poster

Kostka

 • Kanada

  Cube

 • slovenský

  Kocka

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 1997, 90 min

Režie:

Vincenzo Natali

Hudba:

Mark Korven
 • Kryšpín
  ****

  Tak to jsem od toho tolik nečekal a samotnýho mě to překvapilo. Film zobrazující přeměnu lidí, když jsou v určitých problémech a vyřeší to pouze jen, když budou pohoromadě. Pokud znáte seriál Kdo přežije, tak to je skoro to samý, ale v lepším sci-fi podání.(9.5.2004)

 • Tom Hardy
  ****

  Nápaditý film, který potěší příznivce Krajních mezí a zklame ty, jenž na konci čekají vysvětlení. Tenhle film je o lidském chování v mezních situacích a jako takový, si nejasný konec (vzhledem ke svým kvalitám) s klidem dovolit může...(12.9.2002)

 • Le_Chuck
  ****

  Strach s neznáma, vidina skoro istej smrti a okolo seba banda na kosť vystrašených ľudí, ktorých ste v živote nevideli a od korých závisí či prežijete následujúci krok. Treba poriadne premýšlať. Nepodľahnúť tlaku. Ťažké, hlavne pre klaustrofobikov! Natali vyprodukoval vynikajúci low-costový psychologický snímok, z ktorého atmosféra priam triští. Skvelý nápad + výborná atmosféra = jeden s najpodivnejších snímkov s akými som kedy mal tu česť.(7.7.2005)

 • Malarkey
  ***

  Je hrozně těžký hodnotit tenhle film, protože nápad jako takový má hodně solidní, ale štve mě na tom jedna věc, že celou dobu se ke mně film chová jako kdybych i já byl v oné kostce a přitom toho chci vědět víc než jenom člověk, kterej se zrovna pohybuje v kosce, což je docela problém a bude mě to štvát celý film. Autoři se s tím ale příliš nesrali a prostě a jednoduše nechali film ležet na samotném konceptu kostky, ve kterém se prakticky nic neděje a točí se to stále dokola kolem jedné a té samé věci. Nic světoborného, popravdě. Ten nápad je hrozně nedotáhnutý a to je co říct, protože na něj dokázali tvůrci zlanařit další dva díly, který jsou prakticky o tom samým, akorát mají vždycky jiný konec. Takže je vidět že z nápadu se dá dobře těžit jak z vaření vody tak hlavně penízky tečou určitě dobře. Klaustrofobická atmosféra totiž musí skvěle fungovat, ale pár chyb a hlavně v závěru tohoto filmu mi nedaly spát a víc jak tři hvězdy si určitě nezaslouží.(14.4.2009)

 • J*A*S*M
  ***

  To jsem tak jednou dostal chuť podívat se znovu na film, který jsem měl v paměti jako vynikající originální sci-fi horor. A byl jsem teda dost nepříjemně překvapenej. Kostka je bezesporu originální, ale převést onen originální námět na plátno se nepovedlo bez bolestivých ztrát. Scénář se sice snaží pracovat s psychikou postav, ale příliš mu to nejde, respektive takové kraviny, které scénář nutí postavy říkat, už jsem dlouho neslyšel. A ještě ke všemu to musí odehrát absolutně příšerní herci (černošský policista je tak špatný, až je to vtipné). Napodruhé tedy pořádné zklamání, body hlavně za nápad a atmosféru. 7/10 Horror movie of the year(2.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace