Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

HEED

No, vskutku exotický film. Jeden guru obšťastňuje nešťastné, délka filmu přímo úděsná. Takové volnomyšlenkářské příběhy, které si hrají na super cool cosi. To už raději ne. Ta známá píseň se mi zprotivila ihned po tom, co ji začali hrát v rádiích, pořád a pořád dokola. Ani jedna jediná role nebyla zajímavá, aby se vryla do paměti. Dvě hvězdičky? No vydržel jsem se na to dívat až do konce, byl tam celkem solidní soundtrack. Teda až na tu jednu již zmíněnou rádiovou komerční píseň. ()

ostravak30

Přiznám se, že mě překvapilo, jak nízké je celkové hodnocení tohoto snímku. Když jsem jej poprvé shlédl v letním kině, hned jsem věděl, že mám tento film rád. A při repríze v předvečer letošních Vánoc jsem si to jen potvrdil. Film má své kouzlo. Postavy, co jsou vlastně charakterově docela nízko. Přátelé, kteří nevěří na ducha Vánoc či byli někdy manželce nevěrní nebo zkrátka mají jiné chyby, si něco přejou a ono se jim to splní. Jinak než čekali, což je trochu změní. A život takový někdy je. Je to film, u něhož se zamyslíte, když jej shlédnete. A to filmy dělat mají. Když přičtu skvělé herecké obsazení, které se trefilo do noty, tak se přičítají další body. Vica Kerekes, David Novotný jsou vynikající herci. Jakub Prachař a Richard Krajčo jsou skvělí hudebníci, ale jako herci se rozhodně neztratili. A Vanda Hybnerová či Viktor Preiss patří k těm nejlepším právem. Herecké výkony jsou skvělé a nelze vyčíst ani jeden. K tomu zajímavý příběh, který není příliš silný, ale vezme za srdce a je k zamyšlení a samozřejmě hudba. Tu jsem si nechal až na konec. Hudba je prostě vynikající a táhne se celým filmem. Je to vůbec to nejlepší na něm. Podle mě byl vytvořen skvělý film, který se zařadil mezi mé oblíbené. A já za něj tvůrcům děkuji. ()

PlysovyMacko

Depresívny vianočný film. Mam blízko k anjelom, ale film túto tematiku len načrtáva. Keby to bolo o tom ako hlavný hrdina na vianoce lieči ludi a koná zázraky, mohlo to byť zaujímavejšie. Za pozornosť stojí hudba, ústredná pesnička je fantastická. ()

Joostas

Mělo se to jmenovat Vánočka s křídly.Krůtími v akci.Příběhy se superhypermarketů mají vůni skořice a kožních separátů,čínských pneumatik a čínských pneumokoků a rezistentních gonokoků.Vůni šoldersů s vyvinutou formou do hloubky jdoucích enzymů.To vše s nekonzumně zamilovaným očařem Kryštofem,kterému říkali ve škole Asad.Tak dokonalé,že zábavnější vánoční film není. ()

Zoltar78

Ani nevím zda se mi to spíše líbilo nebo nelíbilo. Líbila se mi příjemná vánoční atmosféra celého filmu, písničky a David Novotný s Lenkou Vlasákovou. Ostatní mi přišlo na Karin (režisérku výborných Pusinek) příliš standartní a nevýrazné. ()

Lukynekk

Příběh lidí, kamarádů z globusu, kteří vysloví přání ,které se uskuteční ve Vánočním období. Dobré herecké obsazení se skvělou doprovodnou hudbou.( Soundtrack bude stát za to). Dobré vtípky, velmi dobré momenty v někdy depresivní atmosféře. 4 hvězdy.. ()

p.i.t.b.u.l

Z tohoto filmu mám rozporuplné reakce. Na jednu stranu převládají ty kladné. Musím říct, že to mělo dobrý příběh. Herecké obsazení bylo zvoleno taky na výbornou. Zejména David Novotný válel. Jeho postava a naprosto fantastické hlášky dali filmu asi nejvíce. Skvěle ho doplňoval Prachař. Co mně trochu vadilo bylo samotné pojetí. Myslím, že film měl na to, stát se filmem roku. Teda aspoň mně se to tak zdá. Problém je asi trochu jinde. Problém bude v režisérce. Má prostě svůj styl, který se ji nedá upřít. Jenže tomuto filmu to více uškodilo, že pomohlo. Zbytečné scény, které tam nemuseli být a který jsou tak typické pro Karin Babinskou. Škoda toho, protože věřím, že kdyby to vzal do ruky někdo jiný, mohl z toho být trhák. Ale i tak je to jeden z těch povedenějších filmů. A já za každý povedený český film jsem vděčný. ()

Ivana_M

Taková typická česká tragikomedie, která neurazí ale ani nijak zvlášť nenadchne. Hlavní písnička je pěkná. Ale ani když cestou do kina začalo krásně chumelit a svítily vánoční světýlka, nějak to se mnou nic neudělalo. ()

koza3

Super! Byl jsem v kině v modřanech, kde bylo asi 10 stupňů, takže jsme to měli i se zajímavou atmosférou :-) Snímek je netradičním pojetím Vánoc a přání, která si žádáme a možná nechceme, aby se splnila. Zasazení do obchodního centra bylo super, sám jsem několik sezón prodával vánoční stromky u takovéhoto centra a znám pocity místních prodavačů a šílenou předvánoční atmosféru. Krajčo, Kerekes, Prachař a Novotný podali super výkon a jejich kombinace působila přirozeně a zábavně. Asi se snímek nedostane mezi české klenoty, ale doporučuji všem shlédnout. ()

raffi

viděla jsem v kině, byla skvělá atmosféra a film byl třešničkou na dortu.. jasně, že občas jsem si neodpustila facepalm, ale celkový dojem byl vyloženě dobrý :) ()

Anarion odpad!

U většiny snímků vnitrostátní produkce mám pocit, že autoři nikdy, byť jen pohledem, nezavadili o filmovou nauku. Ku podivu tímto pocitem jsem u Křídel Vánoc netrpěl - zde totiž kamerman očividně (nevím však zda záměrně) navštívil přednášku, ve které se zrovna hovořilo o detailních záběrech. Zbytek autorského ansámblu už jej však nenapodobil, a tak je z toho jen další česká filmová šmíra. ()

x_ander

Křídla Vánoc vlastně vůbec nejsou špatný film. Jen zůstal trochu na půl cesty. Vyjma pár technických kiksů (z kamery a střihu mě ze začátku vážně bolela hlava) vlastně ale ani nevím, co mi na filmu chybí. Herci jsou sympatičtí (ikdyž na Krajčovi jde vidět, že zkrátka není herec), atmosféru se daří budovat dobře, dokonce i ten scénář je do pohody. Možná tomu chybí to nepopsatelné něco, co z toho udělá víc než komediálně dramatickou jednohubku. Ale za mě rozhodně palec nahoru. ()

danny.79

Jakou můžete mít náladu z filmu, když vám člověk, kterého ze srdce nenávidíte, má zahrát roli, ve které ho máte nenávidět? Že Krajčo neumí hrát jsem věděl už dávno, ale tady mě bohužel zklamalo i vše ostatní, a to především proto, že film je vystavěný na osudech čtyř lidí, se kterými kvalita stoupá i padá. Jako celek to na mě působí, že Babinská chtěla natočit český remake „Lásky nebeský“ a takhle to dopadlo. Co se týče sympatie s jednotlivými postavami, tak jedinej, komu jsem opravdu přál úspěch byl Jakub Prachař v roli neúspěšného začínajícího herce, který získává zkušenosti v přestrojení za zajíčka. A jaké poselství mi měl film přinést do loňských Vánoc jsem z toho opravdu nepochopil. ()

maniacxl

Tvrdá spálená vánočka bez rozinek,kterou bych si na vánoční stůl nedal ani omylem!!!Scénář úplně v koňské prdeli.Babinská podle mně vůbec nevěděla,co vlastně chce natočit.Zázraky se jen tak nedějí,a už vůbec ne v Česku a natož v českým filmu.Jsem zklamán téměř ze všeho,ale hlavně z krále Richarda a té otřesné anglicky zpívané hudby.To už kurva neumíme česky otextovaný písničky??Ok,už vím,že nakupovat do Globusu určitě nepujdu.40%. ()

Blazis34

Na Křídla Vánoc jsem se moc těšil, avšak po shlédnutí musím říct, že mě trochu zklamaly. Nejedná se o nějaký krásný vánoční, stále úsměvný film, ba naopak o melancholický příběh s ukázkou lidských slabostí a hledání štěstí. To, že byl film spíše negativní než pozitivní se mi k Vánocům moc nepasovalo, avšak uznávám, že realita se mnohdy naklání spíše na stranu té horší stránky. Právě o Vánocích potřebujeme každý k sobě někoho, koho máme rádi a komu rádi děláme radost. O tom ty svátky vlastně jsou. Líbilo se mi ale zapojení postav, které nejsme zvyklí tak často sledovat na filmovém plátně a jak Richard Krajčo i Jakub Prachař ukázali, že i oni mají talent na to, stát před kamerou a to nejen s kytarou či mikrofonem v ruce. Asi nejhezčí věcí ve filmu pro mě byla písnička Cesta od Tomáše Kluse a Richarda Krajča, kterou jsem si oblíbil daleko dříve než jsem samotný film viděl. Celkově pro mě ale malé zklamání, kterému dávám dvě hvězdy - 40%. ()

Luccy007

74% Životy obyčejných lidí, kteří se potkávají v práci ovlivní jedno (jejich) přání... Je to pohodový příběh pro ty, co alespoň trochu věří na pohádky a na něco mezi nebem a zemí.. ()

PamelaJJK

Nepovedený pokus o melancholicky snové drama s jemným přesahem ke komedii. Hodně nepovedený pokus, takže z toho nakonec vylezla kočkopsovitá fraška. Jedinou normální postavou je kůň Růžena. Na Vicu Kerekes už jsem víc než alergický a zde je obzvlášť nesympatická a protivná. Hudbu skupiny Kryštof, potažmo Richarda Krajča, nemusím vůbec a stejně tak tedy hudební doprovod tohoto filmu. Richarda Krajča mám rád jako herce a zde ho skvěle doplňují David Novotný a Jakub Prachař. Jen díky těmto třem pánům a asi dvoum vtípkům, kterým jsem se zasmál, dávám Křídlům vánoc dvě hvězdy. Jinak je to v podstatě jeden velký propadák... Je mi líto. ()

srolyma

Po deseti minutách filmu se Krajčo nešikovně řízne do ruky, vykrvácí a zmrzne ve sněhové vánici. Mezitím už se stačí prezentovat všichni sponzoři, takže by stačilo, aby Klusáček zabékal tu svoji odrhovačku a mohli být všichni spokojení. Leč to se nestane. Krajča zázračně zachrání anděl, či co, takže k tomu, že se celou dobu chová jak debil, mu navíc přibude ještě schopnost jasnovidectví, léčitelství, tajemných předtuch apod. Takže to vypadá na malé české mystery. Pak se ale začínají řešit vztahy, z mystery se stává hystery a až lehce drsný konec to jakž takž všechno zachraňuje. Je to vlastně blbost, ale ve srovnání s ostatní českou tvorbou bych to viděl těsně v té lepší polovině a to především kvůli solidním hereckým výkonům. Především toho koně. ()