poster

Kostka

 • Kanada

  Cube

 • slovenský

  Kocka

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 1997, 90 min

Režie:

Vincenzo Natali

Kamera:

Derek Rogers

Hudba:

Mark Korven

Scénografie:

Jasna Stefanovic
(další profese)
 • novoten
  ***

  Ze začátku velmi sympatické a nápadité, postupem času ale stále více nesmyslné a přehnané. Postavy až příliš často sklouznou k vzájemnému pseudoanalyzování na pozadí právě prožitého děsivého zážitku, což přestane už napodruhé působit jakkoli věrohodně a zásadní povahové zvraty se dějí téměř z minuty na minutu. Přesto jsem si liboval v nevědomosti prakticky všech charakterů, která je zároveň i nevědomostí diváka. Nenadálé překvapení, které může skrývat jakákoli místnost, je zde dovedeno do absolutního vrcholu, který je trochu zkažen stále více se komplikujícími matematickými hrátkami.(26.7.2007)

 • NinadeL
  ***

  Dobrý nápad, ale ve finále už to nebylo tolik uspokojivé.(31.7.2010)

 • EdaS
  ****

  Docela originální námět, zpracování už méně nápadité. Přesto velmi dobrá - tzn. napínavá zábava. Akorát filozofování o životě a světě bylo trošku navíc. :o)(7.9.2002)

 • petaspur
  ***

  Šest pečlivě vybraných osob se probudí v geometrickém tělese, jehož všech šest stran je fádně stejně dlouhých. Tito vyvolení mohou procházet do množství dalších krychliček, které jsou v souladu osudu se scénáristickým perem neustále promíchávány. Přechody nejsou příliš bezpečné, občas se do prostoru rozstříkne trochu takřka neškodné kyseliny, vzduchem prosviští krájítko na lidi nebo jiná záludná pastička zpříjemní uvězněným osobám nudné odpoledne. Celý mechanismus má v sobě jistě nějaký systém a ten je třeba odhalit dříve, než bude počet osob přemísťujících se v uzavřených prostorech roven nule.(27.9.2009)

 • LiVentura
  *****

  Originalita sama pro sebe a skvostně.(24.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace