Po malém nedorozumění, které nakrátko narušilo hladký chod velkého hotelu Modrá hvězda, přichází do zchátralého stejnojmenného hotýlku jeho nová mladá majitelka Zuzanka. Odhodlaná postavit upadající dědictví na nohy, začne prohánět tři mládence, kuchaře Zdeňka Junka, básníka Františka Sojku a hudebního skladatele Jirku Tůmu. Navlečeni do číšnického fraku a kuchařské čepice si mají odpracovat svůj dluh za několikaměsíční bydlení v hotelu. Jirka, stejně jako jeho dva kamarádi, podlehne kouzlu nové šéfové a doufá, že bude tím, kdo se stane jejím vyvoleným. V té chvíli ovšem přichází Vladimír Rychta Rohan, který hodlá dostát rodinné tradici a uspořádat v hotelu Modrá hvězda zásnubní hostinu. Bez ohledu na jeho stav. To se ovšem pranic nelíbí jeho svéhlavé snoubence Miladě Landové. Naštěstí je tu sympatická Zuzanka, která okouzlí neobvyklého hosta natolik, že zruší zasnoubení a dá přednost manželství s roztomilou, byť chudou hoteliérkou. Nešťastně zvolený text telegramu, kterým nadšený Vladimír oznámí své rozhodnutí rodině, je příčinou řady komplikací, které vedou nakonec k tomu, že Zuzana skončí v posteli Milady, Vladimír v uniformě recepčního a Milada s Františkem na policejní stanici. (TV Nova)

PetraMishka

Nataša Gollová zdědila po tetičce starý opuštěný hotel i se třemi nájemníky, který otevírá pro prvního návštěvníka Oldřicha Nového, jehož rodiče tu kdysi zažili nádherné líbánky. Protože jeho snoubenka A. Mandlová nechce do hotelu přijet, zruší zasnoubení a nechá se okouzlit mladou majitelkou, aby si ji nakonec po pár peripetiích vzal. Je to zábavné, má to mnoho památných scén, jako záměna hotelu na začátku, vypití drinků brčkem nebo píseň Slunečnice. ()

bajahor

Klasika českého filmu. Mám tento film mnohem radši než ty s Burianem. Oldřich Nový je formát, Adina Mandlová rozpustilá "holčička", navíc zde hrají též Pešek nebo Filipovský. ()

paniColombova

Tenhle film si zamilujete. Kouzelný příběh z kouzelného prostředí jednoho opuštěného hotelu. Nemyslela jsem si, že tenhle film se mi bude tolik líbit. Je to jako pohádka. Herecké výkony pohladí na duši. ()

MapleLoops

aaa to je moje srdcovka, Nataša Gollová a Oldřich Nový na mne jako právě poznávající se pár působí takovým krásně naivním,roztomilým dojmem, navíc co do komedie přidané trio povalečů a rozpadající se hotel zaměněný s luxusním hotelem první třídy, prostě klasika která nikdy neopustila místo v mém srdci. Vynikající koktejl romantiky, komedie, a dramatu který si zaslouží plný počet a jedinou vadou na kráse je trošinka naivity která vznáší stín nad jinak skvělým filmem. ()

Tsuki003

Neuvěřitelná atmosféra tohohle filmu. Člověk se na chvíli cítí jako v úplně jiné době. Příběh krásný, trochu naivní, ale krásný, navíc v podání hereckého dua Nový - Gollová i uvěřitelný. Zbytek obsazení také na jedničku. Pešek, Pivec, Pištěk, to je krásný koncert. Navíc titulní "Slunečnice" je děsivě nakažlivá i v téhle elektronické době ;) ()

gezper

Celkem milá až roztomilá byť naivní komedie ze staré školy. Oldřích s Natašou válí a zbytek jim úspěšně sekunduje. [80%] ()

klapqua

Tak jako slunečnice každým dnem otáááčííí se za sluncem.... dokonalosť, týmto starým klasikám sa nič nevyrovná! ()

Janiska

Svěží milý film s plejádou úžasných a tehdy mladých a krásných herců (Pivec, Pešek, Novotný). Začátek je fakt vtipný: Nataška myslí, že dědí interhotel... a tenhle omyl je ve filmu využit beze zbytku, ale pak je to moc rozvláčné a konec je zase moc rychlý, škoda. Já osobně vždy čekám na Slunečnici Inky Zemánkové. Kdy ž pro nic jiného, tak pro tuhle skladbu je tenhle film věčný a vděčný. ()

Desmi

Trochu starší česká komedie s velmi pohodovou a milou atmosférou. Naivní tvářička Nataši Golové a vtipné nadbíhání Oldřicha Nového patří určitě mezi ty lepší kousky své doby. Ani mi moc nevadilo, že jsem se naplno vlastně nezasmál, spíš jsem se jen tak celou dobu usmíval a překvapivě mi to úplně stačilo. ()

Mejdzula

Proboha proč zas tolik nedorozumění? Proč?! Já jsem pak na nervy celý film kdy konečně všichni všechno pochopí, abych se aspoň uklidnil, ale tady to vyřešení totálně zazdili! Narvali to do jedné vteřiny a navíc se nevyřešilo skoro nic...a poslední záběr na milisekundu taky nechápu. Tak nejlepší film to mohl být, ale v důsledku tisíce nedorozumění a omylů založených na shodném jméně dvou hotelů mi tento snímek pro kosmonauty nepřijde vůbec vtipný, celý závěr filmu jsem neskutečně trpěl! Kurva když už se hned při prvním omylu přišlo na dvě Modré hvězdy, tak už se to nemuselo tolikrát opakovat...4* dávám, protože je prostě dávám... ()

Kozlowski8

Osudové setkání mladé, prosté dívky - dědičky starého opuštěného hotelu Modrá Hvězda a váženého a bohatého muže který se má přiženit do rodiny hlavního akcionáře hotelu stejného jména, avšak v jiné části města...Komedie, založená na situačním humoru, mnoha nedorozuměních a omylech. Ty byly chvílemi až příliš překombinované, přehrané, naivní a tím těžce uvěřitelné. U podobných filmů se ale jistá dávka naivity odpouští a někdy je dokonce milá a roztomilá, jako v tomto případě. 75%. ()

pold

Pohled na Oldřicha nového, prototyp slizkých hochštaplerů, mi působí fyzické utrpení. Když navíc začne s unylým výrazem výt slunečnici, umírám. Na a pokud se to spojí s dějem, který by u slušného filmu vydal tak na 3-5 minut, je vymalováno. Není mi úplně jasné co se na tomhle může nekomu líbit. ()

LencaN

Film jsem viděla několikrát a stále mě vždy baví. Ta herecká sestava je bezpodmínečně úžasná a v hlavních rolích hvězdy největší - Nataša Gollová a Oldřich Nový. Vytvořili neskutečně roztomilý páreček a v lehounce romantickém, zaláskovaném, trochu bláhovém a bezstarostném duchu se ubírá celý film. Jako pohlazení po duši, stejně jako titulní píseň Slunečnice - nakažlivost sama. ()

`barocco

Kto nepozna tvorbu Ernst Lubitscha tak moze nad tymto pocinom Frica ohrnat nos, avsak Ernst Lubitsch nastavil latku romantickych komedii ako zanru v kinematografii uz na zaciatku tridsiatych rokov, napriklad filmom Monte Carlo (1930) . https://www.csfd.cz/film/6128-monte-carlo/komentare/ Prosim, nech nik necaka od tychto filmov nic viac ako ponukaju, uz je len otazka v akej kvalite a Fric sa v tejto komedii osvedcil opat ako skuseny reziser ktory vie zrezirovat kvalitne akykolvek zaner pretoze rozumie logike filmu aj v ramci jeho zanrov. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Mangano

Pro mě tohle už vážně není. Já se ani jednou nepobavil. Film je to po příběhové stránce pěkný a milý, zdařilá poctivá filmařina, ale na dnešní dobu již příliš naivní a jaksi "teatrálně dementní". Sice jsem se přímo nenudil, ale při dalším zhlédnutí už by tomu tak jednoznačně bylo. Nechám "Hotelu Modrá hvězda" ty 3, ale doufám, že už se na to v životě nebudu muset dívat. ()

PTuranyi

Nerozlučná dvojica Nataša Gollová, Oldřich Nový v predvojnovej romantickej komédii. Nataša opäť v roli pochabej dievčiny tentokrát siroty, ktorá zdedila chátrajúci hotel. Oldřich je opäť romantický lámač sŕdc. Toto kombo dopĺňa trojica chudobných umelcov s Ladislavom Peškom na čele, bývajúcich v hoteli. Oponentkou je Adina Mandlová. Láskavý humor sa síce nevalí v mohutných vlnách, ale príjemne pobaví. 70% ()