Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)

Poprvé v historii se na filmovém plátně sešly dvě herecké hvězdy, držitel Ceny Akademie® Robert De Niro a na Oscara® dvakrát nominovaný John Travolta. V akčním thrilleru Marka Stevena Johnsona Sezóna zabíjení se dva veteráni války v Bosně, Američan Benjamin Ford (De Niro) a bývalý srbský voják Emil Kovac (Travolta), znovu střetávají v akcí nabité hře kočky s myší. V prostředí hrůzu nahánějící odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství. (Bontonfilm)

Dont

Ty lokace byly nádherné, trochu mi to stylizací některých sekvencí do skal a divokých roklí připomínalo Lovce jelenů. John Travolta s balkánským přízvukem byl zábavný, postava plukovníka Forda byla napsána o dost lépe a Robert De Niro tak uzmul většinu dobrých myšlenek pro sebe. Jeho závěrečná spontánní zpověď ťala do živého a vtiskla příběhu tu správnou tvář. Zamrzí jen, že předchozí minuty byly z dramaturgického hlediska příliš nevyzrálé, to neustálé vyměňování rolí bylo přehnané a další vývoj se dal odhadnout dlouho dopředu. ()

Skip

Robert De Niro a John Travolta jsou velmi dobří herci a film s nimi jako hlavními hrdiny by mohl být hodně dobrý. Ale tentokrát se tak nestalo. Hlava mi nebere, proč vlastně do tohoto projektu šli. Předpokládám, že oba umí číst, takže museli se svými zkušenostmi vědět, že tohle bude pořádná srágora. A taky že je. Kolikrát jsem se za ty chlapíky až styděl, když jsem viděl, co to tam musí provádět. ()

Trevor

Film si určite aj vďaka hereckému osadenstvu našiel svojich priaznivcov. Pre mňa, aj keď som ho videl už pomerne dávno a spomenul si naňho až vďaka tomu, že ho hodnotil obľúbený užívateľ, stále rozonuje v pamäti ako vcelku vydarený príbeh, aj keď miestami už lov dvoch vojnových veteránov vyznieval trochu smiešne. Napriek tomu si hádam nájdem čas a pozriem si ho znovu, pretože určite patrí k tým lepším s protivojnovou pointou. ()

ilemas

Ve filmu vyniknou spíše kvalitní herecké vykony dvou vynikajících a mnou oblíbených herců a nádherná příroda než samotný příběh. Nenudil jsem se ani trochu, ale podruhé vidět nemusím. ()

M.i.k.e

film s velkým potenciálem,ve kterém se zbytečně moc kecá na úkor jednání a pořádné akce.Emil Travolta i De Niro jinak ale solidní...60% ()

zbyshek

A proč ne? Umírněný, střídmý snímek, který těžil z jednoduchosti. Výborný Travolta, který roste do rolích padouchů čím dál tím víc. Souboj staříka s bosenským extrémistou, jeden by to tipoval na krátký proces, ale ne radno staříka, U.S. veterána, podceňovat. Zprvu si hrání na indiány vypadalo trochu nudně, ale postupně to nabíhalo na obrátkách a já se dobře bavil. 75%. ()

Figu

No... Člověk asi čeká víc od bijáku, kde se představujou dvě jména jako Travolta a De Niro. Nebylo to špatný, nebylo to skvělý. Scénka, kdy De Niro míří na jelena a Travolta mu na to odpovídá šípem je přesně ta, kdy si fanoušek představuje velkej rozjezd filmu! Ten se zdaleka nekonal. Film asi měl diváka svírat v nějakým tom pomyslným kolečku psychiky, ve kterým je Travolta pan někdo!, jenže tak to taky nebylo. Jakoby se John přispůsobil Robertovi a nic velkýho jsme, krom zbytečnýho trýznění dvou rivalů neviděli... Slabší film, kterej byl okořeněnej alespoň o šíp v hubě a o hnusáckej Travoltův plnovous... 55% ()

Martin741

Nuda. Dvaja dedovia, z ktorych jeden dedo mal 70 sa stretli v ultranudnej nicnehovoriacej beckovej bachorke. Dialogy boli nudne, kulisy Appalacov zas tiez nedokazali zaujat. 30 % ()

MartinNDL

Začne to u lahve whisky, doutníkách, nějakým koksu a modelkách a povídá se docela fajn nápad o tom, jak se Rambo natočí za levný peníz, ukáže se pěkná příroda, podpoří se tradiční lov, zavzpomíná se na válku a bude se moralizovat o jejich zločinech, křesťanství a rodině. Pak nějak získáte Travoltu a De Nira a myslíte si, že máte sošku a hrozně peněz. Bohužel se ale taky za pár měsíců ukáže, že nemáte talent, casting byl špatný, námět nedotažený do smysluplnýho scénáře a všechno co se natočilo už někde jinde bylo a líp udělaný. Shit happens. ()

