Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiální text distributora)

doogiemus

Židovi Právo skutočne táto úloha bola ako ušitá na mieru no trochu som zaskočený, že len pred dvoma týždňami som pozeral ako Čančing zotrel z povrchu zemského celú teroristickú skupinu a zachránil prezidenta, teraz si s ním ľahúčko poradila vlastná žena. Inak pre mňa sa to rozbiehalo dosť pomaly, ale ani neviem kedy, a bol som v deji až po uši. Ten dej sa pekne vmasíroval do mňa a je pravda, že tu boli spojitosti s mojimi skúsenosťami a životom. Na druhej strane sa mi však páči aj to, že keď je spoločnosť nastavená niekedy až príliš profeministicky a aj vo filmoch sa viac brnká na nôtu: "ženy treba obskakovať, milovať, oni za nič nemôžu a chlapi sa musia zmeniť, lebo vlastne len oni robia zle každému vzťahu", je tu film, ktorý ukáže, že v ženách je rovnako veľa zla, vypočítavosti, falošnosti a dokážu pekne zničiť život komukoľvek. Áno, obe pohlavia sú na tom v hriešnosti rovnako. ale to je len môj pohľad. Dobrý film, vrelo odporúčam. ()

Johgas

Rozuzlení filmu mě překvapilo. Začátek byl trošku rozvleklejší, ale to byla jen příprava :-) Od vraždy se to rozjelo. A už nezastavilo. Bylo to moje první setkání s Rooney Mara - udělala na mně herecky velký dojem. Film doporučuji. Ta druhá půlka už mi nedala vydechnout. Velmi dobré. ()

R.E.M.

Slibný začátek, nudný střed, kde byl už nejvyšší čas na novou myšlenku a v této nové dějové linii nepřekvapivý, ač docela dobrý konec. Herečka Rooney Mara perlila v roli vyšinuté hlavní hrdinky. Na konci jsem nebyla zklamaná, i když jedno shlédnutí stačilo. ()

Lukkyn

Solidní thriller , který se vrací ke kořenům thrilleru a skvěle buduje příběh a nakonec překvapí a spláchne Vás dokonalým finále. ()

Naby

Zajimavy tema, kteremu ale ve filmu celkem dlouho trvalo, nez zacalo bavit, takze prvni minimalne tretina filmu je trosku dlouhy uvod. Nicmene herecke vykony Rooney Mara a Jude Law, byli hodne zajimavy a hodne uveritelny, CZJ uz tak dobra nebyla (a kupodivu ani dost sexy). Kazdopadne to neni to uplne normalni film a byla by velka skoda, kdyby zapadnul do sede 3*, takze celkem 3,6* z nej dela lehky nadprumer s originalni zapletkou a to se ceni. ()

desnik

První hodina naprosto všední a nudná podívaná...pak se děj překlopí a má alespoň trošku nějaký šmrnc, ale nic vyjímečného. ()

medveed

Povedené krimi se zajímavou a překvapivou zápletkou. Režisérovi Soderbergovi se opět podařilo realisticky popsat prostředí, ve kterém se odehrává děj. Tentokráte jde o farmaceutický průmysl, psychiatrii a vliv antidepresiv. 80% ()

shinlove

První půlhodina se vleče jako týden před výplatou, ale po 35 minutách jsem zažil nečekaný šok, který jsem do konce filmu nerozdýchal! Svižně to ubíhalo a zápletka skvělá. Peníze jsou vždy až na prvním místě. 5* ()

zero_zelo

po dlouhý době fakt parádní bezkrvej thiller, co má hlavu a patu. navíc farmaceutický průmysl je mé oblíbené téma, takže potěší. sežráno i s navijákem.... ()

lapatata

Úplně mě to neoslovilo. Za každou cenu to chce být šokující. Nápad dobrý, ale chtělo by to lepšího režiséra. ()

Jake.Hoyt odpad!

**ale ja jsem len obet okolnosti a biologie** :D odpad ako vysity...mna to neoklamalo ale ako vidim ostatny sa chytili... ()

Chlo0opek

Narozdíl od filmu Muži, kteří nenávidí ženy na mě Rooney v tomto filmu působila vyloženě rušivě a děsně ne-sexy. Tohle prostě nebyla role pro ni. Hlavně z toho důvodu dávám 3* - jinak byl film zajímavý. ()

SaMaeL98

Ve svém oboru obstojný kousek, který ale má k vrcholu hodně daleko. Většina neznámých herců a ušák Tatum k tomu... mohli si hoši sehnat něco lepšího no. Zápletka by se rozpletla pro běžného diváka až ke konci, ale já, který jsem podobných filmů viděl už několik, měl teorii už od začátku. Příště něco originálnějšího, lepší herce a hlavně o trochu delší. Z krátkých filmů vznikají komedie, horory nebo sračky. ()

stepma

Čekala jsem zabřednutí do klišé o nenažranosti farmaceutických korporací, o miliardách za léčiva, které jsou vykoupené zničenými lidskými životy...a ono né! Překvapivý a skvěle vyvedený příběh! ()

kodwin

Deprese je sviňa, ale dá se na ní dobře vydělávat, zvlášť pokud jsou to deprese nedeprese. Druhá půlka Vedlejších účinků odsýpala a tak jsem jim odpustil tu první. ()

ostre_pero

Jude Law sa zlepšuje, jeho výkony sú neskutočným zážitkom pre diváka. Téma spracovaná na úrovni, ale na (takmer) dokonalosť tomu niečo chýbalo - viac prekvapujúci dej, lepšie/uveriteľnejšie rozuzlenie či kvalitnejší soundtrack, ktorý za motívom a úrovňou filmu značne zaostáva. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz