Žena v černém 2: Anděl smrti

Žena v čiernom 2: Anjel smrti

Drama / Horor / Thriller

Velká Británie, 2014, 98 min

• ivishka

Tento komentář může obsahovat jisté stopy po SPOILERerch. První díl v sobě nesl punc originality a neokoukanosti (tedy myslím ten co jsem viděla z roku 2012). Při další naší cestě do kina za zahnáním starostí všedních dní, jsme se rozhodli pro tento film. Trailer sliboval neskutečně děsivou podívanou o trochu děsivější než v prvním díle. Ale nestalo se tak. Podivně praštěná a psychicky narušená bytost jisté ženy v černém se neuměla domlouvat s dospělými jinak, než přes podivné zamlklé děcko. A zase se nám nabízí stejná podívaná. Parta lidí (v tomto případě dětí, jejich dozoru a poté i švarného jinocha) je "zavřena" ve hnusném starém domě zjevně bez prohlídky statika a postupně začínají po jednom umírat vinou hrozného "prokletí" ze strany oné zmíněné "ženy v černém". Při sledování jsem se musela zmyslet nad tím, proč nepřijely i další očekávané výpravy dětí do toho strašidelného domu? Nabízí se už jen zkritizovat postavu švarného jinocha, bez jehož hrdinského činu by se film jistě neobešel. A také naprosto očividnou snahu o to navnadit diváka na další díl. Jistě nepochybuji, že podobné bytosti mohou existovat, ale jistě z toho není taková science fiction.(20.2.2015)

Co funguje s jednou ženskou, nemusí nutně zabrat na druhou, víme Tomášku? Ono obstarat si pěknou muziku a hezky nasnímat mlhu je tří hvězd hodné, ale horor by měl obsahovat něco víc než tohle, co můžu mít doma pokaždé, když při snídani koukám z okna na inverzi a pustím si k tomu rádio. To něco jsou bobky v trenkách, které jsem třeba po večeru s černou jedničkou vyklepával celou cestu z kina.(2.7.2015)

Ale to mne docela mile překvapilo ... :)) Nehledě na to, jak nespokojen jsem byl s prvním dílem, tohle docela ušlo. Za prvé jedno varování, zlotřilým pirátům, kteří si neeticky stáhnou film z internetu, doporučuju, aby se na to dívali v noci, protože jinak tam nic neuvidí! Tma, tma, tma a zase tma ... Když mi v noci v baráku nechtěně vyhasne v kamnech a probere mne mráz po těle, vím, že se nejedná o ženu v černém, ani v bílém (pokud doma zrovna nemám nějakou přivázanou chuděru v posteli ...), ale že to je prostě zima. A tak i když musím do sklepa pro uhlí a vezmu to přes druhý sklep, kde si naberu pár brambor na ráno a ve třetím sklepě zkontroluju barely s naloženýma holkama v nálevu, stejně se nebojím ničeho, protože tma nic špatnýho nedělá a v baráku všichni bohužel vymřeli, takže mne nemůže vzbudit ani příbuzenstvo s lihovou světluškou, proč zas v noci ponocuju ... Takže tím chci jen naznačit, že sic tento druh filmů na mne od dobrých 15ti let nefunguje a tmy ani lekaček se nebojím, ocenil sem to v tomto snímku. Atmosféra je totiž fakt příjemně zpracovaná, na tuhle ubohou moderní hororovou dobu docela syrová a temná. Děj sem nepochopil, asi na moje nízké IQ byl příliš složitý, ale to mi nevadilo, protože se na to prostě koukat dalo. Doporučuju jednoznačně kino a to ne domácí, ale takové to velké, jak tam taky prodávají kukuřici s ředěnou coca colou za finanční obnos, který vydělávám necelou minutu!!! Prostě a jednoduše, kdo má rád lekačky, děti a tmu, tak si to užije. Já na děti moc nejsem, i když holčička škrtící se téměř k úmrtí mne nemálo zaujala ... :-P No myslím, že představu máte ... a já jdu zkontrolovat barely a jak říká kamarádka SIGRIS: "skoukni si radši porcování japonek ve sklepě". Což také na zlepšení chuti, apetitu a kulturního vyžití zde na vesnici udělám ... a kdyby náááhodou nevyšly japonky, tak nepohrdnu ani číňankami ... ;)(20.2.2015)

• Pilda17

Tak tohle je jen slabý odvar povedené jedničky. Atmosféra by mohla tvořit tento horor, ale místo toho se vše odehrává v úplné tmě. Samozřejmě, je to horor, ale nedalo se z toho nic poznat. Tudíž nějaké lekačky a nebo scény, při kterých by se divák aspoň trochu bál, nepřipadají v úvahu. Silné zklamání Woman In Black 2 mělo dopadnout daleko lépe .. 4/10 = 43%(23.2.2015)

• PetrPan

K filmu mám jen dvě výtky, travestité už dneska neděsí a je to pičovina. Toť vše.(22.3.2015)