Vedlejší účinky

• slovenský

Vedľajšie účinky

Psychologický / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 101 min

And the sex and the drugs, and the complications. Poslední půlhodina je (obzvlášť v porovnání s předchozím tempem) zbytečně hektická. V devadesátkách by to byl lehce nadprůměrný thriller nicméně mě velmi těší, že Soderberg nesklouzl do společensko-kritické roviny.(15.9.2013)

"Deprese je neschopnost tvořit budoucnost." Celých 36 minut jsem znuděně sledoval postavy polykající prášky, v polospánku vstřebával informace o vedlejších účincích a souhlasně přikyvoval při kritice farmaceutické lobby. Jenže pak přišlo jedno kuchnutí a mávnutím kouzelného nože se nudný film změnil ve vynikající podívanou, ve které najednou dávalo smysl i veškeré počáteční tlachání. Zkusím sám sebe ukecat, abych přehlédl nezáživnost úvodní třetiny filmu a dal filmu pět hvězd, ale patrně jsem příliš zásadový na to, aby se mi to podařilo.(11.3.2014)

No, šovinistická část mé osobnosti by si měla v tom konci přímo lebedit. Na druhou stranu mužská logická část mé osobnosti tam přecejen vidí jisté nedostatky, např. přílišnou překombinovanost záměru, který byl závislý na tolika proměnných, že by nejspíš skončil už v samém zárodku. Ale budiž, takové věci jsou vlastní většině filmů podobného druhu, pokud to není vyloženě protismyslné, dá se to ignorovat. Spíš mi vadilo, že hlavní hrdina se hrozně dlouho propadá do srabu a pak celej případ vyřeší skoro levou zadní během několika málo scén. To nepůsobilo úplně vyváženě co se týče napětí, které by takový thriller měl vzbuzovat. Stejně tak že se mu vrátí manželka, nevim, jestli bych na jeho místě po takový scéně co mu předvedla a nedůvěře z její strany měl vůbec zájem. Rozhodně však šlo u všech hlavních postav o prvotřídně zahraný film, což mě od takové CZ-T celkem překvapuje. Jude Law byl celkem sympaťák, i když část filmu působí trochu ňoumovsky. Shrnul bych to tak, že jsem radši, že šlo o vlastně standardní krimithriller a vzdor prvotnímu dojmu se o psychofarmaka vlastně jen lehce otře. Ohodnotil bych tak na 75 %.(20.4.2013)

Perfektní pecka o tom, že nejhorší nejsou neuroly a cipralexy, ale vychcaný lesby, co si umí povodit akciovej trh! 90%(15.3.2013)

• Wacoslav1

Nuda a psychadelicky kecy obcas zajimavej zvrat nebo napad ale ponekud nedotazeno aspon ze ta delka je jeste docela rozumna a prijatelna kazdopadne pokus o thriller na zajimavy tema skoncil tezkym prumerem nic svetobornyho jsem v tom teda neshledal.(15.3.2013)

• Channing Tatum

• - Původně měla být hlavní ženskou představitelkou Blake Lively, produkční společnost však do filmu s touto herečkou nechtěla investovat. Nahradila ji tak na Oscara nominovaná Rooney Mara. (Pria)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v meste New York. (MikaelSVK)

• - Scénář byl od začátku koncipován tak, aby nemohlo dojít ke konfliktům a soudním sporům s velkými farmaceutickými firmami. „Na tomhle filmu jsem strávil víc času telefonováním s mým právníkem, než na všech předchozích dohromady,“ pronesl scenárista Burns. (Beer Ceps)