Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

bobby_jean

Veľmi dobrá poctivá práca nielen s pútavým priamočiarym dejom, ale aj s vizuálom a skvelou atmosférou. Neesonovi tieto veci sedia. ()

Bobik9

Výborný kousek. Ta ponurá atmosféra je ohromující. Liam Neeson je jako stvořený pro tu roli a každá scéna má něco do sebe a baví vás. Jedinou slabinou je nepříliš překvapující konec. Jinak Scott Frank předvedl znovu parádní práci. Moc bych doufal v další díl. ()

venison

Retro kriminální film "Mezi náhrobními kameny" jsem dlouho bezdůvodně odkládala :-) Svou atmosférou mi trošku film připomíná severské detektivky na amerických kulisách.. Tma, temnota, deprese, syrovost a zmar.. Hodně dobrá detektivka ve stylu devadesátých let, kde Liam Neeson ukazuje, jak dobře umí hrát vyžilé detektivy.. Zápletka mne velmi bavila.. Padouši jsou opravdu padoušští, surový, slizcí a krutí.. Nečekejte rychlou akčárnu, spíš pomalu plynoucí film, který se do vás zakousne a už nepustí.. Ukázka skvělé filmařiny.. ()

hroubek

Hodně povedená žánrovka. Scott Frank natočil poctivou detektivku, která tu noirovou atmosféru má v malíku. Hodně se mi líbilo, že má Frank klidnou ruku a nikam nespěchá. Je to pomalé a nebojí se to být špinavé, když bude potřeba. Navíc neustále prší, takže některé scény vypadají mnohem více, dramaticky, než se na první pohled zdá. Dále mě potěšilo, že se Frank nepokouší o šokující pointy, šílené konspirační teorie nebo polidšťování záporáku. Jede prostě na jistotu a to se mi líbilo. Liam Neeson je opět perfektní. On tyhle role prostě umí, stačí mu několik zarputilých výrazů v obličeji a moc dobře víte co přijde, navíc dokáže dát své postavě tolik charisma, že se konkurence nestačí divit. Herci ve vedlejší rolí nebyli špatní, ale vedle Neesona je těžké, přesto takový Dan Stevens nebo David Harbour s Adamem David Thompsonem za pozornost stojí. Akčních scén ve filmu moc není, ale kdykoliv se nějaká objeví, tak za to stojí jako úvodní přestřelka, hřbitovní scéna nebo závěr. Mezi náhrobními kameny je poctivá detektivka jako ze staré školy, která má trochu díry v příběhu, ale to nic nemění na tom, že je to hodně dobrá podívaná. ()

VasaX

Povedené drama s pomalu klasickou Neesonovskou rolí. Skvělý detektivní až noirový nádech, rozplétání případu a budování atmosféry. Tohle všechno je moc fajn. Má to ale dva problémy. Jeden je dějová linka o Mattově bezomoveckém nezletilém kamarádovi, která celou atmosféru dost rozhazuje, a potom zhruba poslední třetina filmu, která rozbíjí vše dobré (charaktery, případ, atmosféru...), co se do té doby vybudovalo. Což je velká škoda, protože zejména díky tomu se u mě tento jinak dobrý kousek nedostane nad tři hvězdičky. ()

Pump

Skvěle promarněná šance s Liamem Neesonem. Přišlo mi to opravdu nedotažené a nedomyšlené. Hlavní asi bylo se klouzat v krvi. Pro mě velké očekávání a velké zklamání. Ke konci filmu jsem chtěl odejít z kina a jen proto, že mi bylo hloupé rušit ty přežvýkavce popcornu, kteří jedí s otevřenou pusou, jsem vydržel. Neeson skvělý. Škoda. Shodnu se s recenzí uživatele http://www.csfd.cz/uzivatel/37166-cervenak/komentare/, ale já už hodnocení nezměním. ()

JohnSmith

Podle traileru to vypadalo zajímavý a tajemný thriller. Bohužel realita je taková, že tajemno je rychle pryč a ani dvojice zabijáků to nijak nezachrání. Je to tak průměrný thriller, který neurazí, ale ani neuvízne delší dobu v paměti. ()

Maik22

Zdálo se, že Liam je zpět v plné parádě. Abych byl přesnější, tak to se mi opravdu jenom zdálo. Scénář to prostě tak trochu "zabil", což je velikánská škoda a Neeson v tomto případě nepředvedl nic. Nedostal příležitost vyjádřit své krvelačné emoce. Tak se z toho nakonec vyklubala docela nudná sledovačka. Krom prvních a posledních pěti minut žádná akce a na tohle já nejsem u Neesona zvyklý. ()

Trustme

Vcelku zklamání a čekání na to kdy přijde ten starý dobrý pistolník a on je to spíš vyléčený alkoholik. Neeson tak jako po mnohokráte drží divácký zájem a jeho charisma prostě stačí i na standardní thriller, který se snaží o tíživou atmosféru. Bral bych všemi deseti kombinaci Taken & Se7en, tady jsem ji opět nedostal. Možná proto, že režisér se tak nějak zamotal v celém tom jeho vyprávění bez překvapení. ()

VanTom

Prostě mi celý případ, rádoby vrstevnatý, temný a "noirový", přišel takový divný, nedotažený (třeba jak se hned dalo do spojitosti několik vražd jen podle novin). I když Liam pátrání a vyjednávání suverénně táhnul, dokonce předvedl i další ikonický telefonický rozhovor, šíleně mu podtrhávalo nohy sbližování s "přemoudřelým opuštěným černouškem (TM)". ()

L_Johnny

První polovina filmu rozhodně 100% hodnocení. Ke 4* jsem se uchýlil jen kvůli konce, který tak trochu vyšuměl do ztracena. Ale atmosféra parádní, hudba parádní, Liam ve své roli naprosto vynikající, vedlejší herci taky bez chybky. Velmi "sympatyčtí" padouši. ...Ale jo, jak jsem si to nechal proležet hlavou, film jsem si velmi užil, takže těch pět hvězdiček si ode mne nakonec zaslouží. ...// Scott Frank se podílí i na Assassin's Creed? hell yeah! Proč jsem na to při sledování filmu myslel? Zmiňovaný parádní hudební doprovod mi hudbu ze hry Assassin's Creed dost připomínal, náhoda? ()

Mishqo

65-70% ... Celkom fajn atmosféra a prostredie. Aj zápletka bola fajn, ale zaslúžila by si hlbšie prepracovanie. Liam takéto postavy vie zahrať a sadnú mu ako uliate. Niektoré veci mi zase prišli úplne zbytočné. Ako jednorázovka nenahnevá a zaujme. ()

zdenny

Od Liama Neesona jsem si již zvykl na jakousi akční rutinu. Navíc jsem chtěl se ženou vidět v akci Dana Stevense, který ztvárnil velice sympatickou postavu v seriálu "Panství Downton". Film mi nakonec vyšel jako tříhvězdičkový. A to jsem se fakt snažil. ()

Ichabod

Solidní a na dnešní dobu pořád vcelku drsně temná detektivka s typickou Neesonovskou postavou (člověka co jde sebe nebo někoho mstít a cokoliv mu stojí v cestě s menší či větší překážkou překoná), kterou hraje už po patnácté ale vlastně mi nikdy nevadila. Potěší nijak přepálené finále a celkově se jedná o obrazově (kamera, barvy) velice atraktivní a chladný film, tak jak mám rád. Herci jsou solidní a některé postavy skutečně úchylně výživné. Nadprůměrná detektivka, kterých se dnes moc netočí. ()

ghatos

Průměr nemusí být vždy neobohacující. Pokud chcete přímou žánrovku založenou na klasických postupech a ověřených vzorech, tak není nad čím váhat. 60%. PS: Postava mladého černocha byla opravdu zbytečná, jinak souhlasím se Šakalíkem. ()

vyfuk

Liam je ve skvělé formě. Na film jsem měl zvláštní postoj, jelikož jsem se na něj z půlky dost těšil po zhlédnutí NON-STOP, ale zároveň jsem se nějak extrémně netěšil. Nakonec mi to dost připomínalo Gone Baby Gone. Film sice není výkvětem filmografie, ale velice bych lhal, kdybych řekl, že jsem se nebavil. ()

m.a.t.o.

Kvalitná kriminálka s hustou atmosférou. Bolo to veľmi dobre spracované, cítil som sa, ako keby som čítal knihu. Palec hore pre Scotta Franka... a samozrejme aj pre Liama Neesona, ktorému tie výhražné telefonáty idú jedna radosť. 75 % ()

MI-380

Opět přesvědčivý Liam Neeson v poctivé kriminálce, kterou kazí jen několik otřepaných šablon jako třeba roztomilý černošský chlapeček nebo policajt alkoholik a jeho traumata: 75% (3967 hodnotících, 70%). ()

drackula

Nečakajte žiadnu dych vyrážajúcu akciu v duchu Taken, inak budete sklamaný. Pripravte sa skôr na pomaly plynúcu detektívku s decentnou porciou akcie a snahou o pomaly vybudúvanú dusnú atmosféru. Najmä to slovko "pomaly" je v tomto prípade veľmi dôležité. Film ide na všetko postupne a preto môže mať niekto problém s tempom, ktoré je ako som už písal pomalé. Liam tu nie je žiadny superman s úžasnou a tajomnou minulosťou, ako je v poslednej dobe zvykom a dáva to filmu istú dávku uveriteľnosti, ale trpí tým schopnosť diváka strhnúť, keďže dej v istých momentoch prakticky stojí. Niekomu môže byť tento štýl po chuti, niekoho môže vyslovene nudiť, pre mňa ide o pozerateľný priemer. 60% ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele