Žena v černém 2: Anděl smrti

Jon Croker, Susan Hill

George Steel

Richard Jackson

Mark Eckersley

Co funguje s jednou ženskou, nemusí nutně zabrat na druhou, víme Tomášku? Ono obstarat si pěknou muziku a hezky nasnímat mlhu je tří hvězd hodné, ale horor by měl obsahovat něco víc než tohle, co můžu mít doma pokaždé, když při snídani koukám z okna na inverzi a pustím si k tomu rádio. To něco jsou bobky v trenkách, které jsem třeba po večeru s černou jedničkou vyklepával celou cestu z kina.(2.7.2015)

• S.Quentin QUALE

Ostošest jsem se dušoval, jak se pokusím zahodit předsudky kvůli prvnímu dílu, který jsem zhodnotil jen průměrně, a jak se nenechám ovlivnit doposavadním cirka dvoustovkovým hodnocením, které bylo úplně mimo naposled například u Annabelle. No, smůla. Kradou se Wanovi panenky, houpací židle, samohybný dveře jsou zde pak opravdovým šlágrem. Scénáristé klesli až tak hluboko, že si musí v duchařině pomáhat zabíjením děcek, což je hodně smutné, pokud v daném žánru takto zakrývají neschopnost řádně postrašit. Možná mi někdo namítne, že jsem s tím měl počítat, když se film vlastně jmenuje The Woman in Black: Mengele, ale na to jsem věru moc blbej. A tak není divu, že musím teď prskat, když při pohledu na ponožkou narvanou v plynové masce sebevraždící se děvčátko obdržím nával nostalgie při vzpomínce na včerejší pecku Girlhouse, kde k udušení došlo taky, ale to bylo robertkem v pozici deep throat, pojištěným strečkovým omotem xichtu. Vytáhnout tu fusekli z čerstvě vyzuté kanady, byl bych možná smířlivější. Jednička mě nechytla, tohle se nechytá. 40%(21.2.2015)

Tak bohužel už to není ono, přestože by se dalo čekat, že s malými dětmi, které ohrožuje tajemná bytost, bude větší zábava, ale nevyšlo to. Největším průšvihem byla chybějící atmosféra, která jakoby se úplně vytratila. Lekací scény... hrůza hrůzoucí. Vlastně nebyla ani jedna, protože ksicht nějaký ženský, která se objeví několikrát na pár sekund a má otevřenou hubu bylo vlastně nakonec docela směšný. To rozhodně nestačí!(6.9.2015)

Ale to mne docela mile překvapilo ... :)) Nehledě na to, jak nespokojen jsem byl s prvním dílem, tohle docela ušlo. Za prvé jedno varování, zlotřilým pirátům, kteří si neeticky stáhnou film z internetu, doporučuju, aby se na to dívali v noci, protože jinak tam nic neuvidí! Tma, tma, tma a zase tma ... Když mi v noci v baráku nechtěně vyhasne v kamnech a probere mne mráz po těle, vím, že se nejedná o ženu v černém, ani v bílém (pokud doma zrovna nemám nějakou přivázanou chuděru v posteli ...), ale že to je prostě zima. A tak i když musím do sklepa pro uhlí a vezmu to přes druhý sklep, kde si naberu pár brambor na ráno a ve třetím sklepě zkontroluju barely s naloženýma holkama v nálevu, stejně se nebojím ničeho, protože tma nic špatnýho nedělá a v baráku všichni bohužel vymřeli, takže mne nemůže vzbudit ani příbuzenstvo s lihovou světluškou, proč zas v noci ponocuju ... Takže tím chci jen naznačit, že sic tento druh filmů na mne od dobrých 15ti let nefunguje a tmy ani lekaček se nebojím, ocenil sem to v tomto snímku. Atmosféra je totiž fakt příjemně zpracovaná, na tuhle ubohou moderní hororovou dobu docela syrová a temná. Děj sem nepochopil, asi na moje nízké IQ byl příliš složitý, ale to mi nevadilo, protože se na to prostě koukat dalo. Doporučuju jednoznačně kino a to ne domácí, ale takové to velké, jak tam taky prodávají kukuřici s ředěnou coca colou za finanční obnos, který vydělávám necelou minutu!!! Prostě a jednoduše, kdo má rád lekačky, děti a tmu, tak si to užije. Já na děti moc nejsem, i když holčička škrtící se téměř k úmrtí mne nemálo zaujala ... :-P No myslím, že představu máte ... a já jdu zkontrolovat barely a jak říká kamarádka SIGRIS: "skoukni si radši porcování japonek ve sklepě". Což také na zlepšení chuti, apetitu a kulturního vyžití zde na vesnici udělám ... a kdyby náááhodou nevyšly japonky, tak nepohrdnu ani číňankami ... ;)(20.2.2015)

Druhý nálev jednonálevového čaje. Recyklace tématu, které výborně fungovalo v jedničce. Dvojka má sice docela dobré momenty, ale zdaleka není tak silná a originální jako její předchůdce.(18.5.2015)