Po malém nedorozumění, které nakrátko narušilo hladký chod velkého hotelu Modrá hvězda, přichází do zchátralého stejnojmenného hotýlku jeho nová mladá majitelka Zuzanka. Odhodlaná postavit upadající dědictví na nohy, začne prohánět tři mládence, kuchaře Zdeňka Junka, básníka Františka Sojku a hudebního skladatele Jirku Tůmu. Navlečeni do číšnického fraku a kuchařské čepice si mají odpracovat svůj dluh za několikaměsíční bydlení v hotelu. Jirka, stejně jako jeho dva kamarádi, podlehne kouzlu nové šéfové a doufá, že bude tím, kdo se stane jejím vyvoleným. V té chvíli ovšem přichází Vladimír Rychta Rohan, který hodlá dostát rodinné tradici a uspořádat v hotelu Modrá hvězda zásnubní hostinu. Bez ohledu na jeho stav. To se ovšem pranic nelíbí jeho svéhlavé snoubence Miladě Landové. Naštěstí je tu sympatická Zuzanka, která okouzlí neobvyklého hosta natolik, že zruší zasnoubení a dá přednost manželství s roztomilou, byť chudou hoteliérkou. Nešťastně zvolený text telegramu, kterým nadšený Vladimír oznámí své rozhodnutí rodině, je příčinou řady komplikací, které vedou nakonec k tomu, že Zuzana skončí v posteli Milady, Vladimír v uniformě recepčního a Milada s Františkem na policejní stanici. (TV Nova)

Véronique

Moc milý film, u jehož sledování se cítím tak dobře... Jakoby mě ovanul ten pravý duch První republiky... Roztomilá zápletka, kvalitiní herecké obsazení, výborná trojice Pešek-Novotný-Pivec, příjemná zimní atmosféra, ... Možná jen až moc přeslazený vztah Zuzanky a Ivana. Jinak ale jeden ze skvostů naší filmové tvorby. ()

fraktal

Úžasná hra se slovy a dvojsmysly. Pro mne velké překvapení, neb nejsem obvykle milcem filmů dříve narozených (a ostaně ani komedií, tím méně těch romantických - a jméno Oldřich Nový mne spíše odpuzuje). Přesto přesevšechno mne Modrá hvězda chytla a nebýt slabšího konce, neváhal bych ani s pěti (modrými) hvězdami. ()

chrispe

Hotel modrá hvězda je film, který na mě vždycky dýchne jakousi poklidnou atmosférou. Oldřich Nový jdoucí po stopách svých rodičů, kteří si hotel natolik zamilovali, že zrušili zájezd... roztomile opilá Nataša Gollová, píseň Slunečnice (zpívám si vždy, třeba i v duchu) a hlavně vtip! A dnes budu veselá... hodně veselá! ()

Biopler

Tá pohodička sálajúca z komédie je skvelá. Gollová je výborná a kde sa objaví Nový, tak to musí voňať kvalitou. Slabinkou je príbeh a traja chalani, ktorí mi bránili, aby som si vychutnával Rychtovo dvorenie :) ()

tranquill

"Já nejsem dáma, já jsem děvče!" Nataša Gollová je v této komedii snad nejsympatičtější dívkou pod sluncem :-) No a Oldřich Nový pro změnu hraje svou nejromantičtější roli, kam se hrabe Kristián :-) Ano, toto je jedna z nejkrásnějších starých černobílých komedií, která nebyla ani poznamenána válečnými časy... ()

Schlierkamp

Československá komedie o mladé energické dívce Zuzaně (N. Gollová), která se díky dědictví stala majitelkou Hotelu Modrá hvězda. Komediální zápletka spočívá ve skutečnosti, že v Praze existovaly dva hotely téhož jména, jeden přepychový a honosný, kam N. Gollová ihned přijela na kontrolu a druhý opuštěný a zpustlý, který ji ve skutečnosti patří. Při příchodu do svého hotelu Zuzanka zjistila, že v něm žijí zdarma tři nájemníci (J. Pivec, A. Novotný, L. Pešek), kteří neplatili za ubytování, neboť nebylo komu. Mladá majitelka z nich obratem udělala hotelové zaměstnance a začala úpravou hotelu do reprezentativního vzhledu. Hned první host, zámožný Vladimír Rychman (O. Nový) se do úslužné Zuzany zamiluje, přestože se tentýž den rozešel se svou snoubenkou A. Mandlovou. Zbytek filmu vyplňuje ples, na němž se sblíží A. Mandlová s A. Novotným a na němž se N. Gollová opije při konverzaci s T. Pištěkem a je omylem odvezena do špatného hotelu. Příjemná filmová komedie v režii M. Friče patří díky poutavému, vtipnému a košatému scénáři k nejlepším veselohrám své doby. ()

Zevon

Z čisté nostalgie a s úctou k legendě Oldřicha Nového hodnotím takto, v období protektorátu vznikala podobná dílka na běžícím pásu, s mantinely velmi omezených možností, těžko potom na něco plivat :-) ()

haWranka

Jeden z mých nejolíbenějších filmů pro pamětníky. Nataša G. byla vždycky roztomilá a Oldřich N. byl vždycky gentleman a oba měli úžasnej komediální talent. Všechny svoje klady tady rozehráli naplno, do toho ještě vedlejší postavy a krásná nesmrtelná hudba. Můžeme chtít víc? ()

Karmina

I když vidím film po tolikáté, stále je to srdcovka. Krásná a jednoduchá dokonalost těchto filmů je obdivuhodná. ()

Rawar

Krásná, vkusná a milá komedie s tradiční porcí rozzářených úsměvů, až se dělají vrásky v koutku oka, jak se na onu dobu slušelo. Za jednu noc se zamilovat a chystat svatbu, to je přece pohádka :-) A libozvučná intonace plus luxusní akrobatický výkon pana Nového :-) metat takové kozelce, to není žádná legrace ()

Inozuka

Moje oblíbená komedie s rozkošnou Natašou Gollovou a Oldřichem Novým. Oba jsou zde ve svém nejlepším období a hezky jim to klape. K tomu neopakovatelný hit Slunečnice a rázem je zaděláno na plný počet. "Slečna půjde spinkat!" ()

Luxocculta

Můj nejoblíbenější hotel. Je krásné vracet se do něj a pokaždé v něm potkat okouzlujícího Oldřicha Nového a krásnou Natašu Gollovou, jak spolu romanticky, znovu a poprvé stolují v jeho staré a útulné hale, obletováni trojicí sympaťáků Peškem, Pivcem a Novotným, a před vchodem se pokaždé nechat rozřehtat vtipným Ferencem Futuristou. A přestože je zima a venku bílý sníh, najde se jen málo tak hřejivých míst, jako je tohle. ()

junxi91

Jaký je rozdíl mezi hotelem Modrá hvězda z druhého a ze čtvrtého okrsku? No, jeden je luxusním hotelem, patřící do sítě mezinárodních hotelů, zatímco druhý je pozapomenutý a zanedbaný hotel, kde se hosté zrovna nehrnou. O tom prvním je přesvědčena jistá barmanka Zuzanka prostřednictvím nejasného telegramu, že jej zdědila, a po vyhazovu ze své práce v kuchyni tam suverénně nakráčí, aby byla odvedena strážníky do toho druhého, správného. Zde se povalují tři mladí hoši, kteří neplatí nájem a tak jim Zuzanka navrhne, že si jej můžou odpracovat. Z hotelu se má stát po letech prosperující podnik. A každý ze tří hochů by se rád stal vyvoleným krásné Zuzanky. V tom prvním má mít zásnubní hostinu bohatý hezounek a kavalír Vladimír, zatímco jeho rodiče měli před třiceti lety svou hostinu v tom druhém. A tak se Vladimír vydá do toho druhého, zatímco zbytek bohaté rodiny včetně snoubenky Milady je v tom prvním. Těmito okolnostmi je zaděláno na spoustu vtipných okamžiků, Zuzanka se zamiluje do Vladimíra, ale ten ji odmítne, a tak se vydá se třemi hochy bavit do toho prvního na účet Vladimírova strýce. Zuzanka je smutná a chce umřít, zatímco Milada si vyhlédne jednoho ze tří hochů - poetu Tondu. Vladimíra mezitím v tom druhém hotelu okradou hosté. Prostě taková stará protektorátní komedie, která neurazí, ale pořádně jsem se zasmál asi jen třikrát. Ačkoliv se jedná o veselý film tak se nemohu zbavit jistého tíživého pocitu z doby, ve které byl film natáčen. A Nataša Gollová na mě působí mnohem sympatičtějším dojmem, než lehce namyšlená Adina Mandlová. ()

Tiiso

Usměvavý romantický příběh. Nic méně a také nic více. Na herecké obsazení se dalo, dá a zřejmě i bude dát dobře dívat. Člověk od takového snímku už dnes nic nečeká, a on dokáže hezky zpříjemnit temné odpoledne. ()

baltik

Srdcovka. Fričovu tvorbu mám rád a toto dílo je asi nejroztomilejší a ani po dnes už 70 letech neztratilo nic na své kráse. ()