Vedlejší účinky

Vedľajšie účinky

Psychologický / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 101 min

Scénář základem úspěchu.(19.3.2013)

Velmi kvalitní Soderberghův počin. Po rozležení v hlavě ale musím hodnocení snížit o 1* a to díky ne zcela pochopené motivaci postavy sehranou Catherine Zeta-Jones. ***SPOILER*** Z dialogu mezi postavou Judea Law a Catherine Zeta-Jones se dozvídáme, že "chování v minulosti je nejlepším ukazatelem budoucího chování." To platí především o postavě Rooney Mara. Ještě jednou se tu stejnou informaci a více explicitně dozvídá divák v dialogu mezi Rooney Mara a Judem Law v psychiatrické léčebně v poslední čtvrtině filmu, kdy Law říká: "Vždycky věděla, že to na ni jednou zahrajete." Pokud to tedy Zeta-Jones VŽDYCKY věděla, proč se v závěru filmu nechala tak banálně převést, nechala se strhnout pudy? Její postava byla přece napsána jako velmi chladná, nemilosrdná a vypočítavá. Proč by si tedy svoje další kroky více nepromyslela, když viděla Rooney Mara před okny své ordinace a přece VŽDYCKY věděla?(26.6.2013)

Tenhle film měl obrovský potenciál, bohužél, aspoň pro mne bylo extrémně složité chápat, co vlastně sleduji.Musíte znát konec, aby ste pochopili začátek. Byl jsem opravdu zmaten po celou stopáž a musel jsem si něco málo o filmu po skončení přečíst, abych věděl, co jsem vlastně zhlédl. Herci odvedli špičkovou práci, zejména Jude Law si mě získal,ale tá odborná sofistikovanost zhlediska medicíny doprovázená po celý film mě málem utrápila k smrti. 65%(10.5.2013)

|| Scenár: Scott Z. Burns | Hudba: Thomas Newman | Produkcia: Lorenzo di Bonaventura, Gregory Jacobs, Scott Z. Burns | Distribúcia: Open Road Films | Štúdio: Endgame Entertainment | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 60,288,363 $ || Strhujúci začiatok spláchne rotorový koniec s tempom zajačieho trtknania. Škoda, tomuto kusu chýba len oné vyvrcholenie s nadhľadom. Viac, než raz, sa musí vidieť! 75% | Blu-Ray, HU DTS |(14.9.2013)

Skvělý kriminální drama z netradičního moderního psychiatrickýho prostředí. Hodně dobře vymyšlený. Díky mojí profesi jsemsiten film fakt užíval. ... Nikdo nevyjebe s psychiatrem, leda ještě lepší psychiatr ... ;-)(19.5.2013)

• Rooney Mara

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v meste New York. (MikaelSVK)

• - Dr. Bardey tvrdí, že antidepresiva dnes berou lidé, kteří by ještě před 10 lety zdaleka nebyli shledáni nemocnými. U mnoha pacientů sám pozoroval nežádoucí vedlejší účinky. V době uvedení filmu se v USA vyvíjelo 187 nových preparátů a u 60 miliónů lidí (z 300 miliónové populace) byla diagnostikována nějaká psychická porucha. [Zdroj: Svět Filmu] (Beer Ceps)

• - Jde už o druhý film režiséra Soderbergha, v němž použil jako příjmení hlavní postavy jméno Bank(s). Ve filmu Dannyho parťáci (2001) se Al Pacino jmenoval Willy Bank, v tomto filmu hraje Jude Law doktora Jonathana Bankse. (zbyshek)