Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

Roman.Ticka

Klasické krimi bez pořádné akce mě moc nebere, takže nuda. Navíc sáhodlouhých "příběhů" o alkáčích a jejich sebezpytování svědomí tu byla už horda a lepších. Všecko tu už několikrát bylo a jestli měl divák ocenit Liamovo herectví, tak já to vím už dávno, ale jsem holt poněkud náročnější divák, čili očekávám o hodně více... ()

honajz

Hezký pokus o noirovku, ale žel poněkud předvídatelnou, bez větších zvratů a v podstatě často i bez atmosféry, ačkoliv se herci snažili, seč mohli. Je to takové nekonzistentní, to malé děcko vyloženě otravné a navíc kazí jasné zaměření filmu a vede někam k sociálním tématům, ale ono se to i celkově rozpadá, možná proto, že nám toho není moc řečeno, takže se v tom člověk neorientuje, jak by chtěl a měl. Co třeba ti chlápci z protidrogového, proč nehodili nějakou podstatnější řeč nebo se nezajímali dál? Asi nejlepší jsou scény s holubářem, jinak je to ale celé takové chtěné a nepřirozené. ()

Ivoshek

Začátek mne navnadil na chytrou a atmosferickou krimi. Což i byla v první třetině. No, jenže SPOILER SPOILER SPOILER Liam žádný velký detektiv není, když se nad tím člověk trochu zamyslí. Po první vraždě jde hledat dřívější, podobné. Dává to smysl jen trochu, normálně se hledá spíš motiv a kontakty...ale ok. No a hned při návštěvě prvního místa, kde našli minule tělo narazí na zahradníka, který je mu bez indicií ("jak jsi mne vytipoval?" "jsi divný") automaticky podezřelý, tak ho sleduje a během pár minut už ví, jak všechno je. Jako fakt?! Co to je za kravinu tohleto? Jaká jako má být tohle detektivka? ()

Pítrs85

Z Neesona se nám na stará kolena stal řádnej kick-ass, ale tam, kde prvních a hlavně druhých 96 hodin mělo tendence padat do sebeparodie, jsou naštěstí Náhrobní kameny skvělým thrillerem, skoro jak ze starý, devadesátkový, školy. A kromě zajímavého příběhu na tom nese hlavní díl viny i ono temný vyznění. Takže po delší době zase jednou akční hriller, u kterého se jeden nemusí stydět, že má pro tento žánr docela slabost. A i ten celkem halyvůdskej konec tomu člověk s klidným svědomím odpustí. ()

Othello

A Walk Among je noir film pro lidi, co o noir filmech zas tak moc nevědí a hrozně by chtěli, aby takhle vypadaly. Nechovám k němu sice nijak velkou zášť a po prologu (zakouřený ranní bar, zastřelený barman v druhém plánu, průstřel kabátu, zarostlý Neeson a jeho opilecký taneček na schodech) jsem se dokonce zalekl, že bych ten film mohl milovat, nicméně pak se za sebe začaly řadit jednotlivý nedostatky v čím dál méně tolerovatelné frekvenci. Je zde strašně moc zbytečných postav, kterým je věnován přepísklej prostor, spousta herců je očividně dost špatně vedených (Dan Stevens, Sebastian Roché) a ve snaze odůvodnit jejich existenci ve filmu dojde i na nemilosrdný scénáristický zvrácenosti ("tady Dani má odstřelovací pušku, ale je krátkozrakej, tak jí dejte radši tady tý smažce, která chodí s Neesonem na AA meetingy a doteď se akorát plet do záběru, ať to s nim nějak uzavřeme") Navíc díky časnému odmaskování ústředního zabijáckého dua jsem nemohl přestat myslet na Cronenbergovo Dějiny násilí, které s tímto motivem pracovalo neskutečně lépe. ()

SOLOM.

Trošku zamrzí, že na takovou stopáž co má tento film, je tu na můj vkus docela malá akční nálož – rozhodně bych uvítal méně kecaní a více soubojů / přestřelek. Liam Neeson však i tak odvedl opět velmi slušnou práci a to samé se dá říci i o samotném režisérovi. Atmosféra byla vcelku fajn a to i díky dvojici magorů, kteří se vyžívali v mučení a rozřezávání svých obětí – i v tomto případě je však divák poněkud (nebo spíše dost) ošizen a musí pracovat jen jeho představivost. Přesto se mi ona surová myšlenka (zápletka) líbila. Lehce nadprůměrná kriminálka však každopádně nenudila a to bylo hlavní… ()

claudel

Klasická role Liama Neesona. Někdy si dám záležet a spočítám, kolikrát hrál rozervaného samotáře, alkoholika a policajta (bývalého). Nevadí, on mě baví pořád. Tenhle film je ale dosti specifický, má svéráznou atmosféru a dokonce bych jej dokázal označit za moderní film noir. Přesto spatřuji největší problém v kostrbatém scénáři, je to zbytečně příliš dlouhé a postrádá to ten správný náboj. Čistočisté tři hvězdičky, což je na Liama asi málo. ()

kajda.l

Atraktivní atmosféra utopená v unylosti postav, které jsou buď statické (Neeson) nebo úplně k ničemu (černošský spratek). Záporáci nefungují, určité kouzlo v sobě má pouze Ólafsson. Bůh, drogy, alkoholismus = nuda. Zklamání. ()

Necrotongue

Velmi dobře natočená akční záležitost,která místy přechází až ve film Noir,od začátku do konce udržuje napjatou atmosféru.Přestože oproti jiným Neesonovým záležitostem ubylo přestřelek,není to v tomto případě na škodu,protože film má velmi dobrou atmosféru,navíc se tvůrci dokázali vyhnout zbytečnému sentimentu a patosu,takže jsem si film opravdu užil. ()

luka4615

Čistá noirová radost. A Walk Among the Tombstones je atmosférická, ojedinělá a strhující jednohubka, která Vás svým pojetím a stylizací naprosto pohltí. Liam Neeson zde tentokrát není v pozici v jaké býval v předešlých "neesonovkách", zde spíše sbírá důkazy, vyptává se a plánuje dopředu. Ale když zvedne telefon a začne konverzovat s násilníky, je to opět ten starý známý bijec z filmu Taken. Celkový dojem filmu dotváří atmosférický soundtrack a ten nejvýraznější z dua únosců v podání Davida Harboura. ()

JASON_X

Liam Neeson konečně v roli, která není tolik pro smích (jako jsou jeho role třeba v nechtěných komediích Taken, Non-Stop, The Grey a podobně). Tenhle chlap je mi sympatický a jsem rád, že jsem ho konečně viděl v pořádně temném a hustoatmosférickém thrilleru. Kdyby se rejža nesnažil o jakýsi umělecko-myšlenkový přesah (rušivě roztříštěný konec) a kdyby se Liam tak "dojemně" otcovsky nestaral o jednoho černého bezdomovce-intelektuála (klišé jako prase), byl bych ještě spokojenější. Nejlepší moment filmu - nečekaný skok ze střechy. ()

Morholt

Syrová a temná detektivka ušitá Neesonovi přímo na tělo. Neesonovka, na jaké jsme z posledních let zvyklí, to sice není, ale to rozhodně není na škodu. Výtku mám vlastně jen k sociálnímu podtextu a chudáčkovi černouškovi, kterému se hlavní hrdina snaží dělat tátu. Tahle postava byla navíc a působila silně protivně. Bez ní by se o něco zkrátila stopáž a děj by nabral na větším spádu, ale zase nijak zvlášť mi film nezkazila. Stejně jako existenciální vložka v závěru. Uvítal bych víc podobných žánrovek. 75% ()

Lucasion

Hlavně nečekejte další akční Neesonovku! Jediná akční scéna je na začátku a pak se film noří spíše do vyšetřování únosu a vraždy žen. Knižní předlohu jsem nečetl, ale filmové zpracování je velmi obstojný thriller. Liam Neeson je opět postaven do role detektiva se špatnou minulostí. Napsal jsem to už několikrát předtím a napíšu to znovu. On do těchto rolí patří. A Walk Among the Tombstones má tíživou atmosféru a pomalé rozplétání děje. Na druhou stranu rychlé sestřihy někdy působí mírně chaoticky. Díky dobré atmosféře, která není vyloženě depresivní, se film řadí do krimi příběhů, které jsou nejlepším možným zfilmováním. Atmosféra je šedivá, neustále prší a vrah telefonuje manželům případně otcům unesené ženy potažmo dívky. Nadprůměrný thriller, který má nevyhrocený závěr, ale doporučují díky zpracování příběhu a samozřejmě Neesonovi. (77 %) ()

