Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

chrispe

Asi SPOILERy! Pro mě byl tento film velkým zklamáním. Jestli očekáváte chytrou zápletku, co se vrahů týče, tak budete stejně jako já čekat do nekonečna. Nijak vysvětlená brutalita zůstala prostě viset ve vzduchu a já se sama sebe ptala, proč jsem tím ztrácela čas a navíc ho nechala ztratit i další lidi, neb to byl můj vybraný film pro den s filmem. Bléé. Po tom začátku jsem vážně čekala něco víc, než jen bezduchou hru na úchyláky a jakýsi osobní blok bývalého policajta. ()

papaguy

Klasický Neeson se všemi klady i zápory. O drsnější scény není nouze, o nehybný obličej Neesona rovněž. I přez tu samoúčelnost díky zpracování mírný nadprůměr. ()

Hpatrik

Bez Liama Neesona by to byl jen průměrný ničím zvlášť nezajímavý thriller. On má ale stále charismatu na rozdávání a tyhle role mu neuskutečně sedí, takže filmu rádi odpustíte drobné nedostatky. Závěr rozhodně není podle mých představ, a do kvalit Taken to má daleko, ale celkově jsem se docela bavil. Lepší tři. ()

Razzor_82

"Dostal jsem vyznamenání a skončil z vlastní vůle." Neeson ve své tradiční roli naštvaného mstitele, který všechny do puntíku odrovná. Jo, všechno zase stojí a padá na tomhle nesmrtelném chlápkovi. Poctivá kriminálka s napětím, odpornými záporáky kteří si libují v řezničině. 7/10 ()

s1r1us

Fajn komornější oldschool kriminálka, plná grázlů, násilí, krve a psychopatů. A mezi nimi kráčí osamělej šedej vlk, Matt Scudder (Liam Neeson). Má to v sobě něco, čím se liší **** filmy od ***. ()

smack

Kdo ví, kdy tahle éra skončí. Pravděpodobně až to nebude fyzicky zvládat. Ale od skvělých 96 hodin, kde se představil poprvé v téhle poloze, uběhlo dost času na to, aby to lidi stále bavilo, byť s menšími obměnami. ()

West

Mysteriózní krimi , které vás nenechá v klidu do posledních minut. Moderní detektivka udělaná do 90' let a spojená s žánrem 50'-60' NOIR ,která se nebojí být trošku drsnější (např: Sedm) a to se už moc nevidí. Skvělá stylizace zasazená do ponurých míst New Yorku v deštivém a nočním opojení, které dodává všemu to správné atmo. Můj oblíbenec Liam Neeson, jakožto detektiv, který táhne celý film , hraje bezkonkurečně a tento styl mu prostě sedí. Výborná hudba, která dělá dílo ještě temnější a má velký kouzlo.. 85% ()

ktL

Další parádní Neesonovka. Vizuálně a režijně sice nedosahuje kvalit Taken, za to scénářem, resp. knižní předlohou, ho hravě překonává. Udělat z Liama spasitele drogových dealerů je takřka geniální myšlenka. :-) 80 % ()

Franc1s

Prostě nestárnoucí Neeson, když hraje v těchto filmek, vždy se jde na něj koukat. Ale záleží i na tom, jestli bude spíše akce, či pozvolné tempo. A to je volba tohoto kousku, pomalé vyšetřování, chození na AA a do toho ještě hodně mladej "parťák". Akce je zde pomálu, spíše tedy v druhé polovině - finále dosti krve, ale i jedno WTF(to má tak dlouhý ruce do toho šuplíku?). Ale ten rozhovor po telefonu ala Taken, pecka :) Už se nemužu dočkat jeho dalších filmů. 7/10 ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Scénář je nelogickej a na všechny otázky typu proč? a jak? nabízi divákovi jedinou odpověď: protože Liam Fucking Neeson. Ale pořád to není úplně špatný.. 2/5* ()

Shaddy1

Hodně ponuré drama, které Vás neustále drží v nejistotě a nervozitě. Velmi povedený film a jen kvůli závěru nedám maximální hodnocení. ()

balcazar

Ťažké, ťažké. Rád by som zdvihol hodnotenie, no nebol by som objektívny. Napriek záveru (teda, od scény so záchranou dievčaťa), v ktorom som nedýchal (nutno dodať, že v tomto nie som náročný), ma film nedokázal dostať na svoju stranu, pritiahnuť ma... Tam vidím najväčší problém. Inak, napriek tomu, že tam nebolo také množstvo akcie, na aké sme v Neesonovom prípade zvyknutí, si dovolím povedať, že išlo o typickú Neesonovku. Už len z dôvodu jeho postavy. Ozaj, mimoriadne oceňujem tzv. komentujúce scény, teda keď počujete hlas hlavnej postavy, no na obraze nie je jej tvár, ale práve veci, ktoré komentuje, popisuje. Za to majú tvorcovia veľké plus. ()

E lan

Temné až příliš temné. Ano, zpracování je profesionální, ale celkově chybí malinko spád a navíc Neeson už začíná být se svými rolemi hodně okoukaný. ()

Acrobat

Kopirák efektov a vymletých ksichtov kde sa len pozrieš. Prehrabávaš filmové odpadky, pozeráš k horizontu. Zvraciaš z množstva toho zeleného plátna. Nechápeš ako rýchlo letí technika a v ruke držíš 8 ročný telefón, ktorý nie je chytrý. Vzápätí si niečo našiel. Oslobodené od umelosti, stráni sa to novej doby. Nenávidí rýchlosť, pohŕda zvratmi a soláriom. Technokracia zúri, lebo je od nej nezávislý. Prepadá finančne, oslovuje desiatky. Rýchlo to však vyber na piedestál krimi. (videné 03.07.2015,BDrip) ()

markotter

Liam Neeson je na tenhle typ rolí jako stavěný. Když se k tomu přičte solidní a temný příběh (na začátku s trochu překonstruovanou zápletkou) tak se člověk 110 minut ani trochu nenudí. ()

pulDag

Velmi slušný rozjezd brzdí nulové emoce vůči pozůstalým a jediné napětí vyvolávaly poslední chvilky ústřední oběti.. ()

ER

Solidní atmosféra (hudba,temné uličky,déšť),ale příběh se nedokáže soustředit na to hlavní a odbočka na duchovní téma ve finále ruší. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele