poster

Kostka

 • Kanada

  Cube

 • slovenský

  Kocka

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 1997, 90 min

Režie:

Vincenzo Natali

Kamera:

Derek Rogers

Hudba:

Mark Korven

Scénografie:

Jasna Stefanovic
(další profese)
 • Lima
  ***

  Je vidět, že pokud je k dispozici zajímavý a originální scenář, klidně stačí, aby se celý film odehrával třeba na záchodě a divák bude spokojen. No, to jsem možná přehnal, ale asi tak jako tvůrce tohoto filmu, když přišel s nápadem situovat celý film do jedné krychle. A ono mu to vyšlo! Za celých devadesát minut mi nedal šanci se nudit a čtyři* nedám jenom proto, že se mi hodně nezamlouval konec.(19.10.2003)

 • Gilmour93
  ****

  Takhle nějak prý bude při státních maturitách probíhat zkouška z matematiky.. V kostce: neotřelý námět, originální zpracování, stísněná atmosféra na druhou a brilantní nápad s pojmenováním a hlavně souladem povah všech sedmi zúčastněných s charakterem různých světových věznic. Nebýt některých příliš ochotnických výkonů, bylo by to to nejdokonalejší pravidelné šestistěnné těleso, které znám. Ohledně samotného původu Kostky panuje mnoho dohadů (přednebí a předpeklí v jednom, mučící Rubikova kostka mimozemšťanů, vládní experiment), ale já si myslím, že to všechno byly jen střeva jedné z hracích kostek, které by Rimmer někomu nacpal do nosu a praštil s ním o stůl tak, až by mu vystřelily z uší. To by se mi líbilo, ale on s nimi nakonec hodil jen pětku a dvojku..(17.2.2010)

 • golfista
  ****

  Výborný námět, ale trošku "levnější" provedení jinak velmi dobrého filmu. Atmosféru z "místnosti ticha" se sice nepodařilo udržet v celé kostce, ale v oněch místech jsem se i já bál hlasitě dýchat :-)(7.3.2003)

 • Dever
  ****

  // Production Companies: Odeon Films //(19.5.2011)

 • Mahalik
  *****

  Jeden z nejlepších hororů poslední doby! Film, který má konečně tu pravou nehty-okusující atmosféru a v některých hutných scénách absolutně nedýcháte. Konec je nečekaný a navíc hlavní hajzl v podání Mauricea Dean Winta je tím největším grázlem hororového svatostánku. Tohle jsem rozcházel hodně dlouho.(4.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace