Po malém nedorozumění, které nakrátko narušilo hladký chod velkého hotelu Modrá hvězda, přichází do zchátralého stejnojmenného hotýlku jeho nová mladá majitelka Zuzanka. Odhodlaná postavit upadající dědictví na nohy, začne prohánět tři mládence, kuchaře Zdeňka Junka, básníka Františka Sojku a hudebního skladatele Jirku Tůmu. Navlečeni do číšnického fraku a kuchařské čepice si mají odpracovat svůj dluh za několikaměsíční bydlení v hotelu. Jirka, stejně jako jeho dva kamarádi, podlehne kouzlu nové šéfové a doufá, že bude tím, kdo se stane jejím vyvoleným. V té chvíli ovšem přichází Vladimír Rychta Rohan, který hodlá dostát rodinné tradici a uspořádat v hotelu Modrá hvězda zásnubní hostinu. Bez ohledu na jeho stav. To se ovšem pranic nelíbí jeho svéhlavé snoubence Miladě Landové. Naštěstí je tu sympatická Zuzanka, která okouzlí neobvyklého hosta natolik, že zruší zasnoubení a dá přednost manželství s roztomilou, byť chudou hoteliérkou. Nešťastně zvolený text telegramu, kterým nadšený Vladimír oznámí své rozhodnutí rodině, je příčinou řady komplikací, které vedou nakonec k tomu, že Zuzana skončí v posteli Milady, Vladimír v uniformě recepčního a Milada s Františkem na policejní stanici. (TV Nova)

Ištván87

Nataša Gollová byla zkrátka a dobře nejlepší. A hlavně jí to ohromně slušelo s Oldřichem Novým, který tu opět odvádí kus záslužné práce. K tomu připočtěme jeho výstupy spolu s trojicí Pivec-Pešek-Novotný ("Ještě něco?" "Ne, já jen chtěl vidět jaké budete dělat obličeje.") a neskutečnou plejádu hvězd ve vedlejších rolích a není co řešit. ()

kajda.l

Příchodem slizkého Nového začně film uvadat, ale tentokrát si tuto vydařenou, rozvernou a vtipnou komedii nenechám pokazit. Díky fantastickému komediálnímu talentu slečny Gollové se rád někdy v budoucnu pobavím znovu. Škoda nevyrovnanosti snímku, první polovina je famózní, druhá slabší. Především groteskní scénky s namrznutým chodníkem film zbytečně natahují. ()

vypravěč

Hotel Modrá hvězda je neodolatelnou komedií z mnoha důvodů. Vedle skvělého obsazení a vtipného scénáře i díky tomu, jak utváří filmový prostor onoho titulního místa. To na rozdíl od hotelu ve druhém okresu působí na první pohled jako kulisy (a také oproti slavnějšímu jmenovci bylo skutečně vystavěno v ateliéru) – tedy jako jakýsi divadelní, vysněný svět rozkročený mezi minulostí a přítomností či snem a skutečností, v němž je možné osvobodit se od zábran, očekávání i předpojatostí… a začít skutečně žít. Jeho dvojznačnost posiluje zvláště to, jak integruje vnitřní s vnějším a interiér (se skrytým, nitru podobným ohniskem v tetiččině budoáru) s exteriérem. Právě v tomto filmu – mimochodem tři roky před Caprovými mistrnými Jezinkami a bezinkami – propojil Frič smysluplně a stylotvorně okolí domu s jeho vnitřkem. Útulnost a stabilita vzrůstá venkovním mrazem. Zasněžené město se zdá být snesitelné jen z oken vyhřátých pokojů, obývaných lidmi, kteří rezignovali na starosti a mění-li si mezi sebou své osudy, napovídají, že karneval neskončí před Popeleční středou. – Právě to je ovšem pochopitelně určitá slabina filmu: příběh sám působí nepravděpodobně a masopustní zábava je příliš povrchní, aby nechala to, co v jejím podloží vzklíčí, vzrůst a plodit. Kdyby se byl příběh odehrával mezi Vánoci a Silvestrem, tedy v delším časovém období, mohl by režisér do filmu integrovat další kvality a sujet rozvinout a ukotvit ve věrohodnějších vztazích a s životnějšími perspektivami, jak to může ilustrovat například rámec pozdějšího Wilderova Bytu… ()

argenson

Skutečně dobré filmy jsou kouzelné v tom, že i při x-tém podívání si najdete něco, co vám dříve uniklo. Naposledy mě dostala Adina Mandlová s hláškou: "Večerní tabule bude jen pro nejdůvěrnější přátele... asi pětadvacet osob." ()

Marek1991

Nataša Gollová je tu ako zjav, veľmi sympatická, roztomilá, dobre hraje, baví ma, no v prvej polovici okrem nej nebolo nič extra a v tej druhej už ani ona akoby nebola, príbeh, ktorý akoby začínal sa vytratil, škoda toho. ()

Expendable

Nevěřil bych, že to někdy napíšu, ale kam se hrabou dnešní české filmy na tuto klasiku. Tak nenásilné chování, povídání si o zajímavých věcech v podání skvělého verbálního projevu. Stejně jako snímek Kristián dokazuje, že pan Nový dokáže zahrát různé povahové rysy, skromnost, nerozvážnost, nejistota až k mírně namyšlenému zbohatlému floutkovi. ()

Padme_Anakin

Jsou filmy, které mýma očima nestárnou a ráda se k nim vracím, tento patří mezi mé oblíbené.. Nataša Gollová je okouzlující a její komediální talent je nepopiratelný.. Líbí se mi trojice nocležníků v podání herců Novotný, Pešek, Pivec, no a samozřejmě charismatický Oldřich Nový jako synek z bohaté rodiny, který na peníze nehledí.. Komedie v pohádkovém hávu s příjemnou hudbou mě baví pořád, holt každý z nás má nějakou tu filmovou slabost.. ()

NinonL

Roztomilá komedie s nejlepšími českými prvorepublikovými herci. Hlavně Oldřich Nový (jakožto uvědomělý a skromný milionář) je excelentní. ()

Pierre

Hotel modrá hvězda jsem už jednou viděl, hodnotil i komentoval. Je to již ale nějaký ten pátek a bylo to v době, kdy jsem se o Natašu Gollovou s Oldřichem Novým ještě nějak moc nezajímal a výsledný dojem byl spíše chladný. Proto jsem si tedy řekl, že bude lepší původní hodnocení smazat a kouknout se znovu, abych byl v obraze. A již na začátku jsem byl potěšen. Nataša Gollová je zde ve vrcholné formě. Sice poněkud panovačná ale tím i roztomilá a vtom oblečku s kloboučkem ji to moc sluší. Příběh o zdědení zchátralého hotelu, který nese stejné jméno jako prestižní hotel uprostřed města je v rámci pamětnického filmu dobrý a i pánské trio Pivec-Pešek-Novotný fajnové. Po pár minutách nastoupí na scénu Oldřich Nový ve své typické poloze úlisného mlovníka a jeho svádění s Nataškou je moc roztomilé. Ani jsem zde zpočátku moc nevnímal žádné zastaralé prvky a připadalo mi to jen jako poctivá old schoolová šarmartní podívaná, která se velice dobře sleduje. Ovšem druhá polovina filmu byla stále dobrá sledovatelná, bohužel ale trochu slabší a nepříjemně mi připomněla můj chladný dojem z prvního zhlédnutí. Trochu tomu už chyběla ona lehkost a pevnější línie začátku. Bylo tam nějak moc nedorozumění a postav najednou, aniž by to bylo více využito. I tak jsem se určitě stále nenudil a Nataši vypytí několika skleniček najednou bylo úžasné. Milá je z dnešního pohledu ukázka dobového kabaretu s hitem Slunečnice, který má opravdu povedennou melodii i text. Jestli mě něco opravdu mrzí tak hodně uspěchaný závěr, který působí přinejmenším podivně. To mi ale nezabrání, abych Hotel modrá hvězda považoval za velice příjemný film a nemám problém s nadprůměrným hodnocením. ()

