poster

Kostka

 • Kanada

  Cube

 • slovenský

  Kocka

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 1997, 90 min

Režie:

Vincenzo Natali

Kamera:

Derek Rogers

Hudba:

Mark Korven

Scénografie:

Jasna Stefanovic
(další profese)
 • gouryella
  ****

  Ultralevny film ma opravdu napadity scenar, hodne silnou atmosferu a hlavne donuti divaka alespon trochu pri filmu premyslet.(8.8.2002)

 • Gilmour93
  ****

  Takhle nějak prý bude při státních maturitách probíhat zkouška z matematiky.. V kostce: neotřelý námět, originální zpracování, stísněná atmosféra na druhou a brilantní nápad s pojmenováním a hlavně souladem povah všech sedmi zúčastněných s charakterem různých světových věznic. Nebýt některých příliš ochotnických výkonů, bylo by to to nejdokonalejší pravidelné šestistěnné těleso, které znám. Ohledně samotného původu Kostky panuje mnoho dohadů (přednebí a předpeklí v jednom, mučící Rubikova kostka mimozemšťanů, vládní experiment), ale já si myslím, že to všechno byly jen střeva jedné z hracích kostek, které by Rimmer někomu nacpal do nosu a praštil s ním o stůl tak, až by mu vystřelily z uší. To by se mi líbilo, ale on s nimi nakonec hodil jen pětku a dvojku..(17.2.2010)

 • Galadriel
  ****

  Velmi silné 4*, protože jsem po dlouhé době viděla zase film, při kterém se mi místy tajil dech a skoro jsem napětím nedýchala. Bohužel k nejvyššímu hodnocení něco chybí (pár slabších míst), ale atmosféra, scénář a hlavně nápad dělají z tohohle hodně levného filmu prvoligovou záležitost.(29.8.2006)

 • Malarkey
  ***

  Je hrozně těžký hodnotit tenhle film, protože nápad jako takový má hodně solidní, ale štve mě na tom jedna věc, že celou dobu se ke mně film chová jako kdybych i já byl v oné kostce a přitom toho chci vědět víc než jenom člověk, kterej se zrovna pohybuje v kosce, což je docela problém a bude mě to štvát celý film. Autoři se s tím ale příliš nesrali a prostě a jednoduše nechali film ležet na samotném konceptu kostky, ve kterém se prakticky nic neděje a točí se to stále dokola kolem jedné a té samé věci. Nic světoborného, popravdě. Ten nápad je hrozně nedotáhnutý a to je co říct, protože na něj dokázali tvůrci zlanařit další dva díly, který jsou prakticky o tom samým, akorát mají vždycky jiný konec. Takže je vidět že z nápadu se dá dobře těžit jak z vaření vody tak hlavně penízky tečou určitě dobře. Klaustrofobická atmosféra totiž musí skvěle fungovat, ale pár chyb a hlavně v závěru tohoto filmu mi nedaly spát a víc jak tři hvězdy si určitě nezaslouží.(14.4.2009)

 • paascha
  ****

  pro mě jeden z velkých objevů filmového plátna(14.5.2008)

 • - Postavy navíc představují samotnou povahu věznic, například: Kazan (mentálně postižený), je v Rusku rozvrácená věznice. Rennes ("učitel") bylo vězení, které se stalo vzorem pro mnoho dnešních věznic. Quentin (detektiv) je znám svou brutalitou. Holloway je ženská věznice, a Alderson je vězení, kde je samotka běžným typem trestu. Leavenworth se řídí pevně danými pravidly (Leavenina matematika), a nová věznice je společně vlastněna a stavěna (Worth, zaměstnán jako architekt). (Piggsy)

 • - V kocke by sa podľa prepočtov malo nachádzať 17,576 miestností. (Raccoon.city)

 • - Režisér Vincenzo Natali natočil krátké pokračování, ve kterém je vidět vnější prostředí krychle. Pak ale učinil slavnostní přísahu, že nikdy neprozradí, co je kolem krychle, a později film zničil. (Piggsy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace