Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

Heso odpad!

Umím si něco představit o kvalitě filmu, když do něj museli zapojit i hokejisty včetně Radka Smoleňáka, aby se stal zajímavějším, holt se to "nečekaně" nepovedlo... ()

meda2016

(2.) Panu Troškovi se musí přiznat ekonomická obratnost. Všimněme si těch hereckých jmen, která díky němu platí složenky, hypotéky a další požitky. Tvorba cílí na širší veřejnost podobně jako politika některých, kteří osloví početný střed a spodinu. Slovo spodina není urážka, má statistický význam, musí to být ti, kteří se ještě mohou ekonomicky zapojit. Zde už nestačí jen právo volit, musí taky cvakat v koloběhu marketingu. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 3/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

xfizif

Taky nechápu, co lidi proti němu mají, když se vám tyto filmy nelíbí tak si to nechte. Film není špatný, a je samozřejmost že každý režisér má svůj styl. ()

lapatata odpad!

Kameňák 5. Celé to na mě dělá dojem, že se parta veselých obyvatel odněkud z Horní Dolní pořádně namazala a rozhodla se z nudy a recese natočit taškařici jen tak pro pobavení. Vybírat za to ale vstupné mi příjde nemorální. ()

pavelbedi odpad!

Film absolutně o ničem a strašně moc PP. Trojka bude tedy ještě větší blbost a přitom Troška řiká, že lidi řikají, že 2ka je lepší než 1. díl. ()

executive

Tak to dopadne, keď sa chce z úspešnej jednotky vytvoriť niečo ďalšie, no nemalo to grády, po hodine som už fakt pozerala každú chvíľu na hodinky kedy to skončí. Pre mňa strata času aj peňazí. ()

ondysovec

- nekteré scény jsou velmi trapné - nekteré scény jsou opravdu dokonale a vtipné ze to je opravdu dokonale vymyšlené - pokračovalo se tam kde skončila 1 - Vory, Pavelec, Kovar, Smoleňak a Tlustý jsou dokonali .... Jak Vory strihal Pavelce - PR reklama býla velmi velká na dobrej pneu, deník, impuls - hlavní tema byla krom hokejistu marihuana - doma parodie na Zemana - Ondra Pavelec si to užíval to naťaceni i Smolenak - další zápletka nevěra údajná hokejisté vs. Současní přátele - kritika církve podle lidi majority a korupce - pan ministr obrany to zabil jako trenér Celkove - 3,5* z 5 ale spíše ty čtyři ()

Shay

Nechápu ty negativní ohlasy. :) Mně se to hodně líbilo. Pěkné, k zasmání, odlehčující. :) Těším se na další díl. :3 ()

Martin_L

Na pravděpodobně divácky nejúspěšnější film letošní sezony jsem přicházel s nulovými očekáváními. Zážitek z prvního dílu a vědomí, že "dvojky" bývají i o dost horší než "jedničky" nastavilo předpokládanou laťku hodně nízko. Samotného mě proto překvapilo, jak mě film dokázal překvapit. Není to totiž ještě větší "ptákovina" než první část, dokonce se zdá, že je to o něco lepší. Ubylo rvaček, kopanců do genitálií i vulgarismů (byť jich je stále mnohem víc, než s kolika si dokáže dobrý film vystačit) a snímek víc sází na jemnější "crazyovost" (zhulená babička, minové pole), byť je stále na hony vzdálená marketingově zdůrazňovanému vzoru - trilogii Slunce, seno. Film netrpí symdromem nastavované kaše a recyklováním zápletky, což je nejspíše dané tím, že scénář všech třech připravovaných filmů tohoto cyklu je dávno hotový a není třeba vařit z vody. Zůstává vlezlý product placement, kdy snad všechny postavy jezdí v Citroënech na Dobrýchpneu.cz a při každé příležitosti něco hnojí a hubí Travexem. Zůstává i řemeslná kvalita - film je dobře nasnímaný, ozvučený, sestříhaný a je barevný a hýbe se. Herci ale nehrají, jen jsou anebo přehrávají. I přes určité zlepšení oproti "jedničce" to tak snímek nedotáhne dál než na 1,5 hvězdy, kterou raději zaokrouhlím dolů. Třeba "trojka" dosáhne i dvou hvězd. ()

snikrs

Českého lva pro pana TROŠKU ať se třeba pan Svěrák zblázní . 2 stejně dobrá jako 1 Babovřesky né li ještě lepší ! ()

Zuzanell

Nechci tento film hodnotit jako nadprůměrný.Myslím, že má především pobavit.Tudíž tu soudit jeho intelektuální hloubku je zbytečné ..Každý máme jiný vkus, ale kritizovat něčí práci , psát že je to s*ačka atp..Nikdo z nás filmy netočí, nepíše scénáře a už vůbec není u toho, když se celý film dává dohromady..Starostí jsou okolo toho mraky , a když si potom pan Troška přečte vaše komentáře, musí mu být mizerně..Film měl především pobavit, a pokud se to aspon u části lidí povedlo, pak film účel splnil.Myslete si že jsem pitomá,já jenom tvrdím, že takhle urážet něčí práci je doslova hnus.. ()

flouny8 odpad!

Pokud jsem si myslel, že první díl nic netrumfne, tak sem se šeredně spletl. Tohle je královská hovadina. Jedna vtipná hláška a strašně přehrávající Stropnický. ()

Fracek

Hokejky trapné, ftipy už okoukané, časem začne ošívání, že by to už mohlo skončit, zřejmě bude přetroškováno. Jedna hvězda za staré báby, že si na stará kolena užijou legraci, jináč hovno na špejli. ()

migl odpad!

Toto sa nedá považovať ani za špatný vtip,no hnus,velebnosti!.Trápnosť,stupidita...,to je Troškova značka kvality.Keby peniaze na výrobu tohto fekálu dali nejakému študentovi prvého ročníka FAMU,určite by usmolil podstatne zaujímavejšiu píchovinu.Jednotka bola tiež chujovina,ale dalo sa vydržať na to pozerať,túto sračku som dopozeral so silným sebazaprením ()

JimMorrison odpad!

tak jsem byl "nucen" tohle dílko shlédnout... proč je to označováno jako komedie, když jsem se za celý film nezasmál??? čemu jsem se tam měl smát, co tam jako mělo být vtipný? asi jsem divnej... ()