EvilQueen

České filmy moc nemusím, protože postrádají tu hollywoodskou velkolepost, efekty atd. Prostě jsem dítě zkažené moderní dobou. Avšak film, který mě opravdu bavil, byl Gympl. Dobře, taky to není uplná hitparáda, ale na českou tvorbu byl velmi slušný. Když tedy do kin zamířilo jeho pokračování, nesměla jsem v kinosále chybět. Jenže jak už to tak bývá, když se člověk na něco těší, přijde velké zklamání. Film Vejška je pro mě propadák po všech stránkách. Naprosto jsem postrádala jakoukoliv hlavní zápletku. Celý film mi přišel spíš jako "co se nevešlo do Gymplu" sestříhané do hodiny a půl. Nevím, co jsme si z Vejšky jako diváci měli odnést - že Vorel načmáral na jeden barák obrázek a díky tomu odjel do Ameriky? Nebo že Mádla zase vyhodili ze školy? Že dostal jiný auto? Že Bydžovská chlastá ještě víc než v prvním díle? Nebo že Kraus zatoužil po mladý holce a rozvedl se s manželkou? Už jen toto mi přišlo naprosto zbytečné, Ivana Chýlková a Jan Kraus tvořili úžasný pár, který se snažil zvládat svého nezbedného syna a tato zápletka mi příběhově vůbec nesedla. Prostě nevím, co si z toho snímku mám vzít. To nemluvím o hereckém umění Tomáše Vorla mladšího, který své texty říkal bez jakékoliv emoce. Od prvního dílu snad úplně zapomněl hrát. Kdyby si texty napsal na kulisu jako Joey ve stojnojmenném seriálu, ze které by si svoje repliky mohl číst, udělal by asi lépe a mohl by se více soustředit na hraní. Jinak hudba, která dělala celý film Gympl, v tomto díle stojí za prd. Ty dva beaty opakující se stále dokola, to fakt nevytrhnou. Velmi, ale opravdu velmi nepovedený film. Dvě hvězdičky za Mádla a Krause. ()

Allka

Jak jsem u Gymplu nevěděla, jestli dát dvě nebo tři hvězdičky, tady se nerozpakuju a navalím rovnou čtyři. Vejška sice nedisponuje tolika vtipnými scénami a hláškami (které byste si ještě půl roku s kamarádama recitovali) jako její starší sourozenec, ovšem zároveň postrádá i spoustu věcí, jež mě v Gymplu nehorázně vytáčely (což byli například ti příšerní neherci, co jim nebylo rozumět půl slova). Taky je tenhle film tak nějak uvěřitelnější - Gympl mě urážel tím, že se tvářil jako generační výpověď, Vejška si s realitou aspoň podává ruku. Třešničkou na dortu jsou pak výkony Mádla (miluju tě a až se rozejdeš s Josefíkovou, ozvi se, prosím :P), Krause, Bydžovské i Chýlkové. A Vladimirovy Děti prázdnoty jsou jednou z nejsilnějších písní, které jsem za poslední dobu slyšela. Jo, sečteno a podtrženo mě to tentokrát fakt bavilo. ()

ANTYCHRYST

V pohodě filmeček pokračující v kolejích Gymplu. Dobrá music v čele z Vladimirem. Nenáročnej příběh, spréééjování :), vožralá bydžovská, pár dobrejch prdelek, nějaký ty drogy - jak měkčí i tvrdčí...všechno do pohody šlape 75 % ()

TommyDiamond

No, Gympl byl ve všech ohledech rozhodně lepší. Vejška sice nepřinesla nic závratného ani nového, ale koukatelná rozhodně byla. Těžila hlavně z úspěchu prvního dílu, avšak posunutí osudů hrdinů Kocourka (Vorel ml.) a Kolmana (Mádl) už tolik nebavilo a s useknutým závěrem vyšumělo kamsi do ztracena... Oceňuji moderní styl filmařiny Tomáše Vorla st., který svoji tvorbou dokáže oslovit širokou škálu diváků. Snímek v českém filmovém plevu vyčnívá a tři hvězdy si zaslouží. Budu doufat, že trojky se už nedočkám.... ()

Azrail

Ač nejsem fanoušek rapu, tak hudba zůstala na vynikající úrovni, díky depresivnímu stylu Vladmiría 518. Příběh tak nějak v průměru, scénář nijak nevyniká, ale ani neurazí. Herecké výkony tháne vlastně jenom Mádl a částečně Kraus. Mádl má budoucnost, je to opravdu exceletní herec a ani u Vejšky nezklamal, role zbohatlického namyšleného týpka, který má své psychické trápení ale řeší to svým vlastním stylem, mu sedla ještě víc než v Gymplu Celkově fajnový bjják s pěknou grafickou a soundtrackovou stránkou ale s poněkud plytkým a nedotaženým příbehem. Výsledek = tři hvězdy a plus za občasné hlubší myšlenky. ()

IEO10

Naprosto zbytečný pokračování. Nejlepší okamžik filmu je ten, když na konci zazní krátkej úryvek ze skladby Planeta Praha od Vladimíra 518 ! 4/10 ()

Bezda22

Mádl má výbornou roli. Takovej sráč :-D....příde mi to víc drama než komedie...míň týnejdžr než minule...ale baví. Baví to vole... 65% ()

darthhokro

Co říci k tomuhle průjmu? Asi nic. Hodnotím jen holé kozy paní Jesefíny. Mno a na vyšší známku než jedničku ty její kozy nejsou. ()

filthy.man odpad!

Tak tohle je větší odpad než Hadi v letadle a to je co říct.... Herecké výkony katastrofální, scénář, že by jeden blil! Myslím, že tento žumpařskej počin neměl nikdy vzniknout! je mi špatně! Tenhle pták ať už radši nic netočí. ()

donkocicak

Všichni hulej, chlastaj, podvádějí a nakonec se na vejšku nedostanou, nebo je z ní vyhodí... poněkud černobílé vidění ne? ()

El Patron

Zabaví, ale divák má v určitých sekvencích pocit amatérské filmařiny a hereckých výkonů. Tomáš Orel ml. měl asi nejlepší roli, což neznamená že je nejlepší herec. Celkově to na mě působilo odlehčeně a dokonce jsem chvíli cítil pocit hlubšího děje, ale konec mě přesvědčil o opaku. ()

LilyDeLarge

Žádný zázrak jsem od pokračování Gymplu nečekala a udělala jsem dobře. I když...v porovnání s Gymplem se mi Vejška líbila o trošku víc. Možná je to tím, že byla o trošku dramatičtější. Josefíkový to tu moc slušelo, ale Mádlovi bych musela dát pár facek. Nebo já nevím. Herci by měli umět mluvit, ale u něho mi připadá, že strašně mumlá. Nebo se mi to jen zdá? Čekala jsem, že scéna v base bude závěrečná, nebyla. A to posrali. ()

jadran90

Ještě že už jsem dostudoval. Panna nebo Vorel, všechno je na houby - škola, naše republika, matka alkoholička, otec podvodník, holky děvky... Tak to vidí dvě super nesympatické zdechlé postavy. Jak tedy mohou vypovídat o celé generaci? Klišé vedle klišé. Hlavně tam musí být nějaký ten sex, underground, to je cool, a překvapivý konec. Je to zajímavé, ale taky laciné. Příběh se nikam nevyvíjí, je to recyklace jedničky, jen humor asi bude muset donést omluvenku za absenci. ()

departed

Slabší než Gympl. Nikam se to příběhově ani pořádně neodvíjí, za celý film přijde jenom jeden zajímavej a zároveň napínavej moment a s hláškama už je to taky bohužel slabší. Aspoň že si Vejška zachovala tu stejnou noční ,sprejerskou' atmosféru a do toho padnoucí hudbu. Jinak všichni herci, kromě Mádla, hrozný dřeva. ()

hero_bk odpad!

Oproti Gymplu, který slušně vychytával středoškolskou mentalitu a trefil se dobře i do středoškolského humoru, je Vejška prostě sračka. O škole vůbec není a ty scény, který už z ní jsou, vůbec neodpovídají realitě. Humor se nikam neposunul a tak to vůbec není vtipný... Všichni herci nehrají vůbec nic s výjimkou Krause. Nechápu, jak špatný musí být režisér, aby mu Chýlková nebo Josefíková hrály jako ponocný. A dějově? Strašná nuda. Navíc, zatímco v Gymplu to byla taková sranda (jointíky a sprej), tak tady už se jedou tvrdý drogy a kurvy... Prostě ne. ()

Oudee33

Při psaní tohoto komentáře se cítím prázdný... podobně jako snímek, který nemá pořádně co říct. Počin těží převážně z úspěchu jedničky a škatulka komedie se nám tady rozpadá pod váhou až podprůměrného dramatu. Postavy si prošli svým lehkým vývojem, ale je potřeba servírovat všechno co si usmyslíme? Občas lepší držet jazyk za zuby... protože tady nám pan Vorel st. bloudí v kruzích mimo svůj rajón a vůbec mu to nesluší... 45% ()

Stanix

Bylo to trochu jiny než gympl, což jsem očekával. Režisér Vorel má skutečně talent co se týče kamery, hudby a vůbec lidí se kterýma dělá na filmu. Chtělo by to jen malinko dotáhnout v podobě poutavějšího scénáře a nebál bych se to o pár minut protáhnout. Zklamal "ty vole to je psycho" zhulenec, kterej byl oproti gymplu snad vyměněnej za komparz. ()