Orlau32

Roztomilý film s roztomilou Natašou Gollovou a Oldřichem Novým a samozřejmě Adinou Mandlovou. Zamotaný příběh dědičky hotelu, která se domnívá, že zdědila lukrativní hotel. Když zjistí svůj omyl, že zdědila starou zanedbanou barabiznu, která má shodou okolností stejný název, rozhodne se, že provoz hotelu obnoví stůj co stůj. A od toho nedorozumění se odvíjí celá bláznivá komedie. Pro chladné zimní večery a pobavení doporučuji. ()

blackrain

"Tak jako slunečnice každý den otáčí se za sluncem..." Další výborná komedie s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavních rolích. Tentokrát se vše točí okolo dědictví hotelu Modrá Hvězda, který Nataša Gollová zdědila. Jenže háček je v tom, že těch hotelů je několik. Jde o stařičký hotel se třemi nájemníky a ne o moderní superhotel. Svěží a přájemná komedie. ()

kaylin

Další skvělá komedie z éry dnes nazývané pro pamětníky. No, ono už jí zase tak moc lidí nepamatuje. Oldřich Nový je opět skvělý, i když na konci už je jeho postava trochu nablblá, ale tou, kdo tomuhle filmu skutečně vévodí, je Nataša Gollová, která je jednoduše úchvatná, krásná a roztomilí. ()

MATADOR

Hotel Modrá hvězda je velmi hezkým filmem z dob dávno minulých. Popravdě jsem na černobílé, československé filmy nijak zvlášť nebyl, ale musím se přiznat, že Hotel Modrá hvězda to změnil. Zprvu jsem si myslel, že mne nemůže překvapit, ale opak byl pravdou. A přibývajícími minutkami se mi jednoduchost příběhu začala líbit. Prozřel jsem a zjistil, že i starší a komornější snímky mají co nabídnout. Hezký film z doby minulé, s úžasnou písní. ()

runner85

Od komédie očakávam trošku viacej humoru. Pravdepodobne mal viac priestoru dosť pán Pešek. To bol pán herec a pán komediant. Od neho by sa mali učiť komici... ()

Aleee89

Frič patřil k těm lepším režisérům té doby, a je to vidět. Vtipný film. Komedie té doby mi vůbec nepřipadají trapné, jak se dneska mnohdy stává u nových komedií. Naopak, byla to komedie podaná s grácií. I přestože byly scénáře tehdejších komedií mnohdy s krkolomnými scénami, praštěné, přesto byly fajn a dívalo se na ně krásně. Takové milé filmy, které pohladí na duši. Pro Nového nemám slabost a nezmění to ani tento film. Jeho role milovníků moc nechápu. Ovšem po tomto filmu můžu říct, že konečně rozeznám Gollovou od Mandlové (Ferbasová a Baarová, ty rozeznávám snadno :-)) a říkám, že Gollová je mi mnohem sympatičtější. Takže jsem filmu vděčná nejen za rozšíření mých obzorů, ale zároveň jsem se hodinku a půl příjemně bavila. ()

kajas

"Zuzanko, vy jste žena, kterou jsem dlouho hledal, ale musíte propustit personál, protože je drzý. Vladimír" S Natašou Gollovou si budu muset sehnat další filmy, protože mi její projev byl velmi sympatický. První polovina filmu byla zábavnější než ta druhá, rozhodně se ale nebudu bránit opakovaným projekcím. Skoro 4*. ()

rakovnik

Roztomilá mladá Nataša Gollová, půvabná dáma Adina Mandlová a mezi nimi zamilovaný Oldřich Nový a další herecké hvězdy v bláznivé komedii plné omylů, přehmatů, ale jak to tak bývá, s dobrým koncem. Jeden až žasne, jaká díla se natočila za války ()