Lacike

Akcny uvod navnadi na nieco v style Taken. Ale to je omyl. Dalsej akcnej sceny sa dockame az v zavere. Je to proste pomala velmi drsna kriminalka. Mne to atmosferou trochu pripominalo film 8mm. Potesilo ma, ze Liam Neeson znova nevykrada svoj slavny stereotyp z filmu Taken, ale hra konecne iny typ postavy. Takisto sa mi pacili akcne sceny, niektore cool kamerove zabery. Hlavni zaporaci boli fantasticky. Medzi zapory by som dal tempo filmu. Proste na mna to bolo prilis pomale a to Neesonove postupne vysetrovanie prilis stereotypne. Takisto ma znova sral Dan Stevens ktoreho som nadosmrti znenavidel vdaka megashitu The Guest. Tentokrat som si aspon vychutnal jeho koniec. Maly roztomily negrik ma tiez nejak extra nebavil. Takze celkovo som spokojny s reziou a niektorymi hereckymi vykonmi, ale zaner a tempo filmu mi az tak velmi nesedelo. Na mna je to az prilis velmi olsdchoolovo pomale. Pomalsim divakom to ale bude urcite vyhovovat. :-) 6/10. ()

6thSun

Plyne to pomalu, ale nenudí ani chvíli. Tuhou atmosférou mně to připomnělo 8MM, což je samo o sobě moc dobrý vysvědčení. ()

BoPo

Neviem prečo, ale nejako mi Mezi náhrobními kameny pripomínalo komiksovú záležitosť Constantine. Samozrejme bez nadprirodzena. Je tu chlap, ktorý už len tak nejako prežíva, stratil chuť do života, ale má veľmi cenené schopnosti, skúsenosti. Nechýba obeť, ktorá sa nedokáže bez pomoci hlavného hrdinu dostať zo spárov zla, ktoré je veľmi dobre definované, stvárnené a presvedčivé. Menej akcie, viac dialógov. Po dlhšej dobe zobral Liam Neeson do ruky neblbý scenár. ()

Tommassi3

"A tehdy jsem přestal pít, a všechno začalo bejt míň a míň vtipný.." Téměř neonoirová žánrovka s tradičně skvostným smutným drsňákem Liamem Neesonem, který budí paradoxně, jakkoli pouze pro nezasvěcené, největší respekt, když v rukou svírá telefon namísto zbraně, v režii nesmírně šikovného Scotta Franka, který pro změnu všemu navzdory potvrzuje, že mu to jde nejlépe s Blockem, ačkoli rozhodně s tím scenáristickým Blockem.. ()

Ouwen

Fajn kriminálka s několika originálními prvky. Ta primární.. spojení sil mezi soukromým detektivem a drogovýma dealerama. Chemie mezi nimi ale funguje a do toho ten malej nigga boy s výtečnýma hláškama. Potěšila odporně záporná dvojce, David Harbour především, zvedal se mi z jeho projevu žaludek... Neeson se mimochodem narodil pro vyhrožování skrz telefon, místama mi přístupem k práci připomínal Bauera. Akční scény tu jsou tři. Dvě přestřelky, jeden souboj. Obě přestřelky jsou krátké, krvavé.. jedna ze začátku a druhá na konci na hřbitově. Souboj se odehrává těsně před koncem, ve sklepě záporáků a je taky krátkej, takže je to jen o několika výstřelech a úderech, aby divák věděl na čem bude. Samotné vyšetřování mi moc zajímavé nepřišlo, Neeson oběhne několik míst, zeptá se několika lidí a tím to hasne. Pak tu jsou malé podzápletky ohledně několika postav, jinak ale nic moc zajímavého, prostej standart. To napíšu i o vizuální stránce, film moc starej není a přesto barvy i v nejlepší kvalitě působí dost šedě, žádná ozdoba kamerovým úhlem, prostě po vizuálu je film strašně stereotypní. Aspoň hudba a atmosféra fungují. Poslední půlhodinka skvěle graduje a Neeson to s hereckou skvadrou tahá naprosto v klidu. No, přidat víc akce, pohrát si s technickou stránkou filmu a nadopovat pátrání nějakou zajímavější vsuvkou, tak máme zde skvělou kriminálku. Takhle jen průměr s několika výtečnými momenty. Nenudil jsem se ale :-) ()

JohnCZ

Atmosférická poklidná krimi s přímočarým, ale drsným dějem, který nikam nespěchá, ale když už k nějakému tomu střetu dojde, tak si nebere servítky. Liam Neeson patří herecky mezi to nejlepší mezi současnými akčními hrdiny - stačí promluvit a člověku by se skoro začala třást kolena (obzvlášť když si přiloží k uchu telefon). Netypicky se totožnost záporáků dozvídáme poměrně brzy a divák už jen čeká, kdy konečně dostanou po čuni. A taky, že dostanou. Jen ty náboženské kecy bych pro příště nechal stranou. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele