poster

Anglický pacient

 • USA

  The English Patient

 • Slovensko

  Anglický pacient

Romantický / Drama / Válečný

USA / Velká Británie, 1996, 155 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ***

  Viděla jsem tenhle romantický cajdák asi před 10-11 lety na HBO a absolutně mě to nebavilo. Hlavní hrdiny, jejich lásku i osudy jsem měla těžce u zadní části těla, záběry pouště mě iritovaly, zkrátka nuda, nuda, nuda, stopáž delší než fronta na pivo zdarma. Zdůrazňuji, že mě zaujme jen málokterý romantický film a tomuhle se to jednoduše nepovedlo. Ale 2* dávám podprůměrným filmům a to "Anglický pacient" není, jakkoliv mě neoslovil a nemám chuť jej ještě někdy v budoucnu vidět. 51%(7.8.2009)

 • NinadeL
  ***

  "A potom všem ze mě udělali Angličana..." Osvěžující film, který se tak moc vizuálně podobá Zahradě Alláhově s Marlene Dietrichovou. Inu, poušť je magická. Skvělá Kristin Scott Thomas (obdobně jako v Gosford Parku) a ještě lepší Colin Firth. Nicméně s Ralphem Fiennesem si stále ještě netykáme...(8.10.2009)

 • Boogeyman
  *****

  Každej koho znám a viděl to tvrdí, že je to nehorázná nuda. Proč proboha? Já se nenudil ani chvilinku. Obě dvě dějový linie jsou zajímavé a nádherné. Krásně natočené, skvěle zahraná a konec byl pro mě duševním velezážitkem. Až jsem měl na krajíčku. Nuda? Ani v krizi! Je to sice poměrně dlouhé, ale to jej jen dobře!(22.5.2006)

 • Cappuccino
  ****

  Príjemne odsýpajúce, i keď trocha pridlhé dve a pol hodiny, z ktorých ma asi najviac zaujali hereckí predstavitelia ako Fiennes, Dafoe a spol. Obsahovo nám neponúka režisér nič nové, akurát naozaj sympaticky natočené drama. Ale od toľkých Oscarov by bolo možno hodné očakávať aj čosi viac. Slabšie štyri.(14.1.2017)

 • Rex Mundi
  *****

  Po Caligariho komentári nemám veľmi čo dodať k dojmom z filmu, ale musím sa pridať, pretože tento fascinujúci film je pre mňa jednoducho kult a "number one". A nie je to pre jeho "romantiku", pretože romantické sprostosti nemám rada. Aj keď slovo romantika sa tu v komentároch skloňuje často, Anglický pacient má v sebe oveľa viac a nedá sa to zhrnúť jedným slovom... romantika ide ruku v ruke s bolesťou. Treba ho vidieť a vziať si z neho, čo kto unesie. Nie iba romantiku, ale aj tvrdú realitu, krutosť, hlboké nešťastie a váhu rozhodnutí, ktorým málokto (skôr nikto) z nás musel v živote čeliť. Je veľa filmov, ktoré milujem, ale Anglický pacient je majsterštyk, film filmov. Kniha (predloha) Michaela Ondaatje takisto.(8.3.2005)

 • - Díky tomuto snímku získal zvukař Mark Berger svého 4. Oscara. Pozoruhodné je, že se současně jednalo také o jeho 4. nominace. (Ruuzha)

 • - Natáčení filmu trvalo přesně čtyři roky. (Hejtmy)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo na mnohých miestach v Taliansku a taktiež na viacerých miestach v Tunisku. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace