Bear52023

Za ten koniec minimálne jedna * dole. Budem znieť ako pravidelný divák seriálu Sila Lásky, ale to ako fakt sa len tak z čista jasna ide starý k*** oženiť s...[poiler]. Zvrat(ok) deja ako z Breaking Bad, to bez srandy, to bola teda dosť zlá komédia. Čo sa zvyšku filmu týka, pokiaľ sa vám páčil Gympl, toto sa vám bude páčiť úplne rovnako, aj keď niektoré scény už sa budú opakovať, teda budú vyžmýkané jak citrón a s človekom to už ani nepohne. Mádl a Kraus tu už film neťahajú ako v prípade Gymplu a miestami sú (ne)prekvapivo docela trapný. ()

macherano

Celkom to plynulo po dlhej dobe som uz potreboval vidiet takyto povedzme pubertacky film neskutocna eva az skoda na ten skaredy zaver ()

Warmachine69

To, co jsem od Vejšky čekal, jsem dostal. Kvalitní pokračování prvního dílu (Gymplu). Film je opět plný nelegálního malování graffiti, vtipu ale i lásky a velkých zvratů. Kvalitní soundtrack od Vladimíra 518 je bez chyby a dokonale k filmu sedí. Každopádně žádný filmový zázrak to určitě není a je vidět, že je cílený spíše na mladší publikum. ()

ToddB

Úžasný ..... mám rád filmy, kde jsou všechny postavy záporní kreténi . A v tomhle filmu udělal Vorel hodně pro to, aby tihle kreténi byli ti nejkreténštější ....... ()

Jirkacek

Snímek Vejška jsem si koupil v lednu 2020 na blu-ray disku spolu s dalšími 29 filmy za velice výhodnou cenu a tak jsme se doma na tento český film podívali společně s CommanderCZ. Přiznám se, bych se asi normálně na tento film z roku 2014 nepodíval, protože mne nijak neoslovil a ani jsem neviděl jeho předchůdce s názvem Gympl, ale když už jsem si ho pořídil, tak se disk s tímto filmem jednoho večera roztočil v našem přehrávači a začal se odvíjet 75 minutový příběh o studentech vysoké školy. Těmi byl Petr Kocourek (Tomáš Vorel jr.), který se hlásil na katedru grafiky na UMPRUM, kam bylo přijato jen pár vyvolených. Už jednou ho nevzali a profesor Slanina (Jakub Kohák) byl velmi nekompromisní. Druhým byl Michal Kolman (Jiří Mádl), který studoval VŠE, ale místo přednášek a seminářů ho zajímaly jen spolužačky a rychlá auta. Zkoušky a zápočty řešil podvodem nebo úplatkem či pomocí svého vlivného otce (Jan Kraus). Oba kluky spojovalo už od gymplu ilegální malování graffiti a tak na pražských střechách, nádražích a v podchodech zažívali divoká noční dobrodružství. To byli vlastně jádrem filmu, tedy jestli jsem ho správně pochopil, ale paradoxně mně to téma sprejování vůbec nebavilo. Jako milovník historie a tudíž i památek tyto sprejery nemám rád a vlastně jejich činy pořád nechápu a nikdy jsem odsuzoval. Nejraději bych je vždycky chytil při činu a museli by si po sobě ty svoje písmenka umýt dočista dočista. Ovšem pokud by někdo z nich po domluvě nastříkal pěkný obrázek, pak bych nic nenamítal, bohužel na fasádách domů stále převažují nesmyslné klikiháky. Ale vraťme se k filmu Vejška. Zatímco Michal Kolman měnil holky jako na běžícím páse, v podstatě slušný abstinent Petr Kocourek jednoho dne potkal sympatickou Julii (Eva Josefíková), do které se bezhlavě zamiloval. Začali spolu chodit, vymetat diskotéky a protože Julie nebyla nijak svatá, dala si přes nesouhlas Petra spolu s Michalem kokain. To se Petrovi nelíbilo, neboť on sám nepil ani alkohol a odešel domů. Julie pod vlivem si užila noc s Michalem a s náhodnou slečnou a ráno se probudili všichni tři vedle sebe. Petrovi nikdo nic neřekl, on sám ale měl už z Julie špatný pocit, neboť nadále lehce flirtovala s kde kým. Petrova matka (Zuzana Bydžovská) totálně propadla alkoholu a mladý pár tak neměl soukromí, proto oba sháněli byt. Michal jim nabídl pronájem bytu jeho otce za nízkou cenu. Když pořádali kolaudačku, přišel tam otec Michala – Kolman, a vynadal jim za hluk, na který si ostatní v domě stěžovali. Julie, která byla zase pod vlivem drog, ho uklidnila a slíbí mu, že už bude klid a šla ho vyprovodit. Bylo vidět, že se mu Julie líbí. Při dalším malování Petra chytla policie a soud mu uložil dostane domácí vězení, které kontrolovalo čidlo na noze, takže večer a o víkendech musel být doma. Potom Petra nepřijali na školu, na rozdíl od Julie, což Petr těžce nesl. Michal chtěl při dalším testu uplatit profesora Kalouse (David Vávra), který ovšem úplatek nepřijal a vše nahlásil rektorovi. Ani otec Kolman s tím nic nedokázal dělat. Petrovi však profesor Slanina nabídl projekt velkoplošné reklamy od AVG. Při tvorbě se na ně dívala Julie a přišli se podívat i rodiče Michala (Ivana Chýlková a Jan Kraus). Petr byl rád, že mu projekt vyšel, jak si představoval a v klidu se procházel po městě, když uviděl Julii s Kolmanem, jak zamilovaně pojídají v restauraci. Petr do luxusní restaurace vpadl, Julii uštědřil facku a popral se s Kolmanem. Večer se opil a nevrátil se domů do domácího vězení, takže policie mladíka zatkla. Potom Kolmanová zjistila, že její muž měl poměr s Julií a udělala mu scénu. Když Petra přišla do vězení navštívit matka s mladším bratrem (který také začal malovat) a s Michalem, donesli mu dopis s návrhem zakázky v New Yorku. Na závěr jsme se dozvěděli, že matka Petra stále pila, Petrův bratr maluje po nocích graffiti, Julie a Kolman si užívají idyly peněz a lásky, Michal studuje na škole v zahraničí a celý film skončil závěrečným pohledem Petra z letadla na Manhattan. Bohužel jsem se většinu filmu nudil, děj mne nebavil, vadila mi hudba z žánru rap a ani jsem nefandil Patrovi ani Michalovi, hlavním postavám filmu. Oba bych je spíš vytahal za uši a poslal pracovat, zvláště toho druhého nafoukaného spratka. Jak jsem už psal, normálně bych se asi na tento film nepodíval, natož abych si jej koupil na disku ve vysokém rozlišení a bohužel jsem investice do modré krabičky litoval. Suma sumárum, snímek Vejška ode mne dostal jednu vysokou hvězdu *. () (méně) (více)

JohnSnih

.....obsadil si rejža synátora - totální neherecké poleno - do...do...do něčeho, o čem už teď přemýšlím, za co jsem dal tu jednu hvězdičku..... ()

EricNor

Tak to mi sedlo. Relativne civilni herecky projevy, zabavny situace a oblibene lokace. Kraus, Madl, Vorel, sexy Eva. Parada. A uz te nekdo vojel? Tak to je hovno vezeni. ()

vecnaAmbra odpad!

Zaujímavé že niekomu sa toto páči viac ako Gympl. U mňa rozhodne presne naopak. Gympl som hodnotila na 5 hviezdičiek a tu napokon nedávam ani za jednu. Bolo to pre mňa veľké sklamanie a hrozná nastavovaná kaša prvému filmu. Je tu pokus o dobrý soundtrack, ale tak dobrý ako tomu bolo v prvom prípade jednoducho nie je a rýchlo sa zabudne. Bydžovská zatiaľ čo v prvom filme bola výborná a bolo jej tak akurát, tuto je už strašne prehnaná a na absolútnej hranici trápnosti. Podobne som to vnímala v súvislosti s tým ich zhuleným bývalým spolužiakom, v prvej časti super, tu bol postupne skôr rušivým a zavadzajúcim elementom. O Mádlovi si myslím, že je síce veľmi dobrý a sympatický herec, ale keď je príbeh nanič, nijako tomu nepomôže. Spolu s Vorlom už jednoducho pôsobia príliš staro a smiešne na to, aby ich stále tak bralo čmáranie po múroch. Josefíková sa tvári ako taká namyslená kravka a skrátka vôbec sa mi to celé nepáčilo. ()

BStone

Vorel uvádí solidní filmové řemeslo, které nijak zvlášť nenadchne, ale rozhodně neurazí a v strašidelné mizérii tuzemského filmu se jedná jistě o lehký nadprůměr. 60% ()

agamazx

skor depresivna drama ako komedia, s este divnejsou atmosferou ako je Gympl, a divnejsim pribehom. Jedna sa o zaujimavy film, ktory sa snazi lepsie zobrazovat realitu. ()

thedasenka16

Naprosto neautentický, bez nápadu, bez humoru. Ten film se táhl snad věčnost a já prosila ať už to skončí, jen proto, že mi bylo blbý v půlce odejít z kina. No... Mladá generace by určitě měla ráda film, se kterým se ztotožní, ale Vejška to určitě není. Čas běží hrozně rychle, takže se nic nestihne pořádně rozvést a už jsme zase o měsíc jinde a děje se něco jiného. Dialogy jsou pro diváka ztělesněním trapnosti a celá zápletka je nudná a nezajímavá. ()

K1K0

Niečo opäť iné autentický pohľad do sveta grafitov, nočného života, a medzi ľudských vzťahov ktoré nás denne obklopujú. ()

Megahead

Malo to pár vtipných momentov, ale bola to aj poriadna blbosť. To zobrazenie druhej hlavnej postavy ako arogantného a mega drzého synka, čo striedal skoro každý druhý deň holku a stále našiel bez problémov novú mi vadilo. Ako aj kamaráta, ktorý pretiahne tomu druhému dievča. A inak nikdy som nechápal grafiťákov, čo postriekali často aj nanovo namaľované steny troma alebo štyrmi otrasnými písmenkami a brali to ako najväčšie umenie. Trošku sa to nasilu hraje na maxi cool & drsný teen age film. ()

ENDGAMEBOY

Tohle bylo o trošku horší než Gympl. Spíš ten film je takový dospělý protože postavy jsou dospělé. Za mě takových 4/10. ()

leafroller

Nejedná se o čistokrevné pokračování filmu Gympl, spíš o jakýsi epilog. To ale nic nemění na sqělém vypracování postav (zde nutno vyzdvihnout naprosto dokonalou Zuzanu Bydžovskou) a uvěřitelnosti děje. Navíc film navozuje úchvatnou atmosféru, kterou pamatuji z dob Šeptej nebo Samotářů. Je smutné, že jsem na další takový film musel čekat skoro 20 let. Problémy a otázky jsou ve filmu jen naznačené a divák sám může rozvíjet myšlenky a debaty o nich. O tom, jak je abstinent postupně vytlačen z běžné společnosti. O tom, zda je nutné se na vysoké vůbec učit. O tom, zda je nefér, když holka touží po úspěšném muži. A tak dál. A tak dál. Na 75 minut skutečně nabitý biják. ()