Vinnetou - Rudý gentleman

• Západní Německo Winnetou - 2. Teil (více)
TV spot

waska

Tenhle film mám po Pokladu na štříbrném jezeře asi nejraději z filmů "Velké čtyřky". A to hlavně kvůli Klausu Kinskému a samozřejmě Ribaně :) No a komu by se nelíbilo vypracované tělo Gojko Mitiče, které hraje všemi svaly, když se šplhají po skalách k jeskyni? :) ()

bull!nka

Když jsem byla malá, štvalo mě, že se to příměří mezi bílými a Indiány muselo takto zpečetit, štve mě to dodnes, že chudák Vinetou nemá šanci na šťastnou lásku...film je opravdu povedená podívaná, nádherná hudba, příroda, herci...je legrační, že tu hrál Terence Hill ještě pod svým původním jménem Mario Girotti(jméno si změnil až v roce 1968) ()

Acrobat

Nedá sa opätovne inak. Iba priniesť a vysloviť slová, ktorých výklad pripúšťa len konformný súlad dokonalosti v jednoduchej podobe. Je nemožné sa odosobniť s dospievajúcimi časmi a knihy v lone. Východný blok v totálnej vôli ponúknuť nám nadčasové videnie Mayových romantických konštrukcií. Zgustnutie je kategoricky nevyhnutné. Bez exogénnych vplyvov. Nedá sa inak. Psychologická očista bez napojenia na akékoľvek faktory. Negližé...Pokračovanie chorvátskeho bedekera spísaného romantickým Nemcom. ()

danny_21

Škoda přeškoda slaďoučkého Terence, který vložil ( svůj ) klín mezi rudé milence a učinil tento díl nejslabším z celé vyjímečné čtyřky. Přesto si Vincek s Oldou zaslouží pěkné 4 hvězdy i za New Venango a za charisma Forrestera a Klause - 80% ()

Psycho.R

O trošičku slabší, než první díl, ale stále velmi kvalitní film. Ribanny byla škoda, leč rozhodnutí mezi tím, co je správné pro všechny a co je dobré pro jednotlivce, mohla být více rozvedena. ()

rublik05

Patrně ta nejpovedenější a nejromantičtější „mayovka“, kde se geniálně povedlo skloubit romantickou dějovou linku, množství akčních scén, napětí, emoce, k tomu to skvělé herecké obsazení, které se projevilo především na té záporné straně, Klaus Kinski i Anthony Steel jsou až děsivě slizcí a nechutní. Samozřejmě nesmím zapomenout na nádhernou Ribanu, podmanivé prostředí, hudbu. Vše funguje na jedničku, krásná podívaná. 9/10. ()

junxi91

Druhé dobrodružství ušlechtilého náčelníka kmene Apačů a jeho pokrevního bratra Old Shatterhanda, při kterém jim také hodně pomáhal také velice inteligentní Lord Castlepool. Vinnetou se poprvé setká se sexy indiánkou Ribannou, jejíž otec je náčelníkem kmene Assiniboinů. Vinnetou chce mír mezi bělochy a rudochy, ale je tu také banda banditů, která vypálí vesnici kmene Ponků. Toho je svědkem poručík Merill, který za to banditům slíbí odplatu, a tak jej a ostatní vojáky bandité pronásledují. Hlavním záporákem je Forrester, který najal bandity, aby dělaly bordel mezi bílými a rudými. Jen díky tomu by zabránil míru a mohl si ponechat svůj ropný důl. Důl navštíví Old Shatterhand a skončí to obřím požárem, který skoro nikdo nepřežije. O míru se má jednat ve Fort Niobrara. Jednání však překazí muž z kmene Ponků, který obviní bělochy z vypálení své vesnice a ostatní indiáni chtějí také bojovat. Je třeba dělat zoufalé věci, a tak se musí vzít bílý muž - Merill a rudá žena - Ribanna. Vinnetou prostě utře, ale mír je pro něj důležitější. Forrester se však jen tak nevzdává a hodlá vyvraždit kolonu přistěhovalců a hodit to na indiány. Klíčovou roli v tomto plánu má sehrát jeho bandita David Luka, který si hraje na přeživšího přistěhovalce. Merill a Ribanna mu to nevěří, ale tomu zmetkovi se povede utéct a prozradit Forresterovi lokaci jeskyně, kde se ukrývají ženy, děti, Merill a Ribanna. A tak dojde na závěrečný boj v jeskyni a tentokrát, na rozdíl od krvavého prvního dílu, všechno dobře dopadne! ()

