Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Hepy13

Soubor Dejvického divadla se přesunul během (bohužel jen) 12 dílů na obrazovky ČT. A to jsem rád, protože tenhle seriál mě bavil už od prvního dílu. Skvělá oddechovka pro pobavení. PS - Trojan s cyklistickou helmou na hlavě točící porno mě uplně rozsekal na hadry. ()

nonick1

V našich končinách po všech těch Ordinacích, Návratech a Kuřatech jde o ojedinělý až nevídaný počin, ve kterém konečně mají postavy co nabídnout a herci co hrát. Autorské i herecké spříznění s Okresním přeborem je znát a divák, oceňující svérázný K & P humor si opravdu přijde na své. Scéna s Trojanem a jeho postelovou snahou (DIŠTÁNC!!!) patří k tomu nejzábavnějšímu, co jsem kdy v nějakém seriálu (natož českém) spatřil :-) Číňanům navzdory - u mě za pět hvězd :-) ()

IvcaSammet

Původně jsem neměla v plánu seriál sledovat, protože mi už podle ukázek přišel jako hrozná hovadina. Nakonec jsem se ale rozhodla, že si Jardu Plesla a Ivana Trojana nenechám ujít ani tady a rozhodla jsem se na seriál podívat. Ze začátku se mi seriál spíš nelíbil, ale přece jenom jsem se u některých scén a hlášek dobře pobavila. Na Krobotovy věci si vždycky musím nějak zvyknout, aby mi nakonec sedly. Proto jsem asi v polovině sledování přerušila a s odstupem času pak shlédla Čtvrtou hvězdu v kuse. Některé epizody byly příběhově slabší, ale ve finále jsem se u Čtvrté hvězdy skvěle pobavila. Takže jak jinak hodnotit než čtyřma hvězdičkama :) ()

Mlle odpad!

Přehlídka prostoduchého béčkového pseudohumoru prošpikovaného zbytečnými vulgaritami a silně obtěžující hloupostí všech zúčastněných protagonistů, která úsměv na tváři vskutku nevyvolá. Seriál budí dojem, jako by si Dejvické divadlo odskočilo na Jižní Město v porevolučních devadesátkách a pustilo nazdařbůh kameru na chodbě paneláku. S přibývajícími díly je úroveň jen horší a "vtipy" ubožejší. Marně si lámu hlavu, pro koho je "sitcom" určen. Herecké obsazení totiž očividně přiláká jiný typ diváků, než milovníky nováckého typu "humoru", na který seriál vsadil. Možná by Dejvické divadlo mělo zůstat věrno divadelní klasice, v níž exceluje. Nemohu se ubránit dojmu, že se Ivan Trojan dobrovolně objevuje ve stále diskutabilnějších filmových rolích. Že by sláva, pověstný požírač mozků, začala už i u něj sklízet, co zasela? Některé zdejší komentáře zmiňují údajný záměr seriálu pranýřovat trapnost českého maloměstského prostředí ve směšnosti ad absurdum. Bylo-li by to tak, mohu se jen ptát, co směšného mohu najít v uboze tragické realitě lidské hlouposti, která nás v českých ulicích obklopuje na každém kroku. Mám se na to dívat ještě na obrazovce? Děkuji pěkně, nejsem masochista. Málokdo je Čechov, aby takovou látku zvládl divácky přijatelným způsobem. ()

Milwa

Absolutně nejlepší český komediální seriál poslední doby. Výborný humor, skvělí herci, proč tohle nemůže být nekonečný seriál ?! Konečně dílko, které se může hrdě rovnat třeba s Trpošem, nebo Černou zmijí... ()

malenfant

Občas se zasměju, občas se raději studem schovám pod postel, spíš si říkám jestli snaha vykreslit sparťany jako tupce je od sparťanských tvůrců to pravé ořechové... a vždyť to vlastně sedí...lol ()

joudas

Co si budeme namlouvat, další Okresní přebor to není. Ale i přesto to převyšuje 90 % ostatní české produkce a já jsem se opět opravdu dobře bavil (za vrchol považuju šestý porno díl. Tam mi zase tekly slzy :) ). Netrpělivě vyhlížím pokračování nebo nějaký další projekt téhle party lidí. ()

werush

Vysvětlení základního pravidla nepsaného společenského zákona o sdílení informací: "Osoba A podvádí osobu B a protože se cítí špatně potřebuje si ulevit, svěří se osobě C, osobě D a ty mu zase na oplátku svěříš svoje problémy s jinými osobami a tak dále a tak dále. Nemusí jít jenom o nějaké nevěry ale i úplné malichernosti např.: osoba A nikdy neřekne osobě B, že mu páchne z úst, raději si postěžuje jiným osobám a zase naopak. Lidé tak sdílí nepříjemné informace o těch druhých, aby se jim odlehčilo svědomí a mohli dál normálně fungovat a tím vzniká velmi hustá síť tzv. společenská informační pavučina. A teď dávej pozor! To nejdůležitější vlákno - nepříjemná pravda mezi osobou A a osobou B sice chybí, nikomu to ale nevadí, naopak. To chybějící vlákno nahrazují stovky jiných vedlejších vláken, která by jinak nevznikla a která společnost stmelují a drží ji tak nad vodou. Ty jsi pravidlo porušil tím, že jsi toto chybějící vlákno násilně vytvořil a tím došlo ke zhroucení celé sítě. Tvoje chování je vlastně teroristický útok a protože se pavučina dotýká všech aktérů nemluví s tebou nikdo." ()

Matli

Pátou hvězdu dávám už jen z principu, že je to česká tvorba, protože nic podobného jsem v TV neviděl (možná krom Comebacku). Díl od dílu je lepší, super hlášky a vtípky. Herecké výkony všech jsou taky úplně někde jinde, když to porovnám s trapárnama typu Ulice, kde se občas všichni vyskytují. Trojan je naprosto super a Issová jakbysmet. 88% ()

Zaitsev

Když má člověk vztah (a to kladný) k Dejvickému divadlu, tak se u této novinky dobře baví. Humor je občas opravdu hodně černý, ale mně to nevadí. Velká spokojenost s dalším českým seriálem - že by se blýskalo na lepší seriálové časy? Tak snad! ()

Trener83

Po ctvrtem dilu davam za 3. Ma to dost kolisavou kvalitu...prvni a treti dil zatim rozhodne vrchol. Update: Nakonec to na tu ctvrtou hvezdu uhrali :). ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz