Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)

Poprvé v historii se na filmovém plátně sešly dvě herecké hvězdy, držitel Ceny Akademie® Robert De Niro a na Oscara® dvakrát nominovaný John Travolta. V akčním thrilleru Marka Stevena Johnsona Sezóna zabíjení se dva veteráni války v Bosně, Američan Benjamin Ford (De Niro) a bývalý srbský voják Emil Kovac (Travolta), znovu střetávají v akcí nabité hře kočky s myší. V prostředí hrůzu nahánějící odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství. (Bontonfilm)

fratros

Natahování dvou očekávaných výkonů ve zbytečném filmu...a De Nirovi jsem nevěřil ani ň. To spíš tak na chatě u krbu a ne s puškou ale s čajíčkem. ;) ()

Corwin01

Je strašně zvláštní, jak záleží na tom, v jakém rozmaru se nacházíte, když si pustíte film. Tenhle snímek mi nehorázně sednul. Nic jsem od něj nečekal, nehledal jsem v něm žádná převratná moudra a už vůbec jsem se jej nesnažil vnímat nějak "artově". Kdo má rád oba hlavní protagonisty, tak mu nebude vadit nějaká ta ukecaná scéna, ale naopak si ji vychutná. Souboj a nahánění v lese bylo zábavné a i přes odhadnutelný konec film doporučuju. A je to možná béčko, ale oproti posledním áčkovým sračkám co běží v kinech, je to asi opravdu "umělecký kus" :) ()

fabregas1

Žádný megatrhák, ale průměrná akční zábava s divně vypadajícím Travoltou a staříkem De Nirem, který celý film odkulhal bo běhat skoro celý film po lese by nemusel rozdýchat :)) Příběh je o vyřizování účtů mezi dvěma vysloužilými válečnými veterány, kteří se nahání po lese a navzájem se mučí. Ve filmu je spousta nejasností a otázek? Kde se tam najednou vzala řeka? Kde se tam vzal najednou starý barák? Proč ho nezabil atd. Takže hodně otazníku, ale jinak film nepostrádá napětí, možná i překvapení a k tomu hezké prostředí u mě znamená lepší tři hvězdy. ()

pepca72

Velice předvídatelné, velice naivní, velice nudné a bez napětí. A to jsem se těšil. Námět, bývalá válka v Jugoslávii, zůčtování po X letech v US, dobří herci....ele zmršil to scénář a režisér. Film absolutně ve mně nevyvolal jedinou emoci o napětí nemůže být ani řeč. K mému úžasu, mi ten De Niro tam tak nějak neseděl, nebo tu roli neuměl prodat, já mu to prostě nevěřil, připadal mi směšný. Travoltova postava byla z jeho strany vymačkaná na doraz, myslím, že v rámci debilního scénaře a přiblblých dialogů, se s rolí popral obstojně. Za zmíňku stojí i přízvuk, který musel asi dlouho studovat, a interpretoval ho dle mého názoru na jedničku. No prostě celkově slátanina jako prase, jen díky scénám v přírodě a zvědavosti, jak to s tím důchodcem dopadne, jsem to vydržel do konce. No a konec ani nebudu komentovat, škoda slov. Už mě při sledování finálního střetu napadlo, že se snad zkamarádí a půjdou na oslavu vnoučka spolu. Pak bych asi napálil o hvězdu víc, za ultradebilitu scénáře. Dvě *, jedna za Travoltu a druhá za exteriéry. Howg. ()

Hannibal

Z hlediska směru má Killing Season nakročeno spíše k (B,filmu).Standardní hra na kočku a myš,mě osbně se líbil Travoltův přízvuk jinak ses toho dalo určitě vytěžit více a tím myslím scénář, Robert De Niro,a John Travolta by si zasloužili,o level víc. ()

mieshock

Vyborna kamera a hudba. Krasna priroda a pribeh nielen o vyrovnani starych uctov z minulosti. Neskor mi uz zacala trochu vadit časta zmena mačky s myšou... ()

