Vedlejší účinky

• slovenský

Vedľajšie účinky

Psychologický / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 101 min

Vůbec jsem nevěděl o čem to bude, takže jsem se nechal příjemně tahat za nos po celou dobu. Výborný thriller. Jude Law je tu perfektní, Rooney Mara je hereckej android a Catherine Zeta-Jones vypadá na svůj věk opravdu velmi zachovale.(26.5.2013)

Soderbergh to je starý známy chameleón, nepredvídateľné zviera čo klame telom a obete zabíja bez sebamenšieho zľutovania. Teritórium v ktorom sa pohybuje dobre pozná, zodpovedne si v ňom zaujíma strategicky výhodnú pozíciu tak, aby po nečakanom omráčení mohol vykonať onen smrteľný výpad. A zážitok je to veru silný. Napriek tomu si myslím že sa nejedná o thriller prvotriedny, ale skôr plnokrvný. Rozjazd sa totiž javí ako prínosne explikačný prológ, ale sála z neho akási celoplošná topornosť, kŕč a dojazd čo by šokantné zistenie na tému prospechárstva je mierne premotivovaný, avšak všetko medzi tým, prešpekulovaná "tichá" adrenalínovka non plus ultra. Má to ten správne prenikavý, temný look, scenár je značne nezhovievavý/dôsledne vypointovaný a réžia neprekvapivo unikátna. Dusno krájateľné, podmaz diegetický a po dlhšej dobe, satira jak remeň.(18.4.2013)

Čekal jsem trochu něco jiného, myslel jsem, že název filmu bude více vypovídat o průběhu. Víc neprozradím, jen to, že to je zajímavý film se zajímavým nápadem a se zajímavým zakončením.(28.6.2014)

Ta Rumová Můra je snad to nejhnusnější, co kdy brázdilo mou velkoplošnou Sonku! Blil jsem z ní, už když byla Nenáviděna muži a tohle jsem málem kvůli té její krysí držce a užvaněnému startu po dvaceti minutách vypnul. Málokdy se mi stává, že bych měl z nějaké kikiny tak hnusně svědivou vyrážku. Je vážně iritující a prdel Ernesta Borgnina je proti ní rajský květ. Ale k věci. Jak jsem již velkohubě zdůraznil, prvních dvacet minut se táhne jako čerstvě vychrchlaný průduškový hlen a pokud je přežijete, aniž byste vztekle zmáčkli bílý čtvereček na ovladači a pustili si raději plyn, dostanete o něco svižnější, avšak klišovitou kriminálku se stokrát omletým výmrdem. Pardon, chtěl jsem říct zvratkem. Tak ne, mělo tam být zvratem. Nicméně je to kulantně zahrané, Štefan se snažil i celkem režírovat a když odvrátíte zrak pokaždé, když se v záběru objeví ten poštěvák Heleny Růžičkové, dají se tomu ty tři s docela klidným svědomím narvat.(25.5.2013)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $32,172,757Tržby Celosvetovo $63,372,757Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,760,176 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $2,538,343 //počet predaných kusov ?║ príbehovo nápadité podfarbenie detektívneho thrilleru, herecky pútavé predstavenie /75%/(29.7.2013)

• - V rámci nechtěného marketingu vznikly autenticky působící internetové stránky fiktivního léku Ablixa. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Dr. Bardey tvrdí, že antidepresiva dnes berou lidé, kteří by ještě před 10 lety zdaleka nebyli shledáni nemocnými. U mnoha pacientů sám pozoroval nežádoucí vedlejší účinky. V době uvedení filmu se v USA vyvíjelo 187 nových preparátů a u 60 miliónů lidí (z 300 miliónové populace) byla diagnostikována nějaká psychická porucha. [Zdroj: Svět Filmu] (Beer Ceps)

• - Jde už o druhý film režiséra Soderbergha, v němž použil jako příjmení hlavní postavy jméno Bank(s). Ve filmu Dannyho parťáci (2001) se Al Pacino jmenoval Willy Bank, v tomto filmu hraje Jude Law doktora Jonathana Bankse. (zbyshek)