Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

bearmeedek

Film, který přitáhne příznivce Liama Neesona. Tentokrát se ale nejedná o další akční film, je to plnokrevná kriminálka. Liam, coby detektiv na objednávku, je tak věruhodný, že se ani neumí pořádně prát, a několikrát dostane nakládačku. Zdůvodněno to bude určitě i věkem. Příběh, ve kterém se ztrácí ženy, které se pak díky dvěma sériovým úchylákům nacházejí hodně naporcované, by sice mohl být ještě temnější a ponuřejší, ale už jen ten skutek, ke kterému dochází, je dostatečně závažný k tomu, aby si udržel pozornost diváka. V závěru mě rušila dávkovaná scéna se čteným dvanácterem pro "uzdravené" alkoholiky, kde se dozvídáme, že téměř všechny body abstinence jsou o víře. Nevím, jestli za oceánem takto graduje napětí, nebo je to společensko-politická nutnost. 70%. ()

Inozuka

Bravurně natočený temný thriller o párku sériových vrahů, kteří vymysleli způsob jak vydělat nějakou tu babku a ještě se u toho pobavit, o jednom postarším alkáčovi, klukovi bez střechy nad hlavou a o poetice hřbitovních parků. Parádně budovaná atmosféra, šokující a hnusné scény, dobrá gradace .... Liam Neeson odvádí standardní výkon taťuldy, co se s ničím nepáře, zbytek herců rovněž super. Tak tohle sedlo! ()

TSZ

V hlavě Liama Neesona se pravděpodobně odehrála následující úvaha:"Sakra, jsem větší badass než Nicolas Cage nebo Denzel Washington, tak proč ještě nemám svůj temný thriller, jako 8mm nebo Muž v ohni?Asi se do něčeho takového vrhnu, zabíjet můžu i svým pohledem, tak proč se furt za někým honit s bouchačkou v ruce?". Až podtud je vše OK a o oprávněnosti takové myšlenky asi nikdo příliš nepochybuje, problém je ale ten, že Scott Frank není Tony Scott nebo Joel Schumacher (pokud ten má tedy zrovna náladu natočit dobrý film) a Mezi náhrobními kameny tak zůstalo jen na půli cesty. Slibný námět klouže po povrchu a váš mozek tudíž začne rozebírat některé nuance, které se příliš neslučují s logikou a na které si u výše zmíněných (a lépe zpracovaných) filmů ani nevzpomenete. Škoda promarněné šance. ()

speedy7929

Po dlhšom rozmyslení a uvážení som sa rozhodol pre vyššiu známku. Poprvýkrát som si v našom kine uvedomil ako sa to všetko zlepšilo, keďže som v prvom rozhovore počul tikot hodín v obývačke a neskôr aj holubov na streche. Ale k filmu. Liam tak ako vždy, správny chlapík, ktorý sa nenechá len tak vykoľajiť nejakými vydieračmi. Dej bol obohatený aj o celkom podarenú vedľajšiu postavu malého TJ. Posledná bitka ma nadchla asi najviac, konečne akcia a pästný súboj. ()

dwbmb

Sympatická detektivka, která na mně nepůsobila tak ponuře a temně, jak se traduje - zároveň nijak namáhavá, bez hádanek pro diváka. Zábavná, téměř krystalicky čistá žánrovka. ()

john.h

Vůbec si nevšímejte těch troj a míň hvězdičkářů. Tenhle film je nářez. Neeson se pro role drsňáků prostě narodil. Jeho profesionální detektiv je naprosto bez problémů uvěřitelnej. Nepotřebuje ani pořádně střílet, aby člověk viděl, jakej to je machr. Stačí vidět, jakým způsobem pátrá a slyšet, jak si poradí v dialozích s drogovými dealery, úchylnými masovými vrahy, samotářskými podivíny fixovanými na hřbitov a krmení holubů a dalšími pochybnými figurkami, které dohromady dělají z tohoto filmu poměrně temnou záležitost. Fuka ve své recenzi napsal, že kdyby mu někdo řekl, že je to od Finchera, tak by mu to skoro uvěřil. Skoro. A já musím dát tomuto tvrzení za pravdu. K dokonalosti něco chybí, ale je to rozhodně jedna z těch kvalitnějších podívaných za tento rok. ()

misar3

Temný thriller na způsob Mlčení jehňátek, napjatá atmosféra vás nenechá vydechnout a Neeson opět odvádí nezpochybnitelně famózní herecký výkon. ()

Jacccob

Nic nového, žádná dechvyrážející scéna ani moment, jen poctivá detektivka, která vás nebude nudit. A Neeson na tom má velký podíl. ()

Gromit

Z Liama Neesona se před pár lety nečekaně stal přední filmový ranař. A nutno říci, že mu tato role docela sluší, byť by ho leckdo rád viděl v nějakém dalším seriózním dramatu. Ale taky je pravda, že si pečlivě vybírá filmy, ve kterých se bude ochoten ohánět pěstmi (i když tu a tam šlápne vedle). Thriller Mezi náhrobními kameny je toho dalším důkazem. Té akce v něm navíc zase tolik není, zato v něm je spousta nervydrásajícího napětí a všechna ta srovnání s klasikami typu Sedm či 8MM vůbec nejsou od věci. ()

Maniik88

Nuž NonStop z tohto roku sa mi páčilo viac. Dávam 4* s odratými ušami. Neesonovi tieto role sedia, avšak v posledných rokoch akosi hrá to isté dookola. Aby sa z neho na staré kolená nestal niečo ako Seagal. Ide o temnú detektívku, so zlomeným policajtom a partov ozaj hnusných psychopatov. V podstate ohraná pesnička, avšak mňa to bavilo. Na nervy mi ukurát liezol zbytočný černošek a opäť raz sa mi nepáčil záver, ktorý chcel byť zaujímavejší ako bol. ()

KVBahnhof

Na počátku slušně rozjetý atmosferický thriller, nicméně čím více by se měl s postupem času stupňovat, tak naopak doplácí na příběhové faily, hlavně Neeson aka sociální pracovník v afro-amerických čtvrtích ve volném čase + ústřední záporáci, kteří jsou zajímaví asi jako Marek Eben. ()

chlebo

Dokonalá atmosféra, dokonalá hudba, dokonalý Neeson. A dve buzny ako hlavní záporáci. Tá dusivá a temná atmosféra mi sadla jako riť na šerbel a myslím, že iné hodnotenie by bolo vysoko nespravodlivé. ()

Bube1

Další výborná Neesonovka, i když trochu netradiční. Nejedná se o klasický akční nářez, na který jsme u Liama zvyklí, ale spíše o poklidnější detektivku. Příběh hodně vtáhne, casting funguje bezchybně, ale mě osobně nejvíc oslovila velmi hravá kamera. Celkově parádní podívaná a nevidím důvod nedat plný počet. ()

RAFT

Mezi náhrobními kameny jako čekal sem perfektně našlapaný akční nářez, ale dostal sem jenom tuctový thriller, bez kapku napětí a trochu těch zabitých vrahů.No, nedá se nic dělat ,tak snad příště. 70% ()

celticek

Po nějaké době solidní kriminálka. Neesonovi tento druh filmu svědčí (Taken, Unknown). Pěkně nechutní záporáci, měl jsem z nich husí kůži. ()

Shitonit

Megapochmurná atmoška meganapínavý primapohodový dektektífky, mě dostala do megapohody znásobený megaradostí z výbornýho megakonce :-) Je to mega dobrý. Podle mě asi meganejlepší Neesonovka. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele