Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

sWONDER

Neviem či to chcelo byt viac romantické, dramatické, alebo športové. V každom prípade celkom solídna "podívaná". Clint je ako ufrflaný starec ppči, Justin s Amy sympatický a filmy o športe mám rád. ()

vozralec

Eastwood vynikající. Příběh nepřináší skoro nic nového. Nějaká ta romantika s Justinkem. Předvídatelné situace. Natočeno zručně. ()

stuplik20

Musím uznať dosť priehľadný fillm - nadhodenie burákov bol pekne naskečoavané kamerou a slečna (Amy Adams) nebola vôbec spokojená so svojím životom ... naprosto jednoduché a čisté. Nech je te to akokoľvek milujem Eastwoodové mrzuté poznámky jeho ksichty a spôsob hrania ,vždy ma to rozosmeje ako hrá starého seniolného páprda ktorý neznáša všetko a všetkých. Príejmná rozpŕavka na pozeranie so slušným obsadením. S plusmi a mínusmi je to pohodvý film na zabitie času a nie na pozeranie o pol dreuhej ráno keď čakáte silný zával emóciami. ()

TommyDiamond

Lehký závan sportovního prostředí, dobří herci (Goodman, Eastwood,Adams) a naivní příběh s typickým happyendem, který umí vytvořit pouze továrna na zážitky jménem Hollywood. A světe ,,Div se!¨¨ já se chytil. Ono to taky bylo hodně rafinované plácat se po juniorských soutěžích a shánět nové talenty. Líbilo se mi to možná i víc než Moneyball nebo Zrození šampiona (oproti těmto dvou bylo ve filmu víc humoru, což oceňuji)... Musím uznat, že asi nejlepší bylo pozorovat Eastwoodovo herectví. On ty starý vysíráky hraje naprosto úžasně. V jeho věku nejde jinak než smeknout. Čeho tam bylo naopak hodně, tak bylo té ohavné romance mezi hlavními aktéry. I tak dávám čtyři hvězdy.... ()

Expertt

Není to poprvé a doufám, že ne ani naposledy, co se Clint Eastwood představil v jednom ze svých svérázných dílech jako ostřílený stařík, jako senilní páprda, často zužován různými chorobami nebo indispozicemi, ale se srdcem na pravém místě. Bohužel pro mě tento kousek nebyl úplnym TOP, co s tímto modelem či typem žánru ukázal. Eastwood to zahrál obstojně, možná mi chybělo trochu víc narážek či větší projev toho jeho konceptu. Zkrátka, chybělo tomu něco, určitě je to i tím, že jde o basetball, ke kterému má Evropanství poněkud dál a dějově také někdy až příliš uměle vykonstruované. ()

winnita

Vykonstruovaná nuda s těmi nejohranějšími motivy. Jak mám ráda Clinta tak tohle mě vubec nebavilo. Nabízí se jeho samého paralela s Gusem. Všichni víme, že je pořád skvělý, ale i když je pořád mnohem lepší než spousta ostatních, už to není co to bývalo. Ale věřím, že to ještě nebylo jeho poslední slovo. No a stejně jako v mnoha v poslední době viděných filmech se mi nelíbila romantická dvojice. ()

celticek

Nebylo to zas tak špatné, sice průhledné velice, ale Clint s jeho xichtíkem zahraje všechno a nezklamal ani Timberlake.. ()

rezzzy

I když vás děj třeba neohromí, já budu vždy obdivovat, jaký je Clint Eastwood, i když natočí něco jednoduchého tříhvězdičkového. ()

Duke90

Walt Kowalski "Light verze"... Opravdu mi Clint v průběhu sledování hodně připomínal svou postavu z Gran Torina, ale tentokrát se jedná o trochu více oddechovější film. Myslím si, že Clintův obvykle kouzelný nerudný pán už tak dobře nefungoval. V ději samotném totiž nenajdete nic výjimečného a bohužel působí přinejmenším tuctově. Není tu totiž ani bůhvíjaká dramatická hloubka, tak jak jsme u Clinta zvyklí a celé to zachraňuje právě onen nervózní stařík - ale jen tak, tak, Clinte! ()

ratpile

Přímočará, klidná, s neroztěkanou kamerou - naprosto typická eastwoodovka posledních let, byť ji tentokrát nerežíroval (i když kdo ví) Clint sám. Příběh je celkem schématický a předvídatelný, to ale i v těch nejohranějších scénách zachraňují příjemní herci. Amy Adams byla super volba pro Clintovu dceru, Timberlakea začínám jako herce mít rád čím dál tí víc (od Social Network). Sám Clint se z Gran Torino pózy prakticky nikam neposunul. Nakonec to ale není ani na škodu, on prostě mrzutý děděk JE a naprosto mu ho žeru. Potěšil i Robert Patrick v roli majitele klubu. Jediné co mě dost vadilo, byla ta podivná vsuvka s koněm a vraždou, která do filmu vůbec neseděla - namísto osudově a vypointovaně, působila uměle a dost pitomě. "Disneyovský" závěr mi vůbec nevadil, ba naopak, celkem potěšil. Příjemných 111 minut. Na druhou stranu, nic víc. ()

rottenpolo

Troška som bol sklamaný, čakal som strhujúcejší dej, je to pohodový večerný film, ktorý nenudí ale ani moc nemá čím zaujať. 3/4 ()

MarsVl

Clint mi bude chybět snad nejvíc, z téhle staré generace. Nicméně doufám v menší role, při jeho režijních počinech. Film fajn, jen si myslím, že výběr Amy Adams nebyl až tak vhodný. 4* ()

jafuska

Sice nerozumím tomuto sportu, nežiji v americe, kde je tento sport národním hitem,ale tady všechno do sebe dokonale zapadalo, velmi kvalitní film v halvní roli s hercem Clint Eastwood, a popravdě poslední dobou opravdu hodně stárne, bud měl schválně takto udělaný stařecký make-up, nebo opravduuž hrozně zestárl, ale pořád má své dobré herecké kvality, a ano, člověk by měl občas dát na úsudek u druhého člověka, občas se to může vyplatit. A co se týče komentáře uživatele Verbal, opravdu raději nečíst jeho komentáře, protože jeho výrazy jsou hodně podivné, a raději se prvně na filmy podívat a udělat si svůj úsudek, ()

miki68cz

Celkem milý, sladce přesladce romantický a americky naivní, dobře zahraný, klidný a veselý film. Clieastwood už má sice namále, ale stejně bude navždy legendou, to už mu nikdo neodpáře. Amy Adams je tentokrát celkem baculatá, ale stále krásná a hereckým projevem milá holka. A Justýn......? Docela borec. Tenhle odpočinkový ultraamerický kousek vám doporučuji, určitě neurazí, pokud ho budete sledovat s potřebným nadhledem. ()

huzgi

Velmi staromilský opus pro pana Eastwooda. Klasický žánrový snímek plný pohody, jasně vystavěné zápletky, taková pocta pro slavného Clintna. Tento film určitě neurazí a nejspíš mile potěší, zajímavější by byl, kdyby Clint Eastwood (asi plnější sil) stál i na druhé straně kamery. ()

64B

Milé sportovní drama, které rozhodně neublíží člověku, který má rád sport (popř. baseball). Scénář slabší, ale u filmu sem se nenudil a hodnotím jako zlatý střed. ()

Ernie_13

No je to tých 70%....hrozná réžia, hrozný scenár, no i napriek tomu som spokojne sledoval do poslednej sekundy s úplnym kľudom na duši. Prečo? Lebo Clinta a "baseballové prostredie" môžem kedykoľvek a akokoľvek. ()

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)