Po malém nedorozumění, které nakrátko narušilo hladký chod velkého hotelu Modrá hvězda, přichází do zchátralého stejnojmenného hotýlku jeho nová mladá majitelka Zuzanka. Odhodlaná postavit upadající dědictví na nohy, začne prohánět tři mládence, kuchaře Zdeňka Junka, básníka Františka Sojku a hudebního skladatele Jirku Tůmu. Navlečeni do číšnického fraku a kuchařské čepice si mají odpracovat svůj dluh za několikaměsíční bydlení v hotelu. Jirka, stejně jako jeho dva kamarádi, podlehne kouzlu nové šéfové a doufá, že bude tím, kdo se stane jejím vyvoleným. V té chvíli ovšem přichází Vladimír Rychta Rohan, který hodlá dostát rodinné tradici a uspořádat v hotelu Modrá hvězda zásnubní hostinu. Bez ohledu na jeho stav. To se ovšem pranic nelíbí jeho svéhlavé snoubence Miladě Landové. Naštěstí je tu sympatická Zuzanka, která okouzlí neobvyklého hosta natolik, že zruší zasnoubení a dá přednost manželství s roztomilou, byť chudou hoteliérkou. Nešťastně zvolený text telegramu, kterým nadšený Vladimír oznámí své rozhodnutí rodině, je příčinou řady komplikací, které vedou nakonec k tomu, že Zuzana skončí v posteli Milady, Vladimír v uniformě recepčního a Milada s Františkem na policejní stanici. (TV Nova)

Mangano

Pro mě tohle už vážně není. Já se ani jednou nepobavil. Film je to po příběhové stránce pěkný a milý, zdařilá poctivá filmařina, ale na dnešní dobu již příliš naivní a jaksi "teatrálně dementní". Sice jsem se přímo nenudil, ale při dalším zhlédnutí už by tomu tak jednoznačně bylo. Nechám "Hotelu Modrá hvězda" ty 3, ale doufám, že už se na to v životě nebudu muset dívat. ()

PTuranyi

Nerozlučná dvojica Nataša Gollová, Oldřich Nový v predvojnovej romantickej komédii. Nataša opäť v roli pochabej dievčiny tentokrát siroty, ktorá zdedila chátrajúci hotel. Oldřich je opäť romantický lámač sŕdc. Toto kombo dopĺňa trojica chudobných umelcov s Ladislavom Peškom na čele, bývajúcich v hoteli. Oponentkou je Adina Mandlová. Láskavý humor sa síce nevalí v mohutných vlnách, ale príjemne pobaví. 70% ()

Formanka

Dostal mě Jan Pivec, kterej se pozastavoval nad nezájmem Zuzanky o svou osobu větou: "Mám přeci figuru a pochopení." Tak to byl opravdu neprůstřelnej argument:) Zuzanko Zuzanko, jak si to mohla přehlídnout?:)) ()

penegal

Jeden z filmů, na který se můžu dívat stále a pořád. Opravdu vkusné a dobře posazené herecké obsazení, O.Nový je herec-milovník své doby a elegantně dokázal působit snad v jakémkoliv duševním rozpoložení a řekl bych, že N. Golová byla snad nejlépe se hodící filmová partnerka právě pro něj. Velmi pěkný příběh, komické situace a prostě film co dokáže přinést pohodu. ()

DanušeGr.

Báječná komedie. Skvěle se zde opět uvedla Nataša Golová, jenž zde získala opravdu velký rozmach pro svoje komediální umění. Nezapomenutelnými postavami zde jsou samozřejmě i Oldřich Nový, Antonín Novotný, Jan Pivec, Ladislav Pešek, ale i Adina Mandlová, která zde hrála zápornou roli. ()

artcha

Někdy si kladu otázku, co by se stalo, byl-li by takovýto film (ať už třeba Modrá hvězda nebo Kristián) natočen v dnešní době.... Co by asi napsala Spáčilová ??? :-) ()

endymion

Krátký opilecký výstup Ference Futuristy "Prosimvás, jdu tady dobře po zemi..." mě dokáže rozsekat na hadry dodnes... ()

the_weaver

Zo začiatku je to výborná crazy komédia, kde vtipné scény prichádzajú jedna za druhou úplne prirodzene (a kľudne by sa tak mohli odohrať v skutočnosti). Druhá polovica už nemá také grády, humor je strojenejší a prekladaný hudobnou zábavou. Celkovo je to nadpriemerný film, v ktorom exceluje Nataša Gollová. ()

Stoupa07

Tento film považuji za jeden z nejlepších protektorátních filmů. Snad i mimo jiné proto, že v něm hraje nebo spíše jen zpívá Antonín Pečenka, člen skupiny Lišáci, otec mého bývalého tchána Antonína Pečenky. Oba již bohužel nežijí. Ale oba byli nezapomenutelní. ()

Peabody

Jeden z mých nejoblíbenějších starých filmů, Nový a Gollová jsou sice tentokrát romntičtí, ale dobří pořád, Jan PIvec skvělý, zajímavé jak s Ladislavem Peškem zcela upozadili Antonína Novotného. Mandlová taky dobrá, prostě hvezdami nabité a vyrovnané. Wssermann s Fričem napsali dobrý scénář a MF to solidně natočil. Doporučuji. ()

Óčko

Jeden z nejlepších "filmů pro pamětníky". Ovšem toto označení je kolikrát zaádějící. Nejsem žádný pamětník, a i přesto si tento film nikdy nenechám ujít. ()

johael

Hotový koncert Gollová - Nový! K tomu výtečné trio Pivec - Pešek - Novotný. Vtipné, zábavné, milé, hřejivé. ()

Godlieb

První dojem: Bože, ta Gollová byla ale kočka! Sluší jí to vždy a všude, pro každého má alespoň jeden rošťácký/roztomilý úsměv nebo pohled, s Oldřichem Novým se geniálně doplňují, Ladislav Pešek a jeho přátelé studenti mají pořád v rukávu zásobu úžasných bonmotů a zmatků, k tomu přes právě zuřící válku perfektně pohodová a noblesní atmosféra první republiky, jedině Adina Mandlová mi přišla taková nijaká, podobně jako v Kristiánovi, poměrně volně byste ji zaměnili za mnohou hollywoodskou divu té doby (jistě veká poklona), jenže to je právě ten kámen úrazu, vedle naprosto oslňující kolegyně Gollové se ztrácí jako pověstné slzy v dešti. Krásný film z nejtemnější doby v moderních dějinách. 5* ()