Vinnetou - Rudý gentleman

• Západní Německo Winnetou - 2. Teil (více)
TV spot

Maxmilian

Dcera náčelníka indiánského kmene Assinibonu Ribanna je napadena rozzuřeným grizzlym. Za svůj život vděčí Vinnetuovi, který je naštěstí nablízku. Jeho přítel Old Shatterhand je zatím na stopě banditu plenících indiánské vesnice ležící na území bohatých naftových nalezišť. Indiánské kmeny se rozhodly vykopat válečnou sekeru a táhnou k vojenské pevnosti. Zdá se, že krveprolití nemůže nic zabránit. Pokud snad ano, pak jen za cenu toho, že se mladý náčelník Apačů vzdá své lásky k Ribanně. Její sňatek s Robertem Merrilem, synem velitele místní pevnosti, považují náčelníci indiánských kmenu za záruku trvalého míru. ()

helrohir

Tento diel som mal vždy najradšej, a to nielen kvôli krásnej Ribanne. Samozrejme je to typická Reinlova mayovka, čo značí absolútne bezvatový dej s množstvom kvalitne natočných prestreliek a napínavo vrcholiacim dejom. Záporná strana je jedna z "najsilnejších" zo všetkých mayoviek, hlavne vďaka zvrátenému Kinskimu, ako aj charizmatickému Steelovi. Trošku mi tu chýba Sam Hawkins a jeho hlášky, ale na druhej strane zas pôsobí film o čosi vážnejšie, čo je vzhľadom k príbehu v konečom dôsledku aj pozitívom. Ešte aj tá lovestory mi sem perfektne zapasovala a vôbec nepôsobila úsmevne, ako to mnohokrát v podobných filmoch býva. ()

0verseer

Podarená Vinnetou-ovka, z ktorej srší príjemná atmosféra, vlastne ako zo všetkých dielov trilógie a Pokladu. Navyše s kvalitnou dvojicou záporákov (Steel, Kinski), ktorí predstavujú asi to najlepšie, čo sa proti proti pokrvným bratom spomedzi všetkých dieloch postavilo. Za štyri... ()

JosefTomas

A opět ten samý tým, jako u Pokladu či Vinnetou. Perfektní scénář, režie, hudba, krása Jugoslávie a Barker/Brice. Kombinace zaručující úspěch. Délka je odpovídající a casting hold opět skvělý. Reinlův tým to opět dokázal. ()

PlayEasy

Nakonec ta kapka romantiky přeci jen neuškodila :-) Součást naší zlaté čtyřky a jeden z těch lepších a výborných dílů této nesmrtelné série! 80% ()

curil

Od svých chlapeckých let vždy čekám na scénu příjezdu "náčelnictva" k pevnosti Niobara k mírovým jednáním, kdy se v pozadí v horách objeví asi na pět vteřin jedoucí modrobílý autobus. Divím se, že ještě scéna není vystřižená, ale zřejmě je to už taková originalita, která diváka jako mě vždy spolehlivě naláká. Navíc jsou ve filmu dvě tři scény přebrané z "Pokladu na Stříbrném jezeře", to si mohli tvůrci také odpustit. ()

Tominni

Sice jsem měl druhý díl zařazený tak nějak za jedničkou a trojkou, ale i tak to na 4* stačí. Už jen kvůli Ponkovi nebo Rybanně. Sice jsem nikdy nepochopil, jak se ta Rybanna tak lehce provdala, ale to nevadí. Film má své kouzlo i tak. ()

ostravak30

Vše, co mělo být řečeno, jsem již napsal k Pokladu na Stříbrném jezeře a Vinnetou. Zde je to vlastně totéž. Plno dobrodružství, stejní herci, fantastická hudba. Akorát mi chyběl Sam Hawkins. Naopak se zde objevil Terence Hill a snad lze říct, že je tohle jediný film, který není komedií a ve kterém jsem ho viděl. Vlastně ještě Petrolejový princ. Další z dobrodružných filmů, které se prostě neomrzí. ()

seba

Totální mix všech možných mayovek. Scénaristicky to nebylo ono. Jinak kvality (hudba, herci...) zústávají. Jak už zde někdo napsal - čekání na Poslední výstřel. ()

krivkin

nemůžu jinak, na tyhle filmy mě naši brali snad dřív než jsem uměl sám chodit :-) i dnes si to rád čas od času pustím, pokud si chci odpočinou a nechám se jentak unášet výbornou hudbou.... ()

swinevenca

Díl z původní série Mayovek u mě musí dostat 5*, ale tady jsem byl hodně na vážkách. Hrdina jako Vinnetou, tak jak byl podán v předchozích dílech snad ani nemá právo se zamilovat. A když už, má o lásku přijít smutně v boji než aby ho takhle převezlo to Merillovo štěně. Na plné hodnocení ale tenhle film vytáhl především Luka, protože to je nejlepší ze všech záporáků - vždyť mu celou cestu slunce hřálo do pravého ucha a v jednom kuse počítal do 820!!! ()

moviepill

Slabšie ako jednička, ale stále napriemer, ktorého sila tkvie v ústrednej dvojici hercov a stále zaujímavému hudobnému doprovodu. ()