Krasus

Gympl byl roztomilým experimentem, kde se amaterská forma hodila. Vejška je ale bohužel ubohým natahováním rádoby dospělejšího věku a vyšších abmicí. Stylem na punk se v téhle sestavě točt nemůže, páč z toho vznikne šílená sračka, jako v tomto případě. Velkje big up pro Evu Josefíkovou a Jirku Mádla, jinak je to ale stoka špíny, jak v závěru zpívá pětsetosmnáctka. ()

Sheffield

Tomáš Vorel ml. prvních 20 minut recituje scénář jak z čítanky, zatímco Jiří Mádl jede s naprostým přehledem a celkem mě bavilo sledovat jeho počínání. Ale po dalších 55 minutách jsem se na konci našel s myšlenkou, jestli mi náhodou neujel vlak, anebo je tenhle film těžce mimo mísu... Správně, máte skvělý postřeh! Vejška má opravdu jen 75 minut! ()

P1tr

Pokračování povedeného Gymplu na předchůdce navazuje velmi slušně a na České poměry i v rámci Vorlovi filmografie se jedná o povedené dílo, ale v porovnání s prvním dílem jde o mírné zklamání a kvalitativní sešup o úroveň níže, což je stále slušný výsledek. Jde o pohodový film, který posune osudy oblíbených postav vpřed, ovšem bohužel nepřináší žádnou další přidanou hodnotu a znatelný posud vpřed a zpracování grafitové kultury zde působí sterilněji a zároveň poněkud směšněji, než minule. ()

Luteka

To, co na Gymplu relativně fungovalo, na Vejšce nefunguje. Vorel je na roli starý a herec z něho evidentně nebude - nikdy. A zbytek je taky zoufalství a trapnost - aneb ať žije průměrná česká kinematografie. ()

gutshoter

Nějaké pasáže byly lepší než díl první - to mluvím především o scénkách, kde se vyskytoval výborně perlící Mádl a unikátní ksicht Kraus. Eva Josefíková byla samozřejmě skvělá, Zuzana Bydžovská ztvárnila roli alkoholičky taktéž na výbornou, až z té postavy jde mráz po těle. Co mě ale vadilo byl střih a neustále se opakující stejná "hudba".. Celkový dojem není lepší než Gympl a s odstupem několika hodin si říkám, jestli si tato komerce vůbec ty tři hvězdy zaslouží. ()

civrss

Konzistentnější, dospělejší a propracovanější než Gympl? No tak to ani náhodou. Gympl byla nečekaná a celkem jednoduše uvěřitelná, herecky snesitelná výpověď o "Dětech prázdnoty", jak zpívá Vladimir 518. Projekt "Vejška" jako volné pokračování sice funguje, lidi to kina natáhne, ale že by měla nějakou výpověď, jako měl Gympl, nebo že by nad ní člověk dlouhodobě přemýšlel jako nad Gymplem, tak to rozhodně ne-e. Příběh je hodně plytký, neobsahuje vypovídající scény, nemá vlastně žádnou zápletku. Film má všehovšudy snad hodinu deset a přestane bavit přibližně po 20ti minutách. Postava slečny Josefíkové má naneštěstí tak nulový sexappiel, až mi to je skoro líto. Jinak ty její oči by mi klidně mohly vypálit díru do hlavy. Závěrečné rozuzlení je víceméně trapné a nereálné, tudíž mi nezbývá než být zklamaný. Tři hvězdičky z úcty a nostalgie dám rád, ale čekal jsem opravdu víc, za ty prachy co z vás kino vytáhne. ()

ferero

Lehké zklamání. Oproti Gymplu šla kvalita dolů, alespoň co se vtipu týče, táhne to převážně jen Kraus a to nestačí. Každopádně Mádlova vychytávka u zkoušky by se mi taky hodila :D 60% ()

Zemi11

Pokud přeskočíte všechny sprejerské scény, (a stáhnete tak stopáž na polovinu) vznikne vám přijatelná blbinka. Mladej neherec Vorel udělal od Gymplu pokrok. Už se z něj stal podprůměrný herec. Pokud na sobě bude dál pracovat, může se vypracovat až na průměrného. Věřím mu. ()

netahlo odpad!

Tolik zasranejch zmrdu a tupejch anorekticek na plose 85 minut jsem nevidel od Kuvajtu napadeni. Vorel ml. je primo ucebnicova karikatura herce. Musim se na dalku zase jednou omluvit Magnuskovi. ()

herr_carter

,, Noooooo, tak kolik byste za ty grafiti zaplatil? Tak dal bych Vám štangli salámu..hm, tak to di do prdele..,,Vtipné a svižné pokračování Gymplu, celkem jsem se smál.......... moje hodnocení = 6 z 10. ()

Kejdlo

Co si budem povídat, audiovizuál je u Vorla prostě cool a jako jeden z mála si ho umí v Česku pohlídat. Bohužel s poselstvím a příběhem je to už horší, naštěstí to ale opět zachraňují postavy a skvělé scény s Mádlem a Krausem, které jsou skoro tak neodolatelné, jako postava Evičky Josefíkové. Celkově jsem ale spíše spokojen a je to i přes kratší stopáž srovnatelné s Gymplem. 7/10 ()

insurgentes

Já jako starý vorlofil jsem byl poněkud zklamán, protože pravdy, co se tu zobrazují, jsou dost otřepané, nijak nové, na Vorla až banální. Oceňuji na něm a vždy jsem oceňoval angažovanost, touhu sdělit nějaký postoj (většinou mně blízký). Ale tady se celkové to posleství redukuje jen na "jsme děti prázdnoty", což je sice hezké, ale stačí to možná na rapovej track, ale už tolik ne na celovečerní film. ()

