Vinnetou - Rudý gentleman

• Západní Německo Winnetou - 2. Teil (více)
TV spot

Prochy38

Už první scéna s medvědem dává jasně najevo, že úroveň této série rozhodně nemá klesavou tendenci. Řekl bych konstantní. Příjemné seznámení s T. Hillem. Akce, příroda, romantika, vše jak má ve Vinnetouovi být. ()

TERRORDROME

Druhý Winnetou je trošku slabší než ten prvý, dokonca tu absentuje Sam Hawkins ale aspoň poslal za seba náhradu v podobe Castlepoola. Taktiež je tu Rybanna ktorá hrá tenis a Winnetouovi ju vyfúkne Terence Hill pretože má modrejšie oči a parádnu uniformu. Old Shatterhand zbesilo strieľa zo svojej opakovačky, no a indoši poskakujú okolo a snažia sa príliš nezavadzať ( čo sa im moc nedarí a preto ich pár skape ). A dokonca ani moc nechlastajú. Takže je to stále podarené naivné, farebné dobrodružstvo z malebných plání na ktorých sa ľudia veselo zabíjajú vo veľkom ( ale bez krvi a strelných rán ). ()

Hanes88

Určitě povedené pokračování, které není sice tak výborné jako jednička, ale i tak je to výborný film. 80%. ()

Paldiny

Píše sa 19te storočie a pôvodní Američania sú utlačovaní stále viac. Aby o všetkom nerozhodoval stále len pušný prach prichádza riešenie, ktoré má priniesť všetkým mier, len náčelníkovi Apačov nie. Jeho životná láska sa vydáva do rúk poručíka Terence Hilla, ktorého som snáď prvýkrát videl v civilnejšej roli. Ale svedčala mu, rovnako ako to básnikovi rýmovalo a ex-lapačovi motýľov žilo na dobrodružný spôsob. Zlí chlapci slizký až na kosť, najmä Forresterova pravá ruka "Luke“ Kinski má nebezpečnú charizmu. K slovu sa dostáva tiež petrolej a pripraví hneď niekoľko efektných výbuchov, zatiaľ čo Plitvické jazerá neustále ohromujú krásou, pre tento raz aj z priestorov jaskýň. Dôstojné pokračovanie. ()

spiritus

Z knižní předlohy opět převzato naprosté minimum děje, ale nadruhou stranu pro mě byl Rudý Gentleman jedním z nejsilnějších dílů. Skvělé přestřelky a boje, doplněné o snad nejkrvelačnější bandu záporáků z célé série. Myslím si, že na Foresterovi zločinecké praktiky, nemá žádný se záporáků, Vinnetou série. Počáteční totální vybití vesnice Ponků, následuje upálení vlastních lidí v obrovské ohnivé lázni v New Venangu. Vypálení petrolejového města, mě odmala fascinovalo - ultimátní a akční. Celé to završuje nelítostné pobití osadníků, žen, dětí a starců v druhé polovině filmu. Myslím že i kdyby se spojili Santer,Cornel, a Rollins, tak Freda Forestera nikdy nepřekonají. Takže za skvělého záporáka a jeho tlupu (se skvělým Klausem Kinským) hvězda navíc. ()

mira007

Legenda! Vztah Vinnetoua a Rybanny je sice z dnešního hlediska vztahových seriálů velice dětinský ale dušínovsky čistý ale poetika máyovek je přenosná dodneška ( ikdyž u mne spíš z nostalgie ) - akce, dobrodružství, krásné lokace, čestní hrdinové a padouši jsou padouši , k tomu kultovní hudba a vysoký rozpočet a je tu film, který je rovnocený předchozím dvoum Vinetouů. ()

Garch

Mayovky jsem v dětství četl rád, ale zfilmovaný Vinnetou (západní ani východní) mě nebavil. Dnes, jsem zkusil retro, ovšem už začátek se směšným Vaškem v medvědí kůži, a indiány, kteří si vzájemně rozumí pouze řečí bledých tváří... To nedám. ()

bidja

Nemohu si pomoci, ale indiáni takhle nikdy nevypadali a ani se takhle v podstatě nechovali. Je to jen další krok co posílá tento národ, největší světovou genocidu, do pekel. ()

Vesecký

Jako kluci jsme tyhle filmy hltali a znali nazpaměť. Ale už po přečtení originálních děl Karla Maye bylo zřetelné, že Ribannin příběh se odehrál úplně jinak a Ribanna byla zaslíbena Old Firehandovi, že vlastně celý tento příběh je vykonstruován z několika různých Mayových děl i fantazie scénáristů. Jako poněkud všímavější divák nad hrobem vidím řadu režijních naivit, třeba osvětlená jeskyně hrající různými barvami nebo palouk, kde se odehrává nejen úvodní souboj s medvědem (evidentně přestrojeným hercem), ale ještě i další dvě scény, třebaže mají být od sebe na míle daleko. Myšlenka mírového soužití lidí s různou barvou pleti však z tohoto filmu jasně vyzařuje. Terence Hill ještě v poněkud netradiční roli (na titulcích je uvedeno jeho původní jméno), Karin Dorová nebyla zdaleka tak hezká jako M. Versiniová v úloze Nšo-či. Celkově je to lepší díl než Poslední výstřel, ale zaostává před prvním dílem i Pokladem na Stříbrném jezeře. ()

Narciska

Byla by škoda nemilovat, co v dětství milovali jsme... Ideály... Indiány... Jako dítě dala bych ovšem plný počet hvězd, dnes mě to nutí stavět se trochu příkře k tomu, co zvu "filmovým romantismem"... ()

Bozvav

Jako vždy, nádherné scenérie, skvělá hudba, romantika, dobrodružsrví a přece se mi tento díl vždy líbil krapet méně než ty ostatní. Ani nevím, čím to vlasně je. Velké plus za Castepoola, mínus za Terence Hilla, ten mi nikdy v této roli neseděl. A také mi bylo líto toho mědvěda. Jinak srdeční záležitost mého dětství. Za mne 85%. ()

zdeny99

Lehce malinký pokles od prvního dílu, potažmo od POKLADU NA STŘÍBRNÉM JEZEŘE, už tu je. Ovšem ten pokles je vskutku jen nepatrný, a to způsobený tak leda jen originalitou zmíněných dílů. Vedle dvou hlavních hrdinů se tu objevují další slavná herecká jména jako Terence Hill a Klaus Kinski. Hudba je stále krásná a krajina kolem Plitvických jezer nádherná. A co je stále stejné, tak že s knižní předlohou má tento film jen pramálo společného. Především Rybana v knize vůbec nevystupuje, je zmíněna až v jiných knihách, a to se na ni už jen vzpomíná, jelikož je dávno už mrtvá. [16927. hodnocení, 238. komentář, 81%] ()