Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)

Poprvé v historii se na filmovém plátně sešly dvě herecké hvězdy, držitel Ceny Akademie® Robert De Niro a na Oscara® dvakrát nominovaný John Travolta. V akčním thrilleru Marka Stevena Johnsona Sezóna zabíjení se dva veteráni války v Bosně, Američan Benjamin Ford (De Niro) a bývalý srbský voják Emil Kovac (Travolta), znovu střetávají v akcí nabité hře kočky s myší. V prostředí hrůzu nahánějící odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství. (Bontonfilm)

jondoe

Cakal som vacsi masaker a som tak trosku sklamany preca len som cakal o nieco vacsi zazitok. Narozdiel od vacsiny uzivatelov mna tie dialogy medzi dvoma hlavnymi hrdinami neotravovali, cakal som vsak vacsiu akciu. Rezia je priemerna a kamera len miestami dobra. Nebyt Travoltu a de Nira tak by to asi dopadlo o nieco horsie ale aj tak sa z tohto nametu dalo vytazit viac. ()

cachina

Na první pohled film láká na dvě postarší hollywoodské hvězdy, dokonce ho přijel představit do Karlových Varů sám Travolta. Ale nenechte se mýlit, Sezóna zabíjení je jen ztráta času. Příběh pojednává o dvou válečných veteránech, kdy se jeden snaží pomstít druhému. Poměrně neoriginální zápletka. Zvolené prostředí je úchvatné, nádherná příroda, lesy, kopce, vodopády. Obě hlavní postavy jsou zkušenými lovci, oba používají jako zbraň luk. Což vybízí k atraktivním soubojům plným nástrah, pastí apod. Ale nic z toho se nekoná. Prostředí zůstalo trestuhodně nevyužito, téměř vůbec nevstupuje do děje. Film nic nového ani ozvláštňujícího nepřináší. Největším problémem je scénář, který nabízí pouze stále dokola se opakující vývojové vzorce. Jedna postava chytí druhou, mučí ho, poté se to obrátí a tak to jde celý film. Do toho divák stále musí poslouchat řeči o tom, jak je válka špatná apod. Vše dovršuje dojemně trapný konec. ()

klukluka

Stejně jako se tady neuvěřitelněkrát vyměnily role lovec/ oběť, střídaly se ve filmu vysloveně slabé a naopak silné momenty. Díky těm druhým se přikláním ke třem peckám, ale tohle hodnocení stojí na vratkých nožkách. Předně - Travolta si pamatuje svého kata naprosto dokonale, jeho kat si ho ovšem nevybaví ani poté, co mu chlapík s cizím přízvukem hned při prvním setkání v liduprázdném lese vyklopí, že je z Bosny. Tady by zpozorněl i totální idiot. De Niro je ale v klidu a pozve si ozbrojenýho chlápka i k sobě domů. Podobných výhrad stran logických nesmyslů bych dokázal vyjmenovat ještě několik, ale zpochybňovat zrovna tohle znamená přestat tomu filmu věřit hned v zárodku. A přesně tohle se mi stalo. Přesto jsem to dokoukal, protože se mi ta myšlenka nepřátel na život a na smrt na malém prostoru horské chaty líbila. Ty nekonečné zvraty a nešikovnost postavy ztvárněné De Nirem už mě ale ke konci rozesmávaly a vrcholem všeho byl sřapnel z De Nirova rozříznutýho stehna, z něhož se stala vítaná zbraň. Tohle už kluci fakt, fakt přehnali. Přesto se tomu nedá upřít určitý kouzlo. Bylo by taky smutný, kdyby si z 90ti minutové exhibice takových HERCŮ člověk neodnášel tenhle pocit. Proč mám, do pr....e takovou chuť na jägermeistera? ()

Testament

"A tohle bylo jako co?" Touto větou jsem chtěl ukončit celý příspěvek, ale dobrá...Killing Season vypráví o dvou veteránech z války, kteří si jdou po krku. Travolta s, pro mě, hroznou vizáží a hrozným přízvukem se chce pomstít bývalému americkému vojákovi, ztvárněného Robertem de Nirem. Zjistí se, že nyní bydlí v chatě v lesích, naoko se s ním skamarádí, popíjí "Jégra" a pak si začnou jít, při honu na zvěř, po krku. Ne, nudil jsem se. Pár záběrů je sice slušně drastických, ale celý film se neskutečně vleče. Jednou vyhrává Travolta, pak se to zase otočí, pak zase .... Nějaká novodobější variace na starého dobrého Ramba, ale absolutně bez šťávy. Šup s tím do regálu Levných knih. ()

Lukoboss

Jestli chcete lepší náháněcí film po lese na tomhle principu, podívejte se radši na The Hunted a ušetříte 91 minut. Tohle je naprosto nízkorozpočtovej snímek, kterej v podstatě táhnou jenom R. De Niro a J. Travolta, i když ani ti se zrovna nenadřeli (tváří se teda u toho, že jo, ale nějak jim to nevěřím). Ještě je tam krásná příroda a taky J. Cash v soundtracku, ale to je tak všechno. Není to nijak záživný, napínavý nebo zajímavý.. Tady se oba zmínění herci ustřelili ve výběru. ()

666Carnage

Lovení a mučení bylo parádní. De Niro a Travolta mi jako protivníci opravdu seděli a film rychle odsejpal a akce bylo akorát :) Travoltův vzhled a přízvuk byl výbornejj! ()

iXtr3m3

Jednohubka, krásna príroda, dvaja lukostrelčíci v nej, neustále sa prelievajúce misky váh z jednej strany na druhú a nečakaný koniec. Dalo sa. ()

Corpsegrinder

Naprosto geniálně zahranej film, obě hlavní postavy si to dávaj ovšem králem je hlavně Travička a jeho přízvuk namrdanýho Srba. Navíc je příběh zasazenej do hezký přírody a je podbarvenej super hudbou, třeba úvodní scéna s De Nirem za doprovodu Johnnyho Cashe je pohodová jak kráva a závěrečný titulky jsem nechal dojet až do konce. Ostatní zde píšou že to byla nuda ale já nechápu proč. LIVING vystoupil ze světa sračkoidních béčkovejch hororů a opět dokazuje že je to nevkusnej píčonaut. ()

Gogo333

Vypadalo to slibně a docela jsem se na to těšil, ale bohužel se to moc nepovedlo. Travolta je perfektní, jak jeho vizáž, tak jeho přízvuk. Vadilo mi jak si pořád otáčeli role, kdo koho honí a chce zabít a potom ten konec. Škoda, jinak krajina pěkná. 50% ()

Hanys_

Takový komorní příběh o pomstě a o válce, který hlavně v první polovině působil hodně zajímavě. Jenže když pak má Travolta možnost De Nira 3x dostat a místo toho jen kecá (to samé i v opačném gardu - Robert raděj dělá džus), je jasné, že logiku už tady nenajdeme. Celkem škoda, mohlo to být o třídu lepší. 6/10 ()

AdamesWWE

[5/10] Slovné spojenie Robert De Niro a John Travolta spolu vo filme znie velmi lákavo a slubne. Dali filmu slušný potenciál, ktorý ale zničil nezáživný príbeh a slabšia réžia od Marka Johnsona. Zo začiatku ma film dosť chytil, úvodný flasback vo vojne a aj prvé stretnutia hlavných predstavitelov boli zaujímavé, ale potom to asi po pol hodine upadne. Síce sa začne diať akcia ktorú tvorí nahánanie po lesoch a strelba z lukov, vôbec to nemalo žiadne grády a k tomu tie reči o vojne, bohovi a podobne. Pôsobí to béčkovým dojmom a prostredie tiež. Mám rád béčkové filmy, ale skrátka ma to nechytilo, čkala som niečo iné a záver ma tiež sklamal. Nezazlievam že De Niro a Travolta sa snažili hrať, mali zaujíamvé úlohy ale s takýmto príbehom a spracovaním to dalej nemohli dotiahnuť. Priemerný film ktorý v rámci žánru absolútne nič neponúkne a ani by som tak nekritizoval, keby tam niesú dve velké herecké esá. Ale časy sa menia, filmy tiež a dúfam že dalšie projekty týchto borcov budú lepšie. ()

divak84

sezóna zabíjení :D:D:D lol.. no nic.. film je tragední a konec tomu prostě dal korunu.. de niro by se do takových věcí nikdy pouštět neměl protože v takových postavach je minimálně uvěřitelný, john se snažil ale přízvuk mu spíš ubíral než aby působil nějak věrohodně jako srb. vzajemná konfrontace se točila pořad dokola a jelikož sem napočítal asi sto třicet tisíc příležitostí kdy jeden mohl druheho zabít a film tak mohl skončit po 20 minutách, tak davam pouze 1 hvězdu za něco málo povedených scen. ()

Anaximandr

Tisíc a jeden krát videný koncert dvoch vyslúžilých vojnových veteránov, kde každý chvíľku ťahá pílku a kde je vám už od samého začiatku vlastne úplne jedno, na koho stranu sa to polienko nakoniec prekoprcne ... Otravne banálny príbeh, naviac nespočetne krát použitý nemá v sebe vôbec nič, čo by divákovi uľahčilo to čakanie na záverečné titulky ... Lovu zdar, dôchodcom z Hollywoodu zvlášť ! ()

ti88na

Nie, nie tomuto skrátka nemôžem dať tri hviezdy, ani keby som zažmúrila oči, zapchala uši a dostala nádchu. Len na chvíľu ma zaslepilo nádej vlievajúce hereckého obsadenie, nádherná príroda a ten jeleň s krásnymi očami, ktorého De Niro neodstrelil. Lenže to je asi tak všetko. Herecké obsadenie bolo v konečnom vyznení absolútne nevyužité a obaja herci si musia u mňa po tomto vylepšovať renomé, príroda bola síce pekná, ale film nebol dokument a jeleň...ale nič ten bol fakt super. Inak to bolo celé len o dvoch vojnou a vlastným životom zničených mužoch, pričom ani túto polohu som im neverila ani na jeden moment a neustálom striedaním polôh. Raz bol hore jeden, raz druhý. Alebo, aby sme sa vyhli zbytočným dvojzmyslom, raz mal na vrch jeden a raz druhý. Na konci som už len čakala, že si budú písať zaľúbené dopisy a raz za rok sa stretnú, aby sa pri fľaši Jägermeistra dohadovali o tom, kto za vojny viac trpel. ()

Speedy01

Na začátku stojí dvě stár. Jedna je postarší tanečník, druhá je důchodce. Po dlouhém nic se dovídám, že oba dva jsou vlastně elitní vojáci, kteří vydrží vše. Prostřelené lýtka šípem, prostřelenou držku šípem, bodání nožem, pověšení za prostřelené lýtko, plavbu v rozbouřené řece v polomrtvém stavu apod. Hoši si zkrátka zkotačí po lese, hrají na schovku, klábosí do vysílačky. Po patnácté "neočekávané" změně vyhrávající strany v jejich boji si nejeden divák musí říkat: "kdy už teda jeden z nich vyhraje" ? No zklamání je dokončeno, po dlouhém boji se oba na kameni zpřátelí, důchodce řekne tanečníkovi svůj příběh hledíc do dáli krásné přírody. Pak už jen titulky a místo potlesku se ozývá ticho.. ()

dopita

Námět sliboval hodně, bohužel scénář stojí za prd a režie je sotva rutinní. Nechtěně směšnej film nezachráněj ani dva borci v hlavních rolích, kteří jsou jedinej důvod proč na film koukat. ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (více)