Revoluce

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (více)

Série(2) / Epizody(42)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

D||X

95% pilotního dílu za 1* jestli vůbec ... závěr byl poměrně zajímavý... možná pouvažuji o tom, že seriálu dám šanci i ve druhém díle... ()

Allein4

Z počátku jsem byl až zděšený z toho, že se bude jednat o špatně vytěžený námět, kde hlavní linií bude záchrana mladého kluka ze spárů zlého generála. A zachráncemi budou jeho malá sestra, tlouštík a otrávený vysloužilý voják. Vlastně tak nějak to prvních pár dílů bylo. Ale ještě, že jsem u toho vydržel, protože to, co se spustilo v druhé polovině první řady, to je doslova famózní. A samotný závěr, poslední dvě epizody, byly strhující. O co, že v druhé polovině vlastně jde? Konečně o tu elektřinu, dozvídáme se skoro vše, i když poslední záběry nakously něco nového. A jestli produkce pod taktovkou J.J. Abramse půjde dál tou cestou, kterou nastínili ke konci první řady, pak ta druhá asi bude hodně velkolepá a především úplně jiná, než ta první. A právě ten vývoj (víc neřeknu, nebudu prozrazovat zápletky) je něco, co ostatní seriály postrádají. _____________________ Ke konci druhé série uvažuji nad snížením hodnocení. Očekávání ze závěru famózní první se nezhmotnila a seriál upadl do neustálého přetahování se o zajatce a o to, kdo koho zabije. Od nanitů jsem také čekal více. Ale vydržím, třeba bude finiš opět excelentní. __________________________ Po konci druhé série: tak i celý zbytek seriálu se odehrál v duchu celé nepovedené druhé série, za což si to rozhodně snížení hodnocení o jednu hvězdu zaslouží. Nedivím se, že další série již nebude, seriál byl zrušen. Na druhou stranu to může být škoda, protože ten závěr ukázal, že konečně tvůrci chtěli vytěžit potenciál... No nic, snad to zachrání The After... ()

Jan_Maly

Jelikož jsem nikdy nemusel Post-apokalyptické filmy ani seriály, tak jsem se docela udivil, když jsem shlédl zatím všechny odvysílané díly, tak mě to nehorázně chytlo, jelikož to má ten děj, který bych od seriálu očekával a hlavně to má i tu budoucnost. Doufám že se dočkám i druhé série, jelikož zatím, je to velice (a to jest málo popsané slovo) luxusní seriál. Tak hlavně ať vydrží :) ! GL :) ()

Anatar

Tak po prvních dílech bylo hodnocení horší, ale po shlédnutí 16 dílů musím říct že mě to celkem chytlo :) Sice to je víc vojenský než postapo, ale což... 75 % Pozn. Dejte tomu tak pět dílů než budete hodnotit, ten pilot není opravdu nic moc. ()

macoslavek

kašlete na nelogičnosti.. tohle je abramsovka dobrých rozměrů, po lostech a flashforward trocha satisfakce.. elizabeth mitchell jako vždy úžasná. ()

AltairAhad

Nedomyšlené, špatně obsazené... to jsou asi největší chyby seriálu. Jediný, kdo mi tam nevadí je Billy Burke, který tam taky jako jediný vypadá, že tam tak nějak apokalypsa probíhá. Zbytek castu dokáže měnit povahu z minuty na minutu - tleskám, to je "výkon". A myslím, že jako malá parodie na LOST to ujde. ()

Bohdy67

Po první sérii musím hodnotit jen a jen superlativně. Sice jsem čekal trochu větší postapokaliptycké stvárnění světa, nadruhou stranu pouchých patnáct let "jen" po blackoutu asi koresponduje s tím co je k vidění.Tvůrci si vybrali těžké téma a tomu i odpovídá reálnost jenž je v podstatě minimální. Nadruhou stranu asi tvůrci některé věci prostě neřeší (např. to že jsou všichni krásně čistí,oholení a ostříhaní). Ale koho zajímá kde se koupou a kam chodí na záchod? I některé další věci se dají spíše domyslet, než že by byli až tak nelogické. Co se herců týče,asi jako všude jsou dobří a špatní. Můj oblíbený JD Pardo, nebo Bill Burke jsou skvělí, ikdyž naprosto dominuje Eli Mitchell, která je snad pro takovéto role stvořená. I Esposito v roli Nevilla je výborný záporák. Naopak obě Matheson child nic moc. Charlie rozmazlenej fracek kterého ale Tracy Spiridakos zvládá jako by ani nehrála a Danny?? No díky bohu,že těch pár scén je vše. Což je naopak škoda u Tima Guineeho. Ale celkově jsou mi postavy o parník sympatičtější než třeba ve Walking Dead.Co do příběhu to hodně připomíná LOST. Hodně překvapení,zvratů(no ikdyž upřímě často jdou snadno odtušit) a hlavně akce. Pořád se něco děje, a ikdyž to jsou kolikrát jen stereotypní přestřelky tak je se na co koukat. Určitě má seriál své mouchy,ale jde jak milovat tak i nenávidět. U mě to první a proto 92% ()

