Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

AloisNeuman

Pojďme snít a užít si vánoční atmosféru. Tento film se dá vidět jen jednou, ale hluboký zážitek ve vás nechá. Pokud jste věřící bacha na to co si přejete a pokud nejste TAK BACHA NA TO CO JSI PŘEJETE. HEZKÉ VÁNOCE VŠEM ()

Pavita

Skvělá hudba. na začátku mi chvilku trvalo vžít se do děje , ale když se to rozjelo byla to pecka :) a moc se mi líbili i herecké výkony.... vřele doporučuju ()

Oonika

Tak teda čtyři hvězdy, ať nežeru.... :-) Každopádně většinu úspěchu u mě má David Novotný a skvělý výběr hudby. ()

radeckator

Melancholická romance z obchoďáku se spoustou hluchých míst co unudí i mrtvýho. Popravdě jsem od Karin Babinské jsem čekal o hodně víc a ne takovou slátaninu. ()

lakart

I přes velmi rozpačitý začátek, kdy se na nás hrnou rychlé střihy z obchodního domu Globus, kde je třeba splatit dluh všem sponozůrm, musím konstatovat, že jsem s tímto snímkem hodně poskojen. Nečekal jsem, že ještě v této době mě dokáže překvapit český film o mezilidských vztazích. Film není originální, ale pro svoji atmosféru vánoc, dobré herecké výkony a vcelku překvpaivé rozzulení vyniká nad podobnými snímky. A ještě musím vyzdvihnout i závěrečnou píseň Cesta, která je opravdu dobrá a v závěru jenom dotváří samotnou pointu příběhu. 85% ()

Pavel82

Aneb návod jak udělat ze čtyř sympatických "herců" bandu nepříjemných nanervylezoucích kokotů. Vezmu největší tahák filmu a schovám ho za růžové brýle? WTF? Zmatené, nedotažené, ploché. ()

E lan

Je to takový normální zvláštní film s výborným Krajčem, hezkou hudbou a nezávisle vánoční atmosférou. Prostě slušný počin... ()

Black-star

Kupodivu příjemný film, na který se pěkně kouká. Je to o vánocích a lásce k bližnímu a vlastně o tom o čem by měly Vánoce jako takové být. Nic sem od filmu nečekala a byla jsem příjemně překvapena, že to ve mě zanechalo takový milý příjemný pocit a obzvlášť před letošními Vánocemi mě to příjemně naladilo. Snad dobří lidé aspoň o Vánocích nevymřeli :-) ()

Khalia

Podhodnocený film na ČSFD, ale za mě jeden z pokladů naší kinematografie. Originalita, vtip, pohádkovost... Dospělí lidé se svými přáními, avšak vystihnutí jako reálné postavy, žádné přízraky z říše fantazie. A přesto... je tam něco víc, nad čím je třeba se pozastavit... ()

loveless

U tohohle filmu mám problém s jednou věcí, a to s jeho počáteční zápletkou, kdyby byla trochu rozumnější, hned bych přidala jednu hvězdu. Ale i takhle je to fajn film s melancholickou atmosférou, a herci se mi líbí a postavy sympatické a tak. Ale... škoda. A nakonec Cesta od Kryštofů jako by to všechno vystihovala a vážně super píseň. ()

gemi

Deset let mi unikal, ale nakonec jsem ho dostih. Nic moc jsem nečekal a dostal jsem překvapivě hluboký film, který se skvěle hodí na Vánoce. Dokonce i s funkční, ale plně nevyužitou sci-fi linkou. Kdyby to nenatočili Češi, bude to nepochybně v červených. Za mě poctivé čtyři. ()

montenegro

Všechno už tu bylo /třpytivý kýč vánočního obchodního domu, andělé, nadpřirozená schopnost, problematické vztahy s rodiči../ ale tak nějak dohromady to tu prostě funguje. Nasazení před Vánoci ideální. Herecky vládne David Novotný, a romantický nezávislý rebel v podání Richarda Krajča je k sežrání- byť scéna na koni ve sněhu už hraničí s manýrou. Film se chce zalíbit, což nezastírá, a televize bude mít na Vánoce opakovaně co vysílat. Krajčova hudba a titulní hit Cesta vše povyšuje na solidních 70%. ()

dwbmb

Poučen z předchozích nezdarů jsem na film přicházel již s patřičným despektem, což nejspíše způsobilo, že jsem poté z kina odešel příjemně překvapen. Po dlouhé době je to totiž film, který nese znaky toho, že nebyl vytvořen pouze pro účely product placementu. Ano, loga nákupního řetězce a jedné optiky jsou naprosto nepřehlédnutelná a jsou nám cpána i na místech, kde se normálně nevyskytují. Ale překvapivě je to vše, čeho si všimnete, což je oproti tuzemskému standardu opravdová úleva. Dočkáme se i náznaku zápletky, příběhové mezery (někdy jámy) dorovnává perfektního technické zpracování. Ve výsledku je to asi to nejlepší, čeho se můžeme v našich luzích a hájích na Vánoce dočkat. A právě k přihlédnutím k této skutečnosti si ode mě film získává 4 hvězdy. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano ()

Basso

Karin zrežírovala veľmi dobrý film, aj keď trochu netradičný a v úvode som sa trocha bál, čo z toho vznikne. Lenže všetko, čo nasledovalo potom už zvládla veľmi dobre. Krajčo s Kerekes veľmi pomohli tomu vynikajúcimi výkonmi. Okrem toho sa mi páčil humor Novotného postavy, škoda, že dopadla tak ako dopadla. A záver bol zvládnutý úplne dobre so všetkým, čo k tomu patrí. Niektoré veci z tohto filmu sú naozaj na zamyslenie. ()

TommyDiamond

Úsměvné drama? Úsměvná byla pouze mystická vlastnost krasoně krajča, který dokázal lidem vyčíst jejich bolístky přímo z očí. Svou senzační vlastnost potlačoval barevnými brýlemi a notnými dávkami alkoholu. Vica Kerekes už dávno nehraje kulábr s Macháčkem a Donutilem. Sama ví, že sbalit pořádnýho chlapa s takovýmhle přízvukem je velký problém. Ale při balení vánočních dárků v albertu určitě někoho ďobne. Prachařovi králíčí ohoz sluší. Pozitivní je že mu tento převlek dokonce i zvyšuje iq.... Tento barvitý kolotoč Karin Babinské laděný do depresivní vánoční atmosféry mě do kolen rozhodně nedostal. Celý příběh balancoval na hranici nezáživna, kde pár dobrých scén nic nezachrání. Uznávám snahu a tak dvě hvězdy jsou celkem zasloužené ()

Lilien

Tak trochu netradičná Vianočná zasnežená atmosféra, jedna dokonalá titulná pesnička, či v celku sympatické postavy ktorým v živote niečo chýba sú dôvody prečo si pozrieť túto "poetickú rozprávku". ()

viky13

Česko nemá na výpravné celovečerní scifi filmy, tak proč se aspoň nepokusit o malý Vánoční zázrak? Docela se to i povedlo. ()

w_laura

Potenciál, který tento film skutečně má, nebyl plně využitý, což mě opravdu moc, moc mrzí. Pořád v nás graduje jakési očekávání, které není nikdy naplněno, a místo toho, abychom pak na film vzpomínali naplněni něčím zvláštním, vzpomínáme na něj s prázdnotou a rozporuplností. Křídla Vánoc totiž to "cosi" po všech stránkách postrádají. Pořád nám něco slibují a my se těšíme a těšíme na jakési překvapení, které stejně nepřichází. Mám z něj smíšené pocity. Řekla bych, že to jediné, co tvoří atmosféru filmu, je fajn soundtrack. ()