Standey

Tohle hodnocení moc nechápu. Myslím, že si Sezona zaslouží 70% Není to sice žádný šlágr, ale pro mě solidně zpracovaný thriller. ()

bergeron

Na staré kolená veľmi dobre spravené. Film s určitým klišé ktorý už poznáme, ale aby nám Pán Travolta geniálne rozprával s Balkánskym prizvukom, to by si nemal nikto nechať ujsť. Je to úplne zvodné, pre takúto vec by mali zabiť dabing Lebo to nespoznáte, nedostane Vás to tak. Mňa ten film bavil, ale kvoli hercom. Oplatí sa pozrieť. ()

chytri

Film by ušel, kdyby nebyl tak neuvěřitelně rozkouskovanej a plnej keců. Začátel celkem fajn prostředek nic moc a o konci už ani nemluvim ()

Kinderr

Zajímavý děj, film je plný zvratů a částečně i napětí. Trošku mi to přišlo jak když si kluci hrajou v lese na vojáčky trochu brutálním způsobem:-),ale pěkné... ()

zeromen

První velká radost že dvě legendy stříbrného plátna se objeví v jednom filmu a půjdou si po krku mě velice nadchla. Ovšem po koupi a zhlédnutí jsem byl velice zklamán. To co natočili je ubohé béčko které bohužel nezachránili ani takové hvězdy. Obrovské zklamání a mrhání talentu. ()

Z258

Občas jsem se ztrácel ve tmě a neměl absolutně ponětí o tom, co se ve filmu děje. Jinak vývoj děje průhledný jak křišťálová studánka. ()

schindler

Bože, u tohodle jsem chvílema tekl. Někde okolo 15 minuty mohl být klidně konec a byl by klid, jenže několik chytrých scénáristů si asi řeklo NE, trochu to natáhnem. A tak si De Niro a Travolta hrají na kočku a myš přičems si role několikrát prohodí aby to bylo zajímavější. A aby toho nebylo málo, celé to finišuje zřejmě nejnaivnějším koncem co jsem kdy viděl. ()

Me.Plus.You.

Lesy, skály, voda nádherný. Kluk co si to potřeboval vyříkat a druhej, co se jen tak nenechal, dobrý. Vůbec mi nevadilo, že "klukům" táhne na "sto" let, já už taky nejsem co jsem bejval a hlavně oba se myslím, fakt snažili. Ale že se nepodařilo vytvořit patřičné napětí a jiskření, jaké bych do survival filmu s takovým obsazením očekával, je vyloženě škoda a sráží hodnocení na úplně jiné hodnoty, než by si opravdu zasloužil. ()

Jake.Hoyt

Nečakal som že to bude niečo super veľké, ale ani to že to bude taká sračka...Spoilery: :::Už na začiatku mohol Travolta De Nira zabiť, namiesto toho mu opravil auto a nechal sa pozvať na večeru s reklamou na Jagermaister...Príde 20 minútová konverzácia po ktorej drsnak Travolta odchádza nevedieť kam...Nasleduje, ani sam neviem čo raz je v zajatí toho druhého jeden,raz druhý... Najviac bolo však ku koncu tohto takmer odpadu scéna, pri ktorej De Nira naložil do auta a nesputal ho takže opäť staré otrepane, tentokrát bol v zajatí opäť Travolta. A to nehovorím o tom ako John odhodil brokovnicu svojmu nepriateľovi... a ten záver.. Priatelia... totálna kravina pre dôchodcov..Travolta bol strašný... 15% ()

Snakefinger

Jediné co mi zvedla adrenalin na tomto filmu bylo to takové Každý chvilku tahá pilku. Jednou ten, pak onen, zase ten a když jsem myslel že padne hlava, tak zase nanovo a furt a furt dokola. Jinak jsem fakt problém s filmem neměl a dvakrát se mi zatmělo před očima a nebylo to scenérií Apalačských hor. To fakt ne. No a ten konec? Zklamal jak to u amerických filmů bývá. ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (více)