Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)

Poprvé v historii se na filmovém plátně sešly dvě herecké hvězdy, držitel Ceny Akademie® Robert De Niro a na Oscara® dvakrát nominovaný John Travolta. V akčním thrilleru Marka Stevena Johnsona Sezóna zabíjení se dva veteráni války v Bosně, Američan Benjamin Ford (De Niro) a bývalý srbský voják Emil Kovac (Travolta), znovu střetávají v akcí nabité hře kočky s myší. V prostředí hrůzu nahánějící odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství. (Bontonfilm)

hanagi

Nejdříve nahání Travolta De Nira, potom De Niro Travoltu, potom zase Travolta De Nira... V mezičase trocha toho mučeníčka a na konci šokující pointa: válka je špatná a všichni si v ní ušpiní ruce. No to jsem teda fakt nevěděla...! Jedna hvězdička za krásnou přírodu a rozumnou stopáž. ()

PierrevanH

Travolta má v tomto filmu vlasy jako panáček z lega :) Btw se z něj víc a víc stává vosková figurína (2018 rulez). Příběh nic moc, šlo to určitě natočit lépe, ale na druhou stranu vyloženě nenudí. Slabší průměr. ()

Pump

Nutno podotknout hned na úvod komentáře, že Travolta hraje opravdu dobře! De Niro jak je jeho zvykem ani jinak zahrát neumí a celkový dojem z filmu je fajn. To nehodnotím obsah. Pokud si vzpomenu na příběh, není to úplně bezva. Je vidět, že si to pánové užívají a jejich rozhovory mají šťávu. Líbilo se mi to. Nějaká ta akce tam, je až druhořadá. ()

JohnSmith

Na DeNira to bylo trochu slabý, ale klobouk dolu před jeho vitalitou. Nevím, jestli mám Travoltu hodnotit kladně nebo záporně. S rádoby jugoslávských přízvukem a příšerným zjevem působil spíš jak marťan. Nicméně celkový pocit nemám zas tak špatný, jsou i mnohem horší filmy. ()

VanTom

Jakmile se po půl hodině odkryly karty, slušně rozehraný námět upadl do žalostně zrežírovaného "akčního" honu v odlehlém lese, kde každý kratičký střet vyústil v sáhodlouhý monolog, na střídačku z jedné nebo druhé strany. Oni se ti dva veteráni bosenského konfliktu v podstatě nesnažili zabít, chtěli si pokecat, vyzpovídat se ze svých traumat a válečných zločinů, pronést pár morálních pouček a pak se smířlivě rozejít. ()

fefee

Ultra klišoidné, naivné, a nereálne. Dvaja típci sa celý film navzájom snažia zabiť aby nakoniec jeden druhému odpustili. To už bolo priveľa aj na najväčšieho (ne)priateľa vojny. Veľmi slabé a plytké ako tanier, suché ako hajzel bez vody. 1,5* ()

Lukyn007

No jo...je to asi Béčko. Travoltov vousy jsou asi nejdebilnější umělý vousy v dějinách kinematografie. Režisér Johnsonzkrátka není dobrej režisér. Poslední jeho dobrej film byl DareDevil, a to byl lepší průměr. 50% dávám jenom za nadprůměrnej hudební podkres!!! ()

blackJag

Středobodem problému tohoto film je připosraný scénář, který z výživně se tvářící látky zvrhle formuje ufňukanou selanku. De Nira s Travoltou je na takové čajíčky škoda. 40% ()

jefff

Hodně zvláštní film, který je na jednu stranu famózně napínavý a vizuálně perfekcionalistický, ale na druhou stranu působí zbytečně poklesle - béčkově. DeNIro skvělý, i když občas mu některé scény zrovna nesedli a občas působil, pro něho nezvykle, nevěrohodně. Co se týče Travolty, tak nevím a nedokážu si v hlavě srovnat jestli se mi jeho srb líbil nebo mi připadal spíš komický. Nehrál ho vyloženě špatně, ale občas jsem se neubránil lehkému úšklebku. Sezóna zabíjení opravdu není prvoplánový film a disponuje opravdickou myšlenkou zabalenou do krásných exteriérů. Sem tam, ale režisér přestřelil a trochu to filmu uškodilo. ()

Georgex

Dvě velká jména světové kinematografie poprvé spolu a to ve filmu se zajímavou tématikou, od kterého jsem si mnohé sliboval. Sezóna zabíjení je poměrně skromný film, který stojí zejména na herecké dvojici Travolta a De Niro, kteří podávají poměrně zdařilé výkony, zejména potěší Travolta, na kterém je vidět, že se velmi snažil vžít do role srbského vojáka, nicméně si mohl odpustit ty otřesné nalepovací vousy. Film se rozjede v poměrně slušném tempu, bohužel to vydrží maximálně první půl hodinu, poté se z toho začne stávat předvídatelná a bohužel i poměrně nudná fraška trvající skoro hodinu, při které si připadáte, jako kdyby si hlavní představitelé hráli na babu. Samozřejmě, že na tom má svůj podíl značně nepovedený scénář, nicméně tvůrcům nelze upřít alespoň snaha a chvílemi jsou patrné i náznaky akce a dramatu. Celkově se jedná o průměrný snímek, který upoutá zejména dvěma zvučnými jmény a potěší i pěknou přírodou. Moje hodnocení 60%. ()

zolo23

Celý film je postavený na parádnych výkonoch oboch predstaviteľov. Travoltov prízvuk je Cool a tentokrát si ho neviem predstaviť nadabovaného. Pekná príroda, pár nechutných záberov na srbskú genocídu, ktoré musia jednoducho nahnať mierne zhnusenie. A to som bol v ´93-tom v Chorvátsku na dovolenke. Pekne sa na to pozeralo, raz som držal palce Robertovi, potom Johnovi a takto sa to striedalo až do konca. Záver však ľahko predvídateľný. 70% ()

navorski

Na de Nira se dobře kouká, tak to rychle uteklo, Travolta je o poznání horší. Ale vůbec nic to ve mě nezanechalo. Kromě pocitu z nepoctivé filmařiny. Podivné barevné korekce a digitální "efekty" mě dloubaly do očí. Trochu opravdové realistické syrovosti by tomu rozhodně neuškodilo. Ale je pravda, že co se týká nápadů s mučením, tak tam byly nečekaně dobré. Jenže pak se z do toho zase začalo cpát "obyčejné lidské drama" a závěrečný patos to pak totálně pohřbil. ()

netahlo

Krasna priroda, skvela atmosfera, Johnny Cash a hlavne - herecky koncert dvou legend! Zejmena Travoltuv srbsky prizvuk byl opravdu genialni :-) Mne se to libilo! ()

sedm.1

Jak mám dát vyšší hodnocení, když se má první myšlenka při závěrečných titulcích týkala otázky nad smysluplností celého toho snímku. Já smysl existence Sezóny zabíjení prostě nenašel. Nebudu tu tedy přelouskávat zápletku, ale první půl hodinku si kluci poklábosí, druhou půlhodinku pokulhávají po lesíku a ohrožují se lukama, no a tu třetí se pravidelně na střídačku navzájem „terorizují“ a to především opět klábosením. To vše by se ještě tak nějak ale dalo tolerovat, problém ovšem je, že to klábosení je o hovně, akce je nudná, nedynamická a až odfláknutá a závěrečná pointa veškerého toho dění spočívá ve vtipu s Italem u zpovědi. Bohužel, nijak filmu nepřidali ani dvě hlavní atrakce toho dobrodružství, De Niro mi tu přišel po celu dobu skutečně už až moc unavený a vyčpělý a u Travolty jsem si zas bohužel nemohl ani za boha zvyknout na tu jeho vizáž, čímž mě jak on, tak i celá ta jeho postava docela srali. Sezóna zabíjení je tak zkrátka především o psychologii postav, žánrově jde tedy spíše o komorní drama, okořeněné špetkou akce, každopádně, jak vyznění, tak celkové zpracování filmu mi přišlo skutečně prázdné, vlažné, nudné, bez nápadu, bez chuti a bez výrazu. Pro mě zkrátka a jednoduše, film absolutně o ničem! ()

Spike23

Narozdíl od většiny nových filmů se známými tvářemi, i přes pár, pro milovníky realistických filmů, opravdu špatných situací, na film se dalo bez problému koukat (nevidět Fast & Furious 6, tak bych tohle asi nikdy nenapsal), a co je hlavní, nijak jsem se u toho nenudil. Je jen jediná škoda, že kvůli už celkem značné ohranosti námětu by se muselo stát něco, co by nějakým způsobem vyniklo mezi filmy s podobnou tématikou, aby bylo si Killing Season proč pamatovat a aby tedy hodnocení mohlo být vyšší, ale bohužel, žádný opravdu pamětihodný okamžik se tu nekoná. I přes všechny nedostatky mě ale Killing Season neodradilo od koukání a hodnotím tedy slabším nadprůměrem. ()

DavidS.

Lovec jelenů potkává Ramba v chatce Saw a celé to kočíruje Ghost Rider...Technická i obsahová příšernost...Otázkou zůstává proč Niro a Travolta... ()

KoRner

Film má asi 70 minút a nebyť toho, že tí dvaja sa napriek všetkému iba hrajú mohol skončiť ešte skôr. Je to také pripomenutie, že vojna bola tu nedávno a následky stále doznievajú. ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (více)