Peck

Z hlediska umělecké hodnoty *, za technické provedení *****. Ale May jako takový zůstává spolu s Foglarem, Běhounkem, Flosem, Vernem a spol. krásnou vzpomínkou na mé dětství proležené v knížkách :-) ()

Čiban

Po úspěchu filmů Poklad na Stříbrném jezeře a Vinetou natočili filmaři další z filmů podle literární předlohy Karla Maye. Tento díl již nemá s předlohou společného téměř nic, jen postavy a názvy míst. Film byl opět natočen v Jugoslávii poblíž Záhřebu. ()

kyLuke

Velmi působivý snímek,jenž se stal jednou z mých nejoblíbenějších mayovek.Má to dostatek pořádných "stříleček",dostatek jemného humoru a dostatek pokrevních bratrů.Všechno co jsem si přál bylo splněno!!!! ()

J.e.r.e.c

Člověk se až diví, kolik hvězd se tenkrát nad prérií rozsvítilo. Kromě ústřední dvojky je to zejména Terence Hill, krasavec jako ze žurnálu, a Klaus Kinski, jako prohnaný padouch Luka. Zajímavý je docela složitý milostný propletenec Vinnetou-Rybanna-Merrill. Tohle dílko vychází z Karla Maye jen velmi okrajově, jsou to spíš takové posbírané střípky a inspirace. Parádních momentů je tu nemálo, kultovní je hned úvodní férovka Vinnetoua s medvědem, ohnivé peklo na petrolejových polích (epické efekty jak od Baye !), nebo Káslpůlovo „Klaním se též !“ Pro mě byla vždycky nejsilnější scéna, kdy se Luka, osvobodí ze zajetí a zlikviduje svoje indiánské hlídače. Tenhle chlap je svým démonickým zjevem předurčen k záporným rolím a tady opět ruluje, byť jeho konec je hodně odbytý. Na rozdíl od Forrestera, toho si indiáni vychutnali dokonale. 80 % ()

papadoce

Čo platí pre jednotku, platí prakticky pre celú trilógiu plus Poklad na striebornom. Skvelá, zrejme historicky najlepšia indiánka plná zloduchov, umierania a pravých posolstiev, osadená do nádhernej krajiny so samými sympatickými tvárami a dokonalým hudobným motívom. Naivita celej ságy je tak nádherná. Toto rimejkovať je samovražda. ()

topi80

Pro udržení míru Vinnetou i v předvečer svatby nechá své děvče jinému (logicky k nepříliš velké radosti onoho děvčete). No, kdyby věděl, že v příštím díle už půjde jenom prosit "bílého otce" o přidělení indiánské rezervace, asi by takovou oběť nepřinášel, ale to už je úděl obětavých hrdinů. Ale musím říci, že ač se série soustředí na chlapské přátelství a boj s bandity, tak se panu režisérovi těch pár romantických záběrů také povedlo. Co dalšího říci k této klasice? Asi nic. My, co jsme na tomto kultu vyrostli, nenecháme bez vykopání válečné sekery žádný nepochvalný diskusní příspěvek. I když, ten souboj s medvědem se opravdu moc nepovedl :-) ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Jednoznačně lepší než předchozí díly. Akce, napětí, přestřelky, "zvraty", drsný záporák a konečně pořádný scénář, bez zbytečného balastu, který dával smysl. ()

Rattlehead

Můj možná vůbec nejoblíbenější díl. Úvodní boj s medvědem, scény u petrolejářské věže, v jeskyni, skvělý Káslpůl a jeho klobouk za šest dolarů (vůbec nejlepší je, jak uzemní banditu úklonem s kůlem). Tento díl navíc nabízí nejlepší herecké obsazení - Klaus Kinski, Terence Hill, Karin Dorová... Paráda. ()