Sdoom

Profesionálnější look než u Gymplu a výrazně zlepšené herectví Tomáše Vorla jr. jsou ve srovnání se starším bratříčkem asi jedinými pozitivy. Jinak je Vejška dějově vyprázdněnější, postrádá nadhled a moment překvapení. Není to úplně špatný film (na české poměry), ale na více jak 2 hvězdy to není, bohužel. (Blu-ray) ()

kenkaku odpad!

copy+paste předchozího filmu který (stejně jako minule) ukazuje přesně to co nesnáším. Vorel je stejný nesympatický exot a Mádl stejný protekční hajzl. Film neukazuje naprosto nic na co by se dalo koukat s porozuměním... Asi jsem na tohle už moc starej a nemám pochopení. ()

srbak

Ku Gymplu sa človek dokáže vrátiť aj po niekoľkých rokoch od pozretia a príjemne sa zabaví. V prípade Vejšky mierne pochybujem o tom, že si niekedy získa status ako jej predchodca. A áno, hlavný problém je dej - a veľká kopa nezmyselných, nadbytočných scén, ktoré dokopy dávajú takmer nulový zmysel a pôsobia, akoby sa nimi mal vyplniť ten čas, ktorý potrebovali na natočenie celovečerného filmu. Pritom možností mali tvorcovia priam neúrekom. Dá sa na to pozerať a zbehne to celkom rýchlo, ale postráda to poriadne veľa k tomu, aby to dobehlo Gympl. ()

Piratek

Trochu jsem se bál, že po "Gymplu" nebude mít "Vejška" takový úspěch. Ale dnešní návštěva kina naprosto předčila mé očekávání. Každá scéna z filmu měla něco do sebe. Nejvtipnější zůstal opět Mádl a skvělé momenty měl i Kraus. Hudba byla také naprosto perfektní od jednoho z mých nejoblíbenějších českých DJů, Mika Trafika. A v jedné scéně jsem si dokonce užil svých pár vteřin slávy (přímo pod pódiem na koncertu Vladimíra 518:-)). ()

joora1

Vejšku tak nějak člověk sleduje, čeká když už přijde nějaká zápletka, napětí, děj a najednou je konec filmu. Hmm, opravdu. Film se tak nějak ubírá volně odnikud nikam, nenese žádné poselství, prostě nic. Sem tam vtipný gag, nic mimořádného a herci hodně v průměru. Navíc děj, až na malé vyjímky kopíruje Gympl. Pořád mě víc a víc přesvědčuje fakt, že v české kinematografii se povede opravdu jeden film z deseti a někdy ani to ne. ()

charlie_ando

Musím říct, že mi není proti srsti osobitý rukopis pana režiséra a kameramana v jedné osobě Tomáše Vorla a tak jsem se vypravil do kina přesvědčit, jak se mu povedl jeho nejnovější filmový počin. Moje pocity po zhlédnutí projekce by se dali popsat jako všehochuť nebo nemastné neslané. Vorlova svérázná filmařina je poznat z každého kousku filmu, rovněž se mu podařilo šikovně přenést hrdiny z úspěšného Gymplu a to je dobře. Na druhou stranu sice jsem se nenudil, ale podle mě děj postrádal dynamičtější tempo vyprávění, ve své první půlce humor a v samotném závěru doslova vyměkl. Jako vždy je film zalidněn spoustou svébytných postaviček a mě nejvíc zaujal dealer/hulič Filip Vorel a Jan Kraus jako otec Kolman, kterého chytla druhá míza. Přiznám se, že jsem očekával asi víc, ale není to úplně zlé na české poměry… ()

Dargel

Po mnoho let jsem se neodvážil zajít do kina na film domácí výroby. Po zhlédnutí Vejšky jsem již věděl, proč jsem tak dlouho otálel. První polovina filmu je tak nezáživná, že se divák musí nutit k tomu, aby neodešel ze sálu, s čímž scénárista samozřejmě počítá, a tak nám za odměnu v pravidelných dávkách nabízí pohled na polonahé nebo i zcela nahé dívky. Tyto záběry mají zřejmě oslovit stereotyp Čecha, kterému záleží na kozách, bobrech a jiné zvířeně. Lascivní scény nesouvisející s příběhem, střih, který muselo provádět batole s nůžkami, absurdní vyvrcholení celého filmu, ale hlavně otřesné rozhovory, které zní, jako by se herci sami předabovali v postprodukci, to vše snižuje moje celkové hodnocení. /// Ocenit by se dala hudba, která poměrně seděla, cameo mistra Čtvrtníčka a depresivní momenty Zuzany Bydžovské, která jako jediná předvedla alespoň nějaké herectví. Ještě jeden takový film a skončím stejně jako lahev Plzeňského ležáku pod Vyšehradem. ()