Žena v černém 2: Anděl smrti

Jon Croker, Susan Hill

George Steel

Richard Jackson
  • *CARNIFEX*

Eve je mladá učiteľka, ktorá v spoločnosti riaditeľky školy a pár žiakmi, opúšťa bombardovaný Londýn, aby sa skryli pred násilím hroziaceho z príchodu 2 svetovej vojny. Útočiskom sa tak pre skupinku študentov stáva Eel Marsch, prílivom odrezaná vila na opustenom ostrove, kde ich však nečaká toľko vytúžený pokoj, no práve naopak, "temnota" v podobe Ženy v Čiernom! Myslím, že fanúšik hororu, očakávajúci klasické prvky tohto žánru, bude napriek celkom "živému" záveru v poslednej 20 minútovke - sklamaný. "Tomino" sa omnoho viac sústredí na postavy a príbeh, až sa mi zdá, že úplne pozabudol, čo divák od tohto filmu vlastne očakáva. Podľa mňa to nie je zle natočené. Pár pasáži ma celkom zaujalo, akurát že ten minimum z lakačiek, ktoré zožali "úspech" mi príde veľmi málo. Oproti jednotke som mal pocit, že boli lepšie využité priestory baráku, no bohužiaľ, potenciál bol úspešne zavraždený. Chvála bohu, že som od "Woman in Black 2" nič neočakával. A tak som teda ani nič mimoriadne nedostal - 45%. (Mimochodom, keď náhodou, nedajbože, budete svedkom nejakého výbuchu, pričom spozorujete ako niekto stratil pri tomto nešťastí život, zoberte si ako "suvenír" aspoň jeho topánku, nech Vám potom veria - TO BOLO TAK TRÁPNE!).(18.2.2015)

Oproti prvnímu dílu se ubralo na síle. Lekačky sice vydařené, atmosféra slibná, ale byl to takový odvar jedničky. Přesto slušná porce napětí :-)(16.2.2015)

Smrt přichází v černém aneb ani po smrti (ne)Smrtelná teta se vrátila, aby po Harrym Potterovi tentokrát terorizovala učitelku skupiny Ztracených chlapců a děvčat bez rodičů. Z jejího Domu u hřbitova se totiž dočasně stal Sirotčinec hnusnější, než Ďáblova páteř. Nesmiřitelný duch slečny Drablowové však z mladých Neviňátek dělá nástroj své strašlivé pomsty. Na nevítané Návštěvníky, co narušili její klid a teritorium, tak čeká několik Nocí hrůzy... Po úspěchu jedničky odkrývá Pekelný dům svou Temnou legendu i podruhé, aby mohl v prvé řadě vydělat, trochu vyděsit a - bohužel - párkrát se i opakovat. Když ale pominu to nutné zlo v podobě levných lekaček (zase ty vrány) a otravných klišé (vedlejší postava, která se podle očekávání obětuje), není to úplně špatné strašení, které dokáže v několika momentech i slušně napínat; to hlavně tehdy, když duch nedělá přímo bububu, ale pouze nehnutě stojí, či se jen tiše plíží. Tam bych viděl největší sílu. Po těch prvotních, nepříliš spokojených reakcích nakonec v pohodě duchařská gotika. Rozhodně ne průser. (60%)(16.2.2015)

• MikeCool

Spin-off Ženy v černém dle očekávaní nedosahuje kvalit původní, nutno říci excelentní Ženy v černém s Danielem Radcliffem v hlavní roli. Ale že to bude až taková komerční slátanina, to jsem opravdu nečekal. ___ Herecké výkony svojí inteligencí připomínaly báby z Babovřesek. Soundtrack (hudba) pro změnu místy připomínal dobrodružné pasáže Indiana Jones, než tajuplný duchařský horor. _____ Režisérsky absolutně nezvládnutý komplex, který padl na dno, kvůli scénáři psanému na koleni, s absencí jakéhokoliv objasnění dějových fragmentů původní Ženy v černém, jež očekával nejeden fanoušek tohoto duchařského snímku. Převážná většina hororových scén (dá-li se to tak nazvat) byla místy až směšně identická s původní verzí Ženy v černém, viz. houpací křeslo. Vím, že je těžké vymýšlet nové hororové prvky, zejména u duchařských snímků. To ví přeci každý, kdo se trochu orientuje v hororové filmografii! Ale i přes vědomost, se mnozí režiséři hrnou do nových a nových duchařských hororů. Vědí, že do této kategorie mnoho nových hororových prvků nepřidají, přesto se do nich mermomocí pouští. A tudíž s kritikou u podobně ražených filmů šetřit nebudu. __________ Lekavé scény v hororech přitahují zejména mladší publikum jako magnet. To se samozřejmě projevuje na hodnocení této skupiny, které vypadá nějak takto: "Hodně lekaček = Prvotřídní horor!", "Žádné lekačky = Špatný horor!". Bohužel Druhá Žena v černém je pro tuto skupinu hororových diváků přímo stvořen. Jen na této skupině lidí tvůrci sebevětšího filmového braku vydělávají nekřesťanské peníze. Filmoví distributoři také zanechávají jakési imaginární poselství ve smyslu: "Pokud si koupíte (předraženou) vstupenku na náš film, a bude vás hodně, připravíme pro vás klidně Ženu v černém č. 26".(25.2.2015)

• Valsadora

Už ani první díl, který měl docela dobrý ohlas, mě nikterak nenatchl. A co se týče pokračování, není co dodat. Nuda, nuda, nuda, bububu, nuda... Měla jsem co dělat s vymýšlení si důvodů, proč bych se měla zvednout z gauče a přestat zívat u čučení do obrazovky. Půjdu si nabarvit vlasy, pak si je samozřejmě musím umýt. Co kdybych si udělala čaj? Ano, dobrý nápad. Nakonec jsem po 3 hodinách shlédla celý 98 minutový film a říkám a dost, konečně, pojď dělat něco smysluplnějšího! 2* za malého Edwarda, ty výrazy se mu vážně povedly a za pár těch lepších scén.(10.3.2015)