Revoluce

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (více)

Série(2) / Epizody(42)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

FojtikDesign

No zatím jsem sice zhlédnul jen pilotní díl, ale mám z toho takové rozporuplné pocity... Na jedné straně velmi pěkně propracovaná postapokalyptická krajina a na druhé straně vymydlené, načesané, vyvoněné postavy, které i přes 15 let absence elektřiny, mají stále dost prostoru starat se o svůj zevnějšek, jako byse se nechumelilo... tohle na mě působilo jako pěst na oko... ()

Sakulnikov

Další z řady seriálů s dobrou myšlenkou, ale strašlivým provedením - namátkově Jericho (to mělo aspoň prvních pár epizod dobrých), Terra Nova, Defiance, Helix. Za vším je vidět snaha hledat něco tajemného až nadpřirozeného, prostě odkaz Lostů, místo, aby měli problémy s přežíváním. Postavy se chovají často hloupě, v rozporu se svým příběhem před dobou seriálu. Nebýt Aarona a Nevilla nebyla by tam snad inteligentní postava. První sérii asi dokoukám, anžto jsem zaujatý jak to dopadne, ale po 6 epizodách jsem docela zklamán - doufal jsem a zpočátku to tak i vypadalo jako verze mého oblíbeného The Postman, a pak vytáhli zázračný medailon .... Ke konci se to trochu zvedlo, ale možná to je jen tím, že mám rád téma budování impéria, ale stejně, že by jim trvalo 15 let, než by se někdo pokusil dostat do Toweru? ()

Muff

Už od pilotu jsem čekal to, čeho se mi dostalo vrchovatě v první sérii. Jestli si tvůrci mysleli, že stačí smíchat rádoby postapokalyptické kulisy, jednoho drsňáka (jako trochu fuj, ale jinak jemný a citlivý), krásnou blond puberťačku v upnutém tričku, prolínat to útržkama z minulosti, obalit to do patosu a hromady klišé, tak to teda nestačí.Umíchali dortík pejska a kočičky, klišoidní hloupoučký prostoduchý seriál s nepřeberným množstvím nesmyslů pro puberťáky ... a kdoví jestli i pro ně. Mě z něho akorát bolí břicho. Ani se nedivím, že se hlavní hrdinka tváří pobaveně, když jí parťák lakonicky sděluje, že lezou do pasti. Vždyť stačí zamávat šavlí a nepřátelé padají jako hrušky. Proti tomu už mi připadla Terra Nova jako klasika žánru. Je to škoda, z té myšlenky se určitě dalo něco vytřískat. Dvě hvězdičky dávám za Tracy Spiridakos, ale ani ta nestačí k tomu, abych dokoukal první sérii. Edit: nakonec jsem dojel i druhou sérii. Nudnou, nudnou, nudnou, furt dokola to samý, ač to poslední díl tak trochu spravil. ()

JBT

Další seriál, který chtěl být post-apo. Nápad na to měl, ale provedením to pokazil, proto asi končí. ()

hwnd

Asi to dosleduju jen proto, abych zjistil, jak je možný, že se fyzika najednou začala chovat jinak... ()

wopi

Podle mě velice podhodnocený seriál - nejlepší postkatastrofický svět, co jsem viděl (a že už jsem jich viděl) a zajímavé nečernobílé postavy.... ()

pajamacik

Seriál Revolution mě celkem krásně nadchl,rozhodně dějová linie měla spád a divák se měl vždy možnost těšit co bude v příštím díle. Herecké obsazení také velmi dobré,hlavně Elizabeth Mitchell a Billy Burke. Doufám že takových seriálů z tématikou naší "budoucnosti" bude i nadále přibývat. ()

defusiq

Za pilot jsem se nedostal, zajímavej nápad, ale provedení už je horší. Obsazením i dějem mi to lehce připomína Stmívání :D a to neni dobře....třeba se to dalšímy díly zlepší ()

luciasce

Začátek vypadal slibně, ale pak se to nějak zvrtlo a stalo se to lehce patetickým, předvídatelným a roztáhlým, takže jsem to utla v půlce první serie a už nemám nějak sílu na to, dívat se dál. Terra Nova mi přišla daleko napínavější a tu zrušili, mno a tomu se říká spravedlnost. Celé dvě hvězdičky jdou Billymu. ()

Aiwcz

První série: Poněkud pomalý začátek, který obsahuje veliké množství nejrůznějších klišé. Tempo seriálu zároveň ubíhá a zároveň ne. Není to extra-super-cool seriál, ale dá se přežít. Je to seriál určený spíše pro fanoušky post-apokalyptických vizí než pro běžného diváka. ()

v.indruchova

Myšlenka skvělá, ale nezvládám tuny planých najivních keců, chování lidí je ve většině případech iritující. V takovém světě by se lidi chovali asi méně najivně. Je to o přežití a né procházka v přírodě. Předvídatelné a tak najivní, béčkovost z toho přímo stříká. Mít tak o deset let míň a nudit se, tak je to fajn, ale takhle. Viděla jsem pilota a polovinu druhého dílu a nemíním s tím ztrácet čas. Můj partner je trochu benevolentnejší, tak má za úkol mi jen oznámit, jak to dopadlo a co způsobilo výpadek. Jinak naschledanou. ()

Nugat

Celý seriál je bez energie opravdu. Nelogické scény, bez napětí. V tunelu jim dochází kyslík, přesto si nechají dvě pochodně. Holky mají pořád moc pěkné vlasy, všichni jsou čistí a místo aby řešili stav věci, furt si o sobě povídají... A přitom by se z toho dalo tolik vytřískat... ()

suark

Pilot - Velké očekávání, bohužel se dostavilo pouze zklamání. Svět bez elektřiny - určitě je to zajímavá myšlenka, ale v takovém podání se jedná pouze o průměr. Jedná se o obyčejný americký seriál, ve kterém postavy na sebe neustále řvou, jen aby zvýšili dramatičnost seriálu. ()

zlatovlas

Hodnotím po dvoch dieloch, druhý som nedokázal dopozerať: Veľmi skratkovité, scény sú veľmi predvídateľné, ale hlavne, postavy nekonajú vôbec logicky - hlavná hrdinka má neustále pripomienky, keď by mala byť ticho a párkrát som mal naozaj pocit, že sa chce nechať zabiť. Žiadnu z postáv (vrátane negatívnych) sa mi nepodarilo obľúbiť. Vsunutá reklama na produkty (iPhone, Google) ma ubila ešte viac, ale nemala vplyv na hodnotenie. Od plotu som si sľuboval veľa, nevyšlo to. ()

shurin

Po druhém díle: nejhorší na tom je, že se na to dívá vcelku dobře, ačkoli v tom na první pohled žádné kvality nevidím, ale faktem je, že když se podívám na jména tvůrců, tak mám pocit, že buďto vědí, co dělají a bude to velkolepý a nebo mají moc nápadů a nedokáží to ukočírovat. Tak jako tak budu radši sledovat dále, mohl by to být hit. ()

e-pilot

První díl můj zájem vzbudil, druhý ho pořádně zchladil, třetí zabil a čtvrtý definitivně pohřbil. Žádná "seriálová revoluce s velkým R" se nekoná. ()