Revoluce

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (více)

Série(2) / Epizody(42)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

dj-chrosto

Po dvoch dieloch sklamanie... kombinacia neskutocnej nudy z Walking Dead druhej serie (kde sa prakticky nic nedialo) a "rodinnych hodnot" z Terra Novy... nuda nuda nuda, velmi malo svetlych momentov a hlavne pozeratelnych... dam tomu sancu este jednu cast, ak neoslovi, serial u mna skoncil... EDIT: ani po tretej casti (podla ocakavani) neprislo nic, cim by si ma tento ocakavany serial ziskal, takze po troch castiach s Revolution koncim nadobro a zostavam na 1* za zaujimavy namet. ()

Lencha

Po druhé sérii ubírám jednu hvězdu. A jsem i celkem ráda, že je seriál ukončen a nebude se točit třetí série. První byla super. I když se točila téměř celá hlavně kolem hledání bratra, kterého pak stejně zabili, bavila mě. Jen ta myšlenka, že je svět během vteřiny bez veškeré elektřiny... Zajímavý nápad. Druhé série - příliš nanotechnologie a patriotů. Nuda. Chvílemi jsem se musela nutit do koukání dalšího dílu. Podtrženo sečteno, první série 4 hvězdy, druhá slabší 2, výsledně tedy 3 hvězdy. :-) ()

iXtr3m3

Mala to byť náhrada za Lostov a vcelku to aj tak vyzeralo, len sa tam menili strany tak rýchlo, ako som ešte nezažil nikdy nikde. Fajn, že postavy boli komplexnejšie resp. minimálne komplikovanejšie, nikto nebol len čiernobiely, tu to hralo všetkými farbami dúhy. Nebáli sa zabíjania, ale žiaľ to bolo rozťahané. V dnešnej dobe už také niečo je prežitok, doba je naklonená kratším a hutnejším sériám. Ale neľutujem, že som to pozeral. Myšlienka sveta bez akejkoľvek energie a záhady okolo nej, to bolo fakt fajn. ()

Oxy

Já prostě takové post-apo-kako věci miluju. Baví mě sledovat, jak "hrdinové" nekompromisně likvidují zloduchy. Baví mě sledovat, jak si lidé žijí v novém světě. Baví mě zjišťovat, co se vlastně stalo. Taky mě to nutí přemýšlet o morálních zákonech, které máme tady. Baví mě, že to nakonec dobře dopadne. Baví mě ta troška nadpřirozena, která se tam objevuje. Jo, baví mě to. ()

Ashar

Je mi líto, že seriál Revoluce někteří hodnotící přirovnávají k Terra nově, jako by míchali hrušky s jablky. Svým neuváženým hodnocením odrazují jiné diváky, což je škoda.Musím uznat, že mi tam také pár věcí technicky nesedělo, ale je to přece Sci-Fi! V každém filmu člověk objeví technické anomálie, nebo vady v chováni, či rozhovorech určitých postav. Je jen na nás, co vlastně chceme filmu, či seriálu tolerovat a co ne. Mě se tento seriál líbí, občas mne rozčílí, nerozumné postupy Danušky Alonsové a Billy je zase přehnaně skvělý bojovník. Ale toleruji to, protože mne seriál vtáhl a už se těším na další díly. ()

peetriss

Základní námět seriálu "jak by se žilo,kdyby se svět ocitl trvale bez energie" zde působí jen jako zástupný, což je vzhledem k faktu, že na tomto staví svůj marketing, velmi špatně, neřkuli podvod na diváka. Primárně se jedná pouze o klišovité "bloudění" krajinou proložené bojovými scénami, jakých se natočily, byť s jiným prostředím či obdobím, mraky. Revolution navíc disponuje herci špatných až katastrofálních kvalit. ()

barcaacrab

První díl mi bavil, i když byl přeplácaný, ale druhý jsem asi ani nedokoukala. Chuť pokračovat mi přešla velmi rychle... ()

_ksilt

Horkotezko jsem dokoukal prvni sezonu. Obavam se, ze se bude opakovat problem Terra Nova, plno family bullshitu a fyzika dostava na prdel. Postavy predvidatelne, scenare deravy jak pastafarianuv cednik. ()

vodafone

Vážně auta nejezdí? a co takové nafťáky? xD že oztlačim z kopce .. ach jo.. nápad dobrý, ale je vidět, že scénaristi hold jsou kluci moderní doby a o autech nic neví ()

Sagara

Pilot mierne navnadil, ale bude musieť ešte riadne pridať aby si zaslúžil moju plnú pozornosť. Po epizóde 5 už má moju plnú pozornosť :) ()

Illy

S tohohle seriálu smrdí prachy a klišé víc jak tejden nemytá v červenci. Jenže po pátém dílu s hrůzou zjišťuju, že mě to začíná bavit. Se začátkem druhé sezony jsme na průměru, ale sleduju dál.... P.S. tak druhá sezona mě znechutila dějově (nic se neděje) a já končím, plus ubírám star. ()

Thomm odpad!

Proč na to koukám? Hrozný hovno. Edit: S každým novým dílem seriál neustále překvapuje... v tom, jak lze ještě víc a víc posrat příběh. ()

nessbeal

***** Tohoto seriálu se ujmul režisér Jon Favreau (Iron Man, Iron Man 2) a dále J.J. Abrams (LOST) and Eric Kripke (Supernatural). ***** Celkom slušný pilot, a som zvedavý aký seriál bude. Zatiaľ 4* ()

JoSte

Po pilotu jsem to zavrhnul… Plno nelogičností, dost nerealistické, podivné chování postav apod. IMO se z takového námětu dalo vymáčknout mnohem, mnohem víc. ()

Bozvav

Moc mne to nechytlo, po pár dílech vzdávám.Moc keců o ničem, nelogické zvraty a jednání postav, dost se to vleče. ()

Ben Nevis

Po šestém díle: Lost (včetně ufňukaného tlusťocha) zkřížený s Terra novou pro nenáročnou podívanou. Nejhorší jsou herci, kterým režisér nejspíš přikázal tvářit se za každou cenu na place hezky. Takže tam máme hezké tvářičky, ale žádné herce. Nejvíce zabitou roli má Elizabeth Mitchell, která excelovala v Lostu nebo V. Děj je rozvláčný a zabývá se víc moralitami a rodinnými hodnotami než příčinami elektrického výpadku. ()