Sign

V podstatě zbytečný film, jo a ještě něco, o čem to vlastně bylo? Nevím ale jaksi mne nezajímá film kde si rejža, scenárista i kameraman dohromady musí za každou cenu hodit svého mladšího bráchu a kolem něj namotat sračku jak cíp která se jen toči kolem něj i když hrát moc dobře neumí a vůbec zde hraje ještě většího namyšlenýho narcisa než v tom prvním a i tam mne už sral, jediný kdo zde stojí za zmínku je, a teď se držte, Mádl, jinak katastrofa! ()

vandr

Jestli nevíte, co se svým volným časem, tak jen do toho. Já budu do konce života litovat těch promarněných osmdesáti minut ... No, původně jsem chtěl dát odpad ale za Evu a Vladimíra dávám teda jednu .. ()

Zikus

Kamera, atmosféra, hudební doprovod, výběr herců, to vše je super, ale k vyššímu hodnocení mi brání to, že film je o zhýralé mládeži, co ničí cizí majetek, spousta z nich fetuje, kašle na školu a přitom bydlí u rodičů. Ale asi i z části proto je film tak chytlavej. 2,5* ()

bono22vox

Tak jak sem u Gymplu soudil to, že se nestal generační výpovědí, tak zde tomu už docela je... Vejška svým příběhem nepříběhem určitou výpovědí dnešní doby opravdu je... Jinak se opět nejedná o žádné velké překvapení, a to i přesto, že Mádl je tu výborný a dobře mu sekundují i další herci... škoda... ()

Khalia

Označení "komedie" v tomto případě rozhodně není na místě. Zasmála jsem se všehovšudy jednou. To ale film nedělá nijak horším (ačkoliv pravda, zas nějaká "kvalita" to také není) - připravte se spíše na drama a depresi. O tom je tento film. Nicméně psychologie postav má hlavu a patu, takže to vidím na lepší 3*. ()

neo93

Česká komedie Tomáše Vorla, který volně navazuje na film Gympl. Ne, že by Vejška byl úplně špatný film, ale postrádá takovou tu volnost, nespoutanost a také humor Gymplu. Tam se mohl opřít o školní prostředí, ale tady nemá o čem moc vyprávět. Až moc se řeší vzahy jak mezi Julii a Petrem neboli Evou Josefikovou a Tomášem Vorlem ml. tak i Jirkou madlem a jeho holkama. A také samotného grafiti není ve filmu tolik, kolik by mohlo. Obsahově mě to přišlo opravdu dost prázdné. Očekával jsem trošku víc, ale zase úplně nezklamal, takže nakonec takový o něco lepší průměr. ()

tančísvlky

Odfláknutý film už od prvého záberu. Z divákov sa tu robia sledovači bez mozgu. Mádl tu pôsobí skutočne rušivo a doslova neguje aj tú najmenšiu snahu si o tom diele niečo lepšie myslieť. Je to hrozné, kde sa pán režisér Tomáš Vorel posunul za tie roky. Jeho "Pražská 5" bola kedysi pre mňa v kine ako zjavenie a teraz je jeho tvorba škoda nazvať nejakými slovami ... ()

markotter

Bohužel jenom zrecyklovaná a zretardovaná mladší sestřička Gymplu. Všechno už tady bylo, akorát ve Vejšce je to daleko hůř zinscenovaný a zrežírovaný. Dalo by se říct, že všechno šlo o 2 stupně dolů (bohužel i prsa hlavních hrdinek..:-) až na Jirku Mádla, kterej je schopnej zahrát výborně skoro ve všem. ()

Trauma odpad!

Celý příběh včetně postav stojí (a taky padá) na těch nejhloupějších stereotypech. A je jich tam tolik, že se to může líbit snad jen těm lidem, kteří jim věří. Těší mě, že jich podle hodnocení není tolik. ()

lakart

Vím, že je to na první pohled velmi špatný film, ale koukat se na to dalo a čím déle to člověk sleduje, tím více mu přestanou vadit filmařské chyby a začne to brát jako přednost. Nevím, co si o tom mám myslet. Zkusím další filmy od Vorla a uvidíme. 40% ()

BigBang

Dost pitomej film, ale dívání uteklo rychle a příjemně. Zhulenec byl jediný vtipný v Gymplu, tak se tady objevuje každých 5 minut, ale nic vtipného už neřekne. Jediné mě mrzelo, že to reklamní veledílo na baráku jim nikdo hned první den pořádně nepostříkal podpisem nebo klikyhákem, když mají tak rádi sprejování. ()

rublik05

S Vejškou je to takový těžký. Na jednu stranu člověk rád vidí staré známé zase pohromadě, nicméně je třeba uznat, že pokračování Gymplu se tentokrát moc nepovedlo. Ale pěkně popořadě. V první řadě se zlepšila kamera, snímek tak už působí mnohem profesionálněji a koukatelněji. Postsynchrony stále trhají uši, tady se ani tentokrát nic nezměnilo. Příběh je opět plný zvláštností a nelogičností, takže taktéž žádná změna. Z herců jsou největšími tahouny ústřední duo a jejich rodiče, ostatní herci bohužel nijak nezaujmou. Místy se povedlo navodit určitou atmosféru, nicméně už to není ta autentická a podmanivá atmosféra, jak tomu bylo v případě Gymplu. Vejška je také mnohem vážnější, znatelně zde ubylo humoru, což také není nic pozitivního. Za mě teda velké zklamání, tohle si diváci opravdu nezaslouží. 3/10. ()

Nešpi

Určitě první výhoda oproti prvnímu filmu je ubrání na vulgarismech, ale to nese i těžké břímě, že to není tak vtipný... řiká se, že humor nemá být jen o sprostých slovech, která někdo zahlásí do ticha, ale přiznejme si, že nám to vtipné přijde ... je to prostě tak.... Trochu mě mrzí odbytí hudební složky filmu .... česko-slovenský hiphop neposlouchám nemám rád ani ho nevyhledávám, ale k podobnému filmu to prostě patří a to, že se za celý film opakují 3 stejné písničky mě trochu mrzí. Herci zůstali ve svých zajetých kolejích, Kraus je agresivní fotr co rád uplácí, Mádl je zhýčkanej synáček, sukničkář a podvodník u zkoušek a Vorel zůstává stejným nešťastníkem jako v dílu prvním, holkama očarovanej a zneužitej, sprejer...... teda writer....teda malíř já už fakt nevim jak tomu mám řikat. Bydžovská je opět výborná to co ukázala v Gymplu tady předvádí znovu, no a pak už zbývá jen Krausova drahá polovička.... Ivana Chýlková, která má velmi dobrý švih se svojí golfovou holí, ať do skla od televize nebo od auta.... Zkrátka je to podobné méně vtipné, ale více dospělé než díl první, takže je to určitě příjemná zábava. ()

grossekopf

Nečekaně a nevím proč, mi to sedlo. Gympl se mi nelíbil, hip hopu jsem odrostl (což však nemění na tom, že hudba je velkým plusem filmu), občas křečovité herectví vadí, náhodných setkání v Praze (!) možná trochu moc. Ale... jsem na ,,vejšce,, v Praze, tak se mi to trochu týká, většinu natáčecích míst znám. Takže na závěr k plusům - výborné vykreslení VŠE a tamějších studentek, dobrý Mádl, výborná jeho (myslím) 4. nabíječka s ekonomickým myšlením. Oproti Gymplu rozhodně ubylo některých rušivých věcí. ()

Domineus

Mne osobne sa o niečo viac páčil Gympl ako toto pokračovanie. Neviem či to bude tým, že som od tohto filmu dosť očakával alebo tým, že Gympl bol proste lepší. Úvodné scény boli naozaj zlé a vyvolali vo mne dosť zlý pocit. Postupom času sa to však zlepšovalo. Hudba od Vladimira 518 a DJ Trafika bola určite veľmi dobrá a zapadala do filmu, no myslím, že bola veľká škoda, že počas celého filmu sa opakovali možno dve skladby dokola. Dosť mi tu chýbal nejaký jasnejší dej a väčšie zápletka. Mádl a Kraus to celé vytiahli o hviezdičku vyššie a na ich scénach som sa naozaj z chuti zasmial. Naopak vôbec sa mi nepačil zhulenec, ktorý tam bol podľa mňa zasadený až moc veľa krát a často krát zbytočne. Bolo to dospelejšie ako Gympl, no zároveň menej zábavné a to je škoda. Film potešil, no čakal som niečo lepšie. ()

RAFT

První film v kině v roce 2014 , je to trochu dospělejší ,o něco málo lepší .hudba výborná ,humor též dobrej.kamera lepší ,noční scény taky dobré.Za mě 70%. ()