Ada Monroevá se se svým otcem přestěhovala z města do obce Cold Mountain, kde se okamžitě zamilovala do muže jménem Inman, který se zase okamžitě zamiloval do ní. Dvojice spolu zažila pár pěkných momentů, ale oba byli velmi zdrženliví, a než mohl jejich vztah přerůst do další fáze, přišla občanská válka. Inman narukoval do jižanské armády. Dvojice si před Inmanovým odjezdem dala polibek a slíbili si, že na sebe počkají. Inman bojoval ve válce statečně a díky němu a mužům z Cold Mountain vyhráli mnoho bitev. Jednoho dne se je seveřané pokusili vyhodit do vzduchu, ale nakonec dostali sami sebe do pasti. V té bitvě zemřelo hodně mužů, ale seveřané byli poraženi. Inman a jeho muži dostali za úkol v noci postřílet přeživší nepřátelé, ale akce se nepovedla a Inman byl vážně postřelen. Inman byl převezen do nemocnice, kam se mu po delší době dostal do ruky dopis od Ady. Ada si mezitím prošla peklem. Válka převrátila její život vzhůru nohama. Otcovo zdraví se horšilo, museli propustit všechny otroky a farma nebyla udržována. Jednoho dne otec Ady zemřel a ona byla odkázána na milodary místních. Adě nejvíc pomáhala Sally, jejíž synové odešli taky do války. Ada byla zoufalá, a proto Inmanovi napsala, aby za ní okamžitě vyrazil. Inman ten dopis dostal v nemocnici a hned, jak mohl, tak z nemocnice utekl. Tehdy už bylo jasné, že jižanská armáda prohraje, ale i tak byli zběhové zabíjeni. Inman měl před sebou velmi dlouhou cestu. Nejprve se seznámil s reverendem Veaseym, kterého přistihl, když chtěl utopit černošku, se kterou čekal parchanta. Inman ho zastavil, ženu zachránil a reverenda přivázal ke stromu, aby se každý o jeho činu dozvěděl. Později se tito dva opět setkali, reverend byl z města vyhnán a nyní je na útěku před domobranou. Dvojice byla na cestě spolu, dlouho si pomáhali a pak jednoho dne narazili na muže, kterému umřel býk v potoce a on ho nyní musí dostat z vody, protože ji zdechlina znečišťuje. Muž se dvojici odvděčil dobrým jídlem a pitím, a když byli oba opilí, přivedl muž domobranu a dvojice byla zatčena. Před smrtí zachránila Inamana skupina seveřanů, na kterou narazili. Vojáci všechny postříleli a Inman hrál taky mrtvého. Inman se pokusil od mrtvých kolegů osvobodit, ale neměl dost sil, nakonec mu pomohla jedna stařenka. Tato stařenka odvedla Inmana k sobě domů, kde mu dala najíst a vyléčila ho. Po nějaké době se vydal Inman opět na cestu, až jednoho dne narazil na dům patřící jedné vdově s miminkem. Sara nabídla Inmanovi jídlo, přístřeší a oblečení. Jeho blízkost v ní vyvolávala vzpomínky na jejího mrtvého muže. Dvojice spolu nic neměla. Ráno je překvapila trojice seveřanských vojáků, ale Inman je zlikvidoval, a tím Saře zachránil život. Pak už se vydal na cestu domů, která byla ještě dlouhá... (TV Prima)

murakamigirl

"... Potom vyjdem na zlaté polia, tam si moje unavené oči odpočinú od plaču..." Rovno aj vysvetlím, prečo 4*: Cold Mountain je strašne nepríjemný film. Kopí a kopí na seba až príliš veľa krutosti... Žiadne slovné či situačné žartíky nezjemnia tento pocit. (Napr. vtip s fotografovaním znie v danej situácii absolútne nepatrične.) Vôbec nenudí, no fakt je, že všetkými tými padlými postavami sa stopáž roztiahla- a z nejakého krvipreliatia by iste ubrať šlo... Už len detailom bude potom moja výhrada k milostnej scéne, ktorá sa mi nepáči (a hlavne- oni si to síce užívajú, ale na našej strane žiadna vášeň, nič neprebúdza). Ale zas ju vyvažujú- v skutočnosti prevažujú- zimomriavkové frontové zábery z úvodu, heej? Minghellu nemožno nechváliť, tak ako nemožno neoceniť strih i kameru. A obsadenie- Law i Kidmanová výborne, hoci Law sem- tam trošku menej presvedčivý vo výraze, úplne bohovská Zellweger plus P. S. Hoffman (úžasný ako má vo zvyku), Natalie Portman i Donald Sutherland. Darovali svoju podobu najrôznejším charakterom: "Môžem vymenovať najväčšie európske rieky, no nepoznám meno ani jednej rieky v tejto zemi. Viem aranžovať kvety, ale neviem ich pestovať..." / Ada "Keby si mohla vidieť moje vnútro... Toho sa bojím. Som úplne zničený. Ak vo mne bolo nejaké dobro, je preč." / Inman "Takže s tým Inmanom si si nikdy nevrzla???"/ Ruby "Ostrihali mi vlasy... To bolo kruté. Bol som na ne pyšný. Mal som brčky..." / reverend Veasey ()

moviesfan

Silný příběh, s vynikajícím hereckým výkonem od Zellweger. Líbilo se mi prostředí a samozřejmě děj. Ten je sice základem, ale opravdu se povedl. Nádhera. ()

m.krudenc

Nejlepších protiválečný film, jaký jsem kdy vyděl. Úžasné vykreslení putování vojáka za svou láskou na pozadí americké občanské války. Šílené scénky na pozadí občanské války, jsou zdrcující. Velice mě zaujala scénka kdy se skupina žen dožadovala milostných hrátek. Anthony Minghella dokázal natočit výborný příběh s ještě úžasnější výpravou a s celou plejádou vnikajících herců v čele Judem Lawem, Renee Zellweger (Její podání Ruby bylo velmi povedené), Nicole Kidman (ta mne zaujala asi nejvíce). Jen málokdy se mi stalo, že bych hlavním hrdinům tak moc držel pěsti a tlačil je k happyendu. Je to jeden z nejlepších protiválečných filmů. ()

Blofeld

Obrazově nádherný film, herci jsou přesní, Renée se mi taky docela zamlouvala (ale Oscara..?) hudba byla relativně nevýrazná a jako celek to drželo nádherně pohromadě. A ten konec byl pěkný. ()

Pegas1632

Jude Law v roli válečného zběha Inmana, který se vrací do rodného Cold Mountain za svou láskou Adou v podání Nicole Kidman. Trošku zdlouhavý film zasazen do období války Severu proti Jihu. Ve filmu je též silně pocítit jakási podoba s prvotinou scénáristy Anthony Minghella - Anglický Pacient. Ale film doporučuju - příjemná (i když jak už sem psala zdlouhavá) podívaná. ()

Marek1991

Romantický film s vojnovým nádychom a nie vojnový film s romantikou, to si treba predovšetkým uvedomiť, než to začnete pozerať. Spočiatku mi tento film pripadal ako nádherný film, ktorý sa mi dostane až do srdca, ako nádherný film o láske a vernosti ženy dlhú dobu, napriek krátkym chvíľam, ktoré spolu s jej drahým Inmanom prežili. Nuž, lenže niekde sa stala chyba. Konkrétne by som vedel povedať, kde to bolo podľa mňa. Vo filme je veľmi veľa zbytočností, ktoré sú nezaujímavé a ktoré sa mali vystrihnúť. Okrem jedného poriadneho stretu vojsk Únie a Konfederácie, tam z vojny veľa nie je. Samotný návrat domov je až príliš poprepletaný zbytočnosťami. Potešil som sa až scéne s postavou, ktorú hrala Natalie Portman, kde chcela, aby si k nej Inman ľahol bez toho, aby k niečomu došlo. Potom to s tým zabitím vojakov Únie bolo dosť drsné, prišlo mi to ako scénky z druhej svetovej vojny, navyše keďže Natalie je svetoznáma židovka a vo filme mala tuším tiež židovské meno a tuším aj ten akože jej syn, nabáda to myslieť si, že tým židom stále niekto ubližuje a najmä ich deťom, čo je negatívum tohto filmu. Najviac ma však štve, že film stojí na akýchsi poverách, ktoré sa naplnia, keď Inman zomrie. taktiež zbytočné odhaľovanie sa, ja naozaj nestojím o to vidieť prsíčka Nicole Kidman, či nejakej inej ženy v romantickom filme. Je to skoro v každom filme, potom si z toho robia bulvárne plátky históriu najlepších odhalení. Hudba k filmu bola ozaj dobrá, prostredie prekrásne, kamera veľmi slušná a pri romantických chvíľkach sa scenárista zaskvel, ale prekážali mi tam aj naivnosti ako podivné vybehnutie synov zo stodoly, kde bežali bez útoku dovtedy, kým ich nezabili. Taktiež Renée Zellweger nie je zrovna moja obľúbenkyňa, ale prišla by mi znesiteľnejšia, keby jej dali normálnu rolu, toto bolo nevtipné, bol to rušivý moment pre mňa a navyše ten jej šialený otec a kamaráti bol snáď ďalší z vrcholov, ktorý ma ubil. Záver je klasika s jedením vonku a dieťaťom, ktoré malo byť akože potomkom veľkej lásky filmu, ktoré vzišlo len z jedného sexu. Navyše ten obrad mal niečo do seba, ale nie v súlade s mojím vierovyznaním, škoda vyzeral zaujímavo. Som veľmi sklamaný z filmu, ktorý mohol byť jedným z najkrajších romantických filmov, priala mu aj dvojica Jude Law a Nicole Kidman, ktorých mám ozaj rád. Zahodená šanca! ()

Crazer

Charismatická Nicol Kidman je opět výborná .. stejně tak i Renée Zellweger a Jude Law. Je to příběh o věčném čekání a doufání na návrat Juda z války, který zažívá řadu událostí, přičemž hlavní myšlenkou je návrat domů. Nicol alias Ada pak zažívá s pomocí Renée řadu příjemných i nepříjemných chvil na farmě. Výborný vypravěčsky zfilmovaný příběh, který opravdu stojí za shlédnutí. ()

corpsy

Povedal by som staromódne stavaný romantický veľkofilm s kvalitným technickým prevedením a hercami čo vedia a majú čo hrať. Takto štylizovaných filmov sa už v dnešnej dobe veľa netočí. ()

DDT

Lehce nadprůměrná hollywoodská vyprávěnka na hodně ošoupané téma. Dobří herci (až na Renée Z., která dostala Oscara za "ksichty") a pár slušných scén, jinak jako obvykle příliš dlouhá stopáž, řada "mudrlantských" dialogů a trapný konec. ()

Marsik

** NOVA CINEMA HD - Původních 5 hvězdiček měním na 4. Většina filmu je obstojná, ale po návratu Juda za Nicole sledujeme jeden přesladký slint za druhým. Některé "lovers" dialogy byly za hranicí trapnosti. Závěrem však mohu konstatovat, že Cold Mountain je kvalitní romanticko-válečný film. 80% (with J.) ()

EastWicka

Cold Mountain je jedním z těch filmů, na které nikdy nemám vyloženě chuť se znovu podívat, i když vím, jak jsou krásné nebo silné. V dlouhodobé paměti totiž zanechává jen pocit vše přebíjejícího smutku a nespravedlnosti. Tady to jde mnohem hloub, než u Minghellova srdcervoucího majstštyku Anglický pacient, u kterého jsem si kdysi jako melancholická dívčina v kině oči vyplakala snad 6 krát za sebou. Ten je z hlediska emocí mnohem barevnější a asi proto se nebojím jít do toho znovu... ()

fannah

Jeden z nejlepších filmů jaké jsem kdy viděl. Dramatická zápletka a herecký výkon Nicole Kidman a Renée Zelweger mě dostaly úplně. ()

NinonL

Tento film mi dlouho unikal a je to škoda. Líbil se mi moc. Zvláště Natalie Portman nebo ta stará osaměle žijící žena, která poskytla putujícímu vojákovi azyl. Scéna, kdy zabíjí kozu, mě přizdila k pelesti. Celou dobu jsem žasla, protože tuto část historie Ameriky jsem příliš neznala. I Renee Zelweger, kterou moc nemusím, byla skvostná. Nemám tento film ještě tak docela ve své mysli zpracovaný, ale co vím jistě je to, že ho určitě chci ještě vidět. ()

Krissty

Tohle je skvostný film.. Je tak perfektně realistický a skutečný! To se mi na něm líbí nejvíc, že zachycuje život takový jaký je bez zbytečných růžových brýlí.. Ukazuje smrt, lásku, sex, strach, bolest - prostě všechno! Plus ta nádherná hudba.. Jude Law je naprosto dokonalý, krásný, statečný, sympatický.. Stejně jako úžasná Nicole Kidman, která tam perfektně dokázala zahrát městskou slečinku, která se díky nepřízní osudu změní v schopnou farmářku.. No a samozřejmě nesmím zapomenout na vynikající Renée Zellweger, která si mě tímto filmem opravdu získala, protože jsem ji konečně poznala v nějaké normálnější roli než je Bridget Jones.. Ve filmu je spousta scén, které mi už několik let tkví v paměti a doufám, že tam budou ještě dlouho.. Mimochodem, k tomu blonďákovi (ačkoliv vypadá dobře :D) chovám opravdu silnou zášť! :)) ()

Turiec

Film plný nádhernej prírody a scenérií. Ukazuje vojnu z pohľadu žien, ktoré zostali doma. Zatiaľ, čo muži bojujú so zbraňami na bojisku, ženy musia bojovať o prežitie doma. Veľmi príjemný film s výbornými hereckými výkonmi, kde Renée Zellweger častokrát strháva všetku divácku pozornosť na svoju postavu - mladú žoviálnu a živelnú Ruby. ()

Pan Filuta

8/10 Začátek byl hodně hraniční, ale nakonec jsem dost spokojený. Asi jsem romantik. Záběry jistých scenérií byly velice propracované, jiné strašně uklidňující. ()

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (více)