Žena v černém 2: Anděl smrti

• Velká Británie The Woman in Black 2: Angel of Death (více)

Skupina osmi školáků, evakuovaných za druhé světové války z Londýna, přijíždí v doprovodu ředitelky skoly Jean Hoggové a mladé učitelky Eve Parkinsové do téměř opuštěné odlehlé vísky Crythin Gifford. Jejich cílem je zchátralá rezidence Eel Marsh, která se nachází na ostrově, spojeném s pevninou pouze úzkým náspem zvaným Nine Lives Causeway a schůdným pouze za odlivu. Ve snaze ukrýt se tu před hrůzami války svou přítomností brzy znovu probudí k životu zlé síly, které tuto působivou osamělou budovu pronásledují po celá desetiletí. S tím, jak se po pozemcích na Eel Marsh znovu rozléhají dětské hlasy, se z temnoty vrací také pomstychtivý přízrak ženy v černém. (Falcon)

tnp101

Znásilnění zavedené značky nalepením na scénář napsaný podle příručky „Moderní oldschoolový horor v kostce“. Herci se očividně snaží, ale postavy jsou nezajímavé, čímž nepřímo selhávají veškeré pokusy o napětí a uměle vykonstruované lekačky, kterými zpravidla vrcholí, tomu nasazují korunu. 40% ()

JohnSmith

Tak atmosféra by byla fajn, ale oproti původnímu snímku, je to s příběhem hodně špatný. A lekaček je taky málo. Doufám, že ten otevřený konec neznamená pokračování, které bude zase o něco horší. ()

Danny F.

Co si pamatuji z tohoto hororu? Jen ten xicht starky v černém co se tam párkrát objevil. Hodně slabý film. Na pár lekaček se to opravdu nepovedlo. 50% ()

lykan9

Anděl smrti oplývá opět skvělou atmosférou jako v předchozím díle, ale zároveň jsem měl pocit, že už jsem něco takového viděl. K tomu začátek byl trochu táhlý. Herecky však byla odvedena dobrá práce a ve výsledku se jedná o stejný úspěch jako v případě Ženy v černém 1. ()

Pedross800

Ou jeeeeee tohle byl ale totální průser. No hrůza, tímhle paskvilem zvaným horor jsem se do konce opravdu protrápil....všechno špatně! ()

Jello Biafra

Nudné pokračovanie, ktoré už nemá čím prekvapiť. Tvorcovia sa tu ani nesnažili o nejakú inováciu a nové nápady. A pritom opustený ostrov a rozpadnutý barák tu predstavujú obrovský potenciál, ktorý zostal nevyužitý. Jediné čo tu neustále sledujeme, sú akurát ďalšie nudné ľakacie scény. Záver nemá ani potrebnú gradáciu a navyše tu chýbajú aj zaujímavé postavy. Radšej na to do kina nechoďte, je to strata času. ()

Norfice

Žena v černém 2: Anděl smrti... První polovina z tohoto názvu filmu připomínající spíše označení nafukovací panny z obchodu s erotickými předměty. A ta druhá polovina? No tady přece vystihli to, co z filmem udělali. Pohřbili ho. Hůř to snad ani pojmenovat nemohli. Ne, konec legrace! Opravdu bídné pokračování velmi úspěšného první dílu, který mě oslovil. Slabý hudební doprovod, děj absolutně o ničem. Podívat se na Ženu v černém a potom na tohle? To je jako přesednout z Maserati do Fiatu. Ano, jede to, ale nikdo z toho nemá nic. Ani vy, ani přihlížející okolí. Přiznejme si, někdy ten Fiat ani nejede.. Jestli opravdu měla mít Žena v černém nějaké pokračování, tak takové to opravdu být nemělo. Škoda, mohli lépe navázat. Horší průměr. ()

FIBO

Poměrně slušně napsaná synopse bohužel naráží na klasický kámen úrazu a tím je opět zmrvený scénář zhruba v polovině, kde film kvalitativně klesá od deseti k pěti. Pokračování nebo spin-off nemusí vždy dopadnout špatně, ale tady se to pere zleva doprava a výsledkem je nemastný neslaný šedý průměr. Film exceluje po stránce zvuku, hudba ustupuje spíše do pozadí a více než obvykle člověk ocení kameru. Plusem může být věrně zachovalá dekorace s rekvizitami z předešlého dílu. Na scénáři se podílela původní autorka literární předlohy Susan Hill, na základě jejíž předlohy byl vyroben podle mě nejzdařilejší a vůbec původní díl Woman in Black z roku 1989. Proč nejzdařilejší? Ten film jako jediný měl koule. Žádné CGI, žádná dramatická jumpscare hudba. Mlhavá atmosféra, která by se dala krájet nožem. Hlavní herečka s prošedivělou tváří s výrazem nepřítomné schizofreničky člověku zastavovala dech aniž by hnula brvou. Nemusela se schovávat za černý závoj ani se maskovat za přízrak. Když už nic jiného, tak alespoň u tohoto pokračování (pokud se to tak dá nazvat) oceňuju uvěřitelnost doby a logiku zasazení postav do místa, kam by jinak pes nepáchl. ()

sedm.1

S ohledem na první díl jsem se na toto pokračování poměrně dost těšil a mé očekávání byla naplněna tak na půl. Po technické a vizuální stránce jde stejně jako v jedničce o velmi působivou podívanou, které samozřejmě dominuje starý dům, který skutečně nahání hrůzu a je to právě on, kdo nejvíce přispívá k celkově hodně potemnělému a syrovému tónu celého filmu, což mě vážně oslovilo a v tomto ohledu Žena v černém 2 jasně vítězí. S tím je pak samozřejmě propojena i též velmi vzrušující atmosféra a nemálo momentů napětí, které fungovaly více než obstojně. Co se obsazení týče, i to je velmi sympatické, prostě neokoukané, mladé, talentované tváře nemohou filmu nikdy ublížit, a tak se stalo právě i zde. A tak tím jediným problémem Ženy v černém 2 zůstala zápletka, která se ovšem nepovedla opravdu dost. Ani tak by mi nevadil její skutečně loudavý spád, neboť to by se dalo ještě právě v tomto konkrétní filmu jednoduše obhájit, ale samotný příběh mě prakticky vůbec neoslovil, nenabídl nic zajímavého, neotřelého, či skutečně překvapivého. Prostě taková nemastná, neslaná zápletka bez koulí! Jako celek ale každopádně tento film ujde, nuda u něj nehrozí, ale zároveň že by posadil na zadek, tak do toho má ještě dál. ()

SG-1

"Poslali mě sem a degradovali. Nedostatečná bojová morálka. Takže jsem srab - úředně." -Harry Burnstow- ()

marrjaana

První díl byl v podstatě první (a zatím poslední) film u kterého jsem opravdu byla posraná strachy... Tady u toho jsem se jen děsně nudila a modlila se, at nekopírují nový konec a vymyslí ještě nějaký dodatek k předchozímu dílu (co se tajemství mrtvé týče). A ono nic. Jen tam dali hromadu dětí, budování atmosféry pořádně nula, přidaná romantická linka ( celkem sterilní, ale pořád nejzajmavější část filmu), příšerná traumata všech postav a stejně kde nic tu nic... Tohle je ten důvod, proč se nekoukám na druhé díly ani dobrých hororů a po téhle výjimce už asi žádnou další neudělám. ()

666Carnage

Dobrý den, jmenuji se Žena v Černém 2: Anděl smrti a jsem naprosto nudná a bezvýznamná a od své své první sestry se liším tím, že jsem tak 5x větší sračka. Nudný příběh absolutně nic strašidelného ale i když vlastně jo dost mě vyděsil ten hodně špatný a předvídatelný konec. 20% ()

bari68

Čajový odvar prvotného filmu, ktorý za singlom zaostával takmer vo všetkom. Pár lakačiek, inak bez lepšieho nápadu, prekvapenia, či stálej mrazivej atmosféry. Z času na čas tu boli len ojedinelé výkriky do tmy (rozumej, nie hororovým termínom). ()

Han22

No tak tohle byla už úplná marnost nad marnost. Skupina dětí přijíždí během druhé světové na panství z prvního dílu a začíná "děsivě děsivé" strašení. Scénář nedává smysl ani v rámci tohoto filmu (kde se na dně jezera vzaly desítky zombíků?) natož s prvním dílem. Duch dohánějící děti k sebevraždě nemá pro své chování žádný důvod, navíc se docela fláká, lekačky tu prakticky neexistují a postavy jsou čímdál otravnější. Je to nudné, je to debilní a nebýt slušného finále a toho, že odpady si šetřím pro amatérské sračky, nebylo by to pomalu ani tu 1*. ()

HiddenDragon

Pokracovani po cca 40 letech od prvniho dilu. Druha svetova. Londyn bombarduji Nemci, a tak jsou deti posilany do "bezpeci" na venkov. A kam jinam je poslat, nez do Eel Marsh House, kde maniakalni duch uz desitky let vrazdi deti :) Stylem je to podobne jako jednicka, akorat je tu hlavni postavou guvernantka a v dome uz maji alespon trochu zavedenou elektrinu. Bohuzel je film strasne nudny, 2/3 stopaze se nejenze nic nedeje, ale vlastne ani nic nevidite, protoze je to az prilis tmave (na Prime Video bez HDR...). Slabe. ()

Přemek

Scénáristé měli k dispozici výbornou dobu (Anglie ve válečném stavu), skvělé místo a starou zápletku z prvního dílu. Bohužel z toho nenavařili vůbec nic zajímavého. ()

Pat.Ko

Cieľom tohto filmu nie je diváka vystrašiť, cieľom je, aby sa divák zameral na príbeh filmu. Niekomu sa to môže zdať celkom nudné. Ako naznačuje názov, The Woman in Black 2: Angel of Death využíva rovnakú estetiku, kulisy a základnú premisu predchádzajúceho filmu. Tomuto filmu chýba napätie a tzv. hrôza. Zaujímavé, ale nijako zvlášť napäté. ()