Zloději (festivalový název)

(neoficiální název)

The Thieves

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2012, 135 min

Při téhle vynikající kriminálce se skvostným hereckým obsazením, jsem úplně zapomněla na čas. Jde totiž o film, který má švih, styl a je vkusně vtipný. Sestava zlodějů nemá chybu, každý člen je sice jiný, ale dohromady jim to skvěle šlape. Nejvýraznější z nich pro mě byla moje oblíbenkyně Ji Hyeon Jeon. Nezklamal mě nikdo. Rozplývat jsem se musela taky nad některými akčními scénami. Ona vlastně celá ta jejich akce byla zajímavá od začátku do konce, žádná slabá místa, žádná nuda. Jen mě trošku štve, že některé věci zůstaly nedořešené. Jinak paráda. 4,5*(2.11.2014)

Na tuhle vykrádačku jsem se moc těšil. Čekal jsem kopii Dannyho parťáků a potšilo mě, že tohle s nimi mělo společné jen téma kasina, loupeže a plánů. Zato jsem měl problémy orienotvat se v postavách a jménech – pletli se mi Asiati a místy mi unikal plán i děj. Přesto si myslím, že americké „předloze“ se tenhel kousek nemůže rovnat, ačkoli neurazí, umí pobavit, ale spoučasně býýt vážný – to až natolik, že se nebojí zabíjet hlavní hrdiny. # [videno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 2 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(24.3.2013)

Sice absolutně neoriginální, ale na druhou stranu velmi zábávná oddychovka v žánru zlodějském.(4.4.2013)

Dvouhodinová úsměvná, sexy, nenudná, místy strhující (část na stěně domu), skvěle obsazená soutěž o to, kdo je větší svině. 3.5*(24.10.2016)

Překombinované. Ztrácel jsem se v ději, v postavách. Ženské postavy si byly až moc podobné a já měl obrovský problém je od sebe rozeznat.(23.2.2015)