Po malém nedorozumění, které nakrátko narušilo hladký chod velkého hotelu Modrá hvězda, přichází do zchátralého stejnojmenného hotýlku jeho nová mladá majitelka Zuzanka. Odhodlaná postavit upadající dědictví na nohy, začne prohánět tři mládence, kuchaře Zdeňka Junka, básníka Františka Sojku a hudebního skladatele Jirku Tůmu. Navlečeni do číšnického fraku a kuchařské čepice si mají odpracovat svůj dluh za několikaměsíční bydlení v hotelu. Jirka, stejně jako jeho dva kamarádi, podlehne kouzlu nové šéfové a doufá, že bude tím, kdo se stane jejím vyvoleným. V té chvíli ovšem přichází Vladimír Rychta Rohan, který hodlá dostát rodinné tradici a uspořádat v hotelu Modrá hvězda zásnubní hostinu. Bez ohledu na jeho stav. To se ovšem pranic nelíbí jeho svéhlavé snoubence Miladě Landové. Naštěstí je tu sympatická Zuzanka, která okouzlí neobvyklého hosta natolik, že zruší zasnoubení a dá přednost manželství s roztomilou, byť chudou hoteliérkou. Nešťastně zvolený text telegramu, kterým nadšený Vladimír oznámí své rozhodnutí rodině, je příčinou řady komplikací, které vedou nakonec k tomu, že Zuzana skončí v posteli Milady, Vladimír v uniformě recepčního a Milada s Františkem na policejní stanici. (TV Nova)

Autogram

Ďalší pekný, málo známy komediálny počin, ale za Kristiánom mierne zaostáva. Prvá polovica skvelá, samé nečakané obraty, ale v druhej je to trochu zabité groteskovým vyznením, samoúčelnými pádmi na ľade a slabým vývojom príbehu. –––– Co jste to provedl? – To já ne, to tatínek. –––– Zuzanko, nedovolím Vám zešedivět beze mě. ()

Ironfood

Staré české komedie mám rád, ale tahle je podle mě podobně jako Eva tropí hlouposti hrozně přeceňovaná. Nataša Gollová se sice snaží působit komicky, výsledek je ale spíš trapný. A nezachrání to ani pár podařených scének s Futuristou. ()

jatamansi

Miluji, Nataška předvádí tak skvělou a nebojácnou a emancipovanou ženskou (aniž by to v té době bylo zvykem). Její původní oblečení s tím kohoutím pérem a levnou vypelichanou kožešinou mne vždycky dojme, stejně jako proměna z myšky v motýla, když si navlékne nadýchané šaty. Nový nepotřebuje komentář a roztomilý je Ladislav Pešek. Mám ráda prostředí – filmové – barů a orchestr R.A.Dvorského. jediným kazem filmu je Inka Zemánková se Slunečnicí, ale kvůli tomu * nevezmu. ()

mohamedsfinger

Tak jako slunečnice každý den... miluju já tenhle film. Opět krásná Nataša Gollová s galantním Oldřichem Novým a spoustu krásných vtipů. ()

Sdoom

Tak tahle Fričova komedie se mi pod kůži moc nedostala. Zřejmě vinou druhé poloviny, ve které ztrácí tempo i vtip. Ale celovký dojem určitě špatný není, je to takové milé a naivní jako většina našich komedií z 30. a 40. let. ()

Babous

Taky bych chtěl zdědit hotel. V téhle moderní pohádce mimochodem také zazněla legendární swingová Slunečnice od Inky Zemánkové. ()

MurielRezek

V této půvabné komedii pro pamětníky se se svým orchestrem objevil Dol Dauber, vynikající houslista, skladatel a kapelník (některé Dauberovy melodie zpíval i R. A. Dvorský). Slunečnice, Jan Pivec, Adina Mandlová... Ráda se na tento sladký film znovu podívám. ()

klúčik

Martin Frič natočil výbornú komédiu. Je to jeden z najlepších filmov tej doby. Výborná je pasáž z policajtom ( Jára Kohout), pripomína mi éru nemej grotesky. Fantastické herecké obsadenie. 85%. ()

loydd

Po Kristiánovi další film, kde se Nataša Gollová, Adina Mandlová a Oldřich Nový znovu potkali a dopadlo to opět VÝTEČNĚ! Slovy Vladimíra: "Miluji Vás". ()

Tery16

Poprvé mě ten film nějak nezaujal, ale čím víckrát jsem ho viděla, tím ho mám radši, takže musím zvýšit hodnocení. 80% ()

mirkaaa

Vynikající Nataša Gollová v roli majitelky zchátralého hotelu. I zde, stejně jako ve filmu Eva tropí hlouposti ji zdatně sekunduje Oldřich Nový, tentokrát v roli nápadníka. A pozadu nezůstávají ani pánové Pivec, Pešek a Novotný - Vy jste pozůstalí? Ne, my tady spíše pozůstáváme. Nestárnoucí komedie. ()

Rozjimatel

"Kde je pozůstalá?" "Jaká pozůstalá?" "No pozůstalá. Copak nevíte, co je pozůstalá?" "My jsme pozůstalí. Totiž, my tu pozůstaváme."     Jedna z mojich najobľúbenejších prvorepublikových (protektorát-neprotektorát) komédii, ktorú som už videl nespočetne veľakrát a zakaždým sa pri nej výborne bavím. Na svedomí to má najmä zaujímavá zápletka s dvoma hotelmi s názvom "Modrá hvězda", z ktorej dokázali tvorcovia vyťažiť množstvo humorných situácií, výborná, chytľavá hudba Slávu Emana Nováčka (slávna pieseň "Slunečnice" patrí k mojim obľúbeným) a tiež množstvo výborných hercov, ako sú Oldřich Nový (Vladimír Rychta), Ladislav Pešek (Zdeněk Junek), či Adina Mandlová (Milada Landová). Tí všetci sú však iba v tieni žiarivej hlavnej hviezdy Nataše Gollovej (Zuzanka) v role rozkošne drzej dedičky. Dielo, ktoré prekypuje vtipnými hláškami ("Co jste to udělal?" "To já ne, to tatínek.") a nezabudnuteľnými scénami typu preberanie hotelu "Modrá hvězda" v 2. obvode, maškarný ples a lahôdková káva s octom.     "Přeje si pán ještě něco?" "Ne, ne, to stačí. jsem chtěl jenom vidět, jaký uděláte obličej." ()