MA.KI

Strašně rád bych dal plný počet, ale nejde to, jelikož občasné nelogické chování mi prostě vadilo. Jinak ale dialogy, Cash, Travoltův přízvuk, příroda Apalačských hor jsou moc fajn. ~ Vyrovnání se s krvavou minulostí dvou válečných veteránů v podání dvou hereckých es. Nebojte se ho! ~ EDIT: Nakonec snižuji jen na tři hvězdy, zůstala ve mně jakási pachuť z některých akčních scén. Konverzace jsou dobré. ()

O´Neill

Dva skvělí old school borci proti sobě. Výborně zvolený čas, skvělé prostředí a samozřejmě výborní De Niro a Travolta. Nečekejte žádnou hlubší myšlenku, ale prostředí, společný rozhovor Travolty s De Nirem běhěm Jägermeistera a celkově nostagie vám z filmu udělá hodně dobrou podívanou. ()

Vojťas

Jednoduchý námět, jednoduché zpracování a pro mnohé jednoduchý výsledek. Pro mě jako fanouška podobného typu filmů, Travolty i De Nira ovšem nadprůměrná a lehce stravitelná "zábava" - napínavá hra na kočku a myš, která se ani nesnaží být něčím více. Opakovaná změna nadvlády hlavních protagonistů sice ke konci působila spíše úsměvně, ale některé scény mě opravdu bolely za ně. 75% ()

bourec

Dost děsnej film,na to ,že v něm hrajou tyhle dva,mě nesmírně sympatický borci.Jen asi dvě scény ve mě vyvolali emoce,jinak ten scénář psalo pětiletý dítě,poněvadž jak se trapně přelejvalo kdo koho zrovna mučí a nahání,to byl teda trapas.Ale co by člověk chtěl po idiotovi jako je Johnson.40%. ()

Joges

Ve filmu mnohé nesedělo a skřípalo, občas se z thrilleru vynořil i komický prvek, přesto mi obsah filmu utkvěl v paměti, především svou válečnou výpovědí, svým možným příběhem. Kniha či mluvené slovo by zřejmě uspělo daleko víc. ()

Juto

Dve herecké váhy a zaujímavý príbeh, ktorý premrhá svoj potenciál najhlúpejším možným spôsobom. 5/10 ()

SHI-SHA

Určitě to nebylo tak hrozné, jak vyplývá z hodnocení a komentářů tady na csfd. Koukat se na to dá, celkem mě to bavilo a postavám jsem to věřil. Možná jen falešnej přízvuk Travolty byl trochu mimo. Hlavní problém nicméně vidím v podivném scénáři, který se hlavně ke konci filmu trochu vymkne kontrole. Nechci zápletku úplně prozrazovat, tak spíše naznačím, že pokud by se rovnováha sil obou soků nestřídala každých pár minut, bylo by to celé tak nějak uvěřitelnější a napínavější. A málem bych se zapomněl zmínit o naprosto hrozných a hlavně úplně zbytečných CGI efektech, které se párkrát ve filmu objeví. ()

metal.storm

Presne, presne toto je to čo som chcela vidieť. Nádhera. Od začiatku, od konverzácie pri alkohole, až do posledného panáka a prekvapenia pre syna to bolo úplne famózne. Nedokázala by som si to predstaviť lepšie. Snímok prekonal každé jedno moje očakávanie. Skvostná príroda, hudba mojim ušiam príjemne znejúca, úplne geniálny výkon oboch hercov a navyše perfektne spracovaný príbeh dávnych čias. Takto si predstavujem akčný thriller na večer. Presne takto, klenot pre moje oči. ()

czejny

Důležité upozornění. Než se podíváte na tento snímek, rozhodně se nedívejte na trailer. Tvůrci zvolili taktiku: „Dáme do traileru všechny scény, které by diváka ve filmu mohly překvapit.“ Pravda, už od samého počátku můžeme očekávat, co bude mezi dvěma vysloužilými vojáky následovat, nicméně zde nastupuje na řadu překvapivě dobrá režie M. S. Johnsona. I přes veškerá očekávání si s divákem po očku zahrává. Jako na houpačce se mění naše sympatie k oběma aktérům vzhledem k informacím, které nám režisér odhaluje. Díky těmto elipsám si nemůžeme být jisti, jaké jsou vlastně motivace každé z postav k zabití toho druhého. Přes toto hravé pojetí se ale film neodpoutává od klasických hollywoodských stereotypů akčního žánru, které mne značně rozčilovaly. Každopádně herecký duel obou velkých jmen vyloženě neselhává a nenudí. Z tohoto duelu u mě vítězí na plné čáře John Travolta. Jeho postava, která podle svých vlastních slov strávila 7 let v Londýně, mluví takovou učebnicovou ruskou angličtinou, že z Travoltova zpěvu písničky Don’t Take Your Guns To Town od Johnnyho Cashe se stává vrchol filmu. ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (více)