Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)

Poprvé v historii se na filmovém plátně sešly dvě herecké hvězdy, držitel Ceny Akademie® Robert De Niro a na Oscara® dvakrát nominovaný John Travolta. V akčním thrilleru Marka Stevena Johnsona Sezóna zabíjení se dva veteráni války v Bosně, Američan Benjamin Ford (De Niro) a bývalý srbský voják Emil Kovac (Travolta), znovu střetávají v akcí nabité hře kočky s myší. V prostředí hrůzu nahánějící odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství. (Bontonfilm)

StanislachKo

Jediné slovo: Senilné! A to DeNiro nie je ani taký kápo na akého ho zo začiatku tipujeme a Travolta má na araba trochu moc ruský prízvuk. :) Hudba a vzletné zabíjanie času obrázkami prírody síce usilovne, ale nedostačujúco zakrývajú impotenciu celého filmu (a to nehovorím žiaľ len o tej príbehovej...) ()

Deyw

nebylo to spatny..travolta vklidu a deniro taky..docela dobry gore (prostrelena noha,drzka..) idealni jednohubka.. :) ()

Sabrewulf

Lidi si stěžujou na logické lapsy ve filmu, jako že DeNiro je s děravou nohou v pohodě a pod. ale já tam vidím úplně jiný, z mého pohledu dost nelogický kiks. Když totiž při prvním setkání pozve DeNiro Travoltu na svou chatu, tak mu na talířek naloží kotliádu, kterou si vždycky dělává (ony jsou to nějaké zapečené těstoviny asi) a Travolta si nabere jenom jedno jediné sousto a jakože dobré, přitom to je strašně nesmysl, ve skutečnosti musel být hladný a měl to úplně do sebe kotlit. Navíc chce hned chlastat Jégrmaistra a na lačný žaludek je chlast dost nepříjemný a pak taky úplně humus venku lije a místo toho, aby Travolta přespal v klidu pod střechou, případně na druhý den s DeNirem dokotlili tu kotliádu, tak se žene v noci ven do toho deště. To je docela podstatný zákys pro mě. Ale jinak mám ten film docela rád, tedy jeho první polovinu. Vždycky, když je v televizi, tak si udělám zapékané brambory - sice ta DeNirova kotliáda jsou, jak už jsem poznamenal, spíš nějaké zapečené těstoviny, ale já si představuju, že to jsou zapékané brambory. A pak - s kýblem tatarky k tomu- čekám u tv a jak DeNiro naloží na talíře a bere si první sousto, tak já si -synchronizovaně s ním - dám taky a pak se tetelím blahem, jak spolu oba kotlíme "stejné jídlo". Je to už takový můj rituál. No a než Travolta ochutná a vytáhne toho Jégra z batohu, tak spolu s DeNirem stihneme, tak 3-4 sousta kotlit. No a pak už to většinou přepnu někam jinam. ()

chelseaman22

Divák z Killing Season bude tak vyjeven, že další dvě hodiny bude jen zběsile přemítat nad tím, jaký že kýč ho nejvíce zaujal. Zapomeňte na Balzaca potloukajícího se po předměstí Saint-German - ani on ve svém Goriotovi nenapáchal taková zvěrstva jako scénárista tohohle vzrůša. Travolta se co by Srb povedl - jeho hlas jsem už ve druhé minutě prostě nemohl dál slyšet - představte si Arnolda, kterak se snaží speakovat s výrazným ruským akcentem na banketu kalifornské smetánky! Naopak Robík de Niro si vyrobil luk a jako Legolas předvedl brilantní střelu z padesáti metrů skrz hubu Johna, jež neabdikoval a Kmotrovi nakopal řiť. A ten vytažený a použitý šrapnel? Mluvou mladých: Ou-em-dží! 62% ()

snared

Skvělá reklama na Jägermeistera! Travolta s přízvukem a De Niro s bolavou hnátou hrající si na "První krev" jsou jen milým doplňkem. ()

st.jim

Na to, jaký je Johnson "břídil", tak to kupodivu dopadlo dobře. Samozřejmě ve srovnání s jeho předešlými počiny. Spíše nudný a ničím nezajímavý příběh má zachránit Rob a John. Nějak se to nepovedlo. ()

flawi.f

Nenapadá mě lepšího označení, než že je to totální slátanina. Sem tam nějaká ta drsná, krvavá scéna, nahánění se po lese, všechno proložené žvásty o válce a bohu, no a pak debilní konec.....Kdyby se udělovala cena za nejhorší napodobení cizího přízvuku, byl by Travolta jasným, ne-li jediným kandidátem na výhru. Pokud jde o Roberta de Nira, tak ten mě - jak už se to v poslední době stává - opět nasral, že vzal roli v takové kravině. ()

Mrkvič

Přiznávám, těšil jsem se. I první polovina ve mě pořád vzbuzovala naděje. Dvě známé tváře, výborní herci, zajímavé téma a pořád slušně se tvářící dialogy. Zvrat, zvrat, zvrat. V pulce filmu jsem už očekával konec. Sice ty dvě tváře z plátna neslzly a dialogy mě pořád bavily, ale ta zápletka byla strašlivě přitažená za vlasy. Kdybych za každý nesmyslný zvrat ve filmu ubral hvězdičku, končil by film ve slušném záporu. ()

danco123

Hmmm no čo už. V poslednej dobe už ani kvalitné herecké obsadenie, nezaručuje očakávanú kvalitu filmu. Začiatok filmu zaujímavý, prostredie tiež, ale postupne mi dej pripomínal stereotypné hranie sa mačky s klbkom.Koniec ani radšej nekomentujem. Asi mali len predsa zostať, títo dvaja filmový borci pri komédiách, v ktorých ako vždy, nikdy nesklamú. Dávam 30%. ()

Johnny.ARN

Solídny thrilerík, kde nikdy neviete, čo sa stane a kto bude mať na vrch. Travolta za zlého a De Niro za ešte horšieho. Pár pekných záberov mučenia, pár nudných drístov ale v konečnom dôsledku pútavý orientačný beh lesom dvoch hercov za zenitom. 3 z 5 ()

DonHUS

Bez De Nira a Travolty by po téhle béčkové lesní naháněčce asi ani pes neštěkl. Jenže je tu právě De Niro, jenž je i v sedmdesáti pořád borec a Travolta se i přes směšné vousy a přízvuk celkem snaží. Role se několikrát obrátí, akce ujde a těch dialogů o traumatech z války díkybohu není tolik, takže to nestihne nudit. 5/10 ()

Luk80

Tanečník a mafián ve společném boji. Jednou byl nahoře John, pak zase Robert. Jejich role jsou zde poznamenány válkou,která jim nedá spát a v určitých momentech sami neví co vlastně chcou. Vliv Johna Ramba je nesmrtelný ! ()

Yoshimitsu

Na tenhle film jsem se těšil hlavně kvůli hereckému obsazení (De Niro + Travolta). Tihle dva nemuseli tvořit špatnou protihráčskou dvojci, ale film se vymkl kontrole a z chladného boje o přežití se stal čajový dýchánek starých známých po 10 letech. Za mě 45% ()

elanius

(117/2013) / Tak a v krátkom slede tu máme opäť kúsoček, ktorý sa mi páčil viac ako väčšine (Now You See Me, R.I.P.D). Mne teda Travoltík s divným prízvukom nevadil, ale celkom aj dokážem pochopiť ak to niekoho iritiovalo. Pre mňa ide jednoducho o nadpriemerný hunting-survival komorný kúsok, ktorý sa samozrejme nachádza v sfére B-čkových, ale zase tiež nechápem odkedy toto vadí? Mňa to dokáže osloviť viac ako kopa buď akože artových, alebo festivalových sračiek, alebo filmov ktoré silou mocou chŕlia filozofické múdra. A tých pár riadkov patetickejších kecov v Killing Season? Malina! Prekvapil aj de Niro, ktorý to na svoj vek a odchádzajúcu slávu podal výborný výkon bez zbytočného silenia. Pekné prostredie, slušné napätie, uchádzajúca "chémia" medzi dvomi hlavými protivníkmi. Bez výčitiek udelujem 8/10. ()

venison

Mám ráda béčkové filmy a tenhle se mi trefil do vkusu :-) Děj je zasazen do skvělé přírody (hory, lesy, vodopády, jeleni atd.), kterou se režisér rozhodl opravdu prodat.. Robert de Niro jako zapšklý stařík na odpočinku, který loví pouze svým fotoaparátem mě bavil hodně. Ač mám ráda Johna Travoltu, tak tady mi opravdu nesedl.. Naprosto příšerný sestřih a vousy - vypadal, jak když mu je někdo podle šablony nastříkal na hlavu černým sprejem.. Navíc ten brutální "srbský" přízvuk v podání rodilého američana.. :-D Celkově to mělo náboj a šmrnc, i když příběh byl dost přitažený za vlasy :-D ()

lennyd

Bývalý americký plukovník Benjamin Ford (Robert De Niro), jeden z veteránů bosensko-srbské války, si užívá zaslouženého důchodu na chatě hluboko v lesích, aje rád, že s nikým nemusí celé dni ani promluvit. Jednoho dne ale v lese potká zajímavého turistu - se srbským přízvukem mluvícího Emila Kovace (John Travolta), taktéž účastníka téhož konfliktu. Ben ale netuší, že Kovac kolem nešel jen náhodou, a že jen pomsta americkému veliteli je důvodem, proč je Emil Kovac v Americe... Námět filmu je velmi zajímavý (byť asi ne tolik originální), a herecké obsazení Roberta De Nira a Johna Travolty slibovalo výjimečný filmový zážitek. Bohužel zůstalo částečně jen u slibů, protože místo očekávané hry na kočku a myš se více jak polovinu filmu filozofuje o ničem (začátek a konec) a jen uprostřed se alespoň trochu něco děje (mile mne překvapilo, jak se oba hlavní hrdinové zhostili brilantně i docela dost krvavé scény s probodnutou nohou). Naopak mne docela zklamal závěr, kdy si oba téměř padnou kolem krku jak největší kámoši... ()

Duoscop

Srb vs. USA a 80 minut keců. Nakonec se oba ukecají až k vzájemné remíze. Těšil sem se na film stylu Friedkinova Štvance a dočkal sem se akorát zabij mě, ne ty zabij mě. ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (více)