Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

zencitizen

Co si budeme povídat, je to mnohem lepší než Okresní přebor. Někdo tady psal o nefukčnosti fiktivního světa, do kterého je Čtvrtá hvězda zasazena, ale to je nesmysl. Skvělý timing, dobře usazené postavy. A při vší nadsázce má všechno znatelný vztah ke skutečnosti. A navíc Trojan snesitelný! Nechápu rezervovanost některých místních cinefilních hochů, je to skvěle propracované a hlídá si to propady do nudy a nekoncepčnosti, který Okresní přeboor nebyl prostý. Je to docela zjevení. ()

korndaddy

Asi je ještě brzy hodnotit, ale proč ne. Po prvních šesti dílech nadprůměrná spokojenost. O to větší, že je seriál z české produkce. Neříkám, že všechny díly jsou nabitý humorem, ale opravdu slabší jsou ve finále zatím dva. Zbytek jsem se bavil, možná i proto, že trochu vím jak to v podobném bussinesu běží. Uvidíme jak dopadne druhá polovina, ale věřím ze s hodnocením dolů nepůjdu. ()

Lavi

Přiznávám, že jsem zaujatý ve prospěch ansámblu Dejvického divadla. Miluju trapnost dialogů, které tato sestava dokáže předvádět na prknech a nyní i v TV. Slabší zápletky bohatě nahrazují skvěle vykreslené charaktery postav. ()

joora1

Česká televize přišla s asi nejlepší českým seriálem poslední doby, který je (konečně) vtipný a hrají v něm vynikající herci převážně z Dejvického divadla. Jedna postava lepší než druhá a každá něčím svým způsobem zvláštní. Samozřejmě nejvíc exceluje Ivan Trojan jako prototyp veksláka z 80.let, ale i pan Krobot, který opět z minima vytěží maximum. Škoda, že více prostoru nedostanou i další herci jako Marek Taclík nebo Simona Babčáková. Například Radek Holub jako nová postava do seriálu přinesl opravdu svěží vítr především svým typickým humorem. Jen tak dál a budu se těšit na další díly. ()

Chmur

Trvalo mi asi dva díly, než jsem tomu přišel na chuť, ale pak mi seriál zachutnal převelice. Ne všechny díly jsou vydařené, nejslabší je asi ten poslední, ale většina se opravdu vyvedla. Nejvíc se mi líbí, že ze seriálu vyzařuje neuvěřitelná pohoda. Věřím tomu, že si herci museli natáčení užívat. Postavy jsou skvěle napsané a většina i dobře zahraná. Neužil, Plesl, Krobot dodávají seriálu tu správnou šťávu. Nade všechny pak vyčnívá Ivan Trojan. Z vedlejších postav zaujal Radek Holub jako Uran. Tak nazdár.. ()

bari68

Ja tomuto hotelu tú štvrtú hviezdu dávam. ......No, lepšie povedané,že ma to trochu mrzí, bo som premýšľal aj o plnom počte. Ja som sa totiž skvelo bavil a túto ságu som zhltol v archíve čt doslova na jeden šup. Jeden z najlepších českých seriálov za posledných x rokov. ()

DonQ

Svěží, milé, ikdyž někdy ne tak docela vtipné. Na okresní přebor to věru nemá, ale jinak fajnová záležitost. Pěkné herecké výkony, obzvláště David Novotný mne jako komik baví čím dál víc a i Krobotová mile překvapila. ()

KennyNevym

vyborny humor a mdly pribeh dohromady vytvori jeden z nejlepsich sitcomu co u nas kdy byl. Vysmech typicky ceskym vlastnostem byl, je a bude vzdy vtipny. Neuveritelne me to bavi! ()

Jiriczzcek

Seriál jehož jednotlivé díly stojí a zároveň padají na tom, kolik prostoru dostane Ivan Trojan, bez něho by to byl snad i odpad. ()

Devadesát Dva

Krátká minisérie, která se svými postavičkami, kteří jsou všichni tak trochu kurvičky, dokáže na den nebo dva neskutečně přirůst k srdci a hlavně bavit takovým tím neotřele nadsazeným lidským humorem, spojeným s akorát tak trefným castingem Dejvického divadla a Průšova umu pro to vystihnout češství a Česko, jak to neumí nikdo jiný. Trojan a hlavně Krobot stealing the show, ale má to momenty a je jich hodně, ač to k závěru už není tak jisté a zábavné. O dekádu později, ale přece.(...) -Františku? -Ruleta. -Ruská ruleta. -Drž hubu (...) -Litr tejdně. Není zač. (...) -To je náš úkol, motivovat.(...) "Představte si, že vaše duše je obrovský plátěný pytel a teď ten pytel obraťte naruby. Co cítíte?" "Ty vole." (...) "A vůbec, řekněte si jí, když vás tak miluje." "Hele, můžu být osobní, Smutný?" "Svěřte se, Tichý." "Závidíš, blbče, viď?" (...) "...jdu se převlíct." (...) "Bylas?" "To víš, že jo." (...) "To, že jsem povoláním kurva ještě neznamená, že se jako kurva budu chovat." (...) "František a já plánujeme otevřít restauraci." "Jak se bude jmenovat?" "No po nás, ty vole, Grand Smutný Koláček." "To mě poser." "To není k smíchu." "Já se nesměju." (...) .Posaďte se, pane Tichý. -Klid, Smutný. -To se vám řekne... -Chceš vodu? Chceš mi dát padáka, viď? -Ne. -Ale jo. Tak dělej, Vyhoď mě. [...] Ty ses pochcal? ()

Ledkodlaq odpad!

To je takový shit, že to ani na dně české tvorby nemá obdoby. Jen s obtížemi jsem přetrpěl první a zároveň poslední díl a za tu půlhodinu rádobyhereckého dávení jsem nenašel jedinný vtipný moment. ()

Tessie odpad!

Možná, že hodnotit film po prvním díle je holý nesmysl. Většinou to nedělám. Ovšem když seriál je tak špatný, že ani kdybych dostala zaplaceno, tak se na další prostě nepodívám, tak není vyhnutí. Trojan, Babčáková, Issová, čemu se tito tři zaprodali jsem nestačila zírat. Rozhodně se nejednalo o komediální ani vtipný ani uvolněný počin. Velmi špatné, extrémně přehrávané, s paní čtoucí popis poměrně trapné. ()

Junglista

Z Prušinovskýho nám na naše poměry roste zázrak český seriálový tvorby. Sice po šestym dílu eště nevim, jestli hotel Meteor nafasuje i tu čtvrtou hvězdu, ale u mě jí zatim má s přehledem. I když všichni hrajou skvěle (snad Plesl dostane šanci trochu přišlápnout na plyn, zatim je poměrně nevýraznej), tak Trojan je prostě o dva levely vejš... jeho pornoherec mě bude rozchechtávat eště hodně dlouho. Na tohle je zkrátka radost se dívat. Okresní přebor má téměř rovnocennýho soupeře, snad Meteoru nedojde dech. Uvidíme. EDIT: Tak zázrak se nekonal a od doby, kdy sem psal první část komentáře se hodně změnilo, bohužel k horšímu. Postavy vyčpěly a co fungovalo na začátku, tak se na konci spíš přetransformovalo na nudu. Ale kvůli výborný první půli budu hodnej a hotel Meteor zůstane na třech... do tý čtvrtý to má u mě bohužel hodně daleko. ()

Kanca

Čtvrtá hvězda měla ode mě čtyři hvězdy od samého začátku. Nakonec jsem to musela dokonce zvednout na hvězd pět, protože lepší český, komediální seriál za poslední dobu nemáme! "I am good man, Tichý is bad man!" 90% ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz