Kostka

Derek Rogers

Mark Korven

Scénografie:

Jasna Stefanovic

Excelentní sci-fi s originálním námětem a velmi hustou a tísnivou atmosférou. Znamenitá hudební stránka dokonale dotváří atmosféru filmu. Je dost dobře možné, že po jeho zhlédnutí budete mít strach z toho, kde se probudíte, s kým tam budete a z toho, že by to mohla být čtvercová místnost, která je propojena s další takovou místností, a další, a další...(2.1.2006)

Matematika mě děsí. Příklady typu "jede-li vlak určitou rychlostí a bába s trakařem jinou rychlostí, jaké je rodné číslo strojvůdce?" mě v dětství budily ze sna. Kostka zhmotnila mou představu pekla. Být zavřený v šestibokém tělese a unikat z něj jen na základě znalosti matematických zákonitostí by se možná líbilo úchylnému geometrovi. Já bych rezignovaně spáchal harakiri logaritmickým pravítkem nebo bych se strachy odmocnil. Děsivý film. 80%(14.5.2008)

Velmi dobrý horor. Hlavně díky originálnímu námětu a klaustrofobické atmosféře. Škoda jen toho závěru, film s tolika invenčními popravami by si zasloužil lepší rozuzlení.(9.3.2003)

"There is no conspiracy. Nobody is in charge. It's a headless blunder operating under the illusion of a master plan."(18.1.2011)

Originální zábavný biják, který určitě nestál mnoho peněz a dává divákovi fůru nepřeberných možností, jak si dotvořit vysvětlení celé záležitosti.(21.6.2005)