Mission: Impossible - Národ grázlů

• USA Mission: Impossible - Rogue Nation (více)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu. (CinemArt)

Mallinali

Mít to promakanější a nápadnější konec plus ukázanou krev, tak si nevrním, ale mrouskám. Takhle bohužel stupínek po vrcholem. ()

Erinien

Proč nakonec tři hvězdy? Protože jsem hloupá holka, která většinu těch chlapských věcí neocení. I když Rebecca Ferguson je velmi zajímavá herečka a těším se, že jí někde znovu obsadí. PS: Tom Cruise vypadá na svůj věk neuvěřitelně. ()

drozdy1

Pátá Mission Impossible splněna a mě nezbývá nic víc než hodnotit. Pátý díl se ubírá opět do podobných vod jako měla Mission Impossible III a pro mě byla dříve třetí Mission Impossible nejpovedenějším dílem. Takže by bylo dost těžké na místě říct jestli je lepší trojka nebo pětka. Mission Impossible - Rogue Nation je povedená míšenina akčního filmu s výborným scénářem,který je nápaditý a účelný zároveň. Nejlepší scény jsou samozřejmě hodně zmiňováné scény jako auto-moto naháněčka a rvačka v opeře. Na filmu zklame jenom malá účast Jeremyho Rennera. Ale jinak tomu němužu nic vytknout. Tom je úžasný,Rebecca taky a Simon Pegg tomu opět dodal trochu toho humoru. Z kina jsem odcházel více než spokojený.PS: Teším se na šestý díl. Hodnocení: 90%. ()

El-Barto

Opravdu výbornej blockbuster a McQuarrie jen potvrzuje, že mezi scénáristy dlouhodobě patří mezi hollywoodských top pět. Ale tentokrát tomu přidává luxusní akční balení, který chybělo Jacku Reacherovi. Honička na motorkách je dosud neviděná adrenalinová pecka, do detailu vymazlená scéna v opeře přebíjí téměř všechno, co bluckbustery posledních let přinesly. Rebecca Ferguson je trefa do černýho, Alec Baldwin taky skvělej, ale co dělá Rogue Nation o něco lepší než Ghost Protocol, je skvěle obsazenej a chytře napsanej záporák. Na pět to ale není, protože si myslím, že to mohlo bejt klidně o deset až patnáct minut (hlavně řečí o tom, kdo koho zradí atd.) kratší a taky to ke konci znatelně ztrácí tempo. Teď jsem zvědavej, jak to chce šestka trumfnout. ()

Dr_Virus12

Podle mně zatím nejspíše nejlepší díl ze všech. Skvěle napsaný příběh, nic tomu nechybělo . Ethan Hunt zase pokořil nějaký ten rekord, více než tři minuty pod vodou , jsem zvědavý co udělá v dalším díle :D ()

Bozvav

Jako vždy velmi dobrá podívaná, i když ne tak dobrá, jako ty předešlé. tak nějak dochází náměty. Také mne mrzí že Jeremy Renner nedostal šanci více se projevit. Každopádně Tom je pořád štramák, ten chlap snad vůbec nestárne, jen lehce dozrává. Akce dobrá, napětí bylo, dialogy nikdo moc nečeká, scénář mírně zmatený, konspirace veliká. za mě za 80%. ()

Saur.us

M:I jak má být. Honičky, absurdní kaskadérké kousky, špetka humoru. Tentokrát se vsadilo na celkem nezkušeného režiséra ale ve výsledku je znát produkce J.J. Abramse a T. Cruise, protože v porovnání s dvěma předchozím díly jde o jízdu, která možná jen lehce zaostává. Ale opravdu jen lehce. T. Cruise jako čerstvý padesátník opět předvádí na plátně divy a já se nemůžu přestat divit. ()

warrenur

Zabavna a oku lahodiaca misia, prevazne vdaka sarmantnej Rebecce a samozrejme starnucemu, ale mrstnemu Tomimu. Cakal som mozno viac, kedze viem, co od tohoto typu spionaznych filmov ocakavat a tak objektivne lavirujem medzi 3<>4. Kedze volba zaporaka je jednym z hlavnych pozitiv tohoto kusku, siel som vyssie. 65% V kine to bola istotne vacsia prca, ako na monitore, ale tam urcite vsetci fanuskovia serie boli a napalili plny pocet. :) ()

Helldo

Je to vždycky prima, když ještě před první scénou filmu už si hážete hlavou napravo nalevo v rytmu epického soundtracku a hned na začátku si potvrdíte, že jo na tohle jsem přišel, přišel jsem na Mission Impossible! A akční zábava plná vtipu vůbec neztrácí dech. Nemalou zásluhou se na tom podílí i výborný Peck, za jehož znovuangažování po Ghost Protocolu jsem byl moc rád. Jasně je třeba přiznat, že u některých scén je drobný pokles úrovně znát, ale kolem a kolem převažují jednoznačně pozitiva. Navíc výhodou celé impossiblovské série je, že nereálnost je pro ni samotnou, stejně jako pro každého diváka a případného kritika zakázané slovo… a to je vlastně i důvod, proč ji máme tak rádi. 4½ ()

Košoun

Předně - Nejsem fanoušek série MI (viděl jsem myslím jen trojku) ani Toma Cruise (i když mu postupně přicházím více a více na chuť, i díky Rogue Nation), ALE tohle byla jízda! Skvělá nadupaná akce ruku v ruce s ucházejícím scénářem, mě ani jednou za ty dvě hodiny nedonutily podívat se na hodiny, čeknout Instagram, Facebook apod, ale celou dobu jsem s napětím sledoval Huntovu misi. Skvěle obsazené, Alec Baldwin nezklame v žádném žánru, Jeremy Rennerovi tohle sedí víc než Avengers. Rebecca Ferguson hodně zajímavý typ, přesně do role zapadla. Skvělá hudba, dobře načasovaný netrapný humor, super byl také výběr lokací (scéna v opeře geniální). A před Cruisem smekám, že ve svém věku zvládl natočit takhle fyzicky náročný film! Prostě tenhle blockbuster se povedl, na 5* to za sebe necítím, ale v žánru akčního amerického filmu je to vysoký nadprůměr. ()

Everyone

Nablýskaná prázdnota. Trapný děj a politicky totálně proamerické, no, jak jinak...zlatá bolševická propaganda v tomto směru. 2x jsem usnul a musel přetáčet. Přitažené za vlasy, místy nelogické, ale super efekty, kaskadérský a řidičský um, kvalitní CGI. Já tohle prostě nesnesu, forma bez obsahu - tj. kdybych měl hodnotit žánr, tak bych musel jít s hodnocením nahoru, ale hodnotím film mezi všemi, takže bohužel, slabikář jsem už dávno odložil. ()

Aurus

9,5/10. Za mě zatím nejlepší díl série Mission: Impossible. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je perfektní, akce je taky perfektní, lokace jsou hodně zajímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě skvělý film na který se zase někdy kouknu. ()

Majkak

Zábavná akční podívaná s jednoduchou filozofií: je třeba zachránit svět a eliminovat hlavního padoucha. Dá to trochu dřiny, ale Tom Cruise je stále v obdivuhodné kondici. Bojovné scény mají švih a vtip, bez zbytečně otravného tupého mlácení. Potěší výběr prostředí, z Vídeňské opery do Maroka, chvíli v letadle a pak zase pod vodou. Jen je zapotřebí zapomenout na realitu a fyzické možnosti. Tyto podívané mají jedinou ambici, a to bavit, což se daří vcelku solidně. Vizuální efekty těší víc. Škoda, že se scénář víc nemazlil se slovními hláškami, na ty je poněkud úsporný. Bohužel má McQuarrie trochu problémy s délkou svého nového počinu. Všem je přece jasné, že Cruise přežije, a tudíž se musí v jednotlivých scénách myslet na divákovu trpělivost. ()

KHkomiks

Tom Cruise zase skoro v plné síle, no sice jde vidět, že Ethan toho poskakování a polámaných žeber má čímdál viacero a jeho nesmrtelnost už závisí jak na štěstí, tak na týmu. Simon Pegg dostal o dost více prostoru a jeho postava dodává sérii šťávu, Renner akčně nevyužit, Rhames se nezapotí,přesto je nezbytnou součástí týmu. Agentka je tajemná sexy postavou pro nějakou tu romantickou zápletku, však si s ní Tomík taky užije srandu. Mission Impossible je našlapanou žánrovkou a já rád všechny díly! Zajímá mě, kdo dostane režisérskou štafetu příště. :-) ()

HH

Není to špatný "akčňák", ale Ghost Protocol byl prostě lepší. Tradičně vynikající muzika, dobře vybraní herci a skvělá choreografie některých scén (zvláště honička na motocyklech je dobře sestříhaná). Jen nevím, zda scénárista neviděl film Jestli se rozzlobíme :-), protože dvě klíčové scény filmu jsou na podobné téma (odstřelovač v opeře a honička se stádem motorkářů). A poznámka na okraj - byl ten zaparkovaný stříbrný Aston Martin ve scéně příjezdu k britskému premiérovi vzkazem Jamesi Bondovi, nebo "jen náhoda"...:-) ()

petokucho

Zabava vo velkom style, najmä vtedy ked sa do deja zapoji cela parta, prepletaju sa CIA, MI6, Syndikat, rakusky kancelar aj britsky premier... Akcia, pribeh a jednotlive postavy vyborne, ale posun k najvyssiemu hodnoteniu tomu dava hlavne timovost a vztahy IMF kvarteta. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Herečka Rebecca Ferguson (Dívka ve vlaku, Největší showman) se v posledních letech těší velké oblibě. Diváky zaujala poprvé v páté Mission: Impossible – Rogue Nation, a od té doby se jí role jenom… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru