Lachtaan

Přiznávám se, že nebýt některé z filmů pro pamětníky ve výběru třístovky nejlepších filmů, tak bych se k nim dostával ještě hůře či později, když vezmeme vpotaz, že jsem až doposud neviděl jediný z těchto legendárních kousků počátků české kinematografie. Naštěstí Cesta do hlubin študákovy duše vykresluje vztahy mezi středoškolskými učiteli a jejich žáky velmi věrně a člověk si u tak letitého kousku uvědomí, že se toho mezi katedrou a lavicemi zase tolik nezměnilo. ()

Motinski

Sympatická oddychová komédia na ktorej zub času nespravil takmer žiadne šrámy. A to niesom moc fanúšik tohto žánru keď ide o starú českú tvorbu. Postavy si ma získali okamžite, uhladený humor celý čas pôsobí prirodzene a pár hlášok a scénok je fakt na zapamätanie. Nenechajte sa odradiť rokom natočenia, takéto veci nestárnu. ()

ivan_drago

Jeden z mála filmů pro paměťníky co se mi opravdu líbí a nevypínám ho po pár minutách. Na svoji dobu fakt vychytaný scény. A i dnes je to pohled do současných lavic, kde se podobné lapálie odehrávají prakticky každodenně. ()

Johnny.ARN

Nadčasový film, ktorý by si zaslúžil presný remake! Nadčasové myšlienky, dobová atmosféra a reč, statická kamera. Paradoxne, nič sa v študákovej duši od vtedy nezmenilo. 5 z 5 ()

Zdeňka

Souhlasím, že je to o píď lepší než první díl. Vaněk: ,,Jseš vyvolanej. Nějaká věta kosinová." Peterka: ,,Kozinova věta zní: Lomikare, Lomikare, zvu tě na boží súd..." ()

Nihlathak

Spíše nadprůměrný československý film ze třicátých let s kopcem hlášek a skvělými herci. Já osobně nemohu napsat žádná superlativa, jelikož se natočilo v té době mnoho filmů (i ze stejného prostředí a kolikrát i s téměř totožnou hereckou sestavou) a mnohé z nich jsou kvalitnější. ()

pytlik...

Ani se nedivím Nedbalovi, že každou chvíli vypěnil... Když se musí x let zlobit s takovými vyku(lí)ky, jako jsou Kulík a Peterka, kteří s ním původně chodili do stejné třídy, ovšem zatímco on se velkou pílí a poctivým učením vypracoval až na středoškolského profesora, oni neustálým propadáním zůstali i po třicítce sedět pořád jen v septimě. A navíc nemá Nedbal žádnou naději na zlepšení, protože vzhledem k tomu, co oba předvádějí za výkony ve škole i mimo ni, se z té septimy jen tak nedostanou. ()

progression

Nezapomenutelná předválečná školská komedie, která ani po letech neztrátila nic ze svého kouzla stejně jako podobná "Škola základ života". Jaroslav Žák ty figurky studentů i kantorů popsal naprosto věrohodně a filmové zpracování díky hereckým výkonům nijak nepokulhává. A kdo by si rád nezavzpomínal na to nejlepší z vlastních studentských let ať už opustil školní lavice před pár lety, pár desetiletími, či dokonce pamatuje Žákovy vrstevníky. ()

Compadre

Ten konec je opravdu mimořádně hezkej...ale že by mi to přišlo o tolik lepší než supersrandovní Škola, základ života, to teda ne...ale samozřejmě magakult. Martin Frič byl génius ()

Aven

Silně nadprůměrná komedie. Je až neuvěřitelné, že ten film neztrácí s postupujícím časem na kvalitě a směju se u něj, ikdyž ho znám nazpaměť. ()

Tomatáš

Klobouk dolu!Krásný film ze školních lavic, který jasně ukázal, že študák má nejen duši, ale také srdce. Jen to bohužel málokdy dokáže študák projevit veřejně, protože to prostě nebývalo a nebývá stále moderní. Přítup profesora Matulky k vědění a k titulům je v mnoha aspektech doslova imponující. Síň slávy. ()

Sany33

No tak sa do toho pustíme. Ako už v tejto filmovej databáze býva zvykom hodnotí sa štýlom "čo je doma to sa počíta". Film mal čo ponúknuť možno pred 50 rokmi. Herecké výkony sú strašné. Dejová linka skáče z jednej aféry na druhú a ani jednu nedotiahne dokonca. A logika kde nakoniec všetci poďme pomôcť učiteľovi s definitívou je na zaplakanie. Ako groteskná divadelná hra to muselo zožať obrovské ovácie ale na plátne to na mňa nijako nezapôsobilo. Od smiechu som mal celý čas veľmi ďaleko a to by sa pri komédií aj s tak úctyhodným vekom stávať asi nemalo. 55% ()

lykan9

Cestu do hlubin študákovi duše mám mnohem raději než Školu základ života, a to hlavně díky Jindřichu Plachtovi a jeho příběhové linii. Tento film je prostě nestárnoucí klasikou, u které se divák, když na ní náhodou narazí při přepínání televize, mile rád pozastaví a dokouká ji. ()

JKL

Krasavec komedie, abych se tak vyjádřil. Docela mi splývá se "Škola, základ života", ale to nevadí. A jak píše DOBYTEK: "Já sice chápu, že někdy před 70-ti lety se u toho lidi nejspíš váleli smíchy, ale mně to prostě v dnešní době nic neřiká." - nemyslím si, že je to zrovna podle scénáře prvoplánově napsaného pro "válení na zemi", ale svoje velké kouzlo a vtip to nepostrádá. ()