Spisovatel, vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Je vším, o čem sní jeho duchovní otec v malém pařížském bytě s otlučeným psacím strojem. Není divu, že se prolínají jejich osudy a že uklízečka, která vytrhne spisovatele ze soustředění, klidně luxuje i při přestřelce nebezpečných gangsterů. Francois Merlin je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francois neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jeho knihy, aby s jejich pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny, neodolatelného Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat, a rozhodne se svého agenta zlikvidovat... (Česká televize)

crackonosh

Fantastický Belmondo s tunou nesmrtelných hlášek. Zábavný koktejl parodie, situační komiky, lovestory a nejhoršího braku. Paráda. ()

sefino

Vždy, když mi přijde smska, tak můj mobil zahlásí: "Měla jsem strach, že se mineme. Nesehnala jsem bochník chleba." "My dva jsme se nemohli minout nikdy Ariano." Bezkonkurenčně nejlepší film s Belmondem. ()

josieaddms

Parádní parodie s hereckým mistrem šarmu a vtipu - Jean-Paulem Belmondem. Nejúžasnější na něm je, že se nebere vážně a dokáže si ze sebe udělat legraci tím nejpříjemnějším způsobem. Opravdu se k tomuto filmu ráda vracím, a pokaždé se pobavím. Nemám co dodat, tohle je prostě klasika. ()

bakeero

"Jen přijď, ty oceáne temný, jak duše má, z vln tvých teskný sten dých a zoufalost moji dobře zná." "Hezký verš, od koho je?" "Ode mne." :-D ()

Armin82

Tahle komedie mě vždycky rozsměje. Jak na začátku s tim telefonem na uchu vyřídí ty protivníky nebo scéna u bazénu, jak vytáhne hřeben z plavek, pochoduje,jak Don Seladon a ohlídne se za nim každá buchta :-D A ve finále mu mimochodem tenkrát nádherná Jacqueline Bissetová řekne jakej je svůdce a on jí odpoví ., Nevim o tom,, to mě vždycky zabije :-D S takovou gracíií to mohl zahrát fakt jen Belmondo :) Fakt originální komedie s vynikající šibalskou hudbou a s dokonalou hlavní hereckou dvojicí ---->80% ()

markotter

Nepamatuju se, že bych viděl někdy Muže z Acapuca v jednom kuse. Ale pokaždé, když jsem sek němu dostal, tak jsem se výborně bavil. 4 hvězdy dávám proto,že nevím, jak fil funguje v kuse...:-) ()

Sign

S bezva fintou a Zvířetem můj nejoblíbenější film s Belmondem jaké kdy natočil, zábava a romantika v tak vyrovnaném stavu se jen těžko vidí a herci to vše zvládli na jedničku, Bobsen Klark dokonalý :-) ()

Inozuka

Budeme se milovat holčičko! Hláškami nabitý film, parodie na entou. Mám chvilky, kdy mě víc baví ten "reálný" příběh spisovatele, ale Bob je Bob a děsně válí... I když ty zlomyslnosti, co mu ten pisálek dělá? Tak tohle si přece Bob nezaslouží! ()

BigBang

Špičková komedie JPB - jako obvykle prvních cca 20 minut naprosto strhující dechberoucí vichřice. Potom tempo poleví, ale pořád nadčasový hezký film. ()

Panacek

Vetšina Belmondových filmů - tenhle taky - jsou děsný voloviny. Jenže ten hoch měl možná největší charizma ze všech. ()

Belmondicek

V pařížském bytě dokončuje zatím nepříliš úspěšný spisovatel Francois Merlin poslední kapitolu románu, jehož hrdinou je muž s pevnými svaly, mužnou hrudí a ocelovými nervy...Ve filmu se prolínají neuvěřitelné činy hrdiny s lapáliemi nepraktického a smolařského spisovatele. Nestárnoucí a nezapomenutelná parodie na všechny nepřemožitelné tajné agenty a špiony v nepřekonatelném podání božského Jeana-Paula Belmonda. Na scénáři se podílel také Francis Veber, který pro nespokojenost s výsledkem své jméno z titulků stáhnul, tak se jedná o jeden z mála filmů, který nemá uveden autora scénáře. Přenádherná Jacqueline Bisset s culíky a upnutém svetříku je k nakousnutí a Vittorio Caprioli je správnej slizoun. Vše dotváří opět geniální dabing Jana Třísky, Evy Hudečkové a Eduarda Cupáka! A na konec hláška všech hlášek: "Yes! No! Ok!" ()

raneczech

Tak dokonalá kombinace zběsilé parodie Belmondových filmů a parodicko-vážného příběhu neúspěšného spisovatele a jeho lásky k sousedce. Okouzlující Belmondo, má první filmová láska Bissetová ve vrcholné formě, skvělé hlášky.. Pět hvězdiček jasných ()

Tiiso

Vynikající Belmondo ve vynikajícím příběhu. Tato dvojrole mu hodně sedí. Celý film se nese v odlechčeném a lehce stravitelném duchu. Pořád mě ten film baví. ()

Alojs

Když se řekne Belmondo, vybaví se mi dva filmy. Zvíře a Muž z Acapulca. Nevím, který je lepší. A ani se o to nezajímám. Muž z Acapulca mi sedl jako prdel na nočník. Skvělý Belmondo, tuna hlášek a vůbec - všeobecně nabušený propletenec bídné reality a proměnlivé fikce. Yes, no, oukej! Za plný počet! ()

Petus

J. -P. Belmondo ve vrcholné formě ukazuje v geniální parodii na špionážní akční filmy, jak by to dopadlo, kdyby měl James Bond, resp. I. Fleming den blbec. Mimochodem scéna s vypadlým písmenkem na psacím stroji mě shodí pod stůl kdykoli si na ni vzpomenu. Tak se mají točit komedie! ()

astraal

Můj nejoblíbenější Belmondův film. Skvělá parodie....když si jenom vzpomenu na rozstříleného instalatéra na pláži musím se smát. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo