Po malém nedorozumění, které nakrátko narušilo hladký chod velkého hotelu Modrá hvězda, přichází do zchátralého stejnojmenného hotýlku jeho nová mladá majitelka Zuzanka. Odhodlaná postavit upadající dědictví na nohy, začne prohánět tři mládence, kuchaře Zdeňka Junka, básníka Františka Sojku a hudebního skladatele Jirku Tůmu. Navlečeni do číšnického fraku a kuchařské čepice si mají odpracovat svůj dluh za několikaměsíční bydlení v hotelu. Jirka, stejně jako jeho dva kamarádi, podlehne kouzlu nové šéfové a doufá, že bude tím, kdo se stane jejím vyvoleným. V té chvíli ovšem přichází Vladimír Rychta Rohan, který hodlá dostát rodinné tradici a uspořádat v hotelu Modrá hvězda zásnubní hostinu. Bez ohledu na jeho stav. To se ovšem pranic nelíbí jeho svéhlavé snoubence Miladě Landové. Naštěstí je tu sympatická Zuzanka, která okouzlí neobvyklého hosta natolik, že zruší zasnoubení a dá přednost manželství s roztomilou, byť chudou hoteliérkou. Nešťastně zvolený text telegramu, kterým nadšený Vladimír oznámí své rozhodnutí rodině, je příčinou řady komplikací, které vedou nakonec k tomu, že Zuzana skončí v posteli Milady, Vladimír v uniformě recepčního a Milada s Františkem na policejní stanici. (TV Nova)

Granade

Je málo černobílých filmů, který mám rád, ale zrovna tento, ne jenže ho mám rád jako černobílý film pro pamětníky, ale patří do mé top 10. Nataša Gollová a Oldřich Nový jsou skvělá dvojka. Akorát ten song Slunečnice mi lezl na nervy, já bych to osvěžil troškou diska :D. Chtěl by jsem žít v tak pohodovém světě ve kterém se odehrává právě Hotel Modrá hvězda a další tyto povedené snímky... ()

Mikino00

Velice pěkná komedie s příjemným humorem a herci, pro mě trochu nečekaným a rychlým koncem, ale to nevadí. Naprosto úžasná a skvělá je Gollová, která svou živelností by utáhla i tří hodinový film. ()

Pawlisman

Vtipné, roztomilé a půvabné. Gollová je česká Hapburnová. Více takovýchto svěžích českých starokomedií... 8/10 ()

Tunri

Jů já tak miluju Natašu Gollovou! Nekonečné kouzlo Oldřicha Nového, česká klasika, u které jsem se smála jako dítě a baví mě to pořád stejně. Určitě doporučuji, z filmů pro pamětníky je to určitě to zábavnější, kdo ty černobílé filmy nemusí a chce nějaký zkusit, spolu s Eva tropí hlouposti je tato kvalitní komedie vhodná! Mimochodem, Slunečnice mi zní v hlavě vždy několik dní :-D ()

Vesecký

Prostě klasika, co k tomu dodat, jedna z nejlepších komedií z doby okupace, role ušitá na tělo Nataši Gollové, typický milovník Oldřich Nový (jeho milostné vyznání Nataše ovšem považuji za nejslabší scénu filmu), stejně tak chladná Adina... Pak ovšem trojice squatterů - hele, ono to existovalo už tehdy - Pešek, Novotný, Pivec (i ten svazek Novotného a Mandlové byl trošku slabším místem, pokud o tom člověk víc uvažoval). Inka Zemánková a její Slunečnice. Opilý Ferenc Futurista na kluzkém ledě a ponocný (?) Kohout. Frič prostě tohle uměl a vznikl film, který je promítán často, ale s úspěchem. ()

Milwa

Jestli se budu vdávat tak jedině v Hotelu Modrá hvězda, byly by to opravdu krásné líbánky..:-) a Inka Zemánková nám bude zpívat ..." tak jako slunečnice každým dnem otáčí se za slunem, tak já ráda hlavu svou otáčím jen za tebou...." ()

joker2

Předchůdce britského filmu Nejmenší kino na světě. Vtipnou formou vypráví o problémech malých v podniků v těžkém boji proti krutým (nelidským) makrospolečnostem. Výborné je cameo Františka Filipovského. ()

MovieFive

Hotel Modrá hvězda mě bavil. Pomalu bych řekla, což se u filmů neděje tak často, že začátek více než konec. Největší úspěch připisuji skvělé Nataše Gollové, která dokázala utáhnout celý film (samozřejmě s pomocí dalších osvědčených herců). Osobně se mi nejvíce líbila první půlka filmu a velice svižná pasáž večeře pro pětadvacet lidí a tak se stalo, že ani konec, který by měl trochu gradovat, nepřekonal nasazené tempo. I tak se mi film moc líbil a ve Fričově tvorbě ho určitě zařadím k těm hodně povedeným, nicméně je chyba, když film nemá v druhé půlce co nabídnout. 4.5* ()

zdeny99

Jeden z těch nejlepších filmů pro pamětníky, na který se dá dívat i po osmdesáti letech. Nataša Gollová ústřední rolí v kuchyni s rozbitými talířky připomíná svoji nejslavnější roli Evy, co tropí hlouposti. Její roztržitost ji přivede do blázince, aby se na to náhle stala majitelkou zašlého a zapadlého hotelu Modrá hvězda, ve kterém bydlí tři mírumilovní bezdomovci. A jak to už v těchhle veselohrách bývá, tak zrovna se najde host a jejím samozřejmě slizsky uhlazený Oldřich Nový. I když v tomto filmu mi zase ty jeho sladké řečičky tak nevadily jako v jeho jiných filmech. Zamiluje se do Nataši, přičemž je zasnoubený s Adinou Mandlovou a nakonec film končí šťastně. Oldřich kráčí k oltáři s Natašou a Adina s jiným chlapem. Je to dobře napsané. Stále to baví oproti jiným ukřičeným veselohrám s Vlastou Burianem. Kulisy jsou krásně propracované a hotel z venku v televizních ateliérech vypadá pitoreskně. Píseň Slunečnice musela být ve své době obrovským hitem. Jen ta zpěvačka, co ji zpívala, měla šíleně prochlastaný hlas. [12274. hodnocení, 192. komentář, 84%, 405. nejlepší film] ()

IvcaG

Spojení Nový+Golová funguje o tom není pochyb, skvělá zápletka podporovaná úžasným českým humorem. Další z mojich oblíbených starých českých veseloher, na kterou se ráda podívám znovu a znovu. 95% ()

Eluin

Člověk to může vidět po sté, ale stejně se mu to i po sté líbí. Co se dá dělat. Atmosféra těchto filmů je neopakovatelná. ()

BeranSon

Opět stejná romantická komedie o nesmělém laškování mezi dvěma osůbkami v čele s bezchybným Oldřichem Novým . Ten chlap byl v tu dobu pro ženy bohem, doufám že se to poštěstí i mě. Jen škoda že film mě nepobavil tak kvalitně, jako jiné snímky s tímto protagonistou. - 6/10 - ()

Evander

Na Hotel Modrá hvězda jsem se velmi těšil v očekávání podobného snímku jako jsou Kristián nebo roztomilý člověk. Inu, nedočkal jsem se. Po většinu filmu jsem se nudil a za celou dobu jsem si k postavám nedokázal najít cestu. ()

domirovec

Vzhledem k tomu, že má původní, první recenze k snímku Hotel Modrá hvězda stála docela za nic, byla zmatená a jednoduše očím normálního civilního ČSFD uživatele a čtenáře závadná, tak jelikož jsem zvyklý psát 10 různých recenzí na jeden jakýkoli film, tak jsem se zastavil znovu v tomhle příjemném, hrozně sympatickém, milém a mne vcelku blízkém úžasném hotelovém podniku, spadajícím do rukou zřejmě a určitě té nejhezčí, nejmilejší a nejroztomilejší české herečce z tradičních, (ne pouze) protektorátních komedií, Nataše Gollové. Celý tenhle podnik však k těžce vyvýšenému stropu táhne samozřejmě opravdu hodně i skvělý a úžasný sympaťák, ale i džentlmen Oldřich Nový. Všichni ostatní členi ''hotelového týmu'' Modrá hvězda, jako je kupříkladu pan Pešek, pan Novotný či pan Pivec, si však pochopitelně také zaslouží můj velký obdiv a pochvalu za jejich tvrdou prácičku. Je to tedy skutečně vyvedený podnik.. určitě ho zase někdy navštívím, nehledě na jeho stáří i stáří jeho provozovatelů. Jenom si musím dávat pozor, abych před vchodem neuklouzl a abych šel ''dobře po zemi'' :-) 5/5 ()

Véronique

Moc milý film, u jehož sledování se cítím tak dobře... Jakoby mě ovanul ten pravý duch První republiky... Roztomilá zápletka, kvalitiní herecké obsazení, výborná trojice Pešek-Novotný-Pivec, příjemná zimní atmosféra, ... Možná jen až moc přeslazený vztah Zuzanky a Ivana. Jinak ale jeden ze skvostů naší filmové tvorby. ()