Anglický pacient

The English Patient

Anglický pacient

Romantický / Drama / Válečný

USA / Velká Británie, 1996, 155 min

Další z klenotů kinematografie. Tento film obsáhl úplně všechno, co mám rád. Archeologii, válku, neuvěřitelný příběh, Afriku, fantastickou hudbu.... A aby toho nebylo málo je obsazen mými TOP herci. Ano, asi je to namícháno tak aby se to líbilo a já se rád nechal chytit. O tom ale filmy jsou. Pro mně opravdový skvost.(28.7.2011)

|| Scenár: Anthony Minghella / Michael Ondaatje (Novela) | Hudba: Gabriel Yared | Produkcia: Saul Zaentz | Distribúcia: Miramax Films | Rozpočet: 27 miliónov $ | Tržby: 231,976,425 $ | Ocenenia: Oscars - 9 výhier: Film, VR Juliette Binoche, Réžia, Kamera, Výprava, Kostými, Zvuk, Strih, Hudba. 3 nominácie: HR Ralph Fiennes, HR Kristin Scott Thomas, Scenár A. Golden Globes - 2 výhry: Film - Drama, Hudba. 5 nominácií: Réžia, HR Kristin Scott Thomas, HR Ralph Fiennes, VR Juliette Binoche, Scenár || Síce stopážovo prepálený klenot, ale i tak čarovný a dobrodružný. Na 9 sošiek to možno neni, ale raz sa to vidieť určite oplatí, minimálne kôli skvelým hercom a nie tak úplne tradičnému príbehu. 80% | FullHD, THX, EN DTS |(1.5.2011)

• Rocky62

Tak tohle opravdu bolelo!! Anglický pacient mě zklamal snad ve všech směrech, v jakých diváka film zklamat může a navíc, když jsem šel do projekce po nádherném zážitku u Cold Mountain s chutí. Přijde mi to poněkud paradoxní hodnotit tento klenot osázený devíti Oscary 2*, ale jak tu tak koukám, tak nejsem sám, komu připadá English Patient nemilosrdně dlouhý, tudíž nudný a po romantické stránce dost nevkusný. Juliette Binoche je mi krajně nesympatická, což by mi nějak extra nevadilo, ale že by její výkon byl hoden Oscara, to si myslím, že ne. S touhle skladbou žánrů si dám na nějaký čas pauzu, protože na podobné špatné zážitky nejsem momentálně duševně připraven. Promiň Anthony. 50%(10.7.2011)

Nepomôžem si ale Minghellov štýl my vôbec nesedí a ešte tak pomalý a rozvláčny ako v tejto romantickej dráme z obdobia druhej svetovej vojny, fakt neviem a len krútim hlavou za čo dostal vlastne 9 Oscarov, podľa mňa to strany rovnaký prestrel ako u Zamilovaného Shakespeara, ozaj už neviem a ani nemám potuchy podľa čoho sa hodnotia filmy, lebo takýchto podobných príbehov len z iného obdobia bol už som videl nespočetne a v omnoho zaujímavejšom prevedení. Herci nehrajú zle ale nevýraznosť príbehu im viac nedovolí vyniknúť. "Čakal som od tohto projektu silnú pompéznosť a nakoniec nedostal som skoro nič!" ║Rozpočet $27miliónovTržby USA $78,676,425Tržby Celosvetovo $231,976,425(20.12.2007)

Každej koho znám a viděl to tvrdí, že je to nehorázná nuda. Proč proboha? Já se nenudil ani chvilinku. Obě dvě dějový linie jsou zajímavé a nádherné. Krásně natočené, skvěle zahraná a konec byl pro mě duševním velezážitkem. Až jsem měl na krajíčku. Nuda? Ani v krizi! Je to sice poměrně dlouhé, ale to jej jen dobře!(22.5.2006)

• - Němci, kteří na začátku filmu střílí na Almásyho letadlo, jsou ve skutečnosti turisté, kteří byli do filmu obsazeni z nedostatku financí. (novoten)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. listopadu 1996 v Los Angeles. (Varan)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na mnohých miestach v Taliansku a taktiež na viacerých miestach v Tunisku. (MikaelSVK)