Kostka

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 1997, 90 min

Vincenzo Natali

Mark Korven

Originální nápad, ale méně nápadité zpracování mi nedovoluje dát tomuto filmu více, než 3 hvězdičky. Samotný námět je ovšem opravdu skvělý (btw. Kdysi jsem četl nějakou sci-fi povídku na nějaké podobné téma), stálo možná za to, svěřit tenhle projekt nějaké "vyšší šarži", možná by pak výsledek byl více "propečený" a na film by se valily jen samé superlativy. Takhle musím konstatovat, že herci byli poměrně ploší a hlavně ten polda byl mírně řečeno nevěrohodný.(21.6.2003)

Celkem promyšlená psychologická stránka, ale nemám rád modelové příklady, které jsou moc modelové a chybí jim smysl.(2.4.2013)

Tak tohle se povedlo .. místy trošku přitažené za vlasy, ale celkově supr .. a ten konec ..(30.5.2008)

• - Film se natáčel ve studiu Wallace Avenue Studios v Torontu v kanadském Ontáriu. (rafix)

• - Firma C.O.R.E., zabývající se speciálními efekty, vyrobila veškeré digitální efekty zdarma, aby projevila svou podporu pro Torontský filmový průmysl. (Piggsy)

• - Film se natáčel v jediné místnosti o velikosti přibližně 4 x 4 metry, ve které se pouze měnily barevné panely na zdech. (Piggsy)