Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

gicous

Žral jsem Eastwoodovi všechny ty jeho drsňácké poldy a kovboje od dolarové trilogie až po Zelenáče. A žeru mu také ty nerudné a zapšklé hrdiny, které ztvárňuje v posledních létech. Co na tom, že se neustále opakuje a střídá dvě tři herecké polohy. Vůbec to nevadí, protože to je to, co od něho všichni čekají. A co také dostanou v tomto filmu. Kromě toho jsou v banku také půvabná Amy Adams a sympaťák Timberlake. Z toho je tedy jasné, na čem film staví především. Nohy mu naopak podkopává příběh, tuctový a klišovitý, který když už na konci neví kudy kam, vytáhne z rukávu deux ex machina jako hrom a celé to trápení konečně zakončí. Aspoň, že dojde na doutník. Nikdo ho neumí kouřit tak stylově jako Clint. 6/10 ()

germiny

Jsem rád, že to nebylo protkáno nějakou baseballovou hatmatilkou anebo nutností znát aspoň základy té hry, jelikož jsem se vše o baseballu dozvěděl ze Simpsonů (tzn vím o tom houno :)). Je to spíše taková pohádka namíchaná z různých klišé. Ale dobře se na to dívá a to je hlavní. Navíc údajně poslední herecký výkon Clinta, takže + * za to. ()

radys.v

Tak na druhý pokus jsem se dobral ke správnému "Zpátky ve hře". Příběh a konec je (jak jinak než) naprosto průhledný, ale ani mi to nějak nevadilo. Film jsem si užíval přestože mám za to, že baseball je ze všech typických amerických sportů ten nejnudnější a nevím o ničem, co by mě přimnělo se podívat na reálný zapas. Samozřejmě největším přínosem je dokonalá Amy Adams a můj oblíbený Clint. ()

Guran

Začátek by šel, ale pak už dějová zápletka trvá moc dlouho a čeká, kdy už se konečně bude něco dít a to jen tak nezačne. Děj ukáže opět skvělé výkony Clinta Eastwooda a trošku nesympatickou pro mě né moc dobrou herečkou Amy Adams, která mě pomalu v tomto filmu začala vadit, díky své povaze. Pak ale konečně film nabere obrátku a snímek budete sledovat se zaujetím, dokonce i samotnou Amy. Poslední film Clinta Eastwooda a já doufám, že ho ještě uvidím v dalších filmech. ()

subic

Slušné obsazení až na toho jednoho absolutního trotla Matthewa Lillarda, jak ten se tam vloudil? Podle mě asi třetí nejlepší film o baseballu , co jsem viděl, tady hned po Moneyball (2011) a Velké vítězství (1992), přitom Kevin Kostěj natočil za mlada hned 3 filmy o baseballu, který jako hru stejně do dneška nechápu. 70% ()

DeDanu

Jelikož se v mém okolí vyskytují jedinci blížící se věku hlavního hrdiny, vím, že ani scénář ani pan E. ve svém hereckém výkonu nelžou ani chvilku. Ano, takováto dramata, ač se ve filmu mladšímu diváctvu zdají býti vzdálená, nudná a nezáživná (což jim nikterak nezazlívám), se odehrávají v reálu denně (někdy i několikrát:-))). A jeden by byl rád, kdyby je vždycky dokázal zvládat s humorem a nadhledem. K tomu nám dopomáhej i tenhle film. Amen. ()

Hemlock

Sportovní drama si představuji úplně jinak. Clint to sám utáhnout opravdu nemohl a bylo dost nudné sledovat Timberhňupa jak si při pohledu na Eastwoodovu dcerku tahá za jahodu... Dotoho sem tam odpálí nějaký ten míček zaměstnanec masokombinátu a závěr raději nebudu komentovat. Zklamání a nudných 30%. ()

PlysovyMacko

Zápletka sa točí okolo starnuceho skauta bejsbalu, ktorý stráca zrak Gusa a draftovania nových hráčov. Film je v pohode, ale nič výnimočné, už sa k nemu nevrátim. Najviac sa mi páčila scéna s Rigom a Justin T. mi prišiel zbytočný. ()

Babulik

Tak nejak som chcel z fleku pridrbať štyri hviezdy, ale...prečo vlastne? Dej filmu ničím neprekvapuje, tak akosi plynie zo zotrvačnosti, na konci vás čaká akože hapyend, či čo to malo byť a tak slabý scenár (a tým aj celý film) ťahá zo sračiek kompánia osvedčených mien - skutočne starý Ístvud, Gudman a Timberlejk (no a sem tam aj Edemsová, najmä keď sa vyzlieka). Bez týchto ľudí by sa toto dielko rozplynulo v žumpe filmovej priemernosti bez povšimnutia. ()

