Mission: Impossible - Národ grázlů

• USA Mission: Impossible - Rogue Nation (více)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu. (CinemArt)

Petrasuvicka

Ethan Hunt už by to měl pověsit na hřebík a předat mladšímu Rennerovi, který si v Ghost Protocolu zkusil být tak na "pět minut" agentem, načež z ouřady opět udělali ouřadu. Národ grázlů navazuje na Ghost Protocol, který byl ale Ethanův vrchol a pětku staví podle stejné osnovy, ale fakt mu to nejde, už to ze sebe hrozně nutí. zbytečně překombinované a natahované ()

TheDon

Je překvapivý, jak vyžehlenej šedestátník Top gun dokáže křepčit v akčním blokbástru. O něco míň překvapivý je, že Bmw asi stagnuje prodej, tak potřebuje jakoukoliv reklamu. Nutno ale říct , že S1000RR je fakt raketa jako kráva. A Etan v plážové košilce a tesilkách se s tím pere docela slušně. Nejsem si ale úplně jistej, jak člověk zvládá brousit holý kolena o asfalt, ale je to koneckonců jen film. A vlastně i burnout předvedl docela slušnej. Musím taky pochválit zvukaře, protože konečně někdo přišel s tím, aby čtyřválec zněl jako čtyřválec. Příjemná změna. 75% P.s.: když skáče s M3 ze schodů, tak si asi předtím v nanosekundě nechal někde přezout kola....asi někdo moudrej spočítal, že by z těch dvacítek po sjezdu byl čtvereček :) ()

Rajesh_K.

Takto má vypadat moderní akční film. Praktické efekty bez zbytečného digihnusu, zajímavé lokace, humor, kvalitní záporák a samozřejmě bezchybný Cruise. Možná by se našlo pár scén, kde to bylo klišé až moc.. ale celkově jsem z toho dobrý dojem :-) Nejvíc se mi líbila kamera při motocyklové honičce. A akce pod vodou byla dechberoucí..Jako letní blockbuster určitě zabodoval a máme se u šestky na co těšit. ..(95%) ()

M.i.k.e

do teď u mě v rámci téhle nemožné série vedla Abramsova trojka v těsném závěsu s Ghost Protocolem...po shlédnutí Rogue Nation musím svůj žebříček upravit,protože McQuarrie s přehledem servíruje nejlepší díl agentů Mezinárodního měnového fondu.Rogue Nation nechybí prakticky nic co by moderní akční film měl mít a to včetně živtných postav a dobrého příběhu.Ne vždy se povede skloubit vydařenou akci i s příběhem a naopak.Rogue Nation se tak víc než cokoliv jiného blíží k asi nejlepší špionské sérii s Jasonem Bournem (Bondovky beru pomalu jako vlastní žánr).Když se k tomu po nevyužitém Mikaelu Nyqistovi přidá nejlepší záporák série a nejlepší femme fatale (Rebecca Ferguson strká do kapsy 90% podobných postav) máme zaděláno na jeden z nejlepších blockbusterů letošního roku...zaslouženě...90% ()

Joe321

Teda... McQuarrie dotáhl Mission Impossible k dokonalosti. Očekávat od pátého dílu něco jiného než tradiční copy/paste asi mnoho lidí nenapadlo. Včetně mě. Perfektní tři scény: opera - protiklady násilí a hudby, Casablanca - poctivá a přehledná akční honička, závěrečný Londýn - komorní špionážní drama. Celkově opravdu prvotřídní špionážní thriller, který se od podobných ze 70. let liší jen novými technologiemi a více akčnějším zaměřením. ()

Lischai

Skvělá a vlastně i příjemně chytrá oddechovka. Akce, vtípky a špiónské zvraty, které - byť jsou tak nějak over the top jako celý film - dávají logicky smysl a vy chcete vidět další kus filmu, abyste zjistili, jestli agent ve středním věku nebo sexy agentka blafují na třetí nebo na čtvrtou. ()

Figu

Je zajímavý jak jsou všechny díly MI tak odlišný a přitom tak stejný. První polovička pětky byla zralá na bůro hvězd! Akce, tempo, dinamika, Tom top forma! Bomba! Ovšem jak je dnes díky digitálu vše jednoduší, tak to trochu pohoršuje Národ grázlů v polovině druhé. Jak to říct, no prostě to až moc mlátí do očí. Nicméně je to menší vada na kráse. Ještě k Tomášovi... oceňuju herce, kteří si sami sobě dělaj i kaskadéra a nikoho do svých akčních scén nepouští! A v tom je Cruise frajer největší! I za to 75% ()

rakovnik

Jak nesleduji Bondovky, tak jsem se zadíval do série MI a opět jsem byl spokojen. Technické finesy, velké množství akčních scén, inteligentní scénář a atraktivní herecké obsazení mě potěšily. Na druhou stranu někdy málo uvěřitelné scény, zvraty v ději a utajení loajality postav činí tento film sice zajímavým, na druhou stranu se ale méně pozorný divák trochu ztrácí v dění a motivaci jednání jednotlivých aktérů. Závěr ale uspokojí každého fandu Ethana Hunta. Předchozí film série byl bombastičtější, tento maličko komornější. ()

Martin741

Teda v zivote som nebol fundom Mysn Imposibl, ale tuna 50 -nik Krujz ma formu jak v 20 -ke - fakt vek asi pre najznamejsieho scientologa su len cisla na papieri: Jak Krujz bude mat taku kondicku, pomaly este v 86 -ke oznami natacanie Mysn Imposibl part 18. 95 % ()

vydumnica

Adrenalínová jazda na motorkách a Ethan Hunt bez helmy?! (emoji čo sa chytá za hlavu). M:I 5 ma nijako zvlášť nenadchlo, v rámci série určite nie najlepší film. Povedala by som taký ten typický akčný film, nič navyše tu nie je. ()

Vojťas

Velice povedené, jen tomu bohužel "něco" chybělo ... ale to je tak vždycky, když jde člověk do kina přenatěšený. Po druhém shlédnutí se výsledný požitek určitě zlepší. :-) Kvalitativní srovnání jednotlivých dílů od nejlepšího: 3, 5, 4, 2, 1. ()

Rocky88

Opět jiný režisér, opět trochu jiný pohled na věc, přesto to není ničemu na škodě, ačkoliv se mi zdá, že nějakých 15 minut by od stopáže ukrojit šlo. McQuarrie je velice obstojný v akci, i když 2 vysloveně WTF momenty by tu byly (pokud nepočítám Huntovu nesmrtelnost, ale s tou se tak nějak počítá). IMF partička k sobě náramně sedne, navíc obohacená o trojitou agentku s pěknýma nohama. Příběh je tak akorát konspirační, i když nějaká větší organizace objednávající si činy od Syndikátu mi tu osobně chybí. Ale určitě se nejedná o ztrátu času, určitě stojí za to vidět víckrát. ()

BarryLyndon

Moderní bondovky mám hrozně rád, ale až dneska jsem si uvědomil, co mi u nich tak chybí. Ta hravá zábavnost, přitom s takovou grácií. Úplně mne asi nebavilo finále tak jak by mělo, ale zbytek filmu to bohatě vynahrazoval. I to hraní se záporáky bylo takové dost přetwistované, i když to do sebe krásně zapadlo. Být tam o twist míň, byl bych spokojenější. A čuměl jsem s otevřenou hubou, jak moc je to silné v heist kramflecích, v těch scénách to fakt neskutečně kraluje žánru. A skvěle to funguje jako týmovka, tím že Renner, Rhames i Pegg mají každý svůj vlastní příběh pomalu z jiného dílu. Krásně funguje chemie a myslím, že takovým vynuceným týmovkám jako jsou Avengeři nebo Expendables se o tomhle může jenom zdát. A marně patrám v paměti, která akční ženská herečka byla ve své roli lepší, než Rebecca Fergusson, asi žádná co? Škoda těch menších nedostatků a Huntova přílišného supermanství (tady jsem si fakt vzpomněl na posledního Indyho, Brosnanovky nebo Ramba), tohle mohla být nesmlouvavá desítková klasika žánru směle se měřící s těmi top bondovkami, takhle "jenom" 9/10 PS: Tohle je ryzí kinofilm, jestli někdo váhá (jako trochu já), že si to nechá nadoma, tak ee, tohle je pro kino, ideálně pro IMAX dělaný. A v tom parnu tam byl i docela chládek, jenom by to pivo nemuselo být tak drahý, pak dát jenom za pivo víc, než lístek do IMAXU ()

carlos 2010

Kratšia stopáž by neuškodila, niektoré scény boli na môj vkus príliš dlhé, ale ináč OK a Cruise si stále drží vysoký štandard. ()

bourec

Znovu jsem neskutečně potěšen ,ale vlastně u tohodle filmu sem to čekal.Dynamická,vychytávkama naprosto napěchovaná,pro někoho možná už poněkolikátý zalitej logr,ale já tyhle druhy filmů zbožňuju.A scény útěků,akce,u toho sem slintal jak malej jarda.Jednim slovem paráda.100%. ()

Nach

Směřování série Mission Impossible zdá se mi velice šťastné. Z toho, co jsem z počátku nemusel ani cítit se vyvinula kvalitní herecky i akčně žánrová jednohubka, které dám minimálně jedno (od trojky i opakovaně) zhlédnutí. Co se mi na této sérii - oproti třeba XXX či 007 - líbí více? Nejsou to ani tak ty moderní serepetičky, jako kvalitní charaktery postav zahrané skvělými herci. A akční pasáže v nichž hrdinové musí řešit překážky, nejen plynoucí z nečekané vývoje situace, ale kupříkladu i z náhlých chyb v akci či nefunkční techniky. To je to pravé koření, které činí tuto filmovou sérii pro mě koukatelnou a zábavnou. A snad se tak bude ubírat i do budoucna. 80% ()

cariada

Z těch dílů co jsem viděl, mě tenhle opravdu zaujal asi nejvíc a jdu do plných. Paradoxně jsem u toho asi třikrát usnul, ale to bylo tím, že jsem na to koukal večer unavený, ted jsem si to dal po ránu a neskutečně mě to bavilo. Akce střídá akci, agent se snaží přechytračit jinýho a k tomu skvělé scény a triky, je vidět o proti prvnímu dílu ten posun a mnohem líp to všechno sedí. Určitě se těším na další díl. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Herečka Rebecca Ferguson (Dívka ve vlaku, Největší showman) se v posledních letech těší velké oblibě. Diváky zaujala poprvé v páté Mission: Impossible – Rogue Nation, a od té doby se jí role jenom… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru