Žena v černém 2: Anděl smrti

• Velká Británie The Woman in Black 2: Angel of Death (více)

Skupina osmi školáků, evakuovaných za druhé světové války z Londýna, přijíždí v doprovodu ředitelky skoly Jean Hoggové a mladé učitelky Eve Parkinsové do téměř opuštěné odlehlé vísky Crythin Gifford. Jejich cílem je zchátralá rezidence Eel Marsh, která se nachází na ostrově, spojeném s pevninou pouze úzkým náspem zvaným Nine Lives Causeway a schůdným pouze za odlivu. Ve snaze ukrýt se tu před hrůzami války svou přítomností brzy znovu probudí k životu zlé síly, které tuto působivou osamělou budovu pronásledují po celá desetiletí. S tím, jak se po pozemcích na Eel Marsh znovu rozléhají dětské hlasy, se z temnoty vrací také pomstychtivý přízrak ženy v černém. (Falcon)

helraiser

Duchařina, která ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. No čekal jsem trochu více, vzhledem k předchozímu dílu, ale mohlo to dopadnout mnohem hůře. Duchařská jednohubka na dlouhý večer nic víc, nic míň. ()

Rockerman

Klasická "dvojka", která se snaží navázat na výbornou "jedničku", ale to se jí nedaří. Což o to ten tísnivý pocit tu je, jenže to pak musí být korunováno nějakou skutečně hororovou scénou, ale ta nepřichází. Celkově film působí dost chaoticky a také nasazení toho hrdinného pilota nebylo nejšťastnější. Je to tak na dvě a půl hvězdy, za pár solidních lekaček přihazuji půl * navíc. ()

Hpatrik

Příběhově slabší, ale jinak poctivě udělaný horor, pěkné obsazení, hudba i výprava, atmosféra pěkně hustá. Ten dům by byl děsivý sám o sobě ve dne, natož v noci a bez světla - bbrrr.. Původní film jsem neviděl, a po tomhle bych si ho určitě rád doplnil. ()

Romi1010

Filmu nie je veľa vecí, ktoré sa dajú vytknúť. Super priestory aj výkony hercov sú uveriteľné. Avšak tieto priestory sme už viacmenej videli, takisto už vieme príbeh dámy v čiernom, takže pozadie nás nenadchne. Ak by to správili ako úplne nový príbeh iného ducha, v inom dome, tak by to bolo na vyššie hodnotenie preto 3*. SPOILER: vadilo mi keď sa chlapík utopil a hlavná postava sa ani len neobzrela. ()

Pavel82

Nefunguje jako horor, ani jako mysteriozní film. Neříkám, že by se mi na něj vyloženě špatně koukalo (ani hudba není špatná), ale v rámci žánru zkrátka nemůže obstát. Místa, kde se máte vyděsit jsou do filmu příliš uměle a na sílu zakomponována a proto vůbec nefungují. O atmosféře se tu nedá bavit... Jen další pokus o nic. ()

Sammy.Boy

Neodpouští. Nezapomíná. Neodchází. Vy sice odpustíte tvůrcům chyby, vzápětí však zapomenete na příběh a odejdete spát. . . ()

Likan7

Jednička Ženy v černém nebylo bůh ví jaká věc, ale film vydělal 130 milionů dolarů (nejspíš Harry Potter efekt), a tak si tvůrci řekli, že by mohli vydindat ještě několik milionů z dvojky, která stála určitě ještě méně (a vydělala něco pod 50 milionů). Dvojka má na chlup stejný lokace, nemá Harry Pottera a i když jednička moc neděsila, je v porovnání s dvojkou hotový oscarový biják. Úvod přitom není vůbec špatný. Nápad s dětmi, které se přestěhují kvůli válce do opuštěného domu je celkem dobrý a alespoň na začátku to funguje, jenže jak stopáž pokračuje a my bychom rádi viděli čím dál tím intenzivnější strach, nic se neděje. Atmosféra vyprchá během půl hodiny, vrcholné scény filmu nefungují, lekačky téměř nejsou. Ve finále je dvojka Ženy v černém chudým pokračováním ne moc dobrého hororu, který ale vydělal dostatek, aby se zkusilo totéž ještě jednou (a dopadlo to ještě hůř). ()

TomStrom

Fakt je to špatný. Vizuál to má opět dobrej, kamera taky důstojná, i hudba místy mrazivá, ale holt Harper neumí vybudovat patřičnou atmosféru. I když teda ten scénář je dost bída, nejsem si jistej, jestli by to lepší režisér nějak vyloženě zachránil. Na obstojnej horror je to bohužel až příliš velkej žánrovej mišmaš. Nebýt tý super jedničky, tak bych tomu třeba tu třetí hvězdu dal, ale když někdo takhle shodí laťku, tak by to měl dostat trochu sežrat. ()

BrianStorker

Co na to říci? Hammer vstal z mrtvých, stejně jako Žena v černém. Špičkové trailery a propagace navnadila milovníky duchařin a po více než dvouměsíčním spoždění od uvedení do kin v USA jsme se dočkali i my. Ale ouvej. Jestli-že Žena v černém byl špičkový klasický gotický horror, Anděl smrti mu nesahá ani po kotníky. Více než dobře vybraní hlavní představitelé, velmi dobrá gotická atmosféra a zvuková kulisa však nestačí na příběh, který tu vlastně už byl. Žena v černém byl výtečný horror, Anděl smrti je však o třídu níž, neboť nepřináší vůbec nic nového. Rozhodně však stojí za zhlédnutí. ()

RAFT

A máme zde pokračování, Žena v černém 2 která, dosti zaostává za kvalitně zpracovaným prvním dílem.Tenhle díl je taky dobře natočenej,sice už to skoro není jako první díl,je tam méně všeho.Atmosféry ve filmu asi též dosti ubylo ,ale zase se na film vcelku v pohodě dá podívat.Těším se na další ,jestli někdy bude. Za mě 60% ()

Zombiepod

Zúfalý pokus o rozšírenie príbehu a mena skvelého gotického hororu, pod ktorým sa mohla pýšiť jednotka. Rutinne zbúchaná kasovka bez nádychu povestnej plíživej atmosféry, štipky nápadu, či jedinej podarenej lakačky však už dnes vo filmovom priemysle nie je ničím novým. Príbeh predošlého dielu nie je vôbec rozšírený, iba nadstavený novým (a dosť zbytočným), hercom som veľmi neuveril a otvorené dvierka na záver len potvrdili, že ďalšia zaujímavá menovka sa bude postupne rozpadať. Angel of Death nie je vysloveným brakom, iba čistým mysterióznym priemerom, akým televízne stanice vypĺňajú prázdny nočný program. Odporučiť nemôžem. ()

DavidWebb

Kľúčovým slovom sú v tomto prípade očakávania. Pretože prvý diel svoju nespornú kvalitu mal. Dvojka prišla relatívne rýchlo a záujem je o ňu podľa mňa dostatočný. Mnoho vecí je na nej urobených profesionálne dobre, ak nie uspokojivo. Každá "dvojka" však stráca čaro a originalitu "jednotky" a spolu so spomínanými očakávaniami to ide do mínusových položiek (česť výnimkám). Hororový žáner má za úlohu divákovi spôsobiť príjemné zimomriavky alebo ho totálne vydesiť. Ľakačiek je tuná relatívne dosť ale pre otrlých fanúšikov žánru, ktorí ich čakajú, strácajú svoju údernosť. Trochu teraz odbočím, napr. prvá ľakačka v Blackwoode bola pre mňa tak nečakaná, že som ju musel chvíľku rozdýchavať. Tuná by sa jedna - dve možno tiež našli ale išli v krátkom slede medzi inými (hlavne na konci), ostatné sú divákom očakávané a ich intenzita tak vyšumí do prázdna. Vôbec to nebolo zlé a vidno, že si tvorcovia museli dať záležať na mnohých veciach, avšak, podobné filmy radím do A kategórie a tie hodnotím trochu prísnejšie. 70% by som mohol zaokrúhliť na "štyri" ale tie som dal jednotke a tá bola jak sa vraví, prvá. ()

Bube1

Jak jsem nepropadl všeobecnému nadšení z prvního dílu, tak jsem nepropadl všeobecnému zavržení dílu druhého. Pro mě jsou to téměř identické filmy s podobnými klady i zápory (super atmosférické prostředí a proti němu nezajímavý děj a většinou tuctové lekačky), ale jedním zásadním rozdílem - první Žena v černém má Radcliffa, který ji dotáhl do červených čísel. Anděl smrti má Phoebe Fox, a ta (ač se snažila) na to nemá. Takže jestli jestli jsem dal jedničce silné 3 hvězdy, tak dvojce dávám slabé 3 hvězdy. A poďte klidně do mě! :D ()

TommyDiamond

Natočit důstojné pokračování úspěšného hororu je někdy vážně kumšt. Připadá mi, že tvůrci druhého dílu asi vůbec neviděli díl první. Kdyby ano, nemohli by do světa vypustit takovou ohavnost... Žena v černém 2 je omšelá, nezáživná, béčková kravina postavena na strašáku z dílu prvního, tedy ženě co si sebou na věčnost bere dětské duše. Navíc nedostatek prostoru, chabá tvůrčí fantazie a nulové herecké výkony snímku nedovolili navodit tu pravou hororovou atmosféru... Co dodat? Nic..... Za jednu hvězdu ()

Knor

Chvilkama to bylo nepříjemný, ale nic u čeho bych se posral strachy. Nudný a zdlouhavý děj bez lekaček a atmosféry. Jednička byla luxus, tohle je velká, fakt velká slabota. ()

xylofonka

Zatímco první Žena v černém naháněla pocit děsu a chvílemi člověk skutečně propadal do jakéhosi hororového vytržení, dvojka je ekvivalentem čaje z tisíckrát ždímaného sáčku. Nekoná se ani napětí, natož nějaký strach. A ve finále má člověk pocit, že vypil tři dny starou zvětralou limonádu. ()