Vinnetou - Rudý gentleman

• Západní Německo Winnetou - 2. Teil (více)
TV spot

adooo

Opäť skvelém trochu slabšie, ale s nezabudnutelnými hláškami. Forester: "Tady platěj mé vlastný zákony..." :D ()

r.a.s.l

I po 20 tiletech má tento žánr co nabídnout, ale mám ten dojem že to může nabídnout pouze mím vrstevníkům.. Dnešní generaci až na pár vyjímek už asi pocit sonáležitosti, spravednlosti, a skutečnost, že Slovo chlapa je prostě slovo, které je víc než mamon, sláva, prospěchářství. Někdy bych chtěl žít v té době, ale asi by mě skalpovali.. ( pořád mám před očima scénu toho chudáka z "Tance z vlky kdyz si lebedil na plechovkou vepřové kůže a fazolí..." auuu.. ()

Jorge K

Po Old Shatterhandovi návrat na správnou stezku, ze které vzešla další skvělá a nezapomenutelná filmová klasika, která se nechá sem tam zkouknout znovu a znovu. A být to na velkém plátně, asi by to bylo hodně dobrý i skoro po padesáti letech od vzniku. Ve srovnání s předchozím filmem sedí hudba, film bych řekl má i povedenější český zvuk. ()

bratr_jezek

Druhý díl na motivy knih o nejčestnějším z indiánů využívá hlavně motivu nenaplněné lásky k Ribanně, krásce z kmene Assinibojců. Kvůli míru jí musel obětovat (nevím, jak ona, přece jen skončila v náruči budoucíhoTerence Hilla). ()

hans74

Máyovka jak stehno. Hned na začátku krvavá autentická řežba s medvědem. Nic naplat, Vinnetou je Vinnetou a medvěd Bart to tentokrát prosral na celej čáře***** ()

PORTER44

Za komoušů se snad ani jiné westerny nevysílaly než Vinnetou takže už jsem to viděl tolikrát ,ale nechá se na to pořád podívat je tam dost dobrých jak dobrodružných tak docela vtipných scén,v tomhle díle se navíc objevily i jiný herecký tváře jako mladý T.Hill a padouch K.Kinski takže i po padesáti letech se to nechá. ()

DEAR303

Forrestr je muj oblibenej záporák .. a jestli nedostane to co chce do dvou minut tak vám ukáže jak umí skalpovat !! ()

topol999

Dle mého soudu se jednoznačně jedná o druhou nejlepší mayovku, která byla v 60. letech natočena! Sice někteří uživatelé lamentují nad tím, že už tento díl je z větší části stereotyp, není to pravda: Máme tu jiné herce, prostředí a hlavně ústřední motiv a tím je láska, která bohužel nedopadne úplně ideálně (pro Vinnetoua). Z postav se mi líbili: Forrester, Luka, Castlepool a oba Merrilové. Karin Dor na Rybanu nebyla nejhorší volbou, ale dovedl bych si tam představit někoho lepšího.... A opět to tu zmíním: DABING, protože by si zasloužil medaili!! 98% ()

evalotta

Harald Reinl premietol na plátno dielo môjho prvého a najmilovanejšieho spisovateľa detských i terajších čias. VINNETOU! ()

GrooteLulu

Scéna, kdy se Old Shaterhand a TafTaf s partou dělníků vzbouří proti Forrestrově bandě a zničehonic Tonka z vrchu začne házet oheň na ložiska petroleje, k tomu Bottcher, no prostě klasika.. ()

Prck4

Nadherá bolševická pohádka o čiře bílém zlu zkažených dětí zakladatelů USA. Rybana ví. Rybana jistě nechce dále nechat bledé ďábly pustošit Manituovu zem. Želbohu komunismus tu moc nefunguje, tak jako samozřejmě nikde, a stejně nakonec vyhraje volný trh. ()