Spisovatel, vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Je vším, o čem sní jeho duchovní otec v malém pařížském bytě s otlučeným psacím strojem. Není divu, že se prolínají jejich osudy a že uklízečka, která vytrhne spisovatele ze soustředění, klidně luxuje i při přestřelce nebezpečných gangsterů. Francois Merlin je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francois neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jeho knihy, aby s jejich pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny, neodolatelného Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat, a rozhodne se svého agenta zlikvidovat... (Česká televize)

bararich8

Dobrá šílenost ze škatulky absurdních komedii, které si dělají legraci sami ze sebe. Místy je to až hodně přes čáru, ale jinak to baví, to je fakt, i v dnešní době, 4* ()

Razzor_82

"Sežral ho žralok v telefonní budce!" Klasická Belmondovka s francouzským šarmem. Nezapomenutelný Bob Saint-Clare jako nezničitelný agent. Dvě dějové linky se skvěle doplňují. Vznikne prolínání reálných a fiktivních postav. Bláznivé scény a parodie na Bonda. 8/10 ()

GIK

V hlavní roli globus na psacím stolku. Tam tečou potoky krve. Gejzíry krve stříkají. Ale tady to má být legrace cha chááá. Takže to nevadí. Pěkná ženská ve 29 letech sama. ()

Odpadlik

Komedie, která ani po letech nestárne. Zdařilá parodie na špionážní filmy, milá Jacqueline Bassetová a jako vždy výborný Belmondo, zde v dvojroli. Určitě lepší než všechny ostatní filmy "Muž z ..." ()

depp

Naprosto vynikající film o "béčkovém" spisovateli brakové literatury, který do svých knih přidává charaktery z opravdového života. Scény kdy střílí po istalatérovi přeruší ho uklízečka, nebo jak chce zabít Karpofa jsou prostě úžasné. Pro mě jednoznačně nejlepší belmondovka. ()

Trixi

Příběh o tom, jak nějaký spisovatel píše detektivky a později začne na svého hlavního hrdinu žárlit, kvůli ženě, která ty detektivky čte.........no to je tak uhozený. Když se ale napíše dobrý scénář, obsadí se do hlavní dvojrole mistr komedie, tak je to ten nejzábavnější film, jakej kdo kdy natočil. ()

Arequipa

Kolikrát se mi stane, že se od srdce směju, když někoho ve filmu provrtávají kulky jako řešeto aneb "počkej, já ti ukážu!"? Jen v Muži z Acapulca. Můj nejoblíbenejší film s Belmondem. ()

Zahartof

O čem se tu debatuje? Nejlepší Belmondovka. Až mistr zemře, na náhrobku by měl mít vytesaného zubícího se Boba Saint-Claira, jak si zapaluje cigaretu. Amen. ()

thoosah

Absolutní zklamání. Podle hodnocení a komentářů jsem byl natěšený, ale tenhle film mi do noty rozhodně nepadl. Prvních deset minut jsem se sice smál (např. tenis/golf s granátem či tlumočníci), avšak smích mě brzy přešel. Stále se opakující a stupňující zhovadilosti mě do kolen nedostávaly. Ve dvou třetinách jsem byl celkem otráven, protože ani příběh knihy, ani příběh spisovatele mě nebavil. Nápad se mi jeví originální, zpracování odpovídá době. Kdybych se na to díval v roce 1980, snad by z toho 4* byly, ale teď, kdy už tuto akci na pole "šokující" asi nezařadíme - rozhodně ne. ()

Zevon

Je to skvělé, má to šmrc, jiskru a dodnes úsměvné. Zpracování děje, odehrávajícího se najednou ve dvou rovinách, dává jednoduchou příležitost vcítit se do života průměrného pisálka ve světě běžné šedé reality a ve světě jeho snů, přičemž ten druhý je více jeho pravý a skutečný. Žádná revoluce, tohle je pocit každého z nás. Ale právě ten pocit, o kterém víme, nám podvědomě činí tuto komedii bližší. Stereotypní život, začínající téměř automaticky po zjištění faktu, že musíme na byt a stravu vydělat vlastníma rukama, přímo nahrává tvůrcům komedie a vydává jim diváka již zpracovaného a připraveného, kterého velmi potěší, že někdo je na tom ještě hůře. Jenže to by nebyl Bebel, aby se s tímto nevypořádal po svém a nepřetáhl si ze svého snu do skutečného života tu správnou samici a současně to nandal všem lichometníkům a v každé době přítomným parazitům. A že ženská byla jak řemen a správná volba, na to vemte jed. V případě ústřední postavy Francoise Merlina se tak jeho realita stala mým snem a to je více, než mi je schopna dát většina filmové produkce, což hodnotím ještě 1/2 * navíc. Nedá se svítit. ()

Bobšule

Mojí soukromou soutěž o nejlepší Belmodův film prohrál Muž z Acapulca se Zvířetem o méně než ten pověstný chloupek. Když Francois píše, naprosto s ním cítím. Píšu stejným způsobem. A netvrďte mi, že někdo píše jinak! :-))))) ()

waska

Slabší než Muž z Ria, ale jako parodie sebe sama je to geniální. Za krásnou Jacqueline Bisset by si to možná zasloužilo hvězdičku navíc :-) ()

Joski

Najlepšia paródia na 007:-) A neuveriteľne skvelý Belmondo:-) Jeho naj film. Proste klasika. Dnes sa už také paródie netočia! ()

bono22vox

co tady mam psat... vsechno uz je tu napsane... nejlepsi film Belmonda, nadcasova komedie, muj nejoblibenejsi hrdina Bob Saint-Clare... dokonale!!! ()

Mngwa

A já jsem si už myslela, že francouzi neumí být vtipní. Tedy alespoň Belmondo s tím svým neměnným pseudodrsnáckým výrazem ne, takže z tohohle jsem pochopitelně úplně na větvi. Herec tady paroduje sám sebe v příběhu neúspěšného spisovatele, kterému se nikdy a nic nedaří a všechny svoje mindráky a kiksy si vynahrazuje ve svých knihách jako tajný agent Bob. Ovšem mezi románovou fikcí a realitou života je propastný rozdíl a způsob jakým je to ve filmu vyobrazeno je prostě božský. Pisálek je přes zjevné lůzrovství neskutečně sympatický a nejde mu nefandit. Pro mě životní role Jean-Paul Belmonda, kéž by takových počinů měl víc, namísto různých profesionálů, samotářů a lovců. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo