Koncertní mistr Karel Mašek je opilec, stejně jako inženýr Danda i další stálí hosté hospody U Kroců - Taupe a Rendl. Mašek se vrací ráno z hospody a slibuje ženě, že pít přestane. Na zkoušku orchestru ale přijde znovu opilý a ostatní hráči s ním odmítnou hrát. Danda se vrací domů bez tašky a ráno jde zase ke Krocům, i když má v práci důležité jednání. Je přeložen na podřadné místo, ale doma to nepřizná. Jeho dcera se chce vdávat, syn se opil a strávil noc na záchytce. Ani Mašek doma neřekne, že ztratil práci. Prodal Rendlovi housle, namluvil ženě, že jede na zájezd a odešel k bývalé lásce Magdě. Danda chce prodat svoji vilu, aby se zbavil dluhů. Taupe už propil celý majetek a zešílel. Rendl najde Maška v Magdině bytě a vydírá Magdu. Pohádá se s opilým Dandou a na posměch mu částečně ostříhá vlasy. Pak řekne paní Maškové, kde její muž je. Mašková se jde do bytu podívat. Mašek se schová do světlíku, ale spadne a zabije se. Dandovi pořádají zásnubní oběd. Přichází ostříhaný Danda. Atmosféra zásnub přispěje k jeho rozhodnutí řešit situaci dobrovolným odchodem na protialkoholní léčení. (oficiální text distributora)

petrik11

Komoušské filmy sú presýtené propagandou, ale tento kúsok bol nadmieru podarený. Vskutku reálny pohľad do života alkoholikov bez príkras, či svetlejších začiatkov. Herecky naozaj na vysokej úrovni. ()

Romadoor

Atmosférické a přitom bez zvratků - může se bez nich vůbec alkoholické drama obejít a přitom být přesvědčivé a hutné? V tomto případě zcela jistě ano. Nesourodá parta chlastajících chlapíků se se zvyšující rychlostí řítí vstříc více či méně zásadním zlomům ve svých životech. Za celý film jsem zaznamenal jednu objednávku piva, a to podávali v hospodě jenom lahvové...."Já si vypiju tohle, dám si malýho frťana a končim!" ()

harycek

Tenhle film je tak sugestivní , že jsem se málem s odporem díval i na pivo, normálně je to na oklepání , Zdeněk Štěpánek je prostě super!! ()

senecek

Skvělé výkony herců. Tenhle film řadím,spolu s aktuálními Úsměvy smutných mužů,filmy s Vl. Menšíkem a Batalionem s Fr.Smolíkem,k tomu nejlepšímu,co se na dané a smutné .??? téma natočilo!!! ()

koza3

Hardcore. Spousta fetu je zakázáná, ale chlast nás vesele mete do hrobu. Už v padesátých letech to věděli a tahle šílenost ukazuje jak hluboko lze klesnout. Je jedno jestli jste pan továrník nebo uznávaný houslista, jak jednou čuchnete k vermutu, semele vás to. Silná energie čpí z tohoto snímku a mrazí mě, jak ho ani šedesát let neozubilo. ()

lisma

V pravdě nadčasový film v němž je všechno přesně tak jak má být. Dokonalá režie, herecké obsazení, atmosféra ze které přímo sálají lihové výpary... Perla české kinematografie té nejvyšší bonity. ()

DonFrolimo

Něčím mi to neodbytně připomíná mnohem starší (nejen Fričovu) tvorbu. Má to prostě takový klasický šmrnc snad i němých filmů - nejspíš to bude démonickým Srnkou a "exaltovanými" grimasami bídníků propadlých démonu alkoholu (což je zároveň docela psina). No a překrásná Irena, to je opravdu třešnička na dortu. Mmmmm... ()

Kakofon

Další ze série našich nejlepších dramat. Alkohol je věčné téma naší společnosti. Podobných filmů i inscenací na toto téma je opravdu hodně. Ale tento film je jedním z nejlepších. 100% ()

Saxos

Jeden z prvních chlastacích filmů s perfektním hereckým obsazením. U Kroců je prostě prima. Kořalka a jiné pochutiny jsou na prvním místě a vždycky to jde okecat, aby se našel nějaký důvod k pokračování v jízdě v rozjetém vlaku. Spousta protagonistů měla tu čest i v civilním životě to po různých nálevnách pořádně roztočit a pak absolvovat odmašťovací léčení. ()

lepo

Jednoducho nádhera, ak sa dá tento prívlastok k tomuto filmu použiť. Majster alkohol, sebaklamstvo a klamstvo na každom kroku v životoch ľudí, ktorý mu podliehajú. Viem o čom píšem. Poučná 93 minútová štúdia , ako povinný predmet pre nás všetkých, ktorí sa v tomto filme nájdeme. Výkony hercov sú realistické , tak ako v ich osobnom živote aj zažili... Super ()

Veber

Herecký koncert všech zúčastněných. Je spodivem, kolik známých tváří se zde objeví. Za mě působivý scénář a vyobrazení alkoholismu s dopadem na rodiny alkoholiků. ()

Dvojirakri

Každá závislost i každý zlozvyk jsou projevem slabosti ducha a každá slabost je něčím vykoupena. U nás doma se nikdy nepilo, vyjma Silvestra, a kromě dědy, který také na tento zlozvyk dojel, u nás nikdo nekouřil. Přesto jsem se během studijních let stal ukázkovým alkoholikem a kuřákem, ani tráva se mě nevyhnula. Když jsem dovršil Kristova léta, začaly se mne kumulovat zdravotní neduhy způsobené právě nezřízeným životním stylem. Na škole to bylo tak, že kdo nepil a nekouřil, byl za podivína, slabocha. Dnes už dobře vím že je to právě naopak. Kdo odolává všem svodům legálně dostupných drog, je silný. A já jsem silnější než kdy před tím! Myslím, že tento snímek by si zasloužil remake, řádně odstrašující! Už vidím to obsazení - Holubová, Schmitzer, Javorský, Polívka... ()

kolisko

Geniální film Meka Friče. Vynikající herecká představení Zdeňka Štěpánka, Jiřího Sováka, Vl. Ráže, Františka Smolíka a Vladimíra Menšíka. A nezapomenout na Jaroslava Mareše v roli podvodníčka Rendla. Dávám 85% a jdu si ho koupit na DVD - dnes vychází !!! ()

Jarda68

Po čtvrtém zhlédnutí musím poopravit hodnocení.Prohlásit tento snímek za naprosto neprávem přehlížený klenot naší kinematografie. Martin Frič byl velikán,který zde precizně zúročil vlastní zkušenosti s démonem alkoholu a dokázal přimět skvělé herce(Štěpánka,Smolíka,Ráže,Sováka,Menšíka) k mrazivým,autentickým hereckým výkonům. "TAM ZA TÍM VEJKLADEM TO JE VEŘEJNOST,ALE TADY TO JE MŮJ PRIVÁT,SEM SI JDU VŽDYCKY ODPOČINOUT" 100% ()