Kostka

Derek Rogers

Mark Korven

Scénografie:

Jasna Stefanovic

Nápad bol vtedy originálny, ale nič viac ma nezaujalo. Najviac mi kazilo efekt filmu herecké obsadenie, ktoré vyzeralo ako z ochotníckeho divadla. Za nápad 5* a za lacné prevedenie * čiže slabý priemer 3*.(7.10.2011)

• ripo

Tento fim mal originálnu myšlienku, len bola povrchne spracovaná. Ako by si tvorcovia povedali, že to má byť na 90 minút a viac ani minútu. Pravdu povediac, čakal som od tohoto filmu viac. Charakterové vlastnosti postáv sa otáčali rôznym smerom, asi ako fúkal vietor ....(30.3.2003)

Je to celkom dobrý hororový thriller. Má výborný príbeh o skupinke odlišných ľudí, ktorí sa prebudia v rozľahlom reťazci kociek a tak sa snažia nájsť cestu von, ale vôbec nevedia, v čom sa vlastne nachádzajú a tak si nemôžu byť ničím istí a nanešťastie v mnohých kockách sú ukryté vražedné pasce. Spracovanie mohlo byť aj o niečo lepšie, ale aj takto som spokojný. Veľkým kladom je tá tajomnosť, keďže postavy hlavne spočiatku nevedia vôbec nič, iba to, že chcú prežiť, takže sa na to dobre pozerá, ale len predsa táto tématika, pri ktorej postavy prakticky stále robia to isté a v tom istom prostredí nemá potenciál baviť až tak dlho a tak hlavne v strede už film miestami stráca dych, ale našťastie ani raz neklesne až na nudu, takže pozerať sa na to tá dobre až do konca a miestami aj nadmieru zaujme. A zlý nie je ani záver. Len škoda, že samotné pasce nemajú až tak moc priestoru, majú ho hlavne v úvode, obzvlášť úvodná likvidácia je perfektná a potom sa v priebehu občas nájde nejaká maličkosť, ale inak tu o pasce takmer vôbec nejde, hlavné je sledovanie správania ľudí v extrémnej situácii. Herecké obsadenie je bez problémov, síce ma nikto až tak moc nezaujal, aby si získal moje sympatie, takže mi bolo prakticky jedno, kto prežije a kto nie, ale zároveň zostava je rozmanitá a nikto neprekáža. Réžia miestami pôsobí takmer až televíznym dojmom, ale inak som spokojný a technická stránka je výborná. Kocka je zaujímavý horor, ktorý stavia na originálnom nápade, ale funguje skôr len na jedno pozretie. Objektívna kvalita filmu- 74%, film sa páči mne na 72%.(2.3.2012)

Strach s neznáma, vidina skoro istej smrti a okolo seba banda na kosť vystrašených ľudí, ktorých ste v živote nevideli a od korých závisí či prežijete následujúci krok. Treba poriadne premýšlať. Nepodľahnúť tlaku. Ťažké, hlavne pre klaustrofobikov! Natali vyprodukoval vynikajúci low-costový psychologický snímok, z ktorého atmosféra priam triští. Skvelý nápad + výborná atmosféra = jeden s najpodivnejších snímkov s akými som kedy mal tu česť.(7.7.2005)

Prakticky je prvni dil pribehem stejnej jako dil druhej, jenze tohle je uplne jina uroven. Jednak je to cely takovy spinaveji a i kdyz tu mohlo bejt urcite vic smrti, ty co tu jsou, jsou super. Je dobre, ze reziser nevsadil moc na herce, sice nejsou spatny, ale nic extra se nekona. Daleko lepsi je samotna atmosfera a skvele stupnovany napeti az k super konci, kdy sem na chvily uvazoval i o 5*, ale precejen se tu par slabsich chvilek najde, takze nakonec to max hodnoceni nedam.(25.2.2007)