlavu a patu, ale nebýt toho konce, bylo by to jen trochu nadprůměrné. ()

viperDavid

Orgie počítačové animace. Doslova. Příbeh je tuctový a neliší se od jiných válečných kokotin. Tady však vývojářům a grafikům zaplatili plnou prdel peněz a dočkali se skvělé fantazie. Jinak jde o klasickou počítačovou hru, kde "děti" můžou dělat cokoli. A v podstatě bych za příběh nedal víc než dvě hvězdy, ale za to zpracování musím přidělit další dvě. Takže pokud se chcete vrhnout do virtuální relity, do toho, jinak běžte o dům dál ()

Honzíno

Rovné jako škvarková placka. Díky Enderovi za jeho předlohu, pointu a poselství a filmařům za triky, hudbu a super fyziku. Jinak by to šlo pěkně do kytek. ()

LiborGondek

Chtěl jsem dát 4*, ale rozmyslel jsem si to dřív, než jsem začal psát tento komentář. Bavilo mě to a bavilo mě to moc! Sice je to nereálné ze všech úhlů pohledu (zejména si nedokáži představit děti jako velitele armády - když velitel musí mít přehled, zkušenosti, které samozřejmě čerpá s věkem; to už jsou snad pravděpodobnější i ti mimozemšťané), ale co. Je to přece scifi. Všechno ostatní bylo naprosto v pořádku, včetně obsazení, kde obzvláště chválím dva pány plukovníky - Forda a Kingleyho. Je vidět, že se tím už nějaký ten pátek zabývají. Nicméně z pana Butterfielda a mladé slečny Breslinové se možná postupem času stanou herci, kteří jednoho dne budou střídat stárnoucí hollywoodskou elitu, bylo by to třeba. Kdo ví, každopádně hrát skutečně umí (ať se bavíme o tomto filmu, nebo Hugovi, či Je to i můj život). A konečně pokud si mám vybrat mezi meziplanetární válkou dětí s brouky a mezi válkou dětí jen tak pro zábavu (Hunger Games, The), pak volím jednoznačně Ender´s Game. 85% ()

Johnny.ARN

Pekná sci - fi, ktorá si Vás získa vizuálom, trikmi a postavami, ktoré sú emocionálne, funkčné a neprekážajú. Scenár a dej celkom ok, zápletka nie je nejaká komplikovaná. Škoda len, že to nemá absolútne žiadne tempo a záver je viac - menej samoúčelný čo sa gradácie a vyvrcholenia týka. Nenadchlo ma to tak, ako som očakával, ale čo sa týka hereckých výkonov, tak všetci zainteresovaní dali výborne. Mať takú izbu, inak by sa maniačilo. Dúfam, že sa raz takejto technológie dožijem. Taká príjemná oddychovka, dovidenia pri dvojke. 3 z 5 ()

dvopet

Naprosto ničím nepřekvapující adaptace jinak promyšlené a na psychologii hlavní postavy zaměřené knižní předlohy. Jistě že při adaptaci do filmového média dochází nutně ke kondenzaci, ale 115 minut zase není tak málo, aby výsledek musel nutně být takto zploštěný. Kubrickův snímek Full Metal Jacket má stejnou stopáž a přitom se mu dril vojenského výcviku a jeho dopady na jedince daří zobrazit o několik levelů lépe (to berte jako příklad, ne jako nutné srovnání). Filmové Ender's Game - oproti Cardově knize - se spolehlivě daří svou nijakostí nudit, a to - ať se na mne protagonisté nezlobí - i hereckým pojetím. K nezvládnuté stránce filmu patří otřesný soundtrack, který po celou délku bezmyšlenkovitě útočí na diváka, aniž by režisér projevil aspoň špetku citu pro práci s hudbou v té které scéně. Ono totiž i ticho má svou dramatičnost, ale to bych se opět oháněl Kubrickem:) Teď už jen doufám, že Hooda nenapadne sáhnout po Mlůvčím za mrtvé. Než tomutu popcornu, raději věnujte pozornost jeho staršímu filmu Tsotsi. ()

hallelluja

OBSAHUJE ĽAHKO SPOILEROIDNÉ ÚVAHY: Mať tak 12, práve spisujem ódu na svoj nový najobľúbenejší film. Dnes už výnimočnosť posudzujem inak a táto infantilná verzia Enderovej hry jej je vzdialená na svetelné roky. Vlastne kecám, ľahko sa jej dotkne v jednom bode - nazvime ho Námet. Myšlienka nechať strategické rozhodnutia na deti, ktorých myslenie nie je zaťažené skúsenosťou a stereotypmi, mi pripadá fest zaujímavá (menej už spôsob, akým prebieha výcvik - vojenským drilom ku kreativite? To ako vážne? Pedagóg vo mne plače...). V každom prípade, už dlho žiadny film nevyvolal vo mne tak silnú chuť siahnuť po predlohe. Tak teda - za zásluhy - ľahko nadcenené tri. ()

Yesqward

Fajn efekty a akcia. To sú asi jedniné pozitíva ktoré tento film mal. Inak to bola pekná nuda, príliš pomalé, herecké výkony nejaké odfláknuté a miestami otravné, a koniec bol totálna hrôza. To bolo ako prebudenie z nudného sna, ktorý už vyzeral, že bude zaujímavý, a práve vtedy som sa prebudil. 55% ()

Ryuuhei

Teda, musím říct, velice zajímavě podané sci-fi. Spíš než akční bych tomu přirovnal lehce psychologický žánr a nějaké prvky thrilleru. Valná většina filmu se odehrává ve výcvikové části a dá se říct, že k vývoji dochází skokově, ale téměř nezaznamenatelně. Pointa ovšem velice zajímavá a i přes celkovou pomalost se sledování až do konce vyplatilo. ()

ivan_drago

...překvapivě dospělá sci-fi s parádním zvratem nakonec... jen ten chlapec nemusel neustále vypadat jako by se chystal dojímat nad tragickým koncem Titanicu a jeho osazenstva... ()

Lachtaan

Asu teď celý svět miluje pro jeho Otise ze Sex Education, já ho ale sledoval už od jeho začátků a kromě Chlapce v pruhovaném pyžamu či Huga si ho nejvíce vybavuju právě z Enderovy hry, vskutku zajímavého rodinného sci-fi, u něhož vůbec nechápu, proč na něj lokální televize vůbec nekupují vysílací práva. Dávat to Nova či Prima v nějakém primetime, tak se klidně znova mrknu. ()

mikestiff

WTF? Se mi ještě nestalo, abych chtěl z kina v půlce odejít. Dětským filmům jsem asi definitivně odrostl. A i ty mají alespoň částečnou logiku a drží se svého cíle. Navíc ty nesmyslné rádobyfilozofující kecy mě taky minuly obloukem. Chyo :( ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013