poster

Zloději (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Dodukdeul

 • Jižní Korea

  도둑들

 • anglický

  The Professionals

  (neoficiální název)
 • USA

  The Thieves

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2012, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ***

  Zbytečně dlouhá, ale v druhé půlce vydařená a řádné akční jízda, u které se sice musí vytrpět zdlouhavější začátek, aby si divák vychutnal, několik opravdu vydařených akčních pasáží.(14.9.2013)

 • Niktorius
  **

  Tvůrci Zlodějů zřejmě nechtěli, aby jejich dílo vycházející z divácky vděčného námětu bylo označováno za nenáročnou zábavu, a tak se ho rozhodli hned na několika rovinách znáročnit. Bohužel dost nešťastným způsobem: 1) Ve filmu je příliš velké množství postav, ty ne vždy dostanou zasloužený prostor, jsou vzájemně zaměnitelné a i když některé zavčas umřou, je v nich stále zmatek. 2) Aby film působil mezinárodně, jsou do něj krom hvězd korejských obsazeny i nějaké čínské a japonské. Některé "vtipné" dialogové scény jsou přitom založeny na tom, že postavy mluví různými jazyky a vzájemně si nerozumí. Takže divák, který má málo naposlouchané východoasijské jazyky a těžko slyší rozdíl mezi korejštinou a japonštinou, bude opětovně uvržen v chaos. 3) Spolupráci jednotlivých členů zlodějského týmu poznamenávají jejich vzájemné sympatie a antipatie. Ty většinou pramení z jejich minulých zážitků, jež jsou vcelku nahodile odhalovány ve flashbacích. 4.) Vyprávění zamlčuje některé důležité události, které jsou odhaleny až ex-post. 1 + 2 + 3 +4 => Uměle komplikovaný film, který se poměrně těžko sleduje, ale za zvýšenou pozornost neodmění diváka ničím jiným, než rutinní žánrovou podívanou, která ani přes stylistickou vybroušenost nemá čím ohromit a která upřednostňuje lákadla kulturně specifická (známé tváře, špičkování několika asijských národů) před těmi univerzálními (situační komika, akce).(6.9.2013)

 • Alementina
  ****

  Korejska.verze se svoji inspiraci u Dannyho netaji a navic je povedenejsi nez vsechny nasledujici dily...Dost se mi libilo, ze tady clovek nevi, kdo ke vladtne kdo dlouhou chvili...Velmi jsrm si to uxila a to jsem neroxumela vsemu :)(6.4.2013)

 • MMR
  ***

  Překombinované. Ztrácel jsem se v ději, v postavách. Ženské postavy si byly až moc podobné a já měl obrovský problém je od sebe rozeznat.(23.2.2015)

 • becki_tu
  ****

  Někdy si tak říkám, jaká je to škoda, že se do našich končin a zdejších multiplexů nedostávají ani ty divácky nejúspěšnější filmy současné asijské mainstreamové kinematografie. Tahle korejská variace na Dannyho parťáky je totiž zábavná od začátku do konce, přičemž nešetří dějovými zvraty ani parádními akčními scénami. A stejně jako u Dannyho parťáků i korejci vybrali na castingu to nejlepší, co současná korejská kinematografie nabízí. Pokud se tedy nechcete seznamovat s asijskou kinematografií prostřednictvím artových filmů s nejistým výsledkem, tohle může jedna z pohodlnějších a zábavnějších cest.(15.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace