Vedlejší účinky

• slovenský

Vedľajšie účinky

Psychologický / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 101 min

Don´t go, Steven, please! Jude Law si Soderberghovi nejspíše stěžoval na jeho minulou roli v režisérově Nákaze. A tak dostal její pravý opak ve Vedlejších účincích, což je asi tak všechno, co k téhle thrillerové haluzi potřebujete vědět. Za rok mě v kině překvapí scénář tří, maximálně čtyř snímků. Tenhle se počítá skoro za dva body..(13.4.2013)

Je dobře, že ta část s výrobci léčiv byla natočena méně standardně, než jsem očekával, bál jsem se totiž, že snímek pojede až do konce po nějaké společenskokritické vlně. A není tohle vlastně taky nečekané vyústění? :o)(18.4.2013)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(6.4.2013)

Brilantně napsaný (psycho)thriller, originální zápletka, chytrý plán, film je vždy krok před divákem, ale přesto nepůsobí ani trochu překombinovaně a věrohodně zachovává chování a motivace postav. Něco tak chytře napsaného a ladně zrežírovaného jsem už dlouho neviděl. Soderbergh dokáže podrobit svůj film vývinu, změně perspektivy, tempa a dokáže se i odchýlit od původně nastoleného žánru s plynulostí a elegancní hodnou mistra. Vizuální stránka, ač na první pohled ničím výjimečná, se taktéž dostane pod kůži svými pohlednými záběry a příjemným pohybem kamery. Je úžasné, jak snímek kombinuje pohled z širší perspektivy na společnost (vedlejší účinky hromadně užívaného léku) s osudy jednotlivců. Tomu kraluje zejména závěr jako demonstrace lidskosti v ne zcela pozitivním duchu... Chybí mi cca 3-4 minutky navíc věnované vykreslení charakteru Dr. Siebertové (Catherine Zeta-Jones). 9/10(6.6.2013)

Perfektní pecka o tom, že nejhorší nejsou neuroly a cipralexy, ale vychcaný lesby, co si umí povodit akciovej trh! 90%(15.3.2013)

• Rooney Mara