Cyberboy

"Trable s Křivkou" jsou tu ty, že při vyprávění příběhu byla zvolena přímka a ta, jak je u přímek zvykem, nikam nezahýbá. Naštěstí výběr hereckého teamu dopadl dobře a Amy s Clintem to bez potíži dotáhli do zdárného konce. Nic nového pod sluncem se nedozvíme, ale jako pokus o protiváhu k Moneyballu, kde byla hlavní myšlenkou "baseballová statistika", je zde propagovaný, starý dobrý "cit pro hru", způsobem jak dosáhnout vítězství. Uteče to pěkně, ale hlubší stopu to po sobě nezanechá. (6/10) ()

The_soloist

Celkem zajímavý příběh, ale vadí mi, že Eastwood v posledních cca 10 let hraje furt "starý nasranýho dědulu," a proto mi celej film přišel takovej okoukanej. Amy se mi ve filmu líbí nejvíc a Justin hraje moc jednoduchou roli na to, aby mě mohla zaujmout a pánové Lillard, Goodman a R. Patrick se mi líbili jako vedlejší postavy, nebyli špatní, ale třeba R. Patrick ve Walk the line a v tomhle se nedá srovnat nebo Matthew v Děti moje je úplně někde jinde. Hudba, kamera jsou zkrátka průměr, není tam nic extra. Sečteno a podrženo tenhle film je dobrej, ale protože existuje Gran torino a Million Do.., tak je to čistá 3. Protože, když srovnám tohle třeba s Moneyballem, tak to je film o ničem. ()

CallenG

Průměrné sportovní drama s jako vždy skvělým a v roli která je mu vlastní božský Pán Eastwood. Ta jeho režijní ruka tam ale chyběla i přes to že jako režijní debut je to solidní tak se má Lorenzo ještě hodně co učit. Z Amy Adems vyrostla hodně dobrá herečka a stejně jako v Fighter byla dobrá. Tak asi už teda definitivně poslední herecké představení Clinta Eastwooda, to bude asi ale jediný důvod proč na tenhle film nezapomenu, ale co jsem rád že jsem opět viděl tuto hereckou Legendu s velkým L. ()

Vasyl

Ne, tohle jsem vidět neměl. Sípající, rozpadající se Clint. Přeslazenej, věčně se usmívající Justin. Nekonečný hovory o "nejzábavnějším" sportu ever. Country na americkým vidlákově. A asi tak 4 hepyendy. Tohle nemohla zachránit ani bohyně Amy, leda by chodila celej film nahá. ()

DonBraso

Jestli tohle už byla Eastwooda poslední role,tak ty tři hvězdy nechám rád,jinak to byl patos a naprosto nevyužitá docela pěkná slátanina,která se hřála díky Clintovi a krásné Amy Adams.Protože tak divná love story,kdy jsem nevěděl,jestli je to až moc romantická hříčka s pár hodama navíc nebo si mám myslet,že mezi Gusovou kariérou je těžký se dostat vůbec pod pokličku,kdy se řeší mezi ním a jeho dcerou dramatická část a každý chce dohlížet jeden na druhého a udělat pro něj jenom to nejlepší.Přišlo mi to vcelku nevyužitý potenciál,ač mi není baseball cizí,ale jakoby tento film,byl až moc normální a nevyvolával vůbec nic,kromě romantickýho páru v řadách dalších stovky filmů,který můžeme sledovat denně. ()

Wlczak

Ať si na Trouble with the Curve nadává kdo chce jak chce, pro mě je to přesně ten typ filmu, který si rád pustím na zpříjemnění večera. Že je příběh očekávatelný, 90% dnešní produkce je průhledná jak řízek ve školní jídelně, radši si ale dám tenhle film, který na mě působil neskutečně pozitivně, kde jsem měl svého oblíbence Clinta, kterému tohle prostě sedí + mi vlastně vyhovoval celý cast., než abych si pustil nějaký blockbuster, který přichází do kin (jak na běžícím pásu). S tímhle počinem nemám vůbec problém, ba naopak mě bavil a splnil veškerá moje očekávání, která jsem do něj vložil. ()

VanBradley89

Nic novýho pod sluncem. Film, který si od začátku do konce jede ve vyjetých kolejích podobných snímků, bez jakékoliv inovace, či překvapení. Úplná ztráta času to neni už jen kvůli Clintovi. Ten si vlastně zopakoval roli z Gran torina, až na bouchačku a žluťase. Jinak je to pořád ten chlap cedící hlášky mezi zuby, kterému nemám problém uvěřit, že by ještě všechny dokázal spráskat na svatou hromadu. Jeho společné scény s dcerou mě bavili. Trochu jsem se obával Timberlakeho, ale byl snesitelný, chvílemi i sympatický. Ve finále je to průměr, který neurazí. ()

walmezak

Náhodou, příjde mi to trochu jako jinotaj k životu Clinta Eastwooda. Třeba si další angažmá nechá znovu promyslet a ještě ho na platnech někdy, někde uvidíme. Ani bych se nedivil. Je neuvěřitelné jaký herecký výkon Clint dokáže ve svých 82 letech, spousta lidí mu to jistě závidí. ()

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)