Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

pafka

Je to rozhodne prijemny cesky film o trosku az nadprirozene zmene v zivote hlavniho hrdiny. Dej prijemny, ale tady rozhodne hraje prim herecka skvadra, ktera je zde natolik prijemna a vyladena, ze vas mrzi, ze ta parta slezla z platna. Rozhodne jim ovsem vevodi David Novotny, ktery je skvely, Vanda Hybnerova a taky Vica Kerekes. Tahle trojice zvalcovala uplne vsechny. Fajn film. ()

maxnot

Scénář poněkud jalový, střihy někdy až agresivní, ale zahrané je to pěkně. Hudba pěkná, i přes fakt, že je to Krajčova prvotina na poli scénické hudby. :-) ()

Stanmi

No pokud by někdo měl zájem přivodit si solidní vánoční depresi, tak Křídla Vánoc jsou filmem přesně pro něj, my ostatní se, ale budem muset poohlédnout někde jinde. Film mapuje osudy čtyř lidí, kteří pracují v jednom obchodním centru v době předvánoční a vánoční - optometristu Tomáše (Richard Krajčo), který rád přehne každou vdanou paničku a během jedné noci získá super schopnost, kdy vidí v lidech řešení jejich problémů, baličku dárků Ninu (Vica Kerekes), která na všechno sere, maskota obchodního centra zajíce Zajíce (David Prachař), který je vystudovaným hercem, ale nemůže zavadit o roli a vedoucího Ráďu (David Novotný), který se musí starat o svou početnou rodinu. No hlavní hrdinové mi teda nepřišli jako žádní extra sympaťáci až na postavu Davida Novotného, která má vtip i styl. Jinak celý film pořád balancuje na pomezí dramatu a komedie, realismu a mystiky, takže nakonec je to taková polovičatá práce, což by nutně nemuselo vadit, kdyby se, ale film po úvodní rozjížděcí půlhodině, nepropadl do naprosté dějové nudy, kterou aspoň lehce zachrání poslední čtvrthodinka. Jinak mne kupodivu z hereckých výkonů překvapil výkon Richarda Krajča, který rozhodně patřil k tomu lepšímu z filmu, naopak trestuhodně zůstala nevyužita postava jeho filmového otce v podání Viktora Preisse. Křídla Vánoc jsou tak pro mne celkem zklamáním, ale přítom lze místy poznat, že se mohlo jednat o docela zajímavý film, to je však pohřbeno pod nezáživným dějem, nesympatickými postavami a zbytečnými dějovými liniemi a také předvídatelným vývojem děje (na který částečně spoileruje už samotný plakát filmu). ()

Mikakel

Po shlédnutí v kině jsem měl pocit že byl tento filn opravdu parádní!!! Ale za pár týdnů po shlédnutí po druhé doma,už to přeci jen tak super není.. Příběhy všech čtyř "hrdinů" trošku nudné ale hlavní je,že většina filmu pobaví.. 3,5* i za hezký song! ()

Lucia.T

Před pár minutami film skončil a já se sama sebe ptám jestli se mi na tom všem nelíbila jen konečná písnička- a to všemi známá Cesta. Myslím, že Krajčo mě bude muset ještě dlouho přesvědčovat o tom, že je herec. ()

swinevenca

Jaké příjemné překvapení. Počáteční haluz je pro film natolik podstatná a její důsledky ve finále nesou ty největší emoce, že je obrovská škoda, že jí tvůrci bídně vysvětlili nebo nenašli cestu k tomuhle příběhu bez ní. Jinak pěkný film o různém prožívání Vánoc, až napotřetí jsem se dočkal od Vicy postavy, která měla příběhu co říct. ()

Lewaso

Poctivě jsem si přečetl první stovku hodnocení a zjišťuju, že pokud jde to to, kde jsou na filmu domnělé chyby, je tu 95 % „superexpertů“, kteří by to udělali rozhodně dokonaleji, než autor (režisér, scénarista, protagonisté...). Tomu, co tento film sděluje - všem bez rozdílu pohlaví a náboženského názoru -, ale neporozumněl (bohužel) téměř nikdo. Přitom oproti všem naleštěným a vycizelovaným snímkům hollywoodského typu vytvořeným na podobné téma (za rozhodně vyšší sumu) se Křídla Vánoc netváří, že jsou poselstvím. Ony prostě poselstvím JSOU. A kdo nepochopí doslova návodný jazyk tohoto příběhu, anděla nikdy nepotká. A to je to nejmenší. Ve filmu to pochopil i největší trouba (David Novotný) a jeho role byla podle mě nejskvostnější, co jsem u něj kdy viděl. Ten film není o Vánocích - to je jen kulisa a jen příhodná doba pro zasazení děje. A pro mě byl tento film nejkrásnějším dárkem pod stromeček... ()