Margay

Helemese, tak 14 let po Neffově Tmě (kniha, vyšla 1998) se objevuje americký seriál s tím stejným tématem. Teď se jen dohadovat, zda Kripke dostal (později) stejný nápad, nebo je naše zemička přeci jen vidět víc, než si všichni myslíme :) ()

paras

Rozhodně dávám tak 75% za celou první řadu a začátek druhé. Byla pravda, že po pilotu bych reagoval a hodnotil jako většina, naštěstí se seriál během první řady probudil. Dějová linka zajímavě rozvrhnutá hlavně v době konce 1. a následně začátkem 2. řady. Chvílemi slabší scénář co se týče dialogu a chování postav v seriálu, brzy vynahradí zvraty v dějové lince. Další pozitivum tohoto seriálu je rozhodně postava Milese Mathesona, kterého skvěle ztvárňuje Billy Burke. Řekl bych životní role, která je mu psaná přesně na tělo a skvěle mu sedla. Dějová linka 90%, herci 75%, scénář 60% ()

Drky

Výborný postapokaliptický výpravný seriál. Už jedu druhou sérii a vždy se nemůžu dočkat dalšího dílu. Velice sympatičtí herci, děj se neustále mění, pohlcuje mě, nutí mě nemít nikdy dost a to je skvělé! Hodnocení 80% a 4* ()

Dosty85

Plus Myšlenka, Technické zpracování Mínus Podprůměrný příběh, Typičští američtí hrdinové, co vždy přemůžou několikanásobnou přesilu, nikdy je netrefí žádná kulka a hrozně hloupí protivníci, co se nedokážou ani schovat. ()

kozak66

co tady píšete za hámotiny vy dvouhvězdičkový to je něco neuvěřitelnýho jste z těch všech radoby oduševnělejch posudku totálně zblblý. ()

endymion

První série za dvě hvězdy, druhá série o něco lepší a hlavně temnější. Po druhé sérii bohužel blackout. Amíci asi neunesli pohled do zrcadla, které jim bylo nastaveno po návratu jejich vlády z exilu na Kubě... ()

stenrik odpad!

Všechno se najednou zastaví, letadlo padá kolmo dolů. Why not? Totální blbost (slušně řečeno) která nemá žádný smysl, je to ztracený čas. Nejvtipnější jsou ty jejich bitky kde každý jde pokaždým: "Polož tu zbraň! Ne! Polož to! Ne!" :D ()

Dvyt

No moc nechápu, jak by po x letech po blackoutu mohl být někdo stále tlustý jako prase, ale to je tady asi to nejmenší. Hlavní sestavě blonďáků jsem přál celou dobu jen a jen smrt, tak nesympatické postavy a věčně idiotské výrazy v xichtech, to jsem dlouho neviděl. K odpadu to má velmi blízko a hlavní figury se na tom podílí vrchovatou měrou. ()

stepma

Po shlédnutí pilotu dvě hvězdy a žádná chuť pokračovat. Hlavní postavy moc nezaujaly. Ten, kdo jen trochu zapřemýšlel o světě bez funkčních vodičů, případně ten, kdo četl Tmu od Ondřeje Neffa (mimochodem Revoluce mi připadala trochu jako vykrádačka této knihy), tomu je jasný, že tak "sluníčkově" by svět rozhodně nevypadal. Asi i to mě odradilo od dalšího sledování. ()

Pajas92

Absolutní nesmysl od samotného začátku, do nijakého konce. Další z řad seriálů, kterých je už mnoho a nemají žádný konec. ()

Martens14

První dva díly a dost. Bože, kde vzali ty neherce? Kompars skomíral a naivní dialogy jakbysmet. Nenapínavé, bečkové. ()

saidlik

hodnotit po pilotu je dle mého názoru blbost, takže se toho prozatím zdržím. Seriál sice představil řadu klišé, ale také přinesl dost otazníků, navíc alespoň dva sympatické herce. Uvidíme, jestli seriál bude spíše stoupat, či klesat, ale prozatím tak 70% Update: Po konci 3 epizody jsem se stále nerozhodl, zda seriál zavrhnout díky efektům a interiérům které jsou zhruba na stejné úrovni, jako brazilské telenovely nebo mu dát šanci díky částem příběhu, které jsou vcelku zajímavé. Každopádně hodnocení upravuji na 60% ()