Zloději (festivalový název)

도둑들

The Thieves

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

Jižní Korea, 2012, 135 min

Oddychova blbinka, ktorej hravost je v spravnom pomere viac uprimna, ako krcovita. Non-unisex heist v azijskom baleni, ovsem s popisom pod ciarou "go global". Panazijske zoskupenie pred i za kamerou vykazuje slusne tmelivo v potrebnych zanrovych ingredienciach. Aj takto specificky nespecifikovane moze vyzerat v sucasnosti (november 2012) komercne najuspesnejsi korejsky flak. 7/10(3.11.2012)

Taková korejská snaha o Hollywood, která není vyloženě špatná, ale postrádá lepší nápad i zvrat, který bych u takového filmu rád viděl. 65%(18.3.2013)

Sice absolutně neoriginální, ale na druhou stranu velmi zábávná oddychovka v žánru zlodějském.(4.4.2013)

• MartinezZ

Vzdávám to. **, a to jsem shovívavý. Dvě party jakýchsi zlodějíčků, jejichž minulost je jaksi propojená mnoha vzájemnými jakýmisi sviňárnami, se snaží ukrást nějaký diamant z kasína, což celé trvá první hodinu a, teď zaspoileruji, celé se to podělá, protože všichni naletěli. Členkou jedné ze skupin je ještě tajná policistka a do toho skupinka okolo okradeného, celé se to přesouvá do Hong-Kongu, kde se už všichni snaží napálit a okrást snad všechny navzájem a policie je do toho honí, ale nezapomeňte, že i ti jsou úplatní a ke konci se to zvrhává v lavinu už nesmyslných smrtí naprosto všech včetně zásahovky, všichni se do toho nahánějí a řeší staré křivdy. V 90% filmu jsem to chtěl vypnout, protože jsem tak od konce první čtvrtiny filmu netušil, o co vlastně pořádně jde, díky propletení osudů. V mnoha případech mi přišli herci stejní, takže doteď nevím, co tam vlastně dělala jedna z těch tří mladých ženských, proč jedna mluvila anglicky, proč tam byla ta postarší alkoholička, která si zcela mimo smysl vesmíru nabrnkla toho zloděje (jednoho z mnoha), proč se do toho pletlo v takovémto filmu úplně na hlavu postavené skákání a poletování ála kung-fu ála Tygr a drak a vůbec. ~ Dlouho, skutečně dlouho jsem neviděl film, který by byl TAK překombinovaný a nesmyslný, že kdyby hned při faux pas v kasínu všichni umřeli a byli pozatýkaní, byl by to alespoň ucházející film. Právě po tom kasínu totiž měl film končit a druhá hodina měla být případným druhým dílem, přepracovaným. Do teď nevím kdo byl kdo. V některých asijských filmech mi to nevadí a orientuji se, tady mi, typicky evropansky, skoro všichni splývali a kdyby dva herci hráli pětirole, nepoznal bych rozdíl. ~ Víte co? Strčte si ten diamant... i s drátama. ~ Hovno dvě hvězdičky, ~~~ PS: Tohle má s Ocean's filmy společné jen to, že to bylo natočeno na kameru a v textu scénáře se vyskytuje slovo "kasíno".(6.4.2013)

Na tuhle vykrádačku jsem se moc těšil. Čekal jsem kopii Dannyho parťáků a potšilo mě, že tohle s nimi mělo společné jen téma kasina, loupeže a plánů. Zato jsem měl problémy orienotvat se v postavách a jménech – pletli se mi Asiati a místy mi unikal plán i děj. Přesto si myslím, že americké „předloze“ se tenhel kousek nemůže rovnat, ačkoli neurazí, umí pobavit, ale spoučasně býýt vážný – to až natolik, že se nebojí zabíjet hlavní hrdiny. # [videno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 2 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(24.3.2013)