Anworon

Mimořádně zdařilý vánoční film bez falešného sentimentu, bez vyumělkovanosti, bez kýče. Herecké výkony jsou přirozené až civilní, scénář výborný, potěší množství záběrů z exteriéru, sníh a v neposlední řadě hudba Richarda Krajča. Hypermarket Globus nebo záběr na logo Alpine či McDonald's mi nevadily, naopak ještě upevňují fakt, že se jedná o neobyčejné příběhy v obyčejném prostředí. Dobrým nápadem je mimo jiné, jak Vica Kerekes přeskakuje ze slovenštiny do češtiny. Snímek nabízí špetku pohádky, trochu mystiky a více naděje. Filmů jako Křídla Vánoc je málo, tak si ho nenechte ujít. ()

senecek

Pro mě určitě zajímavý snímek s kvalitními herci,vynikající hudbou a opět skvělým Davidem Novotným. Docela jsem si film užil. ()

lobo87

Slabý rozbeh, až som ľutoval, že som sa do toho pustil a uvažoval, či som fakt nemal počkať do Vianoc. Postupne si ma však jednotlivé postavy s ich osobnými drámami a horko-sladkými príbehmi získavali a ku koncu ma už film úplne pohltil. Štvrtá hviezda je možno za ten song, ale záleží na tom? Veď aj použitá hudba je súčasťou filmu. Herecky sa mi páčil hlavne Novotný, ale aj ostatné postavy boli skvelo zahrané... 70% ()

laple

Nijak mi to nevadilo, ale ani nijak nenadchlo. Scénář byl předvídatelný, děj zbytečně protahovaný. 50%. ()

honzic

Netradiční film, který nepatří ke klasické české neoriginalitě a nepovedenému vykrádání starých věcí. Potěšilo mne, že tu nebyl kladen důraz na špičkové herce a právě to, že se tu objevují ti méně výrazní se pozitivně projevuje v uvěřitelnosti příběhu. Na druhou stranu je děj velmi nudný a spíše nutí člověka k zamyšlení než aby ho nějak bavil, komedie to není rozhodně. Hodnocení: 55 % ()

Callie

Čekala jsem s trochou skepse vánoční sladkobolnou romantiku, naštěstí se nekonala. Civilní postavy v důvěrně známém prostředí obchoďáku jsou všechny sympatické, se svými pocity, problémy a emocemi. Od začátku narůstá tajemno, emoce podpořené úžasně vyladěnou hudbou, trochu průhledný scénář mě vůbec nevadil. Konec, aspoň mě, úplně emocionálně rozsekal. Snědla jsem to jako vánoční kapr i s navijákem. Velmi příjemně překvapuje čím dál lepší David Novotný. Určitě se to stane nejpozději příští vánoce televizní klasikou. Zatím pořád přemýšlím, co můžu a nemůžu přát. Určitě to není fim, na který si po odchodu z kina ani nevzpomenu.Po dlouhé době. Zatím plný počet bodů. Chci soundtrack . ()

Kaitiffa odpad!

"Poď so mnou do kina na Křídla Vánoc, to vypadá ako klasická česká pohodička." "No radšej by som šla na niečo iné, ale tak ok." Tak túto chybu už nikdy nespravím! Dávno som takúto sračku nevidela a sama som šokovaná, že som touto poctou okorunovala zrovna český film. V každom prípade to bola blbosť od začiatku do konca, kde je Kryštof Krajčo požehnaný anjelmi, riťatá Evica je za štetku, Prachař ohuruje svojou prirodzenou frizúrou (hlavne mu dokonale ladí s jeho obočím) a postarší Davídek sype jednu "super" hlášku za druhou. Plán, že to bude ďalšia super filmová pohodička, na ktorú s entuziazmom budeme všetci čumeť počas vianočných sviatkov a obžierať sa medovníkmi, medvedími labkami, lineckým pečivom a zbytkami štedrovečernej večere dúfam nevyjde. Skutočne nechcem, aby sa českému a slovenskému obyvateľstvu každoročne znižovala priemerná IQ hodnota. Samozrejme tento film je veľmi motivujúci a zvažujem, že strávim predvianočný ošiaľ v OC Chodov a začnem sa prihovárať, prípadne prosiť k anjelom... aby sa takéto filmy nikdy, ale nikdy už neodhodal nikto natočiť. ()

Sgt.Tracnik

Po dlouhé době slušný tuzemský film, který je právě jako tuzemský moc nevypadá. Možná proto, že si s tím neumí někteří poradit dostává film nízké hodnocení. Já musel přidat jednu hvězdu jenom kvůli podhodnocení filmu. (Nechápu, že někdo napíše o někom, kdo má Thállii, že je neherec). Příběh na začátku malinko scénaristicky zaskřípe, ale ve finále kolečka krásně zapadnou a film krásně plyne bez jediného hluchého místa. Nečekejte nějaké obr dějové zvraty, ale tak to by měla vypadat vánoční "pohádka"pro dospělé. Pro mě parádní film. ()

skodisn

Jedna hvězda za to, že jsem se zasmál, druhá za pocítění lítosti (to se mi často nestane :D ). Třetí hvězda za český film, který je tak trochu jiný než je tu známo a poslední za herce, kteří na mě osobně působili dobře. Tento film můžu doporučit. ()

fritol34

Hodně zvláštní film, nicméně dobrý, vyvolá hodně emocí, fandíte postavám a po skončení promítání přemýšlíte a ne jenom 5 minut. ()

girasollle

Tak v kině po shlédnutí filmu jsme se shodli na tom, že je to tak na 3,5 hvězdy + skvělá hudba, která "bohužel" je mnohdy silnější než samotný příběh. ()