Kostka

Derek Rogers

Mark Korven

Scénografie:

Jasna Stefanovic

Film má zajímavou myšlenku a dobrý námět, ale mohl být natočen mnohem lepším způsobem, takže ve finále je výsledek zklamáním. Možná za to může ten mizerný výkon herců, nebo scénář, nevím. Film se snaží být chytrý, ale prostě není a příběh nemá začátek ani konec. Když to všechno shrnu, tak je to průměrný film, který stačí vidět jen jednou.(17.5.2012)

Matematika mě děsí. Příklady typu "jede-li vlak určitou rychlostí a bába s trakařem jinou rychlostí, jaké je rodné číslo strojvůdce?" mě v dětství budily ze sna. Kostka zhmotnila mou představu pekla. Být zavřený v šestibokém tělese a unikat z něj jen na základě znalosti matematických zákonitostí by se možná líbilo úchylnému geometrovi. Já bych rezignovaně spáchal harakiri logaritmickým pravítkem nebo bych se strachy odmocnil. Děsivý film. 80%(14.5.2008)

"There is no conspiracy. Nobody is in charge. It's a headless blunder operating under the illusion of a master plan."(18.1.2011)

Skupina rôznorodých ľudí je uväznená v bizarnom, futuristickom objekte. Ten je zostavený zo stereotypných miestností, v ktorých sú nainštalované dômyselné smrtiace pasce. Podarí sa im vyviaznuť z tohto desivého labirintu? Kto ich tam uvrhol? Z akého dôvodu? Prečo práve ich? Titul "Kocka" je klenotom kanadskej horrorovej kinematografie. Dielo ktoré sa stalo klasikou. Disponuje originálnym námetom a tiesnivou atmosférou. Strach, hnev, paranoia, zúfalstvo, smrť. Perfektny psychologický sci-fi horror. *****(28.9.2016)

Originální nápad, ale méně nápadité zpracování mi nedovoluje dát tomuto filmu více, než 3 hvězdičky. Samotný námět je ovšem opravdu skvělý (btw. Kdysi jsem četl nějakou sci-fi povídku na nějaké podobné téma), stálo možná za to, svěřit tenhle projekt nějaké "vyšší šarži", možná by pak výsledek byl více "propečený" a na film by se valily jen samé superlativy. Takhle musím konstatovat, že herci byli poměrně ploší a hlavně ten polda byl mírně řečeno nevěrohodný.(21.6.2003)

• - Natali uvedl jako inspiraci pro tento svůj celovečerní debut epizodu Five Characters in Search of an Exit  (S03E14) ze seriálu The Twilight Zone (1959). Zdroj: IMDb (DaViD´82)

• - Film se natáčel v jediné místnosti o velikosti přibližně 4 x 4 metry, ve které se pouze měnily barevné panely na zdech. (Piggsy)

• - Film byl natočen za 20 dní